Як прискорити свій старий ноутбук - використовуючи речі, які ви лежите біля свого будинку

Я надзвичайно пишаюся своїм ноутбуком. Йому близько 7 років, але він був досить добре оснащений у період свого розквіту, з основним процесором i7 і 6 Гб оперативної пам'яті, він був чудовим для всього, для чого я його використовував. Він також пережив багато ударів і падінь - я майже впевнений, що він куленепробивний.

Нещодавно це зупиняється, коли я намагаюся відкрити кілька вкладок Chrome, VSCode і програму Slack - ви знаєте, все, що розробник відкривав постійно !

Я перевірив використання оперативної пам’яті та центрального процесора на моїй машині, і все було нормально. Незважаючи на те, що ці програми, як відомо, вимагають великих ресурсів, гідного процесора та помірного обсягу оперативної пам'яті повинно було бути достатньо.

Однак було ще одне питання, яке мене хвилювало. Порт VGA збоку нагрівався настільки, що, коли я розсеяно впирався пальцями в нього, вони трохи ошпарювались.

Мій процесор перегрівався - і в якості техніки безпеки, мій комп’ютер регулював себе, щоб не розплавитися. Звичайно, коли я встановив на своєму комп'ютері утиліти командного рядка датчика, щоб перевірити температуру, про яку він повідомляв, що температура висока і небезпечно близька до критичної:

coretemp-isa-0000 Adapter: ISA adapter Package id 0: +95.0°C (high = +87.0°C, crit = +105.0°C) Core 0: +95.0°C (high = +87.0°C, crit = +105.0°C) Core 1: +98.0°C (high = +87.0°C, crit = +105.0°C) Core 2: +92.0°C (high = +87.0°C, crit = +105.0°C) Core 3: +91.0°C (high = +87.0°C, crit = +105.0°C) 

Я маю зізнатися: За 7 років володіння цим улюбленим ноутбуком я ніколи не чистив його!

Звичайно, коли я відкрив корпус ноутбука, проблема була зрозумілою - 7 років накопичується пил, що засмічує вентилятор.

Отже, як прискорити свій старий ноутбук? Очистіть!

Ви будете потребувати

  • Інструменти для відкриття вашого ноутбука (у моєму випадку просто викрутка Phillips Head Jewellers);
  • Очищення алкоголю (я використовував метильований спирт);
  • Маленька, чиста щітка; та / або
  • Балон із стисненим повітрям;
  • Необов’язково: термопаста (гаразд - можливо, у вас цього немає біля вашого будинку, але це дешево)

Метод

Основний принцип простий - ваш процесор перегрівається, тому що ваш радіатор і вентилятор не можуть достатньо швидко відводити тепло.

Ми зробимо дві речі - очистимо вентилятор і застосуємо нову термопасту до вашого процесора, щоб покращити тепловіддачу.

Оскільки кожна модель і модель ноутбука побудовані по-різному, вам доведеться проконсультуватися з інструкціями виробника для безпечного розбирання машини. Крім того, шукайте відео для точної марки та моделі. Зображення та точний метод у цій публікації стосуються мого власного ThinkPad E530.

ПОПЕРЕДЖЕННЯ. Якщо ви не впевнені в тому, що робите, подумайте про професійне обслуговування ноутбука. Поступайте на свій страх і ризик - ми не несемо відповідальності за те, що ви смажите ноутбук або електрострумить себе!

Крок 1

Вийміть ноутбук із джерела живлення, вийміть акумулятор і утримуйте кнопку живлення близько 5 секунд, щоб розрядити залишкове живлення.

Крок 2

Зніміть корпус, в якому розміщений процесор, радіатори та вентилятор. Зверніться до цього до інструкцій виробника.

Крок 3

Відкрутіть компоненти, необхідні для обслуговування. У моєму випадку це означало відкручування радіатора і вентилятора. Пам’ятайте, обережно від’єднайте вентилятор, потягнувши або піднявши пластиковий роз’єм - не тягніть за дроти.

Крок 4

Очистіть стару термопасту з центрального процесора та радіатора (і будь-яких інших областей, які раніше застосовувалися - наприклад, графічного процесора в моєму випадку). Я зробив це у два етапи - обережно зішкребши засохлу пасту з ділянок, на які вона приклеїлася, а потім використовуючи спирт для чищення на тканині, що не залишає ворсу, щоб видалити решту. На зображенні нижче ці сірі незграбні частини радіатора - це стара термопаста.

Крок 5

Очистіть будь-який видимий пил з внутрішньої сторони корпусу ноутбука за допомогою щітки. Ретельно очистіть вентилятор щіткою та використовуйте стиснене повітря для видування пилу з вентиляційних отворів. Переконайтеся, що ви не задуваєте пил назад у відкритий футляр для ноутбука!

Крок 6 (Необов’язково)

Нанесіть термопасту на ваш процесор (та інші деталі, де це необхідно). Крихітної кількості достатньо. Я настійно рекомендую прочитати докладні інструкції, надані Вашим виробником термопасти в Інтернеті. Я використовував марку Arctic Silver 5.

Крок 7

Поєднайте все це разом, пам’ятаючи знову підключити вентилятор (зізнання: я забув!)

Результати

Як тільки я повернув ноутбук назад, він відчув себе приємніше. І швидка перевірка датчика підтвердила, що невеликі зусилля того варті заради мого бідного ноутбука:

coretemp-isa-0000 Adapter: ISA adapter Package id 0: +45.0°C (high = +87.0°C, crit = +105.0°C) Core 0: +45.0°C (high = +87.0°C, crit = +105.0°C) Core 1: +38.0°C (high = +87.0°C, crit = +105.0°C) Core 2: +43.0°C (high = +87.0°C, crit = +105.0°C) Core 3: +40.0°C (high = +87.0°C, crit = +105.0°C) 

Порт VGA більше не горить!

Якщо вам сподобалася ця публікація та ви не тостили свій процесор, слідкуйте за @JacksonBates у Twitter, щоб отримати більш неофіційні технічні суперечки.