Що таке дошка настрою? Як використовувати дошки настрою в дизайні UX

Що таке дошки настрою?

Дошки настрою - це спосіб передати відчуття продукту, який ви збираєтеся зробити. Також, щоб отримати натхнення для кольорової палітри та форм для подальшого використання. Іншими словами, дошка настрою - це сукупність текстур, зображень та тексту, що стосуються теми дизайну як орієнтира.

Створити дошку настроїв насправді просто. Є два шляхи: або ручний, або цифровий.

Для створення ручних дощок настрою вам знадобляться:

 • Різні журнали, газети, книги та / або плакати, які ви можете вирізати
 • Папір
 • Ножиці
 • Клей

Почніть із пошуку зображень, форм, кольорів, повідомлень, які, на вашу думку, перегукуються з вашим майбутнім продуктом. Виріжте їх. Якщо ви вирізали все, що вам потрібно, розкладіть їх на папері і склейте. Кінцевий результат може виглядати приблизно так:

Якийсь прохолодний німецький бар, на який ми натрапили в Мельбурні

Інший варіант - створити цифрову дошку настрою. Техніка повністю однакова, вам потрібно:

 • підключення до інтернету
 • Базові знання про функції копіювання та вставлення
 • Програмне забезпечення для редагування зображень

Позитивним моментом є те, що вам не потрібно обмежувати свою дошку настроїв лише зображеннями в журналі. Негативним моментом є те, що важко знайти потрібні зображення, оскільки у вас є весь Інтернет для пошуку.

З чого почати шукати образи та ідеї:

 • Google. Зображення Goole можна вибрати за кольором, формою чи формою, тому, якщо ви можете шукати їх, можливо, ви знайдете їх.
 • Pinterest. Те саме, що і для google, але різне.
 • безкоштовні зображення. Такі як Pixabay, Pexels або сайти з безкоштовними зображеннями, ви можете знайти тонни натхнення вже на одному знімку.
 • вийти на вулицю з камерою. Там може бути саме той предмет для вашої дошки настроїв, який чекає, коли ви сфотографуєтесь.

Знову ж таки, коли у вас достатньо зображень, настав час скласти дошку настрою. Для цього у вас також є різні можливості:

 • Gimp / Photoshop / Paint. У перших двох у вас є більша здатність переміщати зображення, фарба настільки ж хороша, наскільки може бути і фарба (достатня, але незручна).
 • Inkscape / Illustrator. Вони не призначені для такого роду робіт, але можуть виконувати роботу. Крім того, ви маєте зробити та додати векторну ілюстрацію на свою дошку настроїв.
 • Інструменти в Інтернеті: просто пошукайте "дошку настрою" за допомогою вашої улюбленої пошукової системи, і ви повинні знайти безліч сайтів, які пропонують шаблон для конкуруючої дошки настроїв.

Примітка: Створюючи дошки настрою, намагайтеся уникати використання заголовків або зображень того, для чого ви створюєте дошку настрою.

Наприклад, створюючи дошку настроїв для веб-сайту Гаррі Поттера, не використовуйте картини акторів і не записуйте заголовок. Зазвичай це не найкращий спосіб. Натомість знайдіть тематично темні кольори, текстури дерева та каменю, малюнок блискавки, іншу людину в круглих окулярах (не вбраний вентилятор), купу книг, складених одна на одну, киплячий казан тощо. на початку, але це дає більше натхнення на пізніших етапах виробництва - і це вам може знадобитися тоді.

Виготовлення дощок настрою - одна з найзабавніших частин виробництва, тож спробуйте насолодитися цим та проявити творчість!

Дошки настрою можуть передавати кольорову гаму, тип обличчя та конкретні зображення. Вони також можуть дослідити тон і настрій більш абстрактно. Дошка може включати відео або звук на додаток до статичних зображень, фотографії та тексту.

Є багато факторів, які впливають на створення ідеальної дошки для настрою. Залежно від вашої аудиторії, ви можете прийняти рішення щодо вибору більшого зображення та побудови навколо нього дошки настрою. Це зображення стане вашим натхненням та центральним елементом для всієї дошки. Крім того, чи вважаєте ви, що вам слід створити фізичну або цифрову дошку настрою, яка б ефективніше відображала ваші ідеї та натхнення?

Приклад дошки фізичного настрою

Більше інформації про UX / UI Design:

 • Як вдосконалити свої навички дизайну UX / UI як розробник
 • Як почати свою кар’єру дизайнера UX