Шість років потому, Ендрю Нг з Coursera повертається з новими курсами поглибленого навчання

15 серпня 2011 року професор Стенфорда Ендрю Нг завантажив вступне відео на YouTube для свого безкоштовного онлайн-курсу машинного навчання. Того ж дня газета The New York Times показала його курс (разом із двома іншими курсами в Стенфорді).

Популярність його курсу машинного навчання призвела б його та Дафні Коллер (ще одну професорку Стенфорда) до запуску Coursera через кілька місяців.

Рівно через шість років, 15 серпня 2017 року, перші класи із спеціалізації Ендрю Нґа з глибокого навчання на Coursera почнуть працювати.

За останні шість років багато чого змінилося

8 мільйонів учнів записалися на його курс машинного навчання. Ендрю Нг більше не працює на Coursera, але виконує обов'язки співголови ради. У травні 2014 року він покинув Курсру, щоб приєднатися до Baidu.

Коли Ендрю вперше запустив свій курс машинного навчання, “глибоке навчання”насправді не входило в наш словниковий запас. Але протягом останніх кількох років глибоке навчання вибухнуло в популярності та в реальному світі. Це може пояснити, чому Ендрю Нг залишив Курсру, щоб приєднатися до Baidu і очолити її лабораторію ШІ.

Якщо вам цікаво дізнатись більше про ці теми, ознайомтесь із переліком Class Central із сотні безкоштовних онлайн-курсів із штучного інтелекту, машинного навчання та науки про дані або прочитайте Поглиблене навчання із 15 безкоштовними онлайн-курсами.

Поглиблення навчання. Ai

Ендрю покинув Байду на початку цього року, щоб працювати над власними проектами ШІ. У дописі на Medium він оголосив, що працює над трьома різними проектами ШІ, причому Deeplearning.ai є першим. Він описує це як "проект, призначений для розповсюдження знань про ШІ".

Andrew's Coursera Specialization on Deep Learning запускається під deeplearning.ai замість Стенфордського університету. У ньому також вказано Nvidia як галузевого партнера.

Спеціалізація глибокого навчання

Спеціалізація глибокого навчання складається з п’яти різних курсів. Курси можна відвідувати безкоштовно, але вам потрібно записатись на підписку в розмірі 49 доларів на місяць, якщо ви хочете отримати доступ до оцінених завдань або отримати сертифікати. Існує семиденна безкоштовна пробна версія. Індивідуальні курси безкоштовні, але вам потрібно відвідувати сторінки курсів окремо (ви не можете підписатись на них зі сторінки спеціалізації).

Хоча курси офіційно розпочинаються 15 серпня, матеріали для перших трьох курсів вже доступні. Індивідуальні курси безоплатно підлягають аудиту, але вам потрібно відвідати сторінки курсів окремо. Ви не можете зареєструватися на цих курсах на сторінці спеціалізації. Перейдіть за посиланнями нижче, щоб безкоштовно підписатись на курси:

  1. Нейронні мережі та глибоке навчання
  2. Покращення глибоких нейронних мереж: налаштування гіперпараметрів, регуляризація та оптимізація
  3. Структурування проектів машинного навчання
  4. Свертові нейронні мережі
  5. Моделі послідовності

Спеціалізація орієнтована на тих учнів, які намагаються розпочати кар’єру в галузі штучного інтелекту. На відміну від його попереднього курсу машинного навчання, в якому використовувався Octave (заміна відкритого коду Matlab), в новій спеціалізації Ендрю використовується Python.

Курси глибокого навчання @ AndrewYNg використовують зошити Юпітера, розміщені @Coursera, для програмування.

Кодуйте прямо з ваших браузерів. pic.twitter.com/0BGfjiQUDY

- Dhawal Shah (@dhawalhshah) 9 серпня 2017 р

Цікавим аспектом курсів глибокого навчання є те, що учням не потрібно нічого встановлювати, щоб виконувати завдання програмування. Всі вони виконуються за допомогою блокнотів Jupyter, розміщених Coursera. Кодування можна здійснювати безпосередньо, не виходячи з браузера.