Остаточний посібник для початківців OmiseGO

Оскільки інтерес до блокчейнових проектів та криптовалют експоненціально зростає, OmiseGO, здається, є одним із найсильніших та найцікавіших проектів. Тим не менше, оскільки він включає досить складні поняття, новачкові, який шукає вступ, важко знайти чітке та повне керівництво : веб-сайт OmiseGO містить усі необхідні документи, і особливо «довідковий документ», глибоке пояснення цілого системи, але, будучи надзвичайно продуманим і точним документом, було б брехнею робити вигляд, що це не важке прочитання з першого погляду.

Також є кілька хороших якісних оглядів, але, хоча вони можуть бути дуже корисними, вони, як правило, зосереджуються на одному конкретному моменті, наприклад, на комерційних партнерствах, не витрачаючи часу, щоб ознайомити когось із цілим проектом, який був би повністю нове для нього.

Тож я вирішив написати всебічний посібник, який би брав усе з самого початку і був зрозумілим для читання , одночасно викладаючи все найбільш точно і точно, щоб надати цьому дуже амбіційному проекту широку аудиторію та розуміння цього заслуговує.

Оскільки я відбираю речі з основ, якщо ви відчуваєте, що вже зрозуміли деякі моменти, сміливо пропускайте їх і переходьте безпосередньо до тих моментів, які вас цікавлять. Я намагався дати чітку архітектуру цій статті, чіткі заголовки та вступний підсумок, щоб ви могли легко переглядати цей посібник, якщо не хочете читати його від початку до кінця.

Будь ласка, зверніть увагу, що все, що ви прочитали в цьому посібнику, воно зроблено лише з пояснювальною метою, і в жодному разі не є інвестиційною порадою: я не маю на це права, я не хочу, і вибір робиться з його або її власні гроші - це його власний вибір. Інвестування в будь-який проект, особливо в крипто-світ, завжди є операцією з високим ризиком, і я не маю рекомендацій щодо цього. Навіть частину під назвою «Навіщо інвестувати в OmiseGO» слід розглядати як просте виклад того, що може бути причиною інвестування в проект, якщо хтось вирішить, але не порадою, яка робить вигляд, що ви повинні чи ні.

Я лише намагаюся чітко пояснити, що таке OmiseGO, що він будує і що може бути в майбутньому, одночасно відповідаючи в одній статті на багато питань, які я бачив і відповідав окремо на спеціальних форумах.

Ця стаття охоплює такі моменти:

1) Компанія

Що таке Omise?

Що таке OmiseGO?

Хто така команда?

Як Omise запустив OmiseGO?

2) Проект

А. Основи: блокчейн / Ефіріум

Як працюють інтернет-послуги без блокчейну?

У чому проблеми традиційної моделі?

Що таке блокчейн?

Що таке Ethereum?

B. OmiseGO

Яку реальну проблему хоче вирішити OmiseGO?

На яких клієнтів націлений OmiseGO?

Що таке будівля OmiseGO?

Що таке блокчейн OmiseGO?

Що таке децентралізована біржа (DEX)?

Що таке гаманець OmiseGO?

Що таке SDK для гаманця з білими ярликами?

Яка користь токена OMG?

C. Взаємодія з іншими проектами

Як взаємодіятимуть Ethereum та OmiseGO?

Що таке плазма?

3) Партнери та інвестори

А. Країни та банки

1. Таїланд

2. Японія

3. Сінгапур і Таїланд

B. Приватні партнери та інвестори

1. TrueMoney

2. Таїланд Мак Дональда

3. Друк Toppan

4. Глобальний мозок

5. Етап обговорення: Greylock Partners

C. Усиновителі OmiseGO

4) Майбутнє

А. Майбутнє OmiseGO

Що буде між Omise та OmiseGO?

Яка дорожня карта OmiseGO?

Б. Навіщо інвестувати в OmiseGO

5) Поширені запитання

Якою буде сума плати за мережу?

Якою буде мінімальна кількість монет OMG, необхідних для ставки?

Чи є OMG маркером ERC20?

Чи буде в майбутньому маркер OMG замінений іншим?

Де зберігати токени OMG?

Де купити OMG?

1) Компанія

Що таке Omise?

Omise - це реальна компанія, створена з 2013 року в Таїланді, Японії, Сінгапурі та світі. Він надає рішення для онлайн-платежів, яке вже використовується тисячами клієнтів: ці клієнти є торговцями, які використовують платіжне рішення Omise для продажу своїх продуктів або послуг власним клієнтам.

У 2016 році Omise був відзначений Forbes Thailand як «Fintech rockstars», а прем'єр-міністр Таїланду нагороджений «Цифровим запуском року».

Що таке OmiseGO?

OmiseGO - це продовження Omise, народженого в 2017 році, щоб використовувати технологію блокчейн, щоб запропонувати цілу систему, яка має на меті революціонізувати спосіб, як люди беруть під контроль свої фінансові та цінні активи та обмінюються між собою, забезпечуючи безпечний та повністю відкритий шлях робити це без обмежень та без залежності від третьої сторони.

Хто така команда?

Джун Хасегава - генеральний директор Omise та OmiseGO, а Донні Харінсут - головний операційний директор Omise та OmiseGO. Джозеф Пун, співавтор мережі блискавок та співавтор плазми, є головним автором OmiseGO, серед помітних членів команди радників є Віталік Бутерін, засновник Ethereum, та співавтор плазми, Гевін Вуд, співзасновник Ethereum, Дже Квон, творець Tendermint and Cosmos Network, Влад Замфір, керівник досліджень Casper Ethereum, Джуліан Завітовський, засновник Golem, і Томас Греко, член Ethereum, Cosmos Network і Streamr.

Як Omise запустив OmiseGO?

Omise планував ICO для запуску свого проекту OmiseGO. ICO - це початкова пропозиція монет, вид збору коштів, який зазвичай використовується для блокчейн-проектів, коли компанія або проект продає монети обмежений час за дуже спеціальною ціною, що є стимулом для інвесторів, які вірять у проект і очікують цього взяти вартість у майбутньому, і дозволяє компанії залучати кошти.

Зазвичай ICO зупиняється, коли компанія досягає жорсткого обмеження, тобто максимальної суми грошей, яку вони хочуть зібрати за допомогою ICO, або сказати по-іншому - максимальної суми токенів, які вони хочуть продати через ICO. Але ICO, як правило, передує приватний продаж для вибраних інвесторів, також за спеціальною ціною, а OmiseGO славиться тим, що досяг приватного продажу в 25 мільйонів доларів США, що означає, що навіть не було публічного ICO. Вони могли б зробити ICO в будь-якому випадку, щоб залучити більше коштів, і мали б понад 100 мільйонів доларів США відсотків лише на продаж до ICO, але вони вирішили зупинитися, коли досягнуть необхідних коштів для проекту. Що, як допоміжна записка, можна вважати чесним кроком та натяком на довіру.

2) Проект

А. Основи: блокчейн / Ефіріум

Як працюють інтернет-послуги без блокчейну?

Традиційним способом роботи без блокчейну є централізована модель бази даних . Компанія володіє приватною базою даних, яка є бібліотекою даних, що зберігається на комп'ютері або на багатьох комп'ютерах, які називаються серверами. Ця компанія також пропонує загальнодоступний веб-сайт, до якого люди можуть отримати доступ через Інтернет завдяки протоколу TCP / IP, який дозволяє комп’ютеру підключатися до одного конкретного сервера (або колекції серверів) під час введення певної адреси. Наприклад, набравши //www.facebook.com, ви перейдете на веб-сайт Facebook, це означає, що завдяки протоколу TCP / IP ваш комп'ютер буде підключатися до серверів Facebook і лише до цих серверів, коли ви введете http-адресу facebook. .

І коли користувач запитує дію на інтерфейсі певного веб-сайту через свій браузер, наприклад, при натисканні на посилання або заповненні форми, веб-сайт буде шукати відповідну інформацію (наприклад: вміст наступної сторінки) на своєму сервері, у іншими словами, всередині своєї приватної бази даних, і передавати цю інформацію на екран користувача. А при необхідності веб-сайт також оновлюватиме інформацію своєї бази даних відповідно до дій користувача, наприклад у випадку створення, видання або видалення профілю користувача.

У цій моделі компанія володіє базою даних, тобто одночасно, по-перше, збір програмних інструкцій, що є технічною матрицею того, що бачать користувачі на їх екрані, іншими словами правила, що визначають дії, дозволені веб-сайтом, і по-друге, бібліотека, що містить усі дані, що використовуються веб-сайтом, наприклад зображення, що використовуються на веб-сайті, і всі дані, які користувачі можуть вводити на веб-сайті, такі як їхні дані про особу, зображення профілю, історія пошуку та перегляду, платіжна інформація та будь-яка інформація, якою ви можете бути даючи при використанні певного веб-сайту.

У чому проблеми традиційної моделі?

Існує 3 основні проблеми традиційної моделі централізованої бази даних:

- Першою проблемою є безпека : якщо хакеру вдається порушити безпеку бази даних (а іноді це і вдається), багато конфіденційного вмісту може просочитися та поставити під загрозу безпеку або конфіденційність користувачів.

- Другою проблемою є конфіденційність , тобто використання веб-сайтом персональних даних людей: хоча це залежить від політики кожного веб-сайту, веб-сайт, що містить інформацію про користувачів на своїх серверах, може продавати цю інформацію третім особам, або анонімно (великі дані), або а саме: чи буде інформація використовуватися для прямого нестандартного маркетингу (найчастіше), чи для особистого чи промислового шпигунства.

- Нарешті, третя проблема, яка включає перші дві, а також виходить за їх межі, полягає в тому, що незалежно від постачальника послуг, такого як комерційна компанія, банк, урядова установа, і незалежно від того, як вони мають намір поводитися з людьми дані, одна річ, яка є спільною для будь-якої з цих структур при використанні їхніх послуг, - це потреба довіри : користувачі довіряють їм, вони передають їм конфіденційну інформацію, припускаючи і сподіваючись, що служба не зробить нічого з їхніми даними, що вони б зробили не хочуть, і це загрожує їхньому конфіденційності або загрожує їм. Це стосується компанії в цілому (ви довіряєте компанії), а також працівників компанії: ви вірите, що жодна зловмисна особа не є частиною команди компанії і не має доступу до ваших даних.

Ця система довіри також означає, що користувач не має контролю над власними даними, а замість цього делегує цей контроль третій стороні (компанії, банку або службі), якій він вирішує довіряти достатньо для використання (Інтернет-ринок ), або що суспільство наполегливо спонукає його використовувати (банк).

Що таке блокчейн?

Двома словами, блокчейн - це децентралізована база даних, яка також є мережею.

Що це означає?

Традиційна система в основному складається з 2-х сутностей: клієнта користувача (його комп’ютера та інтернет-браузера або підключеного додатка) та сервера / бази даних веб-сайту, який взаємодіє з клієнтом.

І якщо 10 000 користувачів підключаються до одного веб-сайту, у вас все ще є 10 000 клієнтів з одного боку і 1 база даних з іншого боку (або сукупність багатьох баз даних, коли веб-сайт великий, але вони все одно дорівнюють одній централізованій базі даних в кінці). А інформація (дані) переміщується двома двійковими способами: від клієнта до сервера або від сервера до клієнта.

А тепер уявіть, що веб-сайт не володіє приватною базою даних, і що, натомість, кожен з 10 000 клієнтів, крім того, що є клієнтом (користувачем), також володіє ідентичною копією бази даних.

Уявіть, що якщо хакер ховається всередині цих 10 000 користувачів і хоче помилково видалити або додати або відредагувати інформацію в базі даних з власним прибутком (наприклад: додати грошовий переказ з облікового запису жертви на його власний рахунок), його власна копія буде відрізнятися від інших 9999 копій, тому його копія бази даних буде автоматично відхилена, а його спроба шахрайства також буде відхилена.

Уявіть також, що база даних більше не складається з рядків і рядків та записів, де ви можете редагувати записи, як у традиційній базі даних, а з блоків інформації, які вертикально вирівнюються та додають один до одного через час, і що підтверджено і помістити в рядок блоків (ланцюжок блоків), жоден блок ніколи не може бути відредагований або стертий в майбутньому.

Нарешті, уявіть, що для додавання одного нового блоку до ланцюжка для його перевірки його слід приймати як горизонтально, тобто це має бути підтверджено всіма користувачами, які володіють копією бази даних (або достатньою кількістю випадкових користувачів), а також вертикально, що означає, що для підтвердження як блок 3456 ланцюжка він повинен надати надзвичайно складне криптографічне підтвердження, без якого він не зможе зачепити блок 3455 і не зможе бути доданим до ланцюжка.

Це блокчейн як децентралізована база даних: база даних зараз однаково спільно використовується тисячами комп’ютерів, і жоден рядок не може бути стертий або змінений в базі даних (коли-небудь), і жоден рядок не може бути доданий без надання дуже конкретного доказу та підтвердження цими тисячами комп’ютерів, які також перевірять, чи відповідає він вертикально їх попередньому блоку. Результат полягає в тому, що хакер, який мав можливість порушити безпеку централізованої бази даних і викрасти її конфіденційний вміст, тепер повинен був би надзвичайно ускладнити криптографічні бар'єри, а також одночасно зламати двері для тисяч комп'ютерів, щоб змінити кожен із тисячі існуючих копій бази даних: саме тому блокчейн вважається фактично непорушним. Щоб глибше заглибитися в цю справу та дізнатись про хеші та поняття,Ви можете переглянути це дуже чітке та цікаве відео Андерса Браунворта тут.

І блокчейн як мережапросто означає, що всі ці комп’ютери, що мають власну ідентичну копію децентралізованої бази даних, також працюють із певним додатком, завдяки якому всі вони пов’язані між собою і становлять велику мережу. Кожна точка цієї мережі, тобто кожен комп’ютер, що володіє цією копією бази даних і запускає цю програму, називається вузлом, оскільки, як і у фізичній мережі чи мережі, вона виконує роль зв’язку та вузлової точки, де стикаються кілька рядків. І завдяки цій горизонтальній архітектурі вузлів та ліній, де будь-який вузол фактично пов’язаний з будь-яким іншим вузлом, інформація (дані) може переміщатися, тепер не лише бінарним способом із сервера на клієнта або клієнта на сервер, але , оскільки всі зараз є і клієнтом, і сервером, від будь-якого вузла до будь-якого вузла. Ці дані можуть бути будь-яким типом інформації, яку ви можете собі уявити, і ця мережева структура,де будь-який тип інформації може переходити з будь-якого вузла на будь-який інший вузол, це блокчейн як мережа.

Потім користувачі можуть також використовувати програми, що працюють у цій мережі, не запускаючи сам вузол і не володіючи власною копією бази даних.

Що таке Ethereum?

Над протоколом блокчейну термін Ethereum стосується як блокчейну Ethereum, так і рівня програми Ethereum, що працює на цьому блокчейні. Блокчейн Ethereum - це певний блокчейн, тобто певна мережа, що складається з тисяч комп’ютерів, що діють як вузли Ethereum. І, працюючи на блокчейні Ethereum, термін Ethereum також відноситься до додаткового рівня протоколу додатків, який розробники можуть використовувати для розробки власних додатків у мережі Ethereum.

Ethereum також популяризував концепцію смарт-контрактів , які визначають правила між двома учасниками, і завдяки яким певна транзакція відбувається тоді і тільки тоді, коли виконуються параметри, прийняті обома учасниками, не дозволяючи одному з 2-х учасників змінити умови контракт без згоди іншого: що є гарантією технічної та юридичної прозорості. Контракт може бути фінансовим або на будь-якому іншому рівні. У той же час, протокол Ethereum також включає власний маркер Ether (ETH).

Іншими словами, термін блокчейн відноситься як до певного типу протоколу та процесу між комп’ютерами, так і до однієї конкретної існуючої мережі, яка побудована на основі протоколу блокчейну. А щоб розробити блокчейн-додаток (оскільки ви хочете, щоб ваш додаток використовував переваги протоколу блокчейн, такі як децентралізація, безпека та конфіденційність), вам потрібно створити певний блокчейн, і вам потрібно розробити на ньому додаток. І те, і інше є складними та дорогими операціями, оскільки екосистема блокчейн і розвиток все ще є свого роду «пізнавальним диким диким заходом». На цьому дикому Дикому Заході Ethereum приїжджає взяти всіх за руку, надаючи придатний для використання і ефективний блокчейн, і певний набір інструментів для розробки: мова програмування, натхненна JavaScript, під назвою Solidity та структура розробки на основі Solidity, що розробники можуть використовувати для розробки та запуску своїх додатків на блокчейні Ethereum.

Причина популярності Ethereum полягає в надійності та якості блокчейна Ethereum, у розробці процесу смарт-контрактів, а також у тому, що Ethereum як рівень додатків дозволяє розробникам розробляти будь-який тип додатків, який вони хочуть, пропускаючи процес побудови блокчейну, відкриття дверей у абсолютно новий світ програм на основі блокчейну із зниженою вартістю розробки та кривої навчання. Ethereum вже активний (перша версія липня 2015 р.) І все ще перебуває в стадії розробки, і багато оглядачів вважають, що це може внести значну зміну парадигми та змінити спосіб пізнання світу та взаємодії з іншими так само, як Інтернет змінив його пару десятиліть тому. Також частиною блокчейну та комп’ютерної культури є знання про те, що Ethereum заснований молодим Віталіком Бутеріном.

B. OmiseGO

Які реальні проблеми хоче вирішити OmiseGO?

OmiseGO вирішує 2 типи проблем:

- Перша проблема чи факт полягає в тому, що сотні мільйонів людей в Азії та 2 мільярди людей у ​​всьому світі не банку . Вони не мають доступу до банківського рахунку і не можуть використовувати його у своєму повсякденному житті, ані віддалено надсилати або отримувати гроші, за винятком використання дорогих рішень (що часто може бути проблемою для робітників-іммігрантів, які прагнуть надіслати гроші своїм сім'я). З іншого боку, особливо Азія демонструє винятковий рівень проникнення в Інтернет: багато небанківських людей, але все більше і більше зв’язків.

OmiseGO хоче надати небанківським людям просте, відкрите рішення, що дозволяє їм володіти, надсилати, отримувати гроші в дематеріалізованій формі, незалежно від того, яку валюту або актив вони хочуть надіслати, і за мінімальну ціну.

- Друга проблема полягає в тому, що OmiseGO визначає як «фундаментальну проблему координації між платіжними процесорами, шлюзами та фінансовими установами»: маючи на увазі, що економічний та фінансовий світ переповнений закритими мережами, де можна пересилати гроші всередині однієї мережі, але багато складніше або дорожче пересилати грошові кошти або цінності в мережі.

OmiseGO хоче надати користувачам і продавцям універсальне, децентралізоване рішення , що полегшує та витрачає пересилання грошей з будь-якої мережі в будь-яку мережу, агностично серед валют або видів активів, а також країн та юрисдикцій.

Як побічний ефект, така мережа, яка за своїм дизайном однаково дозволяє обмінювати фіатні гроші (гроші, емітовані державами), криптовалюти (цифрові гроші, створені комп'ютером) на будь-який актив або вартість (бали лояльності) через безпечну мережу блокчейну, просту у використанні і з мінімальними витратами, також, ймовірно, має збільшити використання криптовалют у повсякденному житті людей.

На яких клієнтів націлений OmiseGO?

OmiseGO націлений на 2 типи клієнтів:

- Перший тип - це індивідуальні користувачі , і особливо спочатку в Південно-Східній Азії, щоб надати їм просте щоденне рішення, яке може виграти позитивну заміну банківському рахунку, дозволяючи їм зберігати, надсилати, отримувати гроші легко, безпечно , швидко і за невелику ціну, у відкритій мережі, не залежно від прийняття банків і не покладаючись на банк як трест-трест, що дозволяє їм контролювати власну фінансову автономію

- Другий тип - це продавці та постачальники гаманців , і в цілому постачальники електронних платежів (EPP), що дозволяє їм пропонувати рішення, за допомогою яких їхні клієнти можуть безперешкодно зберігати, надсилати, отримувати та обмінювати будь-який тип цінностей з будь-якої мережі в будь-яку іншу мережу, надаючи їм набагато більше свободи, ніж у них зараз, і за набагато меншу ціну.

Що таке будівля OmiseGO?

OmiseGO створює повну децентралізовану систему, яка дозволяє обмінювати вартість у режимі реального часу та рівноправного використання на блокчейні на основі Ефіріуму , незалежно від типу вартості (фіатні гроші, криптовалюта, будь-який актив або будь-яка обчислювана вартість, така як пробіг або лояльність пункти), а також агностично через юрисдикції.

- Ця повна система буде розміщена на блокчейні OmiseGO (мережа) і включатиме в цей блокчейн:

- Децентралізована біржа (DEX), механізм постачальника ліквідності, мережа обміну повідомленнями клірингової палати та захищений активами блок-ланцюг

- гаманець OmiseGO

- Набір гаманців для розробки програмного забезпечення (SDK)

- Власний маркер мережі OmiseGO: маркер OMG

Що таке блокчейн OmiseGO?

OmiseGO будує власну мережу, блокчейн OmiseGO. Блокчейн OmiseGO не буде належати компанії OmiseGO як власне майно, але буде відкритою та без дозволів мережею, що належить всім, хто ним користується. Операції, що відбуваються з використанням продуктів OmiseGO (це продукти DEX, гаманець OmiseGO та гаманці або додатки, створені за допомогою OmiseGO SDK), відбуватимуться частково на блокчейні OmiseGO, а частково на блокчейні Ethereum. Як розподілятимуться операції між цими двома мережами, пояснюється нижче в розділі «Як взаємодіятимуть Ethereum та OmiseGO? ».

Що таке децентралізована біржа (DEX)?

Для того, щоб мати можливість відправляти та отримувати будь-яку валюту або актив у мережі, блокчейн OmiseGO включатиме децентралізований обмін (DEX), що дозволяє обмінювати цінності в реальному часі за іншими значеннями.

Таким чином, електронні провайдери оплати з допомогою мережі OmiseGO можуть дозволити своїм клієнтам відправляти і отримувати платежі не тільки всередині власної мережі ПОП, а й крос-мережі : blockchain OmiseGO буде не тільки виступати в якості blockchain саме по собі, але і як хаб для який інші блокчейни можуть підключити, а той - до інших блокчейнів, порушуючи традиційні межі між різними платіжними каналами. Іншими словами, OmiseGO дозволить обмін електронними гаманцями, тоді як блокчейн OmiseGO буде вести книгу поточного балансу кожної служби eWallet.

Блокчейн OmiseGO також включатиме децентралізовану книгу замовлень та механізм торгівлі. Прямих схрещувань між власними фіат-валютами різних електронних гаманців може бути занадто багато, щоб їх можна було обробляти досить швидко за допомогою блокчейну: саме тому очікується, що EPP матимуть певний пул ліквідності для переказів невеликої суми для своїх найпопулярніших напрямків. А для переказів більших сум, що є справжньою метою і перевагою мережі OmiseGO, для того, щоб створити ліквідний ринок і забезпечити швидкі торгівлі та перекази, частина ETH буде включена в розумний контракт в мережі OmiseGO (або Bitcoin- як токени будуть пов'язані в митні клірингові палати), що дозволить торгувати будь-який фіат або криптовалюту з ETH.

Це означає, що, наприклад, якщо А хоче відправити ієни В, але В хоче отримати долари, А надішле ієни, ієни будуть обмінюватися на ETH, а потім ETH будуть обмінюватися на долари, і долари надходитимуть до Б.

Однак використання ETH як еталонної валюти для торгівлі не є обов’язковим, однак ефективніше та швидше буде використовувати криптовалюти як еталонні валюти пар.

З метою масштабування мережі та запобігання пулам ліквідності створюють централізацію (пули ліквідності - це ліквідність, що надається користувачами мережі, для створення ліквідної мережі та швидких торгів, тому якщо користувачі володіють величезною кількістю ліквідності, вони можуть прийти щоб взяти надто багато енергії в мережі), конструкція Lightning Network, яка називається Плазмою і в даний час розробляється, дозволить розвантажити багато операцій поза мережею: кожен постачальник електронних платежів (EPP) встановить канал в ETH розумний контракт на невеликі перекази, що дозволяє йому поставляти ліквідність у власну централізовану мережу поза мережею, не перевантажуючи децентралізовану мережу блокчейнів OmiseGO занадто великою кількістю дрібних транзакцій.

Нарешті, слід зазначити, що мережа OmiseGO розроблена не з метою бути широкомасштабною мережею низької вартості, обробляти дуже великий обсяг мікро-транзакцій, а з метою бути « найвищим обміном цінних цінностей та розрахунково-платформа ».

Що таке гаманець OmiseGO?

Гаманець - це, по суті, програма, за допомогою якої ви можете зберігати, надсилати, отримувати гроші та оцінювати активи.

На блокчейні OmiseGO, а також на різних проектах блокчейну гаманець при його відкритті (тобто при запуску програми) - це також те, що робить ваш комп’ютер вузлом блокчейну. Іншим способом сказати це те, що блокчейн - це мережа відкритих гаманців, що працює на комп’ютерах.

Що таке SDK для гаманця з білими ярликами?

SDK - це набір для розробки програмного забезпечення, який також називають структурою програмування . Якщо ви знаєте про React, Angular, Ruby on Rails, це теж фреймворки. SDK - це набір заздалегідь визначених функцій програмування для певного набору цілей, що дозволяє розробникам розробляти програми набагато швидше та ефективніше, ніж якби їм довелося кодувати все з нуля. Наприклад, SDK надає певну функцію "зробити це": за цією функцією стоїть 1000 рядків коду, який програмісту, що використовує SDK, не доведеться писати, оскільки він просто використовуватиме інструкцію SDK "зробити це" . SDK надають безліч функцій "зробити це", кожна з них економить час та витрати для розробників та компаній.

SDK для гаманців із білими ярликами, створений OmiseGO, буде, як випливає з назви, бути основою для розробників та компаній для швидкої та ефективної розробки гаманців для власних клієнтів і без будь-якого обов’язкового дизайну або згадки OmiseGO щодо кінцевого продукту, оскільки SDK буде просто будьте набором функцій програмування (багато “робіть це”). Будь-який розробник може розробити та розробити власний продукт, просто використовуючи SDK, щоб прискорити процес, заощадити гроші та час та уникнути болісного процесу побудови власного блокчейну та болісної кривої навчання повного розуміння складної моделі блокчейну.

OmiseGO білого ярлик гаманець SDK буде безкоштовно використовувати для будь-якої людини, і кожна угода відбувається через додаток , розроблене з SDK, буде автоматично відбуватися на blockchain OmiseGO .

Заява OmiseGO полягає в тому, що вже існуючі великі гравці будуть зацікавлені в розробці власного блокчейну та власних гаманців, але на ринку фінансових переказів та передачі вартості найближчим часом з’явиться довгий хвіст середніх та малих постачальників гаманців SDK OmiseGO. Що також, як наслідок, прискорить прийняття блокчейну та гаманців на основі блокчейну широкою аудиторією.

Яка користь токена OMG?

Додаток для гаманців OmiseGO буде не лише способом надсилання та отримання грошей.

У блокчейні, коли відбувається транзакція (наприклад, А хоче надіслати гроші В), транзакція включається в «блок», колекцію транзакцій, і для того, щоб блок був дійсним і був доданий до ланцюжка блоків , це має бути підтверджено учасниками мережі, іншими словами, вузлами, іншими словами, комп'ютерами, у яких відкритий гаманець.

Але недостатньо відкрити гаманець: якщо ваш гаманець порожній, ви не зможете підтвердити жоден блок. То як це працює?

Зберігання певної кількості токенів OMG у вашому гаманці купує право підтвердження блокування . (Як додаткове зауваження, для підвищення безпеки мережі потрібно, щоб валідатори OMG також запускали повний вузол мережі Ethereum, який працює, використовуючи той самий процес перевірки.)

Чому б ви хотіли мати це право?

Оскільки блокчейн OmiseGO буде працювати через систему Proof of Stake (PoS), це означає, що кожна транзакція, що відбувається в блокчейні OmiseGO, призведе до невеликої комісії (з якої сума ще має бути встановлена), а багато транзакцій призведуть до багатьох невеликих комісій . Якщо кількість транзакцій є достатньою, величезна сума невеликих комісій може перетворитися на дуже важливу глобальну суму. Тримання своїх токенів у гаманці називається розміщенням їх, а система Proof of Stake означає, що:

- Комісії, що генеруються в мережі, будуть розподілятися між власниками токенів (стакерами).

- Чим більше монет ви коли (чим більше монет ви тримаєте на вашому гаманці), тим більше зборів ви отримаєте пропорційно інший stakers. Стакер з 2000 OMG на гаманці отримає подвоєну суму, отриману стакером з 1000 OMG.

- Якщо вас спіймають на поганому використанні мережі (будь-який обман, напевно для вашої вигоди), всі токени, на які ви ставили, спалюються , а значить, знищуються, а значить: ви втрачаєте гроші. Ви втрачаєте суму, яку заплатили за придбання цих токенів OMG, втрачаєте вартість, яку вони мали на даний момент часу, і, звичайно, втрачаєте можливість отримувати комісію від мережі.

Отже, причина того, що вам платять більше, якщо ви робите більше монет, полягає в тому, що ви ризикуєте більше, якщо ви захочете атакувати систему, і тому вважається, що ви не захочете атакувати її: маркер діє як облігація . Чим більше ви ставите, тим більше ви можете втратити, коли обманюєте, тому тим більше вас можуть вважати надійним вузлом і тим більшу фінансову компенсацію ви отримуєте за активність підтвердження блоків.

Але якщо ви знаєте систему Proof of Work (PoW), яка використовується для біткойнів, і в даний час на Ethereum теж до того, як їхня система Proof of Stake буде готова, важливо зазначити, що навпаки Proof of Work, у Proof of Stake протокол, знаючи, який вузол (який користувач) підтверджує блокування, не впливає на те, хто отримує комісію. Має значення лише те, скільки монет хтось ставить. (Що також робить систему Proof of Stake екологічно набагато дешевшою, ніж система Proof of Work, де кожна машина витрачає величезну кількість енергії, конкуруючи за те, яка підтвердить транзакцію.)

Цей економічний стимул є причиною того, чому чим більше транзакцій відбуватиметься в мережі OmiseGO, тим більше пасивного прибутку буде надходити до власників OMG, а отже, тим більшу цінність прийме токен OMG.

Крім того, маркер OMG може використовуватися як платіжний токен, коли продавці приймають його.

C. Взаємодія з іншими проектами

Як взаємодіятимуть Ethereum та OmiseGO?

Як вже було сказано вище, OmiseGO створює власний блокчейн, але насправді не кожна операція відбуватиметься на блокчейні OmiseGO: все, що належить дотримуватися правил OMG, щоб вирішити, які гроші куди йдуть і які торгові замовлення виконуються в який спосіб, відбувається Блокчейн OmiseGO, але остаточна доставка відбувається на блокчейні Ethereum. Інакше кажуть, кожна операція з прийняття рішень (кліринг та розрахунки) відбувається в мережі OmiseGO, тоді як фактичний остаточний грошовий переказ делегується блокчейну Ethereum.

Що таке плазма?

Хоча блокчейн має багато дуже позитивних аспектів у порівнянні з традиційною моделлю централізованої бази даних, він все ще має проблему масштабованості, яку потрібно вирішити: не так багато транзакцій може відбуватися дуже швидко одночасно. Плазма - це спільне рішення, розроблене Джозефом Пуном та Віталіком Бутеріном, обома ключовими радниками проекту OmiseGO, яке забезпечує надзвичайну масштабованість, потенційно мільярди оновлень штату в секунду, а «стан» є своєрідним «знімком ситуації з даними» . Якщо говорити простою англійською мовою, це дозволить дуже швидко обробляти надзвичайно велику кількість транзакцій , завдяки чому ефективність мережі OmiseGO буде порівнянна з ефективністю мережі Visa.

OmiseGO буде першим проектом, що впроваджує технологію плазми, але оскільки плазма зараз перебуває в стадії розробки, варто зазначити, що OmiseGO зможе розпочати роботу без використання плазми на початку, і використовуватиме мережу Космос з цією ж метою з проміжними масштабованість на першому етапі, коли мережа OmiseGO ще не буде повністю відкритою (див. нижче «Що таке дорожня карта OmiseGO?»).

3) Партнери та інвестори

А. Країни та банки

1. Таїланд

Omise - це сильно впроваджена Таїландом компанія, і цілком природно багато чого відбувається між Таїландом та його «Цифровим запуском року» у 2016 році.

- По-перше, важливо наголосити на тому, що Міністерство фінансів Таїланду запустило національний генеральний план електронних платежів з просування електронних платежів з метою створення безготівкового суспільства . Дотепер лише припущення вважають, що це пов’язано з тим, що Оміс і Віталік Бутерін мали зустріч з Центральним банком Таїланду , але чи була вона пов’язана чи ні, і як, важливо те, що головна країна імплантації Омісе та OmiseGO оголосив про цю мету, що OmiseGO може бути чудовим постачальником рішень у цій перспективі, і що міністерство Таїланду та компанія здаються в дуже хороших умовах.

І на більш конкретному рівні Міністерство фінансів Таїланду успішно розпочало використання технології FacePay від Omise , дозволяючи здійснювати платежі з розпізнаванням обличчя.

- Таїланд також запустив PromptPay , нову систему міжбанківських мобільних платежів, що дозволяє здійснювати грошові перекази між рахунками різних банків із рішенням, "дешевшим і простішим, ніж пропоновані звичайними банками". Дозвіл на участь у програмі PromptPay надається Міністерством фінансів, і одним із двох банківських консорціумів, які отримали це дозвіл, є Платіжна система Тайландського альянсу, до складу якої входить Банк Аюдх'я (зазвичай його називають Крунгсрі), який нещодавно заробив 30 мільйонів доларів стратегічна інвестиція в OmiseGO .

Варто нагадати, що «стратегічна інвестиція», здійснена компанією «А» у компанію «В», відрізняється від простої «інвестиції». Регулярні інвестиції означають, що компанія A очікує зростання компанії B і отримує дивіденди від цього зростання. Але стратегічна інвестиція означає, що компанія А очікує особистого зростання, як компанії, від зростання компанії В. Що означає тут, що Банк Аюдх'ї інвестував в OmiseGO, оскільки Банк Аюдх'ї очікує, що завдяки OmiseGO сам Банк Аюдх'ї буде рости.

Таким чином, на цей час також все ще є спекуляції, але значущі спекуляції, очікувати, що Банк Аюдх'ї, який має ринкову капіталізацію в 7 мільярдів доларів (див. Огляд Forbes тут), може надавати своїм користувачам фінансові додатки, що працюють у мережі OmiseGO. І знову ж, будь-яка транзакція, що відбувається в мережі OmiseGO, наприклад, через додаток, що надається банком своїм клієнтам, призведе до плати, яка розподілятиметься між власниками монет OMG.

Можна також зазначити, що хоча це і має менший потенційний вплив, що інші 4 банки, що складають платіжну систему Тайландського альянсу, уповноважені приєднатися до міжбанківської системи PromptPay, також підтримуються поточною системою онлайн-платежів Omise.

2. Японія

З Таїландом Японія є іншою головною країною імплантації Омісе, а нині - ОмісеГО, оскільки їх генеральним директором та операційним директором є японці (Цзюнь Хасегава) та Тайланд (Донні Харінсут). І, як і Таїланд, Японія наполегливо розглядає можливість переходу до більш безготівкового суспільства і особливо запуск цифрової валюти до Олімпійських ігор 2020 року. Але є більш конкретна інформація:

- Krungsri Bank of Ayudhya, стратегічний інвестор OMG, належить до найбільшої фінансової групи Японії, Mitsubishi UFJ, яку також називають MUFG . (J і G не є друкарською помилкою.) MUFG володіє активами близько 2,4 трлн. Дол. США, що робить його 5-м за величиною банком у світі за сукупними активами та другим за величиною банком-холдингом у світі з 1,8 трлн. Дол. США в депозитах.

- SMBC , другий за величиною банк в Японії, був першим інвестором в OmiseGO.

- OmiseGO співпрацює з Credit Saison , третьою за величиною компанією з кредитних карток в Японії, пов’язаною з Mizuho , третім найбільшим банком в Японії.

3. Сінгапур і Таїланд

Згідно зі статтею Bloomberg, «Сінгапур і Таїланд ведуть дискусії щодо підключення своїх національних цифрових платіжних систем для створення безпрецедентного регіонального союзу, оскільки чиновники активізують зусилля, спрямовані на обмеження використання готівки. Посилання об'єднає перші національні платформи цифрових платежів у Південно-Східній Азії, сингапурські PayNow і таїландські PromptPay , заявив Напхонгтават Фотікіт, директор з питань політики платіжних систем Банку Таїланду. »

Як вже згадувалося вище, PromptPay - це міжбанківська система мобільних платежів Таїланду через вибрані уповноважені банки, включаючи Krungsri Bank of Ayudhya, який нещодавно здійснив цю стратегічну інвестицію в 30 мільйонів доларів в OmiseGO.

B. Приватні партнери та інвестори

1. TrueMoney

- У Таїланді 3 найбільшими послугами електронних платежів є Paysbuy, AIS (mPAY) та TrueMoney. Нещодавно Omise придбав Paysbuy, а TrueMoney є партнером і акціонером OmiseGO.

У документі Crowdsale компанії OmiseGO сказано: «Завдяки інтеграції з OmiseGO кінцеві споживачі цифрових гаманців TrueMoney зможуть здійснювати в режимі реального часу недорогі грошові перекази, транскордонні грошові перекази, роздрібну торгівлю та оплату рахунків. Вони також зможуть взаємодіяти з іншими постачальниками цифрових гаманців («брендами»), які підписані на мережу OmiseGO ».

Що таке TrueMoney:

- TrueMoney - бренд фінансових технологій, що надає послуги електронних платежів у Південно-Східній Азії (SEA), а Google і Alipay є платформами-партнерами для оплати. Вони мають офіси в Таїланді, В'єтнамі, Камбоджі, М'янмі, Світі та на Філіппінах, а також ліцензії на здійснення електронних грошей майже в усіх країнах Південно-Східної Азії. У Таїланді платформа включає TrueMoney Wallet, WeCard з MasterCard , TrueMoney Cash Card, кіоск, Express, Payment Gateway та Remittance.

- TrueMoney також підключений до тайської міжбанківської мобільної платіжної системи PromptPay, про яку пояснювалося вище, через Siam Commercial Bank (SCB). Завдяки цьому партнерству TrueMoney / SCB, «більша частина громадськості може користуватися легким та зручним доступом до фінансових послуг через PromptPay, який до цього часу був доступний лише через банківський рахунок», а SCB дозволить 3 мільйонам клієнтів TrueMoney стягувати плату з своїх Електронний гаманець PromptPay через послуги SCB: SCB Easy App, SCB Easy Net та банкомати.

- Заснована в 2003 році, TrueMoney тепер належить Таїланду Ascend Group , яка є відокремленою компанією True Corporation, а також належить Таїланду CP Group , яка в Таїланді є єдиним оператором понад 9000 із 7/11 магазини, що дозволяють використовувати TrueMoney. Це знову ж таки спекуляція, але суттєва спекуляція, якщо припустити, що партнер OmiseGO TrueMoney може в якийсь момент надати своїм дуже численним користувачам зручну послугу, використовуючи технологію OmiseGO і отримуючи плату в мережі OmiseGO.

- Ant Financial , китайська компанія, що володіє китайським гігантським цифровим платежем Alipay і належить до групи Alibaba , нещодавно інвестувала в Ascend Money від Ascend Group, яка, за словами власних слів генерального директора OmiseGO, «[інвестор / партнер OmiseGO] прихильник ».

Alipay вже налічує більше 500 мільйонів користувачів, починає націлюватися на США і вже управляє до 1 мільярда транзакцій на день.

2. Таїланд Мак Дональда

OmiseGO оголосила про офіційні стосунки з Таїландом Мак Дональда. Подальших деталей поки що не повідомляється, але це, ймовірно, може означати, що клієнти Mac Donald зможуть оплачувати свої замовлення за допомогою гаманця OmiseGO у тайських ресторанах.

3. Друк Toppan

OmiseGO співпрацює з Toppan Printing, щоб почати пропонувати новий тип реклами та придбання, завдяки чому сканування QR-коду на рекламному носії, наприклад, журналі, автоматично дозволить замовнику замовити рекламований продукт.

4. Глобальний мозок

OmiseGO планує запустити програму акселератора у співпраці з японською венчурною фірмою Global Brain, а також з кількома лабораторіями блокчейну.

5. Етап обговорення: Greylock Partners

Нещодавно OmiseGO зустрівся з компанією Greylock Partners, провідною венчурною компанією з Кремнієвої долини, яка управляє 3,5 млрд. Доларів США, та співпрацює з такими компаніями, як Facebook, Instagram, AirBnB та Coinbase.

C. Усиновителі OmiseGO

Hubii Network , децентралізований ринок контенту, який налічує 50 мільйонів користувачів, оголосив, що обрав OmiseGO як очевидне рішення для своєї платіжної системи.

4) Майбутнє

А. Майбутнє OmiseGO

Що буде між Omise та OmiseGO?

Врешті-решт усі транзакції, що використовують оригінальне рішення Omise поза блоками, перемістяться до блокчейну OmiseGO.

Яка дорожня карта OmiseGO?

Як пояснювалось вище, OmiseGO - це не окрема програма чи послуга, а цілий проект, який команда розділила на 3 рівні, які будуть розвиватися з часом від найважливішого до найскладнішого. OmiseGO почав публікувати публікації в блогах, де описується їх дорожня карта відповідно до умов гри Go.

- Шар 1: Швид прийняття платежу Omise.

Мережа Omise вже приймає платежі.

Наступним кроком для завершення рівня прийому платежів є випуск SDK для гаманця з білими ярликами.

Прототип SDK буде випущений для тестування в 4 кварталі 2017 року, а публічний випуск заплановано на 1 квартал 2018 року.

- Шар 2: Децентралізована мережа обміну OmiseGO (DEX)

Публічний випуск блокчейну, включаючи движок DEX і дозволяючи розміщувати через систему Proof of Stake, планується на 2 квартал 2018 р. До цього часу і до виходу Плазми буде встановлено проміжне середовище масштабованості, обмежене мережею Omise (не вся громадська організація OmiseGO), використовуючи мережу Cosmos Це познайомить учасників OMG з протоколом PoS і вже дозволить їм перевіряти транзакції. Це має статися в 4 кварталі 2017 року,

- Шар 3: Децентралізована точка дотику / виведення готівки

Цей рівень дозволить оцифрувати фізичну готівку в цифрову валюту (cash-in) та перетворити цифрові валюти в готівку, яку вони можуть зняти (cash-out). Рішення для цього буде розкрито в кінці 2017 року, а дата випуску ще не оприлюднена.

- Горизонт: Масштабована сумісна мережа DEX і бездозвільна мережа, що дозволяє здійснювати платежі та перекази

Остаточний стан мережі OmiseGO вимагатиме випуску Плазми, дата якої ще не оголошена.

Б. Навіщо інвестувати в OmiseGO

По-перше, слід абсолютно наголосити ще раз, що автор цього огляду жодним чином не має права нікому давати інвестиційні поради . Інвестиції завжди дуже ризиковані, а інвестиції в крипто-світ ще більш ризиковані. Отже, як і в будь-який інший проект, інвестування в OmiseGO є ризиком , і якщо ви вирішите піти на цей ризик, ніколи не слід інвестувати більше, ніж ви можете собі повністю втратити. І жодна річ, написана в цьому огляді, не спростовує цей факт, про який ви ніколи не повинні забувати, якщо плануєте вкладати гроші в OMG або в будь-який інший проект.

При цьому бізнес-модель інвестора полягає в тому, щоб покластися на ідею, що мережа OmiseGO буде обробляти дуже велику кількість транзакцій, що ці транзакції призведуть до дуже високої суми комісій, і що, коли ці комісії розподіляються між зацікавленими особами OMG, чим більше OMG ви будете тримати і робити вклади, тим більшу суму ви будете отримувати на рік, що, якщо проект виконує свої обіцянки, може перетворитися на дуже вигідний пасивний дохід.

Є 2 основні причини вважати, що мережа OmiseGO буде обробляти дуже велику кількість транзакцій:

1 - Партнерські стосунки

Викладені нижче партнерські відносини між OmiseGO та банками або приватними компаніями показують, що потенційно мільйони користувачів або більше можуть знайти фінансові додатки, що працюють у мережі OmiseGO, та генерувати величезну суму комісій (хоча кожна з них дуже низька), яку OMG має розподілити. стейкери.

2 - SDK

OmiseGO забезпечує програмну основу, яку будь-яка компанія або банк може використовувати для створення власної програми для фінансового (або обміну вартістю, відмінною від фінансової вартості) для свого ринку та власних користувачів, і ці програми, створені за допомогою OmiseGO SDK, також працюватимуть мережі OmiseGO, а також генерують високу суму комісій. І знову ж, програма програмування жодним чином не змусить компанії, які її використовують, мати будь-який логотип OmiseGO у своєму додатку, ані будь-які графічні зобов’язання будь-якого виду. SDK буде лише певним набором програмних функцій, щоб заощадити час та витрати на розробку блокчейну, використовуючи надійний блокчейн OmiseGO та використовуючи надійний комплект розробки програмного забезпечення OmiseGO.

Іншими словами, OmiseGO SDK можна розглядати як вільний та простий шлюз до технології блокчейну та його потенційних фінансових застосувань , завдяки чому будь-яка компанія чи установа, яка його використовує, фактично стає партнером OmiseGO : якщо компанія C надає його користувачі з гаманцем та додатком, розробленими за допомогою OmiseGO Software Development Kit, і мають базу користувачів 10 000 або 1 мільйон людей, як тільки вони здійснюють транзакції за допомогою програми, наданої компанією C, ці 10 000 або 1 мільйон людей стати користувачами мережі OmiseGO .

Отже, ці 10 000 або 1 мільйон людей, помножені на кількість компаній, банків чи служб, які будуть використовувати OmiseGO SDK, генерують збори в мережі OmiseGO, розподіляються між інвесторами OmiseGO, названими стаймерами або власниками монет.

5) Поширені запитання

Якою буде сума плати за мережу?

Поки що це ще не вирішено, за винятком того, що генеральний директор Джун заявив у своєму дописі, що вони повинні бути достатньо високими, щоб представляти реальний стимул для стейкерів і, отже, захищати мережу достатньою кількістю вузлів, а також достатньо низькими, щоб зробити це реальною вигодою для користувачі та компанії, які користуються мережею OmiseGO.

Якою буде мінімальна кількість монет OMG, необхідних для ставки?

Ця інформація ще не опублікована.

Чи є OMG маркером ERC20?

Так.

Чи буде в майбутньому маркер OMG замінений іншим?

Ні. Деякі інші проекти на певному етапі свого розвитку замінили свій оригінальний маркер на другий, але OmiseGO цього не зробить. OMG, яким ви володієте зараз, буде OMG, яким ви володієте в майбутньому, і це не буде зміною символів.

Де зберігати токени OMG?

Підходять будь-які гаманці, сумісні з ERC20. Популярним рішенням є www.myetherwallet.com (будьте обережні, щоб ввести правильну URL-адресу, оскільки існують дзеркальні копії веб-сайту SCAM), а рішення, яке згодом вважається найбільш захищеним, - це апаратний гаманець, такий як Ledger або Trezor. Зауважте, що ця стаття не дає жодних гарантій щодо безпеки ваших монет, якщо ви використовуєте ці рішення, а лише відображає деякі загальновживані рішення з інформаційною метою.

Де купити OMG?

Купити OMG можна на біржах. Не всі біржі приймають жителів кожної країни, тому вам слід перевірити, яким веб-сайтом ви можете користуватися, а також перевірити репутацію веб-сайту на спеціалізованих форумах. В даний час вам потрібно спочатку придбати біткойн, лайткойн або ефір, а потім обміняти їх на OMG. Популярні біржі для придбання OMG включають Bittrex, Binance або Bitfinex. Популярні біржі для придбання біткойнів включають Kraken або Coinbase. Жодне з цих згадувань не повинно вважатися будь-якою порадою чи рекомендацією будь-якого виду. Як завжди, роблячи все, що хочете зробити зі своїми грошима, з комп’ютером та особистою інформацією, будьте обережні та проведіть власне дослідження . І пам’ятайте, ніколи ніколипередайте приватні ключі гаманця будь-кому або будь-якому веб-сайту, не потрою перевіряючи, чи це ваш звичайний постачальник гаманців, наприклад, myetherwallet.com, наприклад, і потрійну перевірку URL-адреси: додайте безпечну URL-адресу раз і назавжди як закладку на ваш браузер і ніколи не натискайте на посилання з іншого сайту, роблячи вигляд, що вас там пов’язує, навіть якщо це здається регулярним. Пам'ятайте, що крипто-світ наповнений спробами злому, і що вони можуть досягти успіху, коли люди недостатньо обережні. Будьте щасливі, але будьте обережні.

Посилання:

Веб-сайт Omise: //omise.co/

Веб-сайт OmiseGO: //omg.omise.co/

Примітка: будь-який інший веб-сайт, який видає себе за Omise або OmiseGO, є АФОРОМ. Не відвідуйте його.

Twitter OmiseGO : //twitter.com/omise_go

Твіттер червня: //twitter.com/JUN_Omise

Засіб червня: //medium.com/@jun_omise

Twitter Донні Харінсут: //twitter.com/ruxperience

Джозеф Пуон у Twitter: //twitter.com/jcp

Twitter Віталіка Бутеріна: //twitter.com/VitalikButerin

OmiseGO на Reddit : //www.reddit.com/r/omise_go/

OmiseGO на Slack: //omisego.slack.com/

Веб-сайт плазми: //plasma.io/

Веб-сайт мережі Cosmos: //cosmos.network/