Документ кодування Google: Git & GitHub

Вступ

Google Doc - це серверний (онлайн) текстовий процесор. Файли користувача створюються через веб-браузер і зберігаються на сервері. Це програмне забезпечення дозволяє користувачам ділитися документами з іншими для співпраці. Зазвичай робочий процес такий:

 • Створіть документ і заповніть вмістом.
 • Зберігайте вміст і діліться файлами з іншими для співпраці.
 • Учасники беруть участь в одному документі в Інтернеті.

Окрім спільного використання файлів, ще однією важливою особливістю є можливість скасувати або повторити зміни, внесені у файл "master". Зміни, внесені в документ, є послідовними, і будь-який користувач може скасувати (або повторити) ці зміни.

Але це швидко може стати великим хаосом, особливо коли одночасно додавання або редагування вмісту здійснюється кількома користувачами. Хто створив чи змінив який вміст і з якої причини невідомо.

Atom, Git & GitHub

При розробці програмного забезпечення інструменти для спільного програмування складаються з текстового редактора, системи контролю версій та онлайн-сховища.

Atom ( або будь-який текстовий редактор ) схожий на ваш текстовий процесор на стороні клієнта (настільний), за винятком того, що документ - це код, написаний якоюсь мовою (тобто: JavaScript).

Git - це інструмент вибіркового запису історії збережених змін у вашому проекті. Це спосіб " контролювати " всі різні версії вашого проекту програмування.

GitHub схожий на ваші Документи Google, за винятком того, що ви можете створювати та зберігати свою версію коду в автономному режимі, перш ніж " натискати " його на збереження в Інтернеті.

Отже, у вас є текстовий редактор ( Atom ) , система контролю версій ( Git ) та система віддаленого зберігання файлів ( GitHub ) . Це основні елементи, які вирішують проблему співпраці, особливо для розробників програмного забезпечення. Процес роботи подібний до використання Google Docs, з деякими відмінностями.

Процес спільної розробки програмного забезпечення

 1. Створення онлайн-( віддаленого ) сховища GitHub ( //github.com/new )

2. Створіть автономне ( локальне ) сховище. Команда термінала git init project_name ініціює ваш проект, створюючи папку для зберігання його файлів вмісту та контролю версій для зберігання історії його змін

 • Ідея полягає в тому, щоб з часом мати віддалену та локальну копію вашого проекту.

3. Використовуйте текстовий редактор для побудови вмісту. Тут ви починаєте писати програму за допомогою Atom і створювати файли JavaScript.

4. Збережіть вміст і відзначте істотні історичні прогреси у своєму проекті. Команда терміналу git add. додає весь вміст папки, усі зміни, які будуть записані в історію. Команда git commit -m 'message' фіксує зміни в історії разом із повідомленням, що пояснює внесені зміни. Команда git push надсилає ваші файли та історичні дані до вашого віддаленого сховища.

 • Оскільки ви постійно прогресуєте у своєму проекті, ви записуєте обгрунтування кожного етапу розробки (git add, git commit, git push).

5. Поділіться файлом з іншими для співпраці. Після того, як у віддаленому сховищі буде вміст, ви зможете поділитися своїм проектом із співавторами.

 • Після того, як учасники приймуть запрошення, вони можуть відщепити гілку віддаленого сховища та клонувати проект локально ( git clonesh>).

Original text


 • Кожен співавтор може створювати вміст, зберігати вміст і надсилати його у свою віддалену гілку.
 • Оскільки співробітники продовжують створювати та зберігати свій вміст, вони в кінцевому підсумку будують форки на «небі» GitHub ( git add , git commit , git push ).
 • Кожна вилка - це співавтор, який відгалужується від оригінального проекту, щоб члени могли працювати паралельно з ініціатором, не порушуючи прогрес один одного. Кожного разу, коли співавтор виконує натискання git , виделка подовжується.

6. Злиття розгалужених файлів. На прохання співавторів ініціатор може витягнути їх гілку, щоб об'єднати її з головною гілкою.

 • Коли співавтор подає запит на витягування, ініціатор може виконати git-тяг для об’єднання гілок в єдину оновлену версію проекту. Потім цю нову версію можна вставити у віддалене репозиторій, щоб усі могли бачити та використовувати.

Контроль версій та спільний доступ до файлів

При спільній розробці програмного забезпечення вносяться зміни до декількох клонів основної копії, перш ніж вони будуть об'єднані з головним файлом. Отже, внесені зміни є послідовними, але з накладанням часу.

Кожен новий фрагмент вмісту, створений на клоні, в кінцевому підсумку підштовхується до майстер-репо співпраці. Кожне повідомлення про співпрацю співробітників забезпечує зворотний зв'язок із ініціатором, щоб він міг зробити зрозумілі редагування та доповнення до оригінального проекту.

Це було б складним подвигом без контролю версій Git та спільного використання файлів GitHub . Проста команда терміналу ( git branch & lt; branch_n a me>) може взяти клон на локальній машині і створити гілку, щоб можна було розробити іншу версію проекту. Потім користувач може звернути увагу на те, щоб зробити свій прогрес (git add & git commit) у будь-який момент часу. Якщо виникли проблеми з активною версією, користувач може просто перейти до попередньої версії (git chec kout

anch_name>) і продовжуйте звідти.

У цьому сенс контролю версій . У будь-який момент часу користувач може перейти на альтернативні версії проекту, роблячи при цьому зрозумілі нотатки, що пояснюють прогрес кожної версії. Користувач має повний контроль над версіями, які розробляються. Просте натискання терміналу на «хмари» GitHub робить будь-яку версію доступною для співавторів. У цьому полягає сила використання Git & GitHub у спільній розробці програмного забезпечення.

Список літератури:

Git - Відео

Редагувати опис git-scm.com Learn Git with Bitbucket Cloud | Підручник з Atlassian Git

Дізнайтеся Git за допомогою Bitbucket Cloudwww.atlassian.com Як працює Документи Google

Задній кінець Google Docs - задній кінець Google Docs спирається на просте, недороге обладнання та програмне забезпечення. Дізнатись більше… computer.howstuffworks.com Atom (текстовий редактор) - Вікіпедія

Atom - це безкоштовний редактор тексту та вихідного коду з відкритим кодом для macOS, Linux та Microsoft Windows із підтримкою… en.wikipedia.org Git - Wikipedia

Git () - це розподілена система контролю версій для відстеження змін у вихідному коді під час розробки програмного забезпечення. Це ... en.wikipedia.org GitHub - Вікіпедія

GitHub пропонує плани для корпоративних, командних, професійних та безкоштовних облікових записів, які зазвичай використовуються для розміщення програмного забезпечення з відкритим кодом ... en.wikipedia.org