Як успішно надіслати програму в App Store на розгляд

Команда Apple чітко бачить якість мобільних додатків. Це дійсно чудово для користувачів, оскільки команда Apple докладає всіх зусиль, щоб зробити App Store надійною екосистемою. App Store має високий поріг і жорсткі вимоги не тільки щодо продуктивності програми, але і для здійснення відповідних заходів безпеки. Користувач може бути впевнений, що додатки iOS надійні.

Однак задоволення всіх вимог може стати справжнім пеклом для розробників. Для порівняння, розробка програми може зайняти лише кілька тижнів, тоді як час, який витрачається на проходження огляду App Store, може становити до місяця (або навіть місяців, якщо розробник нехтує інструкціями розробника Apple).

Я працюю в Dashdevs як Client Engager. Мій головний обов'язок - створювати програми з нуля, щоб вони пройшли огляд. Я працюю з вимогами клієнтів. Ми маємо понад 9 років досвіду у розробці додатків для iOS. Ми працювали з різними ринками, галузями та різними компаніями.

Складність додатків теж різна. Ми подали понад 250 програм на розгляд протягом 2018 року. Не всі з них пройшли огляд вперше. Але іноді ми відчували справжню нестримну радість від хорошого огляду.

У цій статті я хочу поділитися нашим досвідом, щоб ви могли уникнути типових помилок і легко пройти етап огляду.

Як подати заявку в App Store

Блискучий новенький додаток для iOS розроблений, протестований і готовий побачити світ. Двійковий файл уже завантажено на панель iTunes Connect. Але що ще потрібно?

 • Вам потрібно додати основну інформацію (опис, теги, контакти) про вашу програму, додати знімки екрана та облікові дані демонстраційного облікового запису користувача (якщо ваша програма вимагає авторизації).
 • Вам потрібно включити детальні пояснення неочевидних функцій (наприклад, використання власних жестів) та покупок у програмі в примітках до огляду додатків.
 • Потім потрібно натиснути кнопку «Надіслати на огляд», щоб повідомити Apple, що ваша програма готова до App Store.

Ви отримаєте сповіщення, якщо щось важливе в описі відсутнє. Тоді перевірка статусу заявки буде змінена на “Очікування розгляду”. Це може зайняти кілька днів, перш ніж почнеться справжня перевірка. Коли команда з верифікації фактично розпочне перевірку, статус програми буде змінено на «На розгляді».

Підказка: Ви заощадите трохи зусиль, встановивши програму iTunes Connect на свій iPhone, щоб отримувати негайні сповіщення про всі зміни стану.

Огляд App Store - це обов’язковий крок для всіх програм. Процес перевірки програми дотримується Рекомендацій Apple, що забезпечує найкращий та найбезпечніший досвід користувачів.

Вони також переглядають основну інформацію про заявку. Частина перевірки виконується автоматично за допомогою сценаріїв, а люди виконують іншу. Якщо у вашій заявці є проблема, ви отримаєте сповіщення з точним описом того, що слід виправити. Терміни для першого етапу перевірки тривають від 3 до 7 днів. Перевірка оновлень додатків відбувається швидше - від 1 до 3 днів.

За останні кілька років у мене виникли проблеми із заявками, поданими на розгляд. Деякі з них було легко виправити, а деякі зайняли багато годин.

То чому ваші програми не пройшли з першої спроби?

Ось що потрібно врахувати.

Використовуйте керівні принципи щодо людського інтерфейсу (HIG) для проектування

Ваші дизайнери повинні слідувати HIG з самого початку. Розміри та положення кнопок, правильне використання основних елементів інтерфейсу та навігація повинні відповідати Правилам Apple. Вирішення проблем із HIG може коштувати вам багато, якщо ви знайдете ці проблеми в кінці розробки.

Підказка: Не створюйте програму, яка видається заплутано схожою на існуючий продукт Apple чи будь-яку іншу програму (без копій). Команда Apple дуже суворо ставиться до цього.

Перевірте список функціональних можливостей

Ваша програма повинна містити функції, вміст та інтерфейс користувача, що виводить її за межі перепакованого веб-сайту. Команда Apple дбає про корисність та переваги для користувача.

Був випадок, коли одне з наших додатків було відхилено, оскільки команда огляду Apple припустила, що для нашого додатку не потрібно мати функцію реєстрації / входу. Отже, ми надіслали повідомлення про апеляцію із доказами відповідності цієї функціональності.

Інший випадок був трохи іншим - додаток був занадто простим для AppStore (просто кумедний календар). Додаток потребував додаткових функціональних можливостей. Ми вдосконалили його, додавши функцію спільного використання, і вона пройшла огляд.

Ще одне важливе правило, на яке слід посилатися, полягає в тому, що ваша програма не повинна вимагати встановлення інших програм.

Надайте демонстраційний рахунок із повною функціональністю команді Apple

Команда рецензентів App Store обов’язково спробує зареєструвати ваш додаток, але їм також потрібно буде перевірити решту функцій. Наприклад, для перегляду функціональних можливостей банківської програми їм потрібно мати рахунок з активованою карткою та деякі транзакції на ній. Потрібно бути впевненим, що обліковий запис має повний доступ до всіх функцій, а всі внутрішні функції ввімкнено.

Підказка: не надавайте цей обліковий запис своїй команді з контролю якості для звичайного тестування, особливо протягом періоду перевірки. Одного разу ми надіслали заявку на перевірку, і в той же час наш інженер із забезпечення якості тестував функціональність блокування та час від часу забороняв нового користувача.

У додатку немає "тесту", "найближчим часом", "бета-версії", "пробної версії", "Тестового польоту".

Усі ваші майбутні, незавершені, демо-функції не повинні використовуватися в додатку. Не використовуйте ці слова для вмісту програми взагалі, навіть для знімків екрана та описів у програмі. Якщо вам потрібно протестувати свою заявку, ви можете приєднатися до служб Testflight.

Одного разу ми зробили смішну помилку з іншим нашим додатком. Як ви могли знати, для підготовки подання для розгляду розробники іноді роблять знімки екрана програми прямо з TestFlight. Ці фотографії розміщені як скріншоти реального додатка для App Store. Якщо ви це зробите, двічі перевірте, оскільки в рядку стану може бути ярлик “Testflight”. Коли це трапляється, ваша заявка відхиляється. Ця дрібничка може заблокувати подання вашої заяви.

Продуктивність

У додатках App Store не допускаються збої, повільна продуктивність, відсутність витоків пам’яті. Неповні пакети додатків і двійкові файли, які аварійно завершують роботу або працюють із очевидними технічними проблемами в програмах, відразу відхиляються.

Опишіть лише існуючі функціональні можливості

В описі програми не повинно бути жодної реклами майбутніх функцій.

Правила та умови / Політика конфіденційності .

Ці документи або посилання на них потрібно додавати до програми. Вам потрібно пояснити користувачеві, як обробляються їхні конфіденційні дані та які дані передаються додатком третім сторонам і для яких цілей (наприклад, інструменти аналітики, рекламні мережі та сторонні SDK тощо). Користувач повинен знати правила видалення та збереження вашої програми.

Інтелектуальна власність

Вам потрібно мати дозвіл на використання всіх матеріалів програми (проблема авторських прав). Не використовуйте сторонні торгові марки, захищені авторським правом роботи або запатентовані ідеї у своєму додатку, якщо ви не отримали необхідну ліцензію. Пам'ятайте про обмеження щодо використання сексуального чи порнографічного вмісту, марихуани, тютюну, контрольованих речовин, оманливих цитат релігійних текстів та насильства в мобільних додатках.

Ліцензії

Якщо деякі нормативні акти у вашій галузі бізнесу вимагають ліцензії на надання ваших послуг, таких як FinTech, медицина, охорона здоров’я тощо, вам потрібно додати копію цих документів до розгляду заявки. Якщо програма вимагає певного обладнання, вам потрібно надати відповідний сертифікат або ліцензію на це обладнання.

Ще один випадок з нашого досвіду: програма використовувала спеціальний принтер для наклейок. Спочатку заявку було відхилено, і нам потрібно було отримати сертифікат на використання цих принтерів. Нам знадобився місяць, щоб отримати офіційне схвалення від виробника обладнання.

Іншим прикладом стала заявка на цифровий банк. Нам потрібно було надати команді огляду App Store ліцензію на електронні гроші. Це стосується і криптовалютної індустрії.

« Додатки, що сприяють первинним пропозиціям монет (« ICO »), торгівлі ф’ючерсами на криптовалюту та іншим торгуванням криптовалютними цінними паперами або квазіцінками, повинні надходити від заснованих банків, фірм, що займаються цінними паперами, комерційних продавців ф’ючерсних комісій (« FCM ») або інших затверджених фінансових установ та повинні відповідати усім чинним законам ".

Запитайте у користувача дозволи

Ваша програма повинна запитувати дозволи на використання камери, мікрофона, розташування, доступу до контактів, рулону камери та розташування користувачів. Дозволи повинні відповідати функціоналу програми. Команда App Store дбає про те, щоб інформація, зібрана в програмі, зберігалася належним чином і запобігала її несанкціонованому використанню, розголошенню чи доступу третім особам.

Підказка: не забудьте додати опис цих дозволів у файл .plist. Це ще одна поширена причина відмов.

У програмі немає макетних даних

Якщо у вашій програмі немає вмісту для деяких потрібних вам форм, приховайте цей елемент або додайте до нього заповнювач із поясненням, як користувач може отримати необхідні дані.

Іноді розробники встановлюють жорсткий код, щоб показати максимальну функціональність користувача. Наприклад, у вашому додатку є розділ із діаграмами, що відображають статистику активності користувача у програмі. У цьому випадку має бути заповнювач із підказкою про те, що діаграма буде доступна, коли користувач почне користуватися програмою щодня.

З рекламою все однаково - ви не можете подати програму з порожніми рекламними банерами чи тестувати рекламу.

Можливість модерувати вміст користувача

«Заблокувати користувача / вміст», «повідомити про користувача / вміст», «чорний список для користувачів» - це необхідні функції програми, якщо вона забезпечує багатокористувацьке спілкування (наприклад, стрічки, чати, групи). Як власник продукту, ви повинні усвідомлювати, що ваш додаток використовуватимуть різні люди, і деякі з них можуть заважати іншим. Вам потрібно надати своїм користувачам можливість керувати вмістом та спільнотою, з якою вони взаємодіють.

Варіанти звільнення

З кожним поданням на розгляд моя команда отримує новий досвід. Моя головна порада - подати заявку на розгляд App Store, як тільки ви розробите MVP своєї програми. Майте на увазі, що навіть якщо ви пройдете огляд, це не означає, що додаток буде випущено.

Після успішного огляду можна вжити три різні дії:

 • Випустіть цю версію вручну: як розробнику або менеджеру програм потрібно перейти на панель iTunes Connect і натиснути кнопку, щоб звільнити програму.
 • Автоматично випустити цю версію: це означає, що програма буде опублікована, як тільки вона пройде перевірку.
 • Автоматично випустити цю версію після перегляду програми, не раніше ніж…: ви можете вибрати час / дату випуску. Якщо ваша заявка пройде розгляд, вона буде опублікована тоді.

Ці параметри можуть допомогти розробникам та власникам / менеджерам продуктів пройти перевірку та дочекатися початку маркетингової кампанії. Ви повинні знати, що перший огляд програми є найбільш критичним, і тому команда App Store перевіряє програму набагато довший період і ретельніше. Кожне подальше оновлення також переглядається, але для перевірки потрібно менше часу. Іноді може знадобитися лише кілька годин.

App Store може відхилити вашу заявку. Все добре. Не панікуйте. Якщо ви зрозуміли причину, ви просто вирішите проблему та подаєте заявку на повторний розгляд. Якщо у вас є запитання або ви хочете надати додаткову інформацію, ви можете скористатись Центром дозволу для спілкування з командою перегляду програм. Вони підтримують і готові допомогти вам у поданні заявки. Ми вирішили багато проблем за їх допомогою.

Сподіваюся, мої приклади, згадані в цій статті, будуть для вас корисними, і всі ваші програми IOS з першої спроби пройдуть перевірку App Store.

PS Корисні посилання:

 • Посібник із програмування додатків
 • Посібник із програмування розширення програми
 • Правила зберігання даних iOS
 • Вказівки щодо людського інтерфейсу
 • Рекомендації щодо маркетингових ресурсів та ідентичності
 • Вказівки щодо використання торгових марок та авторських прав Apple