Вітаємо! Ви будете говорити! Отже ... з чого ти починаєш?

Чудово! Ви отримали пропозицію щодо конференції. Тепер вам потрібно пережити розмову. Припустимо, ви вже розробили ідею, подали пропозицію та написали опис.

через GIPHY

Контур

Спочатку складіть контур. Не пропускайте цей крок. Це справді спокусливо, але це допоможе вам упорядкувати свої думки та забезпечити чіткий початок, середину та кінець вашої розмови.

Якщо можете, спробуйте розповісти історію. Особисто я люблю використовувати цей контур, заповнювати його крапками та використовувати його як основу свого виступу. Мені не подобається використовувати сценарії, бо я виявляю, що як би добре я їх не запам’ятовував, коли я виходжу на сцену (і пильно дивлюсь на публіку), я схильний забувати частини. Якщо я маю загальну схему, це полегшує мені запам’ятовувати основні моменти, які мені потрібно пам’ятати під час виступу, і я можу виступати вільніше.

Для довідки, ось основний план обговорення, який я використовую (мої приклади подані курсивом під кожним розділом):

Почніть з мети: який є один (або короткий список) виносів, який ви хочете мати у своєї аудиторії після прослуховування вашої презентації? Посилайтеся на цю мету у своєму контурі. Все, про що ви говорите, повинно прив’язуватися до цієї мети.

В кінці цього допису в блозі я хочу, щоб ви (аудиторія) почувались комфортно і готові виступити з конференцією.

Далі, подумайте про структурування вашого виступу.

Приверніть увагу: як ви можете залучити свою аудиторію? Подумайте про участь аудиторії. Як ви можете залучити аудиторію до розмови?

Я розпочав одну презентацію з раунду "Хто хоче стати мільйонером" із звуковими сигналами. Ще одну презентацію я відкрив банальним жартом тата, щоб привернути увагу аудиторії. (Ви хочете почути жарт про UDP? Можливо, ви його не отримаєте, але мені все одно.)

Подумайте про запитання та відповіді. Чи не заперечуєте ви над перервами, чи не хотіли б, щоб аудиторія зберігала питання до кінця? Плануйте повідомити свою аудиторію на самому початку. Задавайте запитання практичній аудиторії та думайте про питання, які ви можете отримати. Сплануйте, як на них відповісти.

через GIPHY

Вступ: Розкажіть своїй аудиторії, про що ви будете говорити, і чому ви заслуговуєте довіри доповідачем на цю тему.

Я тут, щоб поговорити про те, як пережити вашу першу конференц-розмову, та поділитися отриманими уроками, виступивши з аудиторією понад 1300 людей, розглянувши пропозиції конференцій та переглянувши незліченну кількість презентацій на конференціях, як хороших, так і поганих.

Перший ключовий момент: Опишіть свій перший момент та будь-які підтверджуючі факти чи цифри, які ви хочете запам’ятати.

Для того, щоб написати свою бесіду, вам потрібно спочатку написати контур, щоб упорядкувати свої думки.

Другий ключовий момент: Опишіть свій другий момент та будь-які підтверджуючі факти чи цифри, які ви хочете запам’ятати.

Далі вам потрібно створити слайди для покращення презентації.

Третій ключовий момент: Опишіть свій третій пункт та будь-які підтверджуючі факти чи цифри, які ви хочете запам’ятати.

Зараз, практика, практика, практика.

Висновок: Перегляньте ключові моменти, на які ви вказували, зміцніть свій винос (згадайте ціль, яку ви спочатку поставили), і включіть "заклик до дії". Скажіть аудиторії, що ви хочете, щоб вони робили після цієї розмови (будьте конкретні).

Після того, як ви написали конспект, створили слайди та потренувались, ви повинні почуватись комфортно і підготовленими до конференції. Ознайомтеся з кількома порадами, як вижити і підготувати день розмови, і ви готові до роботи! Вийди і напиши свою промову. Ви будете чудові.

Цей контур не обов'язково повинен містити кожен окремий момент, який ви плануєте зробити. Він просто повинен містити достатньо інформації, щоб зафіксувати пам’ять під час перегляду.

через GIPHY

Виготовлення слайдів

Далі створіть слайди (якщо потрібно). Ось мої короткі правила для слайдів:

 • Уникайте забагато тексту на слайдах. Щоразу, коли у вас буде текст на слайдах, аудиторія прочитає його, і ви втратите їх увагу. Визнайте це і обмежте тексти дуже важливими ключовими моментами.
 • Просте - краще. Зберігайте переходи, анімацію, шрифти та кольори без звуку. Ваша аудиторія повинна думати про ваш вміст, а не про дизайн ваших слайдів. Зробіть їх професійними та стандартними, і тоді не хвилюйтеся з цього приводу.
 • Нарешті, збережіть їх на flashdrive, надішліть їх собі електронною поштою (у PowerPoint та у форматі PDF) та організаторам конференції у форматі, який вони вимагали. Роздрукуйте копію та принесіть їх із собою. Ви хочете отримати якомога більше резервних копій. Припустимо за допомогою технології презентацій, що все, що може піти не так, піде не так.
 • Особисто я вважаю за краще уникати слайдів, якщо це можливо (наприклад, якщо я виступаю з доповідями про м’які навички), або зберігаю свої слайди лише на декількох зображеннях (якщо слайди необхідні для показу певних діаграм) та одному заключному слайді з перелік ключових виносів. Я вважаю, що це допомагає мені зосередитись на своєму матеріалі та зосередити аудиторію на мені, а не на слайдах.

через GIPHY

Практика робить досконалим

Практика, практика, практика. Скільки б ви не практикували, цього недостатньо (я люблю промовляти свої розмови принаймні раз на день на тиждень-два до конференції). Пройдіться ще раз. Потренуйтеся перед дзеркалом, перед другом або, якщо ви справді сміливі, запишіть себе. Прислухайтеся до того, як ви говорите вголос, і звикайте. Ви почнете чути течії у вашому виступі, ви помітите ключові моменти і, ймовірно, розробите кращий спосіб структурувати свою розмову. Нехай це станеться. Це добре.

Якщо хтось каже вам, що ви звучите «відрепетировано», це, як правило, тому, що ви звучите за сценарієм чи ходулем. Це означає, що ви недостатньо практикувались. Ідіть більше тренуватися. Робіть так, щоб ваша презентація відчувала себе природно і щоб ви могли говорити про свою тему так, ніби ведете бесіду (зі своїми 300+ найближчими друзями). Ви закінчите, коли зможете закрити очі і почуватись комфортно, розмовляючи через будь-який зі своїх слайдів (або розмову, якщо у вас немає слайдів) окремо, не дивлячись на них. Якщо у вас є демо в реальному часі, ТЕСТУЙТЕ (неодноразово).

Попрацюйте над присутністю на сцені. Встановіть зоровий контакт зі своєю аудиторією (або різними пунктами у вашому тренажерному залі) та обов’язково огляньтесь навколо (намагайтеся не дивитись будь-яким людям). Встаньте прямо, уникайте згорбитися або ховатися за подіумом, і тримайте жести відкритими (не схрещуйте рук).

Відпрацюйте жести та рухи, які підкреслюють моменти, які ви робите. Намагайтеся уникати безцільного блукання або коливання вперед-назад. Зробіть свої рухи продуманими, щоб аудиторія була зосереджена на тому, що ви говорите, а не на вашому русі. Мені подобається вибирати конкретні моменти, де я буду рухатись по сцені, щоб підкреслити те, що роблю.

через GIPHY

Знову вправляйся. В останню свою промову я провів 3 години ночі перед розмовою, неодноразово виголошуючи свою промову перед дзеркалом у ванній кімнаті, поки не почувався повністю комфортно і впевнено в тому, що я говорив, хоча я вже практикував щодня. Я знаю, що публічні виступи змушують мене нервувати, і це завжди починається, коли я виступаю перед великою аудиторією. Це означає, що мені потрібно так добре знати свою мову, щоб я міг говорити це уві сні (або коли я справді нервую).

Ви готові йти ... що тепер?

У день презентації:

 1. Являйся рано. Перевірте налаштовану кімнату, влаштуйтеся зручно і, якщо можливо, протестуйте налаштування AV. Візьміть із собою власні адаптери, кабелі живлення та роздруковані слайди / нотатки.
 2. Коли вам стане зручніше говорити, почніть пристосовувати свої презентації до своєї аудиторії. Поговоріть із людьми з аудиторії (але не зосереджуйтесь на жодній особі більше 5–10 секунд). Не забудьте зробити паузу, зробити вдих і розділити мовлення мовчанням. Це допоможе вам та вашій аудиторії відновитись та зосередитися.
 3. Пам’ятайте, що ваша аудиторія хоче, щоб ви досягли успіху. Ніхто не хоче піти на погану презентацію. Вони вболівають за вас. Пам’ятаєте давню приказку про те, як зображати свою аудиторію в нижній білизні? Я вважаю за краще, щоб моя аудиторія аплодувала моїм виступам. На даний момент мало що можна зробити, тому розслабтесь, глибоко вдихніть і уявіть свій успіх. Я знаю, що це звучить сирно, але передбачення успішної розмови допомагає мені заспокоїти нерви та зосередитися.

Після закінчення презентації подумайте, чи хочете ви поділитися своїми матеріалами. Якщо так, то скопіюйте свої слайди / матеріали, якими ви готові поділитися. Тоді подумайте про те, щоб подати свою доповідь на інші конференції!

Нарешті, попросіть про відгук (конкретні позитивні та негативні відгуки). Чим більше відгуків ви отримаєте, тим швидше ви вдосконалитесь. Завжди знаходжу когось (як правило, іншого спікера або когось із знайомих) для зворотного зв’язку після презентації. Я спеціально буду просити їх про конструктивний зворотний зв’язок, бо знаю, що це покращить мої навички презентації.

Тепер дайте собі можливість відпочити! Ти зробив це!

Все ще шукаєте орієнтирів? Перегляньте ці ресурси:

 • Кращі практики проведення бесіди
 • Як підготувати розмову
 • Проведення бесіди
 • Багатосерійний посібник для проведення технічних розмов
 • Вголос
 • Як не підкидати