Як мій додаток посів третє місце на міжнародному студентському конкурсі

Я розробив додаток, який зайняв третє місце на конкурсі розробки мобільних додатків IEEE 2017 (IEEEmadC 2017) серед 40+ однаково чудових програм, розроблених студентами з усього світу. Це був дивовижний досвід, який змусив мене відкрити розум до нових способів бачити речі та до моїх навичок розробника.

Ось три речі, які, на мою думку, змусили обрати мій додаток серед стількох цікавих і дійсно хороших додатків від студентів по всьому світу, і я впевнений, що зможу змусити ваш додаток це зробити.

1. Виберіть ідею, яка корисна для вашого власного життя та для оточуючих вас людей.

Першим етапом конкурсу був етап ідеї. Понад 200 груп подали чудові ідеї, і я був одним із них. Але, як і у більшості людей, у мене було багато ідей, які, на мій погляд, були чудовими. Як я міг вибрати один і зосередитись на цьому?

У моєму місті Сальвадор Байя ми маємо багато чудових пляжів і в основному відомі як туристичне місто Бразилії. Але більшу частину року наші пляжі забруднені, оскільки більшість наших річок отримують стічні води, в результаті чого пляжі забруднюються. Світла сторона полягає в тому, що пляжі ідеально підходять влітку. Але коли йде дощ, і в основному в інші сезони, вони стають непридатними для стічних вод.

Деякі люди просто ігнорують цей факт і продовжують ходити на пляж, ризикуючи отримати багато захворювань від високого рівня бактерій E.coli у воді. Інші просто уникають пляжу і втрачають одне з найдивовижніших речей, які пропонує наше місто. У нас справді прекрасні теплі пляжі, і деякі люди, включаючи багатьох іноземних туристів, просто не знають про це.

Більшість людей не знають, що уряд вимірює рівень бактерій кишкової палички на пляжах і щотижня публікує його в Інтернеті.

Коли я це виявив, ідея просто з’явилася - додаток, який повернув громадськості інформацію про рівень бактерій E.coli на кожному пляжі. Це забезпечить туристам та широкій громадськості спосіб дізнатись, які пляжі відвідати. Я знав, що ця ідея допоможе не тільки мені, але й іншим.

Коли перший етап закінчився, я отримав електронне повідомлення з повідомленням про те, що моя ідея є однією із 40+. Це було захоплююче почуття. Але я знав, що збираюся змагатися з понад 40 групами людей з усього світу, і все, що у мене було, - це ідея.

2. Вибирайте свої інструменти з розумом і йдіть за тим, що ви вже знаєте.

Другим етапом була розробка, і моя ідея мала стати додатком через три місяці, у мене не було групи, і я повинен був вибрати, як будувати її.

Перше, що я подумав, це те, що, оскільки це конкуренція для мобільних додатків, я, можливо, повинен створити додаток для Android з Java або додаток для iOS із Swift. Але проблема полягала в тому, що я не знав Java або Swift. Я мав лише мізерні знання з того, що вивчав у деяких класах Java, і ніколи насправді нічого не робив із Swift. У мене було спокуса вивчити одного з них на змагання, але у мене було дуже мало часу.

Тож я прийняв розумне рішення використати те, що вже знаю. Я стажувач веб-розробника, і основною мовою, з якою я працював, є JavaScript. Тому я вирішив використати гібридну платформу, побудовану на Apache Cordova, і це спрацювало. За перші два місяці я побудував майже все, що стосується інтерфейсу, а деякі з інтерфейсу, просто використовуючи JavaScript. Той факт, що я добре розумівся на мові, допоміг мені в усіх аспектах.

Я знаю, що біг від чогось нового звучить жахливо для таких розробників, як ми. Але я вважаю, що мова йде про знання правильного часу, щоб відкрити щось нове, і потрібного часу, щоб використати те, що вам комфортно.

Одного разу вчитель сказав мені, що

Більшість людей не справляються з якоюсь метою, оскільки в найважчий час вони вирішують спробувати щось нове замість того, що вони вже знають.

Наприкінці змагань я був радий, що послухав ці слова.

3. Ваш додаток призначений для людей, а не для машин - не недооцінюйте дизайн.

Мій додаток був майже завершений, і я вирішив запитати у своїх друзів, що вони думають про нього. Більшості з них це не сподобалось, і я не пройшов і місяця з моменту закінчення конкурсу.

За їхніми словами, це було "потворно", і вони не могли зрозуміти, як ним користуватися.

Я був розчарований: я створив додаток, який, на мій погляд, був хорошим, але якщо люди не могли зрозуміти, як ним користуватися, і їм це не сподобалось, це майже нічого не коштувало ...

Тож я прийняв рішення трохи вивчити дизайн, те, що я все своє життя вважав непотрібним і зайвим. Я використав те, що навчився, для вдосконалення свого додатка, щоб людям було цікаво його використовувати. Оскільки в моєму університеті ніколи не було занять з дизайну, Інтернет був для мене найкращим другом, і я почав свою подорож з чогось, чого раніше ніколи не вчився.

Дизайн - це свій всесвіт. Існує стільки полів і теорій, що ви не можете навчитися всього за такий короткий проміжок часу. Тож я вирішив зосередитись на двох речах, досвіді користувача та теорії кольорів . Після деяких досліджень та багатьох спроб і помилок я нарешті дійшов до того, що люди почали робити компліменти.

Це вже не було потворно, і кожен міг зрозуміти, як ним користуватися.

Це мене вразило.

Для мене це була та частина, яка змінила мій погляд на речі. Дизайн - це щось справді важливе, і до нього слід поставитися серйозно. Зрештою, мова йде про те, як користувачі взаємодіють із тим, що ми створюємо, і користувачі є найважливішим елементом кожної системи. Без користувачів немає програми. Цей конкурс назавжди змінив моє уявлення про дизайн, і це те, що я буду носити з собою в кожному проекті, частиною якого я є.

Наприкінці етапу оцінювання я отримав ще одне повідомлення електронної пошти, на цей раз із повідомленням про те, що мій додаток виграв третє місце - спеціальну нагороду Комп’ютерного товариства. Я був по-справжньому щасливий не лише тому, що відчував, що мої зусилля привели мене до чогось великого, а тому, що я був однією людиною, коли я брав участь у змаганнях, і зовсім іншою людиною, коли вона закінчилася.

Це три речі, які, на мою думку, змусили мою програму завоювати третє місце на конкурсі IEEEmadC 2017. Що справді змусило суддів сподобатися моєму додатку, вони знатимуть лише вони, але я вірю, що ці три речі - вибір правильної ідеї, правильні інструменти та дизайн додатків мали значення - і я хотів поділитися цим з людьми. Цей досвід багато чого змінив для мене, і я сподіваюся, що зміг поділитися цим почуттям.

Я хотів би подякувати IEEE за можливість і змусив стільки студентів зібратися разом, щоб створити великі речі, всім суддям за важку частину у виборі лише трьох серед стільки хороших додатків, а також моїй дівчині та друзям, які мені так допомогли з дизайнерською частиною.

Ось перегляд усіх переможців.