Як написати розробника Резюме Менеджери з найму фактично прочитають

Резюме важко. І більшість людей погано ставляться до них - це має сенс, адже ви, мабуть, лише пишете або оновлюєте своє резюме кожні кілька років. Це передбачає продаж себе та своїх навичок - з чим бореться більшість людей.

На додачу до цього важко зрозуміти, як відсортувати всі поради в Інтернеті, щоб зрозуміти, яка це хороша порада.

Плюс люди рідко думають, що проблема полягає в їх резюме, навіть якщо вони намагаються отримати співбесіду. Вони часто говорять щось на кшталт "але у мене багато людей переглядають це, і всі вони кажуть, що це нормально!"

У чому тут проблема?

З цим є кілька проблем - по-перше, ви хочете, щоб ваше резюме було кращим, ніж добре - для того, щоб виділитися на надзвичайно конкурентному ринку праці, воно має бути зоряним.

По-друге, більшість людей не знають, як правильно написати резюме, і тому вони не можуть не визначити проблеми з вашим. Крім того, рецензентам часто важко висловлювати конструктивну критику, боячись заподіяти чиїсь почуття.

Нарешті, вам дійсно потрібен той, хто має великий досвід найму або найму у вашій конкретній галузі, щоб отримати точну пораду.

Як людина, яка переглянула багато резюме (хороших і поганих), ось найважливіша інформація, яку ви повинні знати про написання резюме, яке допоможе вам знайти роботу. Це стосується того, чи ви пишете резюме вперше, чи переписуєте його для сотого.

Не створюйте власний формат резюме

Якщо ви це зробите, ви ризикуєте, що ваше резюме буде важко читати або мати проблеми з форматуванням. Існує маса вільно доступних шаблонів резюме, таких як тут, тут і тут. Використовуйте їх.

Коли ви пишете резюме, ви хочете, щоб увага була зосереджена на ваших досягненнях, а не на тому, як ви їх форматували. Вам не потрібно незвичне форматування, щоб ваше резюме стирчало (і ви не хочете, щоб це було причиною того, що ваше резюме стирчить).

Хороші резюме будуть стирчати, бо вони демонструють ваші виняткові досягнення. Менеджери з найму (та HR) хочуть мати можливість легко зрозуміти вашу кваліфікацію та досягнення, скинувши ваше резюме (що вони зроблять приблизно за 20 секунд). Тож зробіть їхнє життя легким.

Часто наймання ясел та HR не використовують резюме як спосіб вирішити, кого наймати, а натомість кого вони не зацікавлені наймати. Вони можуть отримати сотні, якщо не тисячі резюме на одну посаду. Їм потрібен швидкий і простий спосіб перебрати резюме, щоб вирішити, хто отримує співбесіду.

Таким чином, якщо в резюме щось не так (помилки, дивне форматування тощо), вони, швидше за все, просто кинуть його в купу «ні» чи «можливо». Оскільки у них, швидше за все, буде так багато резюме для перегляду, група «ні» та «можливо» навряд чи отримає інтерв’ю.

Тому ваша робота при розробці вашого резюме не полягає в тому, щоб давати рецензентові будь-яку причину відкинути ваше резюме в сторону.

Почніть із своєї контактної інформації

Введіть номер телефону, електронну адресу та, якщо у вас є, посилання на ваш профіль GitHub (профіль GitHub - чудовий спосіб показати роботодавцям минулі проекти, але це не потрібно!).

Не перелічуйте інші профілі соціальних мереж, фотографії чи інші особисті дані (дані про сім’ю, медичні проблеми тощо). Адреса не потрібна, якщо ви нещодавно не переїхали і не шукаєте роботу далеко від того місця, де вказаний ваш минулий досвід, і в цьому випадку ви можете додати місто та штат.

Що залишити поза увагою

Не включайте розділ "мета", "профіль", "резюме" або "виділення" у верхній частині резюме. Більшість із них просто повторюють інформацію, знайдену пізніше в резюме.

Вони, як правило, непомітні для рецензента і, зрештою, марно витрачають місце, яке ви можете використати для отримання більш цінного вмісту.

Спочатку додайте свій найрелевантніший вміст

Це означає, що якщо ви нещодавно закінчили коледж і маєте незначний досвід роботи, ваша освіта повинна бути на першому місці. Якщо ваш досвід роботи більше відповідає роботі, на яку ви претендуєте (більшість людей), поставте це першим.

Освіта повинна складати один-два рядки, де зазначається, де ви ходили до школи та / або сертифікації / курси, які ви пройшли. Ви можете включити рядок для відповідних курсових робіт, нагород чи шкільних проектів під розділом освіти, але це не повинно бути більше одного рядка або двох.

Досвід роботи повинен містити інформацію про компанію, в якій ви працювали, назву вашої посади, дати роботи та кілька пунктів про те, що ви досягли на роботі.

Не обов’язково включати кожну роботу, яку ви коли-небудь мали, лише найрелевантнішу (хоча я б обов’язково продемонстрував незмінний досвід роботи, наскільки це можливо).

Переконайтеся, що ваші маркери відображають досягнення, а не обов'язки

Це найважливіше, що потрібно зробити в резюме - і те, що відокремлює хороші резюме від великих.

Багато людей перелічують речі, які вони робили на роботі - наприклад, "написав код для програмного забезпечення x", "налагодив y проект у C ++" тощо.

Натомість ви хочете перерахувати, якими були ваші досягнення або як ви виконували службові обов’язки краще, ніж хтось інший на вашій посаді. Ви хочете, щоб читач зрозумів, що вам було доручено і наскільки добре ви працювали.

В ідеалі ви можете продемонструвати це за допомогою кількісних результатів (наприклад, "зменшення середнього часу відгуку на квитки довідкової служби на 25%") за допомогою певного типу міри або метрики, яка демонструє, наскільки добре ви виконували свої обов'язки.

Якщо це неможливо, ви все одно можете описати результати (наприклад, "став експертом з питань Y"). Це має бути найважливішою частиною вашого резюме - гарантувати, що ваші маркери точно описують результати, які ви дали у своїй ролі.

Однією з формул, яку ви можете використовувати для цього, є сказати "[дієслово дії, таке як створений, написаний, розроблений] [продукт], використовуючи [виділити мову чи інструмент, який ви використовували], для досягнення [результату]".

Це допомагає вам розбити, які були ваші обов'язки, які навички ви отримали від цих обов'язків і що ви змогли досягти на цій посаді.

Пропустити розділ навичок

Замість того, щоб включати навички як окремий розділ, опишіть інструменти, які ви використовували у своєму проекті (наприклад, створили X за допомогою C ++ або діяли як адміністратор Splunk).

Таким чином, ви все одно виділите ті самі навички, але також надасте потенційному роботодавцю контекст, щоб він знав, наскільки ви знайомі з різними інструментами.

Немає нічого більш засмучуючого, ніж хтось, що перелічує ряд інструментів та навичок без будь-якого контексту.

Як потенційний роботодавець, я не впевнений, чи користувались вони інструментом чи мовою один раз, чи вони майже володіють та можуть виконувати складні завдання. (І визначення поняття "комплекс" може сильно відрізнятися від людини до людини). Це значно полегшує моє життя, якщо я розумію, які проекти ви виконали за допомогою цього інструменту / мови.

Деякі організації також фільтруватимуть резюме за допомогою автоматизованого пошуку за ключовими словами (автоматично відкидаючи резюме, в якому не згадуються конкретні ключові слова, які вони шукають). Однак, оскільки ви все ще згадували ті самі навички, ви все одно зможете передати фільтри ключових слів.

Не включайте суб’єктивні риси у своє резюме

Такі речі, як `` сильний лідер '', `` командний гравець '' або `` критичний мислитель '' - це речі, про які потенційний роботодавець повинен мати змогу зробити висновок з вашого досвіду, а не те, що ви їм прямо говорите.

Окрім того, оскільки це цілком суб’єктивні риси, які більшість людей стверджуватиме, що їх мають, твердження по суті безглузді. Більшість роботодавців повністю ігноруватимуть такі типи оцінок.

Включіть особисті проекти

Якщо ви наполегливо працювали над веб-сайтом / грою / проектом - навіть якщо це було не заради роботи чи школи - ці проекти - чудові місця для демонстрації ваших талантів. (Зокрема, якщо вони включені у ваш GitHub, на який ви повинні включити посилання).

Якщо проект демонструє навички, яких немає в іншій частині вашого резюме, перелічіть їх!

Включіть інший відповідний досвід

Якщо у вас є обмежений досвід у вибраній вами галузі або ви маєте значний досвід волонтерської роботи, який є важливим, включіть його.

Наприклад, якщо ви шукаєте роботу у веб-дизайні, а у вільний час створили веб-сайт для місцевої некомерційної організації, включіть його (та посилання на веб-сайт).

Однак, якщо ви шукаєте роботу у веб-дизайні та добровільно працюєте нянею у вільний час, не включайте цього.

Це стосується і позакласних програм. Якщо вони актуальні (а ви закінчуєте навчання за кілька років), сміливо включайте їх. В іншому випадку залиште їх.

Якщо у вас є простір, включіть розділ про інтереси / захоплення. Пропустіть, якщо ні.

Тут можна перерахувати як особисті захоплення (скелелазіння, піші прогулянки, підводне плавання тощо), так і професійні (такі групи, як OWASP, інтерес до вивчення AWS тощо).

Більшості менеджерів з найму це буде байдуже (і навряд чи будуть штрафувати вас за включення), але деяким сподобається це побачити. Навряд чи це буде вирішальним фактором у вашій заявці.

Не перелічуйте конференції / групи, якщо ви не представляли або не виконували керівну роль

Пропустіть перелік конференцій, які ви відвідували, як окремий розділ (якщо ви не представляли дослідження чи не виграли там нагороду).

Те саме стосується груп, частиною яких ви є, якщо ви не зайняли керівні посади, де може бути доцільним включити їх у розділ "Інший досвід".

Обмежте своє резюме до 1 або 2 сторінок

Якщо ви нещодавно закінчили навчання, це не повинно бути більше однієї сторінки. Якщо ви трохи старші, дві сторінки - це добре, хоча вам слід з обережністю пройти повз дві сторінки.

Більш довге резюме не покаже потенційному роботодавцю, що ви більш кваліфікований, але покаже, що ви не можете зрозуміти, що найважливіше у вашому резюме. Що не дуже добре.  

Зверніть увагу, що ця порада стосується лише резюме. Резюме, які частіше зустрічаються в Європі, використовують інший, довший формат.

Перечитайте своє резюме 10 разів

Потім поверніться і перегляньте ще раз. Якщо ви боретеся з граматикою та орфографією, або англійська мова не є вашою рідною мовою, перевірте Grammarly. Він безкоштовний і допоможе вам визначити зміни, які ви повинні внести у свій текст. Якщо можете, попросіть друга (або двох) допомогти вам.

Це схоже на питання форматування. Якщо ваше резюме важко читати через орфографічні та граматичні помилки, увага не буде спрямована на ваші досягнення.

Крім того, спілкування - це величезна частина будь-якої роботи (насправді, незалежно від того, наскільки технічним), і ваше резюме - це місце, де можна продемонструвати свої навички спілкування.

Оскільки у вас був фактично необмежений час для написання та перегляду вашого резюме, очікується, що в ньому не буде граматичних помилок чи орфографічних помилок.

Перегляньте своє резюме перед співбесідою

Ви повинні припустити, що інтерв'юер задаватиме вам запитання щодо пунктів, які ви перелічуєте у своєму резюме, і ви повинні бути готовими поговорити про свої минулі роботи та досвід.

Про це слід говорити само собою, але не вказуйте у своєму резюме речі, які не відповідають дійсності (навіть якщо вони звучать вражаюче).

Додайте персональний супровідний лист для роботи, яка вам важлива

Супровідні листи - це спосіб виокремити конкурентів і показати організації, чому ви зацікавлені працювати в них, на відміну від будь-якої іншої організації.

Для деяких організацій це важливіше за інші (компаніям FAANG, як правило, байдуже). Але чудовий супровідний лист ніколи не зашкодить вашим шансам бути прийнятим на роботу, лише допоможете їм.

Це також може бути корисною вправою для вас - це дає вам можливість подумати і сформулювати, чому ви зацікавлені в роботі в цій компанії. Тож коли вас запитують в інтерв’ю "чому ця організація?" у вас є відповідь легко доступна.

Успіхів у пошуках роботи і не дозволяйте засмучуватися.

Ось деякі інші популярні статті з резюме авторів авторів freeCodeCamp:

  • Ось резюме, яке я використовував, щоб влаштуватися в Google інженером-програмістом
  • Як написати резюме програмної інженерії програмного забезпечення
  • Як написати чудове резюме молодшого розробника за кілька простих кроків
  • Чому ваше резюме відхиляється - і як це виправити