Як типографіка визначає читабельність: Serif проти Sans Serif та як поєднувати шрифти.

Для цифрового дизайну важливо знати і розуміти, як використовувати і як поєднувати різні шрифти. Для кожного настрою є шрифт!

Ця публікація дасть вам короткий вступ до найбільших сімей у книгодрукуванні: Зарубіж і Без засічок. І як, як дизайнер, ти можеш правильно вибирати шрифти та комбінувати їх.

Давайте розпочнемо!

Сімейство типів зарубок

Шрифт Serif відрізняється від Sans Serif крихітною маленькою штучкою, схожою на ноги, що називається Serifs.

Багато шрифтів Serif, які ви побачите, будуть виглядати набагато традиційнішими або консервативнішими.

Походження : Причина, по якій вони мають ці крихітні ніжки, насправді пов’язана з різьбленням по каменю. Ще в ті часи, коли людям потрібно було вирізати латинські літери в камені, дизайнер зазвичай малював літери, які вони хотіли, пензлем. Але каменотесам довелося б вирізати це з цієї картини. І ця різьба по каменю створила ці засічки на буквах.

Люди, як правило, використовують шрифти Serif для чогось досить серйозного. Це пов’язано з їх традиційним та консервативним виглядом та стилем.

Далі засічка поділяється на чотири сімейства шрифтів.

1. Старий стиль

Це найстаріша родина Серіф. Він включає такі шрифти, як Adobe Jenson, Centaur, Goudy Old style та багато інших. Їх шрифт створений за зразком того, як виглядав текст у 1400-х роках. Дуже старого вигляду.

2. Перехідний

Це трохи сучасніше. До цього сімейства шрифтів належать Times New Roman, Baskerville, Georgia тощо.

3. Сучасна

Ще більш сучасний та стильний. Сюди входить Дідо, що є шрифтом, що використовується для заголовка журналу Vogue.

4. Плита-засічка

Це типова сім'я з товстими зарубками. Приклади шрифтових шрифтів Slab-Serif включають американську друкарську машинку, Archer тощо.

А тепер, як розрізнити ці чотири основні класи в Сімействі засічок?

Насправді це досить просто. Подивіться на перші три родини: старий стиль, перехідний та сучасний. Покладіть їх поруч. Якщо ви подивитесь на найтоншу та найтовстішу частину букв, ви побачите це, коли ви переходите від старшого до більш сучасного типу. Ви побачите збільшену різницю в тому, що ми називаємо модуляцією шрифтів. Зосередьтеся, наприклад, на O. Порівнюючи старий стиль із сучасними типами, різниця товщини та тонкості буде меншою порівняно з сучасним.

І велика частина цієї модуляції походить від того, коли люди раніше писали ручками з плоскими нібками.

Як щодо Slab-Serif?

Якщо ви подивитесь на шрифт Slab-Serif, то побачите, що різниця між найтовстішою та найтоншою частинами шрифту є майже нульовою.

І це було розроблено навмисно так. Це один із сучасних представників родини Серіф. Тим не менше, це не відповідає правилу "чим більше в майбутнє йдеш, тим більша різниця між найтовстішою та найтоншою частиною шрифту". Slab-Serif був створений для друку газет для більш чіткого читання, коли якість паперу раніше була низькою.

Сімейство типів без засечок

Sans-Serif відрізняється від Serif. Він не має зарубок (крихітних маленьких ніжок) або будь-яких декоративних елементів вздовж центральних балок і верхніх брусів. Сан-Серіф трохи сучасніший за засічки.

Вони також поділяються на чотири сім'ї.

1. Гротеск

Найстаріший. Це включає News Gothic, Franklin Gothic та багато іншого.

2. Неогротеск :

Трохи сучасніший. Прикладом є Гельветика та Аріель.

3. Гуманіст:

Ще більше у майбутньому. Прикладом є Gill Sans.

4. Геометричні :

Вони засновані на геометричних фігурах. Футура - приклад.

Як розрізнити чотири?

Тепер, подібно до зарубок, ви можете перейти від старшої родини гротесків до неогротеску до гуманіста. Ви бачите, що різниця в найтовстішій і найтоншій частинах шрифту стає все більше і більше перебільшеною. Коли ви дивитесь на гротеск, він майже рівновіддалений у всіх точках. І коли ви дивитесь на гуманістичні шрифти, ви починаєте бачити зміни модуляції.

У геометричному шрифті букви О завжди ідеально круглі. О виглядають точно так, ніби ви малюєте транспортиром. І цей шрифт трохи схожий на тип Slab-Serif. Незважаючи на те, що це один із сучасних шрифтів у сім'ї, він збиває тенденцію і майже не має модуляції і рівновіддалений у всіх точках.

Як типографіка визначає читабельність

Знання сімейств шрифтів та їх підродин допомагає у стилістиці. Але що ще важливіше, мова йде про читабельність. Дизайн - це як функція, так і форма. Що робить гарнітуру більш читабельною?

Гуманістичний Сан-Серіф вважається більш читабельним, ніж гротеск. І причини такі:

 • Гуманістичний шрифт має більш відкриті форми.
 • Міжсимвольний інтервал у гуманістичному шрифті більше, ніж у гротеску, що робить його легшим для читання.
 • У гротескному шрифті символи неоднозначні один від одного. Малі "g" та 9 у гротеску виглядають досить схожими, вони всі дуже квадратні, додаючи більше плутанини та роблячи їх менш читабельними. Тоді як у гуманістичному шрифті ви можете чітко розрізняти символів.

Це деякі фактори, які роблять шрифти більш читабельними. Тепер ви можете вибрати гарнітуру залежно від призначення.

Як поєднувати шрифти

Коли ви комбінуєте різні шрифти, зазвичай у вас буде інший шрифт для заголовка та інший для тексту. І це для створення невеликого контрасту та зацікавленості у ваших дизайнах.

Деякі загальні правила, якими дизайнери користуються, комбінуючи різні шрифти:

 1. Засічки та Без засічок дуже добре працюють разом. Це прагне створити хороший дизайн. Sans-Serif мають дещо підвищену читабельність порівняно із засічками. Саме тому Sans-Serif є чудовим шрифтом для основного тексту.

  Не поєднуйте засічки із засічками та без засічок із засічками, оскільки це може виглядати трохи м'яко і недиференційовано.

 2. Занадто багато шрифтів в одному дизайні - це не дуже добре. Це закінчується виглядати надто дивним. Дотримуйтесь 2 шрифтів (один із сімейства Serif, а інший - від Sans-Serif).
 3. Цінуйте настрій гарнітури так само, як кольори. І не поєднуйте різні настрої разом. Спробуйте поєднати більш сучасні шрифти з сучасними шрифтами, а старі шрифти - з більш традиційними.

  Якщо ви отримуєте настрій своїх гарнітур, ви починаєте створювати неймовірно красиві дизайни.

  Речі, які слід зберігати схожими: Настрій і Час ери шрифту

  Речі, з якими вам слід протиставити: зарубченість (наприклад, один шрифт має бути зарубковим, а інший без засічок) та вагові коефіцієнти.

  Вага означає, наскільки важким або жирним є ваш текст. Більшість програмних засобів для проектування мають цілий діапазон ваг. Наприклад, світлий, середній, жирний, надто жирний тощо. Пограйте з різною вагою, протиставляючи їх, щоб створити цікавий дизайн.

НІКОЛИ НІКОЛИ не використовуйте - Comic Sans, Papyrus, Viner, Kristen, Curlz. Незалежно від того, що ви розробляєте, вони зроблять ваші конструкції страшними.

Інструменти для типографіки

 1. WhatFont

  Розширення chrome, яке повідомляє вам назву шрифту на будь-якому веб-сайті.

 2. Шрифт Білка

  Зазвичай я завантажую шрифти звідси. Вони безкоштовні для комерційного використання.

Це був короткий огляд величезного поля друкарства. Сподіваюся, ви дізналися цікаві речі, які можете використовувати у своїх проектах! :)