Посібник для початківців з виживання в оболонці Linux

У цій статті ви дізнаєтесь, як вбити свій страх перед оболонкою Linux, вивчивши десять найкорисніших команд Linux.

Здається, усім найкращим у житті людям подобається LINUX - Стів Возняк

Оболонка Linux / командний рядок

Чорний екран з білим текстом і відсутністю графіки, так! На перший погляд Linux Shell виглядає страшно, але набагато потужніший за будь-який графічний інструмент.

Linux забезпечує 70% серверів і 90% суперкомп'ютерів у світі. Крива навчання для Linux крута, і щоб її вивчити, вам потрібно прожити всередині неї деякий час. Як тільки ви добре розбираєтесь у командному рядку, ви отримуєте навик, який відрізняє вас від натовпу.

Ця стаття вводить і пояснює 10 найкорисніших команд Linux, необхідних для виживання в середовищі оболонки Linux. Після прочитання цієї статті ви зможете виконувати всі основні завдання, такі як створення та видалення каталогів, редагування текстових файлів тощо, за допомогою командного рядка.

Чому слід вивчити командний рядок Linux?

Бажає бути хорошим у користуванні командним рядком.

 • Ви дізнаєтесь набагато більше про свою операційну систему.

  Оболонка виставляє вас до файлової системи більш безпосередньо, ніж графічний браузер файлів, це дає змогу зрозуміти ієрархію та структуру ОС. Ви також можете безпосередньо грати з конфігураційними файлами, і це дає вам можливість ефективніше керувати своєю операційною системою.

 • Ви можете віддалено керувати комп’ютерами та серверами.

  Мережеві протоколи, такі як SSH та Telnet, дозволяють віддалено підключатися до комп'ютерів у мережі, але вони надають лише оболонку, а не графічний інтерфейс. Тому ви можете використовувати ці протоколи, лише якщо ви знайомі з оболонкою.

 • Ви можете встановити Arch Linux без будь-якої допомоги

  Arch Linux - це дистрибутив Linux, який лякає багатьох початківців завдяки способу встановлення. Щоб встановити Arch Linux, вам потрібно виконати всі дії вручну від розділення диска до створення користувача за допомогою оболонки. Вам потрібно дуже добре володіти оболонкою Linux, щоб встановити Arch Linux.

 • Ви можете отримувати гроші за налаштування та адміністрування серверів Linux.

  У більшості компаній є вакансія "Системний адміністратор Linux". Роль людини на цій посаді полягає у підтримці комп’ютерів Linux та внесенні до них змін та конфігурацій відповідно до вимог. Людина, що виконує цю роль, повинен дуже добре володіти оболонкою Linux і повинен знати всі команди, необхідні для налаштування системи Linux.

Командний рядок Linux

Коли ви відкриєте програму терміналу у своєму дистрибутиві Linux, ви побачите чорний екран із вашим ім'ям та деякою іншою інформацією. Після чого ви побачите курсор, готовий приймати команди. Інформація, показана в підказці, може бути налаштована, але виходить за рамки цього посібника.

Підказка містить інформацію про ім’я користувача, ім’я хоста (ім’я вашого комп’ютера, як воно з’являється в мережі), поточний робочий каталог та символ “$”, що означає, що ви звичайний користувач, а не кореневий користувач (кореневий користувач має усі привілеї та права в Linux).

10 основних команд

Ці 10 команд дозволять вам випробувати оболонку таким чином, що ви зможете виконувати всі завдання, які ви виконували в середовищі графічного інтерфейсу користувача, такі як створення та видалення каталогів, запис, редагування та видалення файлів тощо, в оболонці без будь-яких проблем.

1. pwd

Команда друку робочого каталогу (pwd) друкує повний шлях до каталогу, в якому ви працюєте. Коли ви відкриваєте програму терміналу, вона зазвичай запускає оболонку з вашої домашньої папки, тому запуск pwdкоманди надрукує “/ home / (your- ім'я користувача). '~' представляє будинок у підказці.

2. компакт-диск

Команда Change Directory (cd) змінює робочий каталог на каталог, ім'я якого вказано після cd. Написання cd myfolderзмінить робочий каталог на 'myfolder', і його ім'я з'явиться у підказці, але це призведе до помилки, якщо 'myfolder' не існує в поточному каталозі.

Запуск команди 'pwd' після вищевказаного кроку покаже шлях до каталогу, до якого ми перейшли.

Запущена cd ..команда змінить робочий каталог на попередній каталог в ієрархії. У цьому випадку він повернеться до домашнього каталогу.

Ви також можете вказати абсолютний шлях до каталогу, на який ви хочете перейти. Абсолютні шляхи - це повні шляхи, що починаються з кореневого каталогу. Наприклад, абсолютним шляхом до 'myfolder' буде '/ home / puranjay / myfolder', що є тим самим шляхом, показаним командою pwd.

3. ls

Команда List (ls) друкує вміст поточного робочого каталогу, друкує імена всіх файлів і каталогів, що є в поточному каталозі. Запуск lsу каталозі 'myfolder' покаже його вміст, тобто file1, file2 тощо.

Ви також можете вказати абсолютний шлях до каталогу, вміст якого ви хочете бачити. Наприклад, якщо робочий каталог є домашнім і ls /bootзапущений, оболонка надрукує вміст папки "завантаження", присутньої в кореневому (/) каталозі. Робочий каталог не зміниться. Також слова "завантаження" та "/ завантаження" не означають однакового значення оболонки. "завантаження" означає каталог або файл у поточному робочому каталозі, але "/ завантаження" означає каталог або файл, присутній у кореневому (/) каталозі. Після запуску ls bootбуде надруковано повідомлення про помилку, оскільки у поточному робочому каталозі (додому) немає файлу або папки з назвою "завантаження".

4. людина

Команда man (manual) відкриє сторінку керівництва для команди, поданої після man. Сторінки керівництва містять документацію про всі команди, доступні в Linux, вони містять інформацію про правильне використання команди та різні варіанти команди.

Щоб вийти зі сторінки, натисніть ' q '.

Наприклад, запуск man lsкоманди ls відкриє сторінку керівництва для команди ls.

5. mkdir

Команда Make-directory (mkdir) створює новий каталог з іменем, вказаним після команди, у поточному робочому каталозі. Наприклад, запуск mkdir helloстворить папку з назвою «привіт» усередині поточного каталогу. Після створення каталогу запущений cd helloзмінить поточний каталог на щойно створений каталог «hello», «~» зміниться на «hello».

6. rmdir

Видалити каталог (rmdir) видаляє / видаляє каталог із іменем, вказаним після команди. Запуск rmdir helloпризведе до видалення раніше створеного каталогу "hello". Каталог не можна видалити, запустивши rmdir всередині того самого каталогу, який слід видалити. Команда cd ..може бути використана для виходу з каталогу, а потім rmdir helloможе бути запущена для її видалення.

Якщо каталог не порожній і rmdirзапущений для видалення цього каталогу, він не вдасться з помилкою про те, що каталог, що видаляється, не порожній.

Щоб подолати цю помилку та видалити не пусті каталоги, -- ignore-fail-on-non-emptyпрапор можна передати rmdir.

Наприклад, запуск rmdir --ignore-fail-on-non-empty helloвидалить каталог hello, хоча він не порожній.

7. чіткий

Команда Clear очищає оболонку та видаляє всі попередні результати. Це стане в нагоді, коли ви хочете прибрати безлад на терміналі.

8. нано

Nano - це текстовий редактор на основі терміналу, який можна використовувати для створення та редагування текстових файлів, а також редагування файлів конфігурації. Він схожий на будь-який інший текстовий редактор, такий як блокнот, з тією лише різницею, що він працює через оболонку і не має графічного інтерфейсу. Він поставляється з попередньо встановленою більшістю дистрибутивів Linux.

Запуск nanoв оболонці відкриває текстовий редактор nano та забезпечує інтерфейс, де текст можна вводити.

Щоб вийти з nano, натисніть CTRL+X, він запитає вас, чи хочете ви зберегти файл.

Якщо ви натиснете "Y", він попросить вас ввести ім'я файлу, а натискання "ENTER" після введення імені закриє nano. Файл із вказаним вами ім'ям буде створений у поточному каталозі.

9. кішка

Команда Cat використовується для друку вмісту файлу на консолі оболонки, в основному вона використовується, коли ви хочете побачити, що є у файлі. Для використання команди cat, cat filenameяку можна запустити в оболонці, вона виведе вміст файлу на екран.

10. rm

Команда Remove (rm) подібна до rmdirкоманди, але вона видаляє файли замість каталогів. Для використання цієї команди rm filenameможна запустити в оболонці. Він видалить файл, якщо він присутній у поточному каталозі.

11. mv (бонусна команда)

Команда mv може використовуватися для переміщення або перейменування файлів. Перейменування - це просто переміщення файлу на інше ім’я. Команда мв має формат, mv source destination. Вам потрібно вказати повний шлях до джерела та пункту призначення, якщо він знаходиться поза поточним робочим каталогом.

Побічні примітки та моменти, які слід пам’ятати:

 • Оболонка Linux чутлива до регістру, тому "робочий стіл" і "робочий стіл" не означають однакового значення.
 • Слід бути обережним під час написання шляхів у Linux, оскільки "завантаження" та "/ завантаження" - це дві різні папки.
 • Єдиний спосіб освоїти оболонку Linux - це проводити в ній час і використовувати його щодня. Це додаткова перевага, якщо основною ОС є Linux.
 • Все, що ви робите в ОС Linux, спробуйте знайти спосіб зробити те саме, але всередині оболонки. Stack Overflow - чудове місце для відповідей на ваші запитання щодо Linux.
 • Якщо ви дійсно хочете вдосконалити свої навички роботи з Linux і стати майстром Linux, тоді ви можете прочитати Біблію Linux, яка є найглибшим посібником з Linux, коли-небудь написаним.

Висновок:

Моя перша зустріч з терміналом Linux була 5 років тому, і мене це також дуже залякало. За ці п’ять років я щодня дізнавався щось нове про Linux. Енергія та час, витрачені на вивчення Linux, цілком варті того, і ніколи не пропадуть даремно. Linux - це найбільший і найстаріший проект з відкритим кодом, і вивчення цього є першим кроком у процесі сприяння цьому.

Не соромтеся вказувати на будь-які виявлені вами помилки, конструктивна критика не шкодить.

Дякую.