Я був юристом. Зараз я інженер даних. Це моя історія.

У мене є кар’єра, яка мені щиро подобається, але це не завжди було так. Був час, коли я думав, що Same S? *! Інший день був би моїм девізом, поки я не пішов на пенсію в далекому майбутньому. Це була низка (здавалося б) логічних кроків, які привели мене до жалюгідної кар’єри, а низка незначних рішень (і доленосної гри в покер) призвела мене до кар’єри, яку я люблю.

Так це сталося.

Багато освіти, але не надто розумний

Закінчивши середню школу, я готувався вступити до досить поважного державного університету. Приблизно в цей час я з усією впевненістю недосвідчених дійшов висновку, що математика і наука важкі, а гуманітарні - легкі.

Не маючи уявлення про те, що я хочу зробити із собою, я вирішив взяти легкі заняття (бажано, щоб це було вдень), поки я це зрозумів. Після двох років навчання в коледжі я все ще не визначився з кар'єрою, але все-таки придумав, як збити консервну банку ще на три роки: юридичний факультет.

Я бачив, як мої друзі працюють над інженерами та інформатикою, і я певно уявляв, що, можливо, я повинен щось робити з технологіями. Але на той момент я прийняв хибне мислення, яке мучить мене роками: помилка занурених витрат. У мене були нетехнічні курси коледжу, і перехід на спеціальність технічного факультету змусив би ці курси нічого не робити. Було б марно займатися технічним ступенем, міркував я, навіть якщо мені здається, що технологія цікава. Отже, я продовжував навчання.

Я потрапив у престижну юридичну школу, переїхав з Массачусетсу до Вірджинії (більше не лопатиме сніг!) І три роки вивчав право. У той час я продовжував передбачати якусь пристрасть до закону, щоб мене схопити, але я мав бути розчарованим. У молодших класах я думав, що привабливість великої зарплати приведе мене до успіху, але, наближаючись до початку своєї кар’єри, я зрозуміла, що гроші не мають того привабливості, як я думала.

Я був суперечливим кроком: і моє побоювання продовжувати кар'єру, до якої я був гранично зацікавлений, і моя відданість цій кар'єрі зростали. Пам’ятаю, насміхався з того, наскільки дурними були однокласники за те, що вони кинули школу, витративши стільки часу та грошей на свою юридичну кар’єру. Тим не менше, я ігнорував, наскільки глупо проводити роки, займаючись професійною кар'єрою, до якої я мало цікавився.

Коли наближався випускний, я почувався в пастці як ніколи, хоча мені було важко визнати це перед собою. Я закінчив школу, отримав юридичну ліцензію та влаштувався на роботу. Випуск у 2010 році, посеред найбільшої рецесії в одному поколінні, означав, що навіть заспокоєння високої заробітної плати за нудну роботу зникло.

Я пішов на роботу

Мої побоювання зрозуміли: я став гвинтиком, виконуючи нудну роботу в місці, де мене не почували оціненим. Те, що я так довго бачив це, зробило це ще гіршим. Я закінчив обробку заяв про правове врегулювання розливу нафти на узбережжі затоки 2010 року.

Коли я врешті-решт позбувся фанку, щоб не відчути себе в пастці своєї кар'єри, я оглянувся навколо людей, які отримували підвищення в моїй компанії. Я помітив спільну нитку: усі, хто просувався, робили значну роботу в Excel. Під час щоквартальної зустрічі зі своїм керівником (як правило, це був єдиний раз, коли ми спілкувались), я сказав йому, що хочу зробити більше роботи в Excel, і він погодився надіслати більше роботи в Excel на мій шлях. Це просте прохання змінило моє професійне життя.

Я справді вивчив Excel і впорався з ним досить добре. Це було складно, захоплююче та потужне. Я вивчив деякі VBA і вперше використовував програмування для завершення своєї роботи. Здавалося, щось відкрилося в моєму житті. Робота стала не просто звичною роботою, необхідною для отримання зарплати. Це стало місцем для навчання та зростання та будівництва.

Коли я переїхав до округу Колумбія на нову роботу дружини, я прийняв рішення, яке вже довго чекало: закон був позаду мене, а технології - моє професійне майбутнє.

В обхід відновлення гонок на щурах протягом гри в карти

Звичайно, рішення продовжувати працювати аналітиком даних виявилося набагато важчим для реалізації, ніж я думав. Хоча я, по суті, працював аналітиком даних протягом трьох років, мене звали «Спеціальний радник». Серед людей, які насправді відповідали на мої заяви, загальною реакцією був скептицизм щодо моєї кваліфікації. На папері я був юристом, а не аналітиком даних, і рідко мав можливість пояснити далі.

Після місяця, у якому було лише кілька інтерв’ю та жодних пропозицій, я втомився їсти яйця на вечерю і змирився з тим, що б міг знайти роботу. Вся важка робота, яку я вкладаю в своє резюме та мотиваційні листи, ніколи не окупилася.

Натомість друг запросив мене на гру в покер, і під час розмови з’ясувалося, що я шукаю роботу. У людини, яку я ніколи раніше не зустрічав, був друг, який прагнув найняти адвоката. А потім через два дні я брав інтерв’ю у компанії.

На цей момент я мав запевнення (але офіційної пропозиції не мав) від іншої компанії, що вони можуть найняти мене аналітиком через пару місяців. Я не знав, що вимагає ця нова посада, яка потрапила мені на коліна, але я вважав, що можу витримати це на пару місяців, поки не з’явиться інша робота.

В інтерв’ю я дізнався, що вони працюють в тій же галузі, що і моя остання робота (управління масовими претензіями), і шукають когось, хто має навички Excel для аналізу даних. Я сумніваюся, що в усьому місті була людина, більш кваліфікована, але робота по суті була недоступною. Якби не ця гра в покер, я думаю, моя кар'єра була б зовсім іншою.

Тож протягом півроку я працював, подібно до того, як раніше. Моєю новою роботою було незначне зниження стажу, але культура була гарна, мій начальник доступний, а мої колеги розумні та веселі. Мене запевнили, що є можливість швидкого просування, і це запевнення справдилося.

Я став інженером даних

Після шести місяців позиція , відкрита на трьох осіб операцій Дані команди в одній і тій же компанії. На той момент моя аналітична робота здобула визнання у всьому нашому відділі, і після короткої співбесіди робота була моєю. Вперше я працював у такій позиції, коли моєю виключною та явною відповідальністю була підтримка продуктів аналізу даних.

На відміну від моєї попередньої роботи, більша частина роботи для цієї роботи була виконана в SQL. Під час співбесіди мені повідомили, що відсутність досвіду роботи з SQL не є проблемою, і мене навчатимуть інші члени команди. Ось чому це бентежило, коли, у мій перший день, мій новий керівник команди повідомив мене, що він повідомляє про це за два тижні.

Керівництво зіткнулося з реорганізацією, і через два тижні я опинився в команді з двома іншими людьми, що мають подібні навички та досвід, подібні до мого власного, та простим дорученням: щотижневі результати повинні продовжувати виходити, і вони повинні бути якісними. У всьому іншому, наприклад, як керувати кодовою базою, яку наша команда ледве читала, ми залишились на власний розсуд.

Зіткнувшись із цим новим, захоплюючим і грізним завданням, я зробив єдине, що для мене мало сенс: я занурився в SQL і не придумав, поки не відчув, що знаю, що відбувається. Я читав кожну книгу, до якої міг потрапити (мої улюблені - SQL-запити для простих смертних та основи T-SQL ). Я затримався допізна, заходив на вихідні і дивився дивні погляди відвідувачів пабу, коли я сидів у кутку і випивав півлітра з гігантським посібником, відкритим переді мною. Як і всі технології, тут немає магії, і, маючи достатньо вивчення та знайомства, загадкове стає буденним.

Це не означає, що для цього знадобилася трохи важка робота, і я був експертом. У своєму незнанні я зробив багато помилок і неправильних рішень, деякі з яких затримуються в незрозумілих куточках нашої кодової бази. Якщо мене кинули у глибину, це дало мені можливість відповісти на нові виклики та стимул до професійного зростання.

З огляду на це, значення наявності досвідченого розробника для керівництва проектом не можна занижувати. Пізніше моя команда буде тісніше інтегруватися з розробниками програмного забезпечення та операційними командами нашого підрозділу, і їх розуміння залишається безцінним.

Зараз я використовую SQL, Python та JavaScript у своїй звичайній роботі, серед багатьох інших технологій. Знання того, що інвестиції в мої навички безпосередньо покращать можливості моєї команди, дає корисний досвід, який спонукає мене до постійного навчання. Читання технічних статей може лякати, оскільки я продовжую усвідомлювати все, чого не знаю. Але в той же час є обіцянка, що завдяки своїй наполегливій роботі я зможу надати собі повноваження робити дивовижні речі.

Озираючись назад

Хоча я не особливо ціную свої щомісячні виплати студентської позики, я можу чесно сказати, що мій освітній досвід був для мене цінним. Спілкування та аналітичне мислення - це велика частина моєї повсякденної роботи, і роки мого навчання в коледжі допомогли вдосконалити ці навички. Тож, хоча я б не обов’язково обирав цей шлях для когось іншого, я можу оцінити цінність, яку дав мені мій різноманітний досвід.

Найбільша порада, яку я можу отримати на своєму неортодоксальному шляху кар’єри, полягає в наступному: не турбуйтеся про те, де ви були, подумайте, куди ви хочете піти, а потім придумайте, як туди дістатися.