Ось 4 найкращих способи подати заявку на роботу інженера-програміста - і як саме ними користуватися.

Коли люди думають претендувати на роботу, вони часто думають просто подати заявку через Інтернет.

Однак це не завжди найкраща стратегія, оскільки це майже те, що роблять усі інші.

Натомість є ще чотири способи подання заявки на роботу, яка є особливо ефективною. Я б рекомендував ці стратегії при застосуванні до робочих місць програмного забезпечення, але я думаю, що вони ефективні і для інших типів робіт. Вони є:

 1. Використання LinkedIn
 2. Власна мережа
 3. Отримання рефералів
 4. Ярмарки кар'єри / рекрутингові заходи

Я особисто використовував комбінацію цих стратегій для співбесід з різними технологічними компаніями, включаючи Facebook, Yelp та Evernote.

Я також використовував їх для отримання пропозицій про роботу від багатьох програмних компаній, включаючи Microsoft та Google.

У цій статті я розповім вам, як саме використовувати кожну з цих стратегій. Я також збираюся дати вам кілька порад та підказок на цьому шляху.

Але спочатку ... Майте на увазі одне.

Як я вже згадував у попередній статті про влаштування на роботу інженера-програміста, найкращі стратегії відрізняються залежно від розміру компанії, до якої ви подаєте заявку.

Якщо ви подаєте заявку в малу та середню компанію, я б рекомендував зосередитись на LinkedIn та власних мережах .

З іншого боку, якщо ви подаєте заявку у більші, більш популярні компанії, такі як Google та Facebook, використання рефералів та ярмарків кар’єри на додаток до простої реєстрації в Інтернеті є більш ефективним.

Тепер, маючи це на увазі, давайте пройдемо всі чотири стратегії.

1. LinkedIn

На мій погляд, використання LinkedIn - найкращий спосіб подати заявку на роботу інженера-програміста в малих та середніх компаніях.

Ось як я б цим скористався.

Крок 1: Знайдіть вакансію

Спочатку знайдіть вакансію, яка вас цікавить, на веб-сайті компанії або за допомогою таких веб-сайтів, як Indeed та LinkedIn.

Використовуйте ключові слова, такі як «інженер-програміст», з місцем, де ви хочете працювати в Indeed та LinkedIn.

Припустимо, використовуючи цю стратегію, ви знайшли хоча б одну вакансію, яка вас цікавить.

Скажімо, вас цікавить ця робота інженера-програміста в Palantir.

Крок 2: Знайдіть рекрутерів

Тоді, замість того, щоб просто подавати заявку через Інтернет, я спочатку знайшов би рекрутерів у цій компанії. Ви можете зробити це досить легко на LinkedIn. Просто знайдіть такі ключові слова, як "рекрутер".

В ідеалі ви зможете знайти 6–10 рекрутерів цієї компанії.

Якщо компанія крихітна (<10 людей або близько того), можливо, ви також хочете орієнтуватися на нерекрутерів. Спробуйте інженерів, технічного директора і навіть генерального директора, якщо ви подаєте заявку в крихітну компанію.

Крок 3: Додайте рекрутерів до LinkedIn

Наступним кроком є ​​або надіслати запити на підключення рекрутерам, яких ви знайшли в LinkedIn, або надіслати їм повідомлення там.

Додавати їх простіше і безкоштовно. Однак LinkedIn може зупинити вас від додавання людей, якщо ви додасте занадто багато людей за короткий проміжок часу. На той момент вам може знадобитися перейти на обмін повідомленнями LinkedIn, що може коштувати трохи грошей.

У будь-якому випадку, як тільки ви знайдете 6–10 рекрутерів з компанії, яка вас цікавить, я просто надішлю всі запити на підключення одночасно. Я б не додав сюди жодного спеціального повідомлення, щоб максимально спростити цей процес.

Якщо ви надсилаєте 6–10 запитів на з’єднання, приблизно 2–5 із них повинні прийняти ваші запити протягом тижня чи близько того.

Крок 4: Надішліть власне повідомлення

Після попереднього кроку, припустимо, 2–5 людей прийняли ваші запити на з’єднання. Це хороший знак, оскільки це означає, що вони користуються LinkedIn хоча б дещо активно.

Потім надішліть їм таке повідомлення:

Привіт, Дякую, що прийняли мій запит на підключення. Думаю подати заявку на цю посаду, яку я знайшов на вашому веб-сайті: Я збираюся закінчити 6-місячну програму кодування bootcamp, яка охоплює розробку повного стеку в JavaScript. цікаво, чи мав би я достатньо кваліфікації для цієї посади? Якщо ні, чи можу я щось зробити, щоб краще підготуватися? З повагою,

У цьому прикладі повідомлення ви запитуєте про такі два моменти:

 • Чи кваліфікований я на цю посаду?
 • Якщо я ще не кваліфікований, що мені робити?

Задавши ці запитання, ви краще зрозумієте, де ви перебуваєте на ринку праці, а також те, що ви можете зробити для покращення свого становища.

У той же час це хороший спосіб почати налагоджувати зв’язки з ключовими людьми в галузі.

Звичайно, налаштуйте це повідомлення так, щоб воно відповідало вашій конкретній ситуації та вашому голосу.

Крок 5: Надішліть наступне повідомлення

Після того, як ви надішлете це повідомлення 2–5 людям, які додали вас назад у LinkedIn, ви зможете отримати 1–2 відповіді.

Якщо вони кажуть, що ви достатньо кваліфіковані, то це здорово. Подайте заявку на цю посаду в Інтернеті. Потім, якщо ви не отримаєте відповіді через два тижні, надішліть їм таке повідомлення:

Привіт, як ви пропонували, я подав заявку на посаду близько двох тижнів тому. Мені просто цікаво, яким може бути статус моєї заяви? З повагою,

Після першого повідомлення, якщо вони кажуть, що ви не кваліфіковані, це теж добре. Запитайте їх, що ви можете зробити, щоб краще підготуватися, якщо ви ще цього не зробили. Тоді, якщо хочете, дотримуйтесь їх рекомендацій, щоб наступного разу збільшити свої шанси.

Якщо ви будете слідувати їх рекомендаціям, через кілька місяців ви зможете знову надіслати їм повідомлення та повідомити про досягнутий прогрес. Потім запитайте їх ще раз, чи достатньо ви кваліфіковані.

Після всіх цих кроків, швидше за все, ви зможете почати отримувати співбесіди. Якщо ні, то, принаймні, ви зможете почати будувати значущі зв’язки та отримувати кращі уявлення про те, над якими навичками працювати.

Підсумок

Ось моя 5-крокова стратегія отримання співбесіди через LinkedIn.

 • Крок 1: Знайдіть вакансію
 • Крок 2: Знайдіть рекрутерів
 • Крок 3: Додайте рекрутерів до LinkedIn
 • Крок 4: Надішліть власне повідомлення
 • Крок 5: Надішліть наступне повідомлення

Мені подобається думати про ці кроки як про воронку продажів. Ви починаєте з 6–10 рекрутерів у кожній компанії. Тоді лише 2–5 із них приймуть ваші запити на з’єднання. З цих людей лише 0–2 з них відповідуть на ваше повідомлення.

Зверніть увагу, що ви можете дотримуватися цієї стратегії одночасно для кількох компаній.

Отже, для кроку 1 (пошук вакансії) ви повинні одночасно знайти 5–6 посад. Якщо ви виконуєте решту кроків одночасно для всіх 5–6 позицій, ви зможете отримати хоча б одну хорошу позицію.

Потім просто повторіть крок 1 (знайдіть вакансію) до кроку 5 (подальше повідомлення). Тим часом продовжуйте нарощувати свої навички програмування, будуючи на стороні цікаві проекти.

2. Власна мережа

Власна мережа також дуже ефективна для працевлаштування, особливо для малих та середніх компаній.

Для цього використовуйте свої інтереси як орієнтир.

Наприклад, припустимо, вам подобається розробка iOS. Потім шукайте події, пов’язані з iOS, поруч із вами на таких сервісах, як Meetup.com та Facebook Events.

Ви можете просто шукати такі терміни, як iOS , мобільна розробка та React Native на цих сайтах.

Потім перейдіть до однієї з подій, що поруч із вами.

Опинившись на одній із подій, ви повинні зосередитись якнайбільше. Якщо там є презентація, подивіться, чи можете ви навчитися чомусь із неї. Якщо в цій галузі є люди, подивіться, чи можете ви чомусь навчитися у них.

Також обов’язково розмовляйте з людьми індивідуально. Якщо ви не впевнені, що сказати на одній із цих подій, ви можете використати щось на зразок наступного:

По-перше, помахайте рукою комусь, хто не розмовляє з кимось іншим, щоб привернути їх увагу. Потім скажіть:

Привіт! Як ти?

- Добре, як ти?

Добре. Отже, як вас звати? АБО - То що вас привело сюди?

Потім використовуйте свою допитливість як керівництво для ведення розмови. Якщо вам не комфортно з людиною, з якою ви почали розмову, просто знайдіть когось іншого.

У якийсь момент вони, напевно, запитають вас щось на кшталт: "Що вас призводить сюди?"

На цьому етапі ви можете пояснити, що ви тут, щоб дізнатися більше про галузь / технологію, і що ви також шукаєте роботу.

Якщо вони знають про місцеві можливості, швидше за все, вони вам про це скажуть.

Моя порада тут - не просто просити про допомогу, а й пропонувати допомогу, коли можете. Наприклад, волонтерство для місцевих організацій - це чудовий спосіб познайомитись із людьми у цій галузі.

3. Отримання рефералів

Звернення до друзів - це також чудовий спосіб отримати співбесіду, незалежно від того, подаєте ви заявку в малі компанії чи великі компанії.

Якщо у вас є друзі, які працюють в одній з компаній, в якій ви хочете працювати, це чудово. Подивіться, чи можуть вони направити вас туди.

Якщо ні, то все одно є шанс використати цю стратегію.

Про це є цікава історія в книзі «Доказ відхилення» про подолання страху бути відкинутим.

У ньому дружина автора пробує різні стратегії, щоб влаштуватися на роботу в Google.

Однією з найбільш ефективних стратегій, яку вона намагається, є використання LinkedIn для побудови зв’язків. Через LinkedIn вона просить допомоги у багатьох людей, які працюють в Google. Деякі з них настільки вражені її ініціативою, що в підсумку направляють її до компанії. Зрештою, саме так вона отримує роботу.

Тепер, якщо ви відчуваєте, що готові до цього, я б запропонував спробувати ту саму стратегію.

По-перше, знайдіть ключових людей у ​​своїй галузі - наприклад, інженерів програмного забезпечення у компаніях, в яких ви хочете працювати.

Потім скористайтеся стратегією, подібною до тієї, яку я згадав раніше у розділі LinkedIn. Спочатку додайте їх у LinkedIn. Потім надішліть власні повідомлення людям, які додали вас назад.

Можливо, ви захочете надіслати їм таке повідомлення:

Привіт, Дякую, що прийняли мій запит на підключення. Я готуюся до посади інженера-програміста в. Я відчуваю, що ти знаходився в подібній позиції, як і я, оскільки ти також перейшов до завантажувального табору кодування на основі JavaScript. .Чи можете ви розповісти мені трохи про те, як ви підготувались до своєї посади після закінчення школи? Будь ласка, не турбуйтеся про відповіді, якщо ви зайняті. У будь-якому випадку, дякую, що прочитали це повідомлення! З повагою,

Тут слід зазначити кілька речей:

 • Якщо ви націлені на велику, популярну компанію, я б зв’язався з нерекрутерами. Рекрутери у великих популярних компаніях зазвичай не відповідають, мабуть, лише тому, що отримують забагато повідомлень на LinkedIn.
 • У моєму повідомленні вище є досить багато налаштувань - наприклад, "Я бачив, що ви також перейшли до завантажувального табору кодування на основі JavaScript". Це дасть їм відчути, що вам теж до них піклується.
 • Вам слід задати конкретне запитання, а не просто просити їх “вибрати собі мозок”.
 • В кінці такого повідомлення я люблю сказати щось на кшталт: "Будь ласка, не турбуйтеся про відповідь, якщо ви зайняті". Це змусить їх почуватися легше щодо цього повідомлення. Це особливо важливо, якщо ви контактуєте з нерекрутерами, оскільки відповідь на ваше повідомлення не є частиною їхньої роботи.

Як тільки ви встановите початковий контакт таким чином, попросіть ще одну пораду. Подякуйте їм за пораду, дотримуйтесь її та повторіть через кілька місяців.

Потім покажіть досягнутий прогрес на основі їхніх порад. Зрештою, якщо ви відчуваєте, що встановили досить надійний зв’язок, попросіть направлення.

4. Ярмарки кар'єри / рекрутингові заходи

Використання ярмарків кар’єри / рекрутингових заходів у сусідніх університетах - це також ефективна стратегія як для малих, так і для великих компаній.

Навіть якщо ви зараз не ходите до університету, ви все одно можете відвідувати один із них. Іноді їх проводять у громадських місцях.

Крім того, якщо ви знайдете такий, який проводиться в університеті, де ви не студент, ви все одно можете спробувати піти.

Часто ці події не перевіряють наявність студентських квитків. Тож спробуйте поїхати на захід та поговорити з компаніями там. Потім поясніть їм, що ви не студент, але все ще шукаєте роботу.

Якщо ви новачок у цих подіях, ви можете бути не впевнені, що саме сказати. Якщо це так, ось сценарій, який ви можете використовувати:

Привіт! Чи є у вас відкриті посади для інженерів програмного забезпечення початкового рівня?

- Так. У нас є ця і ця позиції.

Хм, я хотів би претендувати на цю посаду, але я не впевнений, що я достатньо кваліфікований ... Чи не могли б ви поглянути на моє резюме?

- Звичайно. Гаразд, я думаю, ви можете бути кваліфікованим. Дозвольте передати це нашому рекрутеру.

Дякую. Чи маєте ви якусь пораду, як краще підготуватися до цієї посади, виходячи з мого нинішнього рівня кваліфікації?

Якщо ви нічого не знаєте про компанію, з якою хочете поговорити, на початку можете просто сказати наступне:

Привіт! Мені просто цікаво, чи можете ви пояснити, чим займається ваша компанія?

- Привіт, наша компанія робить X та Y.

Вашою метою на одному з цих заходів має бути видача принаймні 7–15 копій вашого резюме. Принесіть 20 примірників, щоб перестрахуватися.

Потім розмовляйте з однією компанією за іншою, не витрачаючи надто багато часу на жодну з них. Якщо ви даєте копії свого резюме 15 компаніям, ви повинні мати можливість отримати принаймні 2–3 співбесіди, якщо у вас є міцна основа для програмування.

До речі, якщо вам потрібна порада щодо того, як підготувати своє резюме, я маю тут статтю про це.

Підсумок

Тепер давайте швидко розглянемо те, що ми обговорювали в цій статті.

Чотири найкращих способи подати заявку на роботу інженера-програміста:

 1. Використання LinkedIn
 2. Власна мережа
 3. Отримання рефералів
 4. Ярмарки кар'єри / рекрутингові заходи

Якщо ви подаєте заявку на малі та середні компанії, зосередьтеся на LinkedIn та власних мережах.

Якщо ви подаєте заявку у великі, більш популярні компанії, зосередьтеся на отриманні рефералів та використанні рекрутингових подій на додаток до простої реєстрації в Інтернеті.

Використовуйте всі чотири стратегії та зосередьтеся на тому, що найкраще вам підходить.

Додаткові ресурси:

 • Моя стаття про підготовку резюме вашого інженера-програміста
 • Як влаштуватися на роботу інженером-програмістом у провідну технологічну компанію

Добре, удачі, і дякую, як завжди, що прочитали мою статтю!

Якщо у вас є які-небудь запитання щодо цього чи чогось іншого, будь ласка, повідомте мені про це в коментарі нижче або в Instagram або Twitter (@ykdojo в обох).