Як я перейшов від графічного дизайнера до розробника інтерфейсу за 5 місяців

2017 рік був для мене нерівним, але захоплюючим. Я покинув роботу графічного дизайнера в березні і потрапив у лабіринт світу кодування. Через п’ять місяців я нарешті влаштувався на роботу розробником-розробником у Tenten.co.

Протягом шести місяців я був штатним розробником програмного забезпечення, я хотів би поділитися своєю історією про те, чому і як я змінив свій життєвий шлях. Це для тих, хто може бути таким же безпорадним, але амбіційним, як і я.

Щоб бути зрозумілим, ця публікація написана не з точки зору досвідченого розробника чи дизайнера, який може проілюструвати чітку дорожню карту, якої слід слідувати. Також це не крах для вивчення фронтенд-розробки. Існує безліч чудових підручників з цієї теми, і я перелічу їх трохи далі в статті.

Пам’ятайте, що ідеального (універсального) шляху для всіх людей не існує.

Моє тло

Я був 24-річним графічним дизайнером і взагалі не мав досвіду, пов'язаного з кодуванням. У мої шкільні часи мої іспити з математики, фізики, хімії та природознавства були жахливо низькими. Ці предмети лякали мене нудними та складними формулами, числами та помилками. Тоді, що цікавило мене тоді, завжди була краса, створена фарбою, музикою чи словами. Звичайно, я вибрав англійську мову як основну, і в коледжі захопився літературою, культурою, фотографією та дизайном.

Те, як я навчився самостійно проектувати в коледжі і нарешті став графічним дизайнером після закінчення школи, - це історія на інший день. Справа в тому, що протягом усього свого життя до минулого року я мріяв бути письменником, фотографом, кінокритиком, співаком і дизайнером, але ніколи не думав бути розробником ні за яких обставин.

Чому я хотів кодувати

Для мене графічний дизайн служить для вирішення проблеми за допомогою привабливих візуальних форм, підтримуваних невидимими системами чи структурами.

Оскільки світ стикається з такою кількістю критичних проблем, я вважаю, що вирішення проблемних питань дизайну може і повинно допомогти вирішити деякі з цих питань. Звичайно, я намагався оформити щось красиве лише тоді, коли вперше відкрив Photoshop. Проте, чим більше я дізнавався про дизайн, тим більше прагнув займатися критичними проблемами з графічним дизайном.

Але після багатьох зусиль, спрямованих на досягнення моїх амбіцій, я був глибоко розчарований впливом графічного дизайну на Тайвань (а може, і на весь світ?).

Немає сумнівів, що я все ще усвідомлюю силу та важливість чудового дизайну. Але більшу частину часу дизайнерам дозволяється вирішувати лише «проблеми клієнта», замість того, щоб вирішувати «реальні проблеми, які виникають у клієнта». Дизайнери проводять більшу частину часу вгадуючи побажання клієнта, не маючи глибоких даних та аналізу, а лише інтуїцію, досвід чи здоровий глузд.

Я втомився від цієї гри за два роки своєї кар’єри графічного дизайну.

Саме тоді я вирішив серйозно поглянути на завжди популярну тему інтерфейсних розробок на Medium.

Я виявив, що будучи розробником з дизайнерськими навичками, ти мав набагато більше контролю та повноважень над кожною справою та клієнтом. Крім того, робота над веб-розробкою або додатками дозволяє ефективно поширювати інформацію.

Я залишив роботу з графічного дизайну наприкінці лютого. Не маючи детального плану та обмежених заощаджень у банку, я розпочав свою подорож, перетворюючись на розробника інтерфейсів.

Що робити

Зробити перший крок завжди важко. Але якщо ви усвідомлюєте, в чому причина, яка вас рухає, все стає простішим. Наприклад, якщо ваша мета стати розробником - це отримати якнайшвидшу оплату, то вам слід вивчити гарячі речі на ринку.

У моєму випадку, оскільки я зрозумів, що моєю нинішньою метою було заробити силу поєднувати дизайн та навички розвитку, я зосередився на демонстрації обох здібностей.

Отже, я поставив собі за мету і склав список необхідних завдань, добре розуміючись на розробці інтерфейсу:

1. Мета

Отримайте роботу розробника-розробника

2. Як досягти мети

Створіть мій портфоліо для демонстрації моїх здібностей

3. Завдання, які потрібно виконати

 • Вивчіть HTML, CSS, jQuery / JavaScript
 • Дизайн портфоліо сайту
 • Підготовка портфоліо робіт

Спочатку я призначив собі лише ці завдання. Але, коли я читаю більше статей, навчальних посібників чи вимог до роботи, я поклав ці навички до списку на шляху:

 • Сасс
 • Ковток
 • CS50
 • Базовий Unix
 • Основні Wordpress
 • Джекілл
 • Основні знання AWS
 • Базові знання мереж

Примітка: Звичайно, інформація, що вибухає в Інтернеті, бомбила мене ще багатьма речами, якими можна навчитися. За п’ять місяців я одного разу включив до списку Node.js, React.js, PHP та інші. Наведені вище завдання були тими, які я насправді закінчив.

Щоб слідувати плану, я поставив собі 48 годин на тиждень робочої цілі. Це означало, що мені доводилося працювати вісім годин на день, лише один вихідний на тиждень. Тоггл допоміг мені відслідковувати свою діяльність.

Крім того, я взяв довгострокову мету -> щомісячну мету -> щотижневий порядок денний -> щоденний метод розпорядку дня, щоб зробити своє навчання запланованим, і Асана була моїм найкращим помічником в управлінні цими завданнями.

Де навчитися

Я намагався вчитися на багатьох платформах, підручниках чи статтях. Ось список ресурсів і мої думки щодо кожного з них:

Навчальні платформи

Тоді я ненавидів підручники, які показували мені рядки кодів, я навіть не уявляв, що з ними робити. Деякі припускали, що я знаю це все, або сказали поки що ігнорувати. Будь ласка, я справді не зрозумів навіть рядка коду на екрані, тому що я був ВСЬОГО ПОЧАТНИКОМ .

Такі лекції боліли мене і змушували дивитись на себе з висотою. Як правило, немає ідеальної платформи, щоб навчитися усьому. Я намагався бути максимально гнучким, стрибаючи між кожним з них.

 • Codecademy-Багато людей рекомендували це, але я був дуже розчарований його підручниками тоді. Я завжди залишався на практиці без жодних підказок.
 • КодШколу-Я провів тут багато часу, тому що вчителі чітко пояснюють, чому. Рекомендовано.
 • Будинок на дереві -Той, на якому найбільше оголошень на Youtube! Treehouse провів велику роботу з маркетингу, що працює (принаймні для мене, як загубленого новачка тоді). Він охоплює стільки тем, деякі з яких були мені справді корисними. Наприклад, важко знайти гідний підручник з Wordpress для студентів-розробників-розробників, але у Treehouse є такий.
 • freeCodeCamp - Величезна любов до freeCodeCamp! Ця спільнота має чіткий шлях для початківців, і вона знає, коли відвести навчальні колеса від студента. Одного разу мене хвилювало, що робити далі після вивчення базових HTML, CSS та JavaScript, але freeCodeCamp поставив невеликі проекти на потрібні місця в навчальній доріжці. Спільнота також ділиться чудовими публікаціями на Medium та електронною поштою. Настійно рекомендується!

Канал Youtube

Це найкраще місце для навчання безкоштовно або для розваги. Відео на Youtube не тільки чудово підходять для повного вивчення певних тем зі списків відтворення, але також зручні для того, щоб спробувати деякі цікаві знання.

 • Поїзд кодування - Ведучий професора ITP Нью-Йоркського університету Даніель Шиффман, який є найенергійнішим викладачем, якого я коли-небудь бачив, пропонує відео, які можна легко відстежити.
 • thenewboston - охоплює майже будь-які теми, які я можу придумати. Ведучий Бакі має силу зробити залякуючі речі легкими.
 • Academind - Також надає всілякі підручники. Легко дотримуватися. Рекомендовано.
 • Fun Fun Function - Ведучий Маттіас Петтер Йоханссон - розробник, який раніше працював у Spotify та Blackberry. Його канал - приємне місце для простого вивчення JavaScript.
 • Академія Linux- Тут я дізнався деякі базові знання про AWS. Сподобалось!
 • Computerphile - Відео тут стосуються комп’ютерних речей. Цікаво знати, але я, мабуть, ніколи по-справжньому не зрозумію, про що вони говорять.
 • Елі, комп’ютерний хлопець - я тут дізнався знання про мережу та сервери.
 • mycodeschool - Мій найкращий друг, коли я брав CS50. Це чітко пояснює матеріали з інформатики. Дуже сподобалося.

Статті для читання

Читання є для мене ідеальним середовищем для тем життєвого шляху чи натхнення. За ці п’ять місяців мене стільки разів засмучували чудові статті. Ось деякі мої найкращі життєві путівники:

 • Чому навчитися кодувати так чортово важко
 • Я навчився кодувати, створювати веб-програму та запускати її на Product Hun за 2 місяці
 • Чому я навчався очно протягом 8 місяців для інтерв’ю в Google
 • Як перейти від любителя до професійного розробника
 • Навчіться кодувати в 2017 році, наймайте на роботу та весело проводите час
 • Кінцевий посібник з вивчення веб-розробки на повний стек за 6 місяців за 30 доларів

Інші корисні ресурси

 • JavaScript: Розуміння дивних частин - чудовий курс Udemy, який роз’яснює для мене стільки заплутаних частин JavaScript. Настійно рекомендується.
 • CS50 в Гарварді - я знав, що знання комп’ютерних наук не є обов’язковими для подання заявки на роботу молодшого розробника, але я не втримався від спокуси пройти цей курс, бо це виглядало так цікаво! У ретроспективі це коштувало мого дорогоцінного часу.
 • Нью-Йорк - Епізод 1 - Пітерські рівні- NYMY - це шоу подкастів, яке проводить талановитий дизайнер Тобіас ван Шнайдер. У цьому епізоді він взяв інтерв’ю у виробника NomadList Пітера Левелса. Я кілька разів слухав розповідь Пітера, коли не був удома. Це одногодинне шоу познайомило мене з безмежними можливостями кодера / дизайнера.

Як отримати роботу

Приблизно через 4 місяці безперервного кодування та проектування я нарешті трохи знав про інтерфейс. Я також заповнив майже 80% свого портфоліо. У той же час, моїх заощаджень, що залишились, вистачило лише на те, щоб я прожив ще пару місяців.

Настав час шукати нову роботу.

На жаль, я ледве взагалі мав вибір. Не багато компаній хотіли чоловіка, який не мав би відносного досвіду / досвіду розвитку, і ще менше оцінило цінність моїх здібностей до графічного дизайну. Також було сумно мати менше ніж п’ять можливостей для працевлаштування, які, можливо, підходили мені. З позитивного боку, ситуація змусила мене зосередитися на цих дорогоцінних шансах.

Я спостерігав за дизайнерським агентством Tenten щонайменше три роки. Це єдине агентство, яке здатне одночасно використовувати дизайн, цифровий розвиток та інновації на Тайвані. Вони були у мене в списку "будь ласка, найми мене" давно, і я вважав, що Тентен - єдина тут компанія, яка також продаватиметься за моїми мультидисциплінарними навичками.

За останні два місяці своєї подорожі я дізнався якнайбільше про молодшу посаду розробника Tenten's front-end developer. Тим часом я заповнив свій особистий сайт. Коли час настав, я подав заявку на цю посаду. Як резервні плани, я також надіслав своє резюме та портфоліо іншим п’яти компаніям. І я чекав.

І, нарешті…

В ретроспективі

Озираючись назад, я все одно не сказав би, що перетворити себе з дизайнера на розробника було легко, але це було не так важко, як я думав, що це буде. Найскладнішою частиною процесу було ніколи не зрозуміти або написати код, а мати потужну мотивацію, яка рухає вас вперед.

Вітаємо, якщо ви знайшли цю мотивацію. Якщо ні, спробуйте ще раз, перш ніж кинути. Якщо ти ніколи не спробуєш, ти ніколи не знатимеш.

Найважливішим уроком, який я навчився в дорозі, було якнайшвидше почати щось робити. Я знаю, що страшно зробити перший крок насправді щось побудувати, але це єдиний спосіб по-справжньому чомусь навчитися. Пам’ятайте, вам і так нічого втрачати.

Дні та труднощі після того, як ви офіційно стали розробником, - це вже інша історія.

Я дуже рада, що вже 6 місяців працюю розробником у Tenten. Подорож навчання ніколи не закінчується!

中文 版 連結 (китайська версія) / Докладніше про мою роботу читайте на vinceshao.com