Як я подвоїв зарплату за п’ять місяців і отримав дивовижну роботу

Шість місяців тому я кинув роботу молодшого розробника JavaScript і подорожував південно-східною Азією протягом п'яти місяців. За тиждень після повернення до Великобританії у мене було три пропозиції про роботу і я прийняв пропозицію майже вдвічі перевищити мою попередню зарплату. Це було непросто, але воно того варте. Ось як я це зробив.

Ціль

Я планував подорожувати південно-східною Азією протягом 3–6 місяців, і я знав, що хочу отримати кращу роботу, коли повернусь. Моя молодша робота з JavaScript показала мені три речі:

 • Я любив кодувати не лише як хобі, а як роботу.
 • Мені сподобалася робота з внутрішньої розробки, оскільки вона була вилучена з CSS та візуального дизайну роботи з розробки інтерфейсу.
 • Я не так любив Angular.

Маючи ці знання, я взявся створити ціль для того, де я хотів би бути до моменту закінчення подорожі, і того, що мені потрібно було навчитися, щоб дійти до цього пункту.

Моєю метою було бути розробником повного стеку середнього рівня .

Рекон

Щоб стати розробником повного стеку середнього рівня, яким я хотів бути, і щоб з’ясувати, де мені потрібно вдосконалюватися, я шукав роботи, які б мені насправді хотілося. Я побачив, що вони вимагають від кандидата, і що, як вони сказали, є бажаним.

Завдяки цьому дослідженню я знайшов перелік речей, для яких потрібна більшість робочих місць:

 • Чітке розуміння JavaScript
 • Принаймні один фреймворк (зазвичай React або Angular)
 • Можливість створити REST API (зазвичай експрес)
 • Знання однієї або кількох баз даних (зазвичай MongoDB або SQL)

Формулювання плану

Маючи цю інформацію, я знав, що мені потрібно вдосконалити свою гру в кількох ключових сферах:

 1. Мені потрібно було закінчити читання « Ти не знаєш JS» . Ця серія книг допомогла мені по-справжньому зрозуміти основи JavaScript, тому я міркував, що це було б чудово для вивчення більш досконалих матеріалів.
 2. Мені потрібно було стати дуже хорошим в одній фронтовій структурі. Я розглянув Angular, Vue та React і визначився з React. Я раніше трохи реагував на React, і мені це сподобалось, я не був шанувальником Angular, і Vue не вимагався в багатьох оголошеннях про роботу.
 3. Незважаючи на те, що я міг створити експрес-API з нуля, я не був дуже впевнений у собі і міг робити лише основи. Мені потрібно було покращити свою гру з цим, особливо якщо я хотів мати роботу, яка б надавала пріоритет задній роботі.
 4. Я міг дотримуватися реляційних баз даних (postgreSQL) або вивчати нову БД. Я вирішив піти на вивчення MongoDB, оскільки він був дуже популярним, і додав бази даних NoSQL до свого резюме.

Я не був впевнений, як довго буду подорожувати, тому вирішив спланувати своє навчання так:

 1. Дізнайтеся React (і Redux), читаючи " Ви не знаєте JavaScript" .
 2. Станьте набагато кращими в експресі та вивчайте MongoDB.
 3. Зробіть щось із тих навичок, які я навчився.
 4. Дізнайся інші речі.

Я зробив це з дуже вагомої причини. Якби я закінчив свої подорожі через три місяці і закінчив №1, але все ще пройшов шлях №2, то я все одно міг би претендувати на роботу середнього рівня для розробників - вони просто обмежувались б переважно робочими місцями, що працюють на фронтах.

Якби я спочатку навчився бек-енду, через 3 місяці я все одно не був би дуже впевнений у будь-якому фронт-енд-фреймворці. Це, мабуть, було б каменем стикання для кожної роботи середнього рівня. Я міг би спробувати подати заявку на роль лише розробника з бек-енду, але, схоже, вони всі бажали набагато більше досвіду, ніж я.

Вивчіть React і Redux і прочитайте You Don't Know JS

Я вже робив трохи React, використовуючи відео YouTube та звичайні веб-підручники, але цього разу я хотів переконатися, що вивчаю це належним чином. Це привело мене до отримання курсу React JS та Redux: Mastering Web App від Udemy.

Цей курс був блискучим, і той невеликий досвід, який я мав з React, дуже допоміг, але я не мав досвіду з Redux. Наприкінці цього курсу я відчував, що міг створити досить складний веб-сайт і був впевнений як у синтаксисі, так і у форматах React та контролі даних Redux.

Цей курс зайняв у мене близько 2 тижнів, але я працював над ним годину або два раз чи два на тиждень. Я відпочивав в Азії, тож це не було моїм головним пріоритетом.

Окрім того, що я працював над курсом, коли мав ноутбук, я читав останні кілька книг із серії You Don't Know JS . Я зберігав онлайн-версію Github на своєму телефоні і читав її, коли відпочивав між сходженнями.

Отримавши досвід реального світу, я зрозумів набагато більше, ніж востаннє, коли намагався читати ці книги. Такі речі, як Обіцянки, насправді важко зрозуміти, якщо ти ніколи ними не користувався.

Станьте набагато кращими в експресі та вивчайте MongoDB

Тепер мені було комфортно створювати інтерфейси, настав час попрацювати над своїми навичками.

Знову я вирішив пройти курс Udemy. Я виявив, що оскільки вони є повними пакетами, він чудово прогресує і, як правило, охоплює весь процес. Звичайно, ви можете навчитися одних і тих самих речей безкоштовно на Youtube чи інших онлайн-уроках, але, здається, вони ніколи не охоплюють цілу тему.

Наступним питанням було те, який курс робити. Є безкоштовні та платні, короткі та довгі.

Я вирішив інвестувати в себе і придбати курс (10 доларів - це крихітна інвестиція для такої кількості інформації), і мені вдалося звузити його приблизно до 3 курсів. Тривалість варіювалась від 7 до 25,5 годин.

Мене спокусив 7-годинний курс - я міг зробити це за тиждень-два, поки насолоджуючись своїм відпочинком. 25-годинний курс, очевидно, зайняв би набагато більше часу, але, схоже, охоплював більше тем. До цього моменту поїздки я вирішив, що їду подорожувати стільки, скільки дозволяє банківський баланс, тому я пішов із 25-годинним курсом.

Вузол з React: веб-розробка Fullstack

Я насправді зробив тут повний огляд цього курсу, і це чудовий курс.

Пройшовши курс React і Redux раніше, матеріали React повторювались. Таким чином, ви не витрачаєте час, ви можете просто пропустити відео, які ви вже знаєте, або поставити відео на швидкість 2х і "швидкий перегляд" для оновлення або перевірити наявність корисних порад.

Бек-енд речі там, де цей курс перевершує. Він охоплює величезний спектр тем, включаючи: oAuth, обробку електронної пошти, платежі, обробку ключів API, MongoDB, mongoose та розширене розгортання.

Причина того, що цей курс настільки довгий, полягає в тому, що він охоплює стільки тем з такою детальністю. Це добре і погано, але в кінцевому підсумку я переглянув більшість відео зі швидкістю 1,5 рази і призупинив їх, коли було потрібно.

Цей курс зайняв більше часу, ніж перший, але мені вдалося закінчити його приблизно за 1,5 місяця.

Я почав писати

У якийсь момент, перебуваючи в Китаї, я вирішив написати статтю про те, наскільки жахливими були спроби зробити розвиток у Китаї. Його прийняли до публікації freeCodeCamp, і тепер він має 1,6K читань та 791 плескання. Я був вражений тим, що люди читали те, що я писав, і їм сподобалось.

Я вирішив, що спробую написати більше статей про те, що я роблю, і про круті речі, які я знаходжу. Це в кінцевому підсумку дало мені чудову точку для розмов, коли справа стосувалася інтерв’ю.

Написання блогу - це також чудовий спосіб зареєструвати свій прогрес і дозволяє побачити, як ви покращились.

Зробіть щось із тих навичок, які я навчився

Тепер, коли я мав усі необхідні інструменти, я хотів створити щось із ними. Я пройшов три з половиною місяці своїх подорожей і очікував, що зможу подорожувати ще один-три місяці. Це означало, що мені, можливо, доведеться незабаром почати думати про роботу, якщо я захочу розпочати якомога швидше, коли повернусь.

Щоб подати заявку на роботу, мені потрібно було оновити своє резюме та портфоліо. Це дало мені чудовий шанс використати те, що я навчився, для створення нового портфоліо за допомогою Node і React.

Це саме те, що я зробив. Це результат. Як я вже говорив раніше, я не дизайнер, але це працює добре. Я навіть використовував Wordpress API для розміщення публікацій у блозі на цій сторінці.

Я знав, що дизайн був жахливим, тому опублікував його в огляді веб-дизайну subreddit. Я отримав багато хороших порад, більшість з яких полягали у проведенні наступних кількох місяців на дослідження та вивчення основ веб-дизайну.

Порадою, яку я зробив, було використання існуючих завантажувальних ремінців. Це призвело до створення абсолютно нового веб-сайту, який не використовував жодної з тих навичок, якими я користувався раніше, але він виглядає менш химерним.

Подання заявки на роботу

Наступним місцем, яке я відвідав, було віддалене місце для скелелазіння в Лаосі. Я припустив, що це означало, що доступ до електромережі був мінімальним, а Wi-Fi відсутній. Це призвело до того, що я залишив свій ноутбук у Бангкоку на два тижні, коли я був у Лаосі.

Коли я дістався до кемпінгу в Лаосі, я дізнався, що у них 4G! Я купив місцеву SIM-карту (£ 2 за 1,5 ГБ, а потім 89p за кожен додатковий ГБ) і мав пристойний доступ до Інтернету. До цього моменту я знав, що провів два тижні в Лаосі, потім близько чотирьох тижнів у Китаї, перш ніж вирушити додому. Час подавати заявку на роботу.

Прогрес

Протягом наступних півтора місяців я подав заявку на більш ніж 50 робочих місць, провів розмову електронною поштою та LinkedIn з близько 25 людьми, і мені вдалося забезпечити п'ять співбесід на роботу протягом тижня після мого повернення. Більшість моїх взаємодій були електронною поштою, але якщо хтось хотів зателефонувати безпосередньо, я намагався з усіх сил це зробити (я був на вісім годин попереду).

Я думаю, що реальна розмова - це чудовий спосіб поліпшити стосунки між вами та іншою людиною, збільшуючи шанси на те, що вони запросять вас на співбесіду або порекомендують на роботу.

Якщо вам не комфортно телефонувати або телефонувати по Skype із людьми, ви можете дотримуватися електронних листів, але я думаю, ви втрачаєте можливість покращити свої шанси.

Побудуйте більше речей

Одне з інтерв’ю попросило мене зробити прототип того, що я б зробив для компанії з жахливим веб-сайтом та мінімальним обслуговуванням клієнтів. Це було круто, оскільки підштовхнуло мене до вивчення прототипів. Я написав серію статей про те, як я створив прототип та вдосконалив веб-сайт. Ви можете побачити веб-сайт тут, читати мої статті тут.

Останнє, що я зробив з цього, - це створити бота для чату для повернення замовлень. Мені довелося дізнатись про роботу чат-ботів, і мені знадобився близько тижня, щоб отримати гідну робочу версію. Це стало важливим фактором для того, щоб я отримав роботу.

Інтерв’ю

Тепер, коли у мене було п’ять інтерв’ю, мені довелося перетворити їх на пропозиції про роботу.

Підготовка

Я писав статті про підготовку до співбесіди на JavaScript та освоєння процесу співбесіди. Я переконався, що позначив кожну коробку.

Я знав усі моменти, на яких я хочу наголосити, як відповісти на запитання про мої слабкі сторони та що робила кожна компанія.

Інтерв’ю

Я завжди був хорошим на співбесідах, хоча я, природно, замкнувся в собі. Мені довелося навчитись діяти більш екстравертно і взаємодіяти з людьми, що беруть у мене інтерв’ю. Якщо ви опиняєтесь сором’язливо та стримано в інтерв’ю, я рекомендую знайти книгу про емоційний інтелект та способи діяти більш впевнено.

Я провів технічні тести на трьох чвертях співбесід (після двох інших в Інтернеті), і моя підготовка дала свої результати. Були невеликі підкачки, але я обмірковував свої думки і добре виконував усі завдання.

Пропозиції та переговори

З перших трьох інтерв’ю я мав дві пропозиції. Після четвертого інтерв'ю я зрозумів, що вони не є компанією для мене, тож дайте їм зрозуміти, що я не буду розглядати пропозицію від них. Якщо ви коли-небудь потрапляли в подібну ситуацію, намагайтеся не вести їх, якщо знаєте, що не збираєтесь приймати пропозицію від них.

Тепер я мав пропозиції від двох компаній, які дуже прагнули прийняти мене на роботу. Настав час домовитись. Я ніколи не чудово вів переговори чи просив більше, але прочитав кілька статей і погодився на це.

Ви можете подумати про себе: “ ну, я не хочу сподіватися на великі сподівання, а пропозиція вже щедра, тому я повинен просто прийняти її. "

Ні. Переговори. А може: « Я не хочу починати не з тієї ноги і виглядати жадібно до свого майбутнього роботодавця. "

Ні. Переговори. "Але ця компанія невелика і -"

Ні. Замовкни. Переговори.

З десяти правил ведення переговорів про пропозицію роботи. Я рекомендую прочитати його, якщо ви претендуєте на роботу.

Я точно не робив цього ідеально (або навіть так добре), але зробив кілька речей, які зміцнили мою руку. У мене було дві рівні пропозиції, але я віддав перевагу одній компанії. Я написав собі невеликий сценарій і (після деяких дихальних вправ, щоб заспокоїтись) зателефонував директору моєї улюбленої компанії.

Привіт Дейве. Я телефоную, щоб повідомити вам, де я перебуваю. Дякую, що дали мені пропозицію, я радий, що ви думали, що я теж чудово впишусь у компанію.

У мене була ще одна справді сильна пропозиція, і я прийму своє рішення на цих вихідних, повідомивши вас до понеділка о 12:00.

Є одне, що могло б справді посилити пропозицію. Я збираюся переїхати туди, куди б я не взяв роботу, і якась допомога з витратами на переїзд була б дивовижною.

Врешті-решт це не зовсім так вийшло, але це дуже допомогло. Я подякував їм за пропозицію, повідомив термін прийняття рішення та попросив поліпшити пропозицію, не вимагаючи лише підвищення заробітної плати.

Резюме

Я дізнався, що мені потрібно, щоб влаштуватися на потрібну роботу. Я використав це для створення плану, а потім використав платні онлайн-курси, щоб пришвидшити процес навчання.

Я претендував на багато робочих місць і отримав п’ять співбесід. Я обговорив пропозиції двох компаній, які мені найбільше сподобались.

Я працюю в MissionLabs вже 2 тижні, і мені це дуже подобається!

ЧИТАТИ ДАЛІ далі → Хочете успіху? Інвестуйте в себе

Якщо вам сподобалась ця стаття і ви знайшли якусь з них корисною, натисніть цю кнопку та дотримуйтесь мене, щоб отримати більше статей про технології та розробку!