Що таке проксі-сервер? Англійською, будь ласка.

Ви коли-небудь подорожували і не могли отримати ті самі шоу, які ви зазвичай дивитесь додому на Хулу? Або ви помітили, що деякі веб-сайти заблоковані або ви не можете отримати доступ до певних служб, коли ви підключені до різних мереж Wi-Fi? Це, ймовірно, через наявність проксі-сервера.

Що таке проксі-сервер?

Проксі-сервер, або коротше просто проксі, схожий на наявність іншого комп’ютера, на який надсилаються ваші запити в Інтернеті перед переходом на справжній веб-сайт. Це сервер, який приймає всю інформацію, яку ви надіслали, як-от прохання придбати нові сорочки в H&M, і направляє її через іншу IP-адресу.

Ось що робить проксі таким потужним. Вони можуть змусити всю вашу діяльність в Інтернеті виглядати так, ніби вона надходить зовсім з іншого місця.

Компанії використовують їх для цілей безпеки та роботи мережі, люди використовують їх для забезпечення конфіденційності, а також є деякі цікаві функції, які ви можете використати, використовуючи проксі-сервери для вашого Інтернету, про які ми поговоримо пізніше.

Проксі може бути фізично розташований де завгодно. Ви можете налаштувати проксі-сервер на домашньому комп’ютері або розгорнути його в хмарі. Головне, що має значення, - це те, що проксі має конфігурації, необхідні для потрібної вам функціональності.

Тільки пам’ятайте, що проксі працює як вигадливий фільтр IP-адрес. Подібно до фільтрів, існують різні типи проксі, і всі вони мають своє специфічне використання.

Для початку давайте поговоримо про найпоширеніший вид проксі-сервера і про те, як він працює, прямий проксі-сервер.

Як працює проксі

Коли ви чуєте або бачите людей, які говорять про довірених осіб, вони, швидше за все, мають на увазі прямих довірених осіб. Це найпоширеніші типи проксі, оскільки вони легко справляються з тим, що потрібно більшості людей. Переадресовані проксі діють як посередник між вашими запитами та сервером, до якого ви намагаєтесь підключитися.

Спосіб роботи проксі - це спочатку ви зробите запит, наприклад, спробуєте перейти на GitHub. Отже, ви вводите URL і натискаєте клавішу Enter. За допомогою проксі-сервера замість того, щоб підключати вас безпосередньо до GitHub за допомогою IP-адреси вашого комп’ютера, ваш запит перехоплюється проксі-сервером.

Потім проксі приймає ваш запит, оновлює його та відправляє з власної IP-адреси. Це може повністю видалити вашу IP-адресу та ідентифікаційну інформацію із запиту на сервер GitHub.

Одним із способів, яким проксі-сервери обробляють зміну вашого запиту, є безпосередньо в заголовках запитів, які він надсилає на сервер. Запит проксі-сервера може встановити заголовки, такі як Forwarded та Via у вихідному запиті, перш ніж надсилати повідомлення на сервер, з якого ви намагаєтесь отримати інформацію.

Після того, як проксі оновить інформацію з вашого запиту, він перешле ваш переформатований запит на сервер GitHub. Цей сервер тепер вважає, що ваш запит надійшов з іншого місця, і він відправить дані, які ви хотіли повернути через це місце.

Далі проксі бере дані з сервера GitHub і виконує будь-які перевірки, які було налаштовано робити з цими даними. Він може перевірити наявність шкідливих сценаріїв чи інших проблем із безпекою. Потім він нарешті надсилає дані назад на ваш комп’ютер, і ваша сторінка завантажується.

Проксі-сервер не обов'язково обмежується одним користувачем одночасно. Люди можуть надсилати запити через один і той же проксі, і всі вони можуть мати однакові переваги. Існує маса причин, за якими ви можете використовувати проксі-сервер, навіть якщо це спільний.

Чому ви використовуєте проксі

Тепер, коли ви знаєте, що таке проксі-сервер, добре знати деякі поширені випадки їх використання.

 • Ви можете підвищити безпеку мережі, шифруючи запити

  Запобігайте хакерам перехоплювати конфіденційну інформацію

  ○ Блокуйте шкідливі сайти з вашої реальної мережі

 • Ви можете зменшити обсяг мережевого трафіку, кешуючи сайти

  Кешуйте веб-сайти так, щоб було зроблено лише один запит на сайт, незалежно від кількості користувачів на проксі

 • Ви можете контролювати, як люди користуються Інтернетом

  ○ Блокувати певні домени

  ○ Відстежуйте та реєструйте всі веб-запити

 • Ви можете обійти блоки, створені компаніями та країнами

  Доступ до вмісту з іншої країни

  Обійдіть корпоративні брандмауери

Це не повний перелік усього, що ви можете зробити з довіреними особами, але я також хотів включити деякі інші переваги, які не цілком підпадають під типові категорії.

 • У вас завжди заблоковані файли cookie
 • Ви завжди блокуєте рекламу
 • Ви можете отримати доступ до глибокої мережі
 • Він усуває будь-які пошукові зміни або відстеження попередніх пошукових запитів
 • Ви можете скасувати дані
 • Ви можете провести дослідження щодо своєї конкуренції

Різні типи довірених осіб

Існує багато різних типів проксі-серверів, які охоплюють майже будь-яку конфігурацію, яку ви можете придумати. Тут я дам вам короткий огляд 14 різних типів проксі.

Прозорий проксі

Прозорі проксі - це найпростіший вид проксі. Вони передають всю вашу інформацію, але з IP-адресою проксі. Ці довірені особи не пропонують жодного захисту конфіденційності.

Вони повідомляють серверу, на який ви надсилаєте ваш запит, що запит надходить через проксі. Цього достатньо, щоб обійти прості заборони IP. Типовим використання прозорих довірених осіб є налаштування фільтрації веб-сайтів, як це роблять школи та компанії.

Анонімний проксі

Анонімні проксі - це загальновживаний тип проксі. Вони ніколи не передають вашу IP-адресу веб-сайту, який ви переглядаєте, хоча в запиті вони ідентифікують себе як проксі. Це допомагає зберегти приватність вашого веб-перегляду.

Якщо ви не хочете, щоб цільова реклама стежила за вами в Інтернеті або ви не хочете, щоб ваше місцезнаходження було прикріплене до вашого запиту, це деякі стандартні проксі-сервери. Зазвичай цього достатньо, щоб обійти більшість цільових заходів, але все ще існує ймовірність того, що ваша інформація може бути розкрита.

Проксі-сервер високої анонімності

Ці проксі є найбільш безпечним типом, оскільки вони не передають вашу IP-адресу та особисті дані, і вони не ідентифікують себе як проксі під час надсилання запитів. Вони також епізодично змінюють IP-адресу, яку вони використовують для запитів. Саме це дозволяє проксі-особам з високою анонімністю надати вам найбільше конфіденційності в Інтернеті.

Браузер TOR використовує цей тип проксі. Оскільки IP-адреса періодично змінюється, серверам надзвичайно важко відстежувати, який трафік належить якому клієнту. Якщо ви не хочете, щоб вас відстежували, це найкращий варіант.

Спотворений проксі

Викривляючий проксі працює аналогічно анонімному проксі, за винятком того, що передає IP, який навмисно неправдивий. Він ідентифікує себе як проксі-сервер і використовує цю фальшиву IP-адресу у запитах. Це чудово, коли ви хочете виглядати так, ніби ви знаходитесь у певному місці.

Це корисно, коли ви хочете обійти певні обмеження вмісту. Це все одно, що вам потрібно вибрати IP-адресу, яку ви хочете використовувати для проксі.

Житлова довіреність

Постійні проксі - це проксі, які використовують реальні IP-адреси. Це означає, що це адреси реальних комп’ютерів. Це найкращі типи проксі для використання, оскільки вони схожі на звичайних клієнтів серверів.

Будь-який з обговорених на сьогодні типів проксі може бути житловим проксі. Поки IP-адреса проксі-сервера пов'язана з фізичним пристроєм, такі типи проксі-серверів, як правило, неможливо виявити, і вони вирішують деякі географічні проблеми інших типів проксі-серверів.

Проксі центр обробки даних

Це свого роду протилежність житловим проксі. Проксі-сервери ЦОД мають комп’ютерні IP-адреси, які не приєднані до реального пристрою. Це як мати проксі в хмарі.

Перевагою такого роду проксі є їх швидкість. Зазвичай постачальники хмарних послуг мають неймовірні з’єднання з Інтернетом, які дають вам швидкість, яку ви не могли отримати інакше. Хоча всі вони мали б схожі IP-адреси, один сервер міг би розмістити сотні проксі-серверів дата-центру.

Публічна довірена особа

З усіх типів проксі-серверів це найбільш небезпечні та ненадійні проксі-сервери. Вони можуть спуститися в будь-який момент, і багато з них хакери налаштовані на крадіжку даних. Єдина причина, якою люди все ще користуються ними, - це те, що вони безкоштовні.

Хоча знайти списки безкоштовних публічних довірених осіб не складно, знайти хороших - складно. Ви ніколи не знаєте, хто приймає цих довірених осіб, і надсилати будь-яку вашу конфіденційну інформацію через нього дуже важко. Будь-яка кількість користувачів може мати доступ до публічного проксі-сервера в будь-який час, і ніхто не регулює, хто його використовує.

Приватний проксі

Приватні довірені особи мають певну неясність щодо того, що вони є, оскільки вони визначаються постачальником послуг, що пропонує послугу. Це може означати, що ваш проксі може використовувати лише один клієнт одночасно або що ваш проксі потребує автентифікації, перш ніж ви зможете використовувати його. Це як більш надійні версії публічних довірених осіб.

Приватний проксі-сервер може бути прозорим або мати високу анонімність, подібно до деяких інших вище, таких як житловий проксі або центр обробки даних. Цей тип проксі має більше спільного з тим, хто може підключитися до нього, ніж те, як він обробляє ваші запити.

Виділений проксі

Виділений проксі-сервер схожий на певний тип приватного проксі-сервера. Це просто означає, що проксі не можуть спільно використовувати декілька клієнтів одночасно. Тож лише один клієнт може підключатись і надсилати запити.

Це допомагає запобігти забороні IP-адреси проксі-сервера різними веб-сайтами та службами. Це один із способів, яким проксі-провайдер може контролювати, хто має доступ до проксі-сервера, щоб переконатися, що ним не зловживають.

Спільний проксі

Це одні з найдешевших доступних проксі-серверів, і вони працюють подібно до спільних серверів. Клієнти об’єднують і розподіляють вартість проксі-сервера, і всі вони можуть отримати до нього доступ одночасно. Спільні проксі мають більш складну архітектуру, оскільки вони обробляють багато запитів одночасно.

Залежно від того, як ресурси розподіляються на спільному проксі, запити можуть бути повільнішими, ніж через вашу власну IP-адресу. Оскільки він обробляє декілька запитів від кількох користувачів, конфігурація цих типів проксі є більш важливою, ніж інші.

Обертовий проксі

Обертові довірені особи працюють трохи інакше, ніж інші. Кожного разу, коли клієнт підключається до проксі-сервера, для нього створюється нова IP-адреса. Тому вони ніколи не використовують одну і ту ж IP-адресу більше одного разу.

Щоразу, коли клієнт надсилає запит, генерується нова IP-адреса. Так працюють такі проксі-сервери, як браузер TOR, щоб зберегти вашу анонімність. Обертовий проксі забезпечує високий рівень безпеки та конфіденційності в поєднанні з деякими іншими типами.

SSL-проксі

Ці проксі-сервери виконують той самий протокол, що й запити HTTPS. "S" у HTTPS означає SSL, що означає, що ваші веб-запити захищені між вашим клієнтом та сервером, до якого ви намагаєтесь отримати доступ.

Це означає, що ви отримуєте ще більший захист, оскільки всі ваші запити через проксі зашифровані. Більшість проксі-серверів повинні використовувати це за замовчуванням, але все ще існує ймовірність натрапити на деяких, які використовують HTTP.

Зворотний проксі

Зворотні проксі повністю відрізняються від усього, що ми розглядали до цього часу. Зворотний проксі приховує IP-адресу сервера, на який ви намагаєтесь надіслати запит. Коли сервер потребує безпеки та конфіденційності від клієнтів, саме тоді з’являються такі типи проксі.

Ці проксі-сервери чудово підходять, якщо вам потрібно контролювати доступ до сервера з таких причин, як утримання клієнтів від необмеженого доступу до бази даних. Це також може допомогти зменшити трафік у мережі, передаючи кешовану інформацію замість кожного разу надсилання запиту.

Проксі-сервіси

Якщо ви здійснили швидкий пошук проксі-сервісів, ви будете знати, що є з чого вибрати. Не всі вони створені однаково, тому важливо знати, які функції ви хочете від своєї проксі-служби.

Більшість із цих послуг пропонують комбінації типів проксі. Наприклад, ви зможете знайти проксі-сервери SSL з високою анонімністю, об’єднані в одну службу. Є декілька, які вирізняються серед інших, тож ось їх перелік, але обов’язково вивчіть їх, щоб перевірити, чи відповідають вони вашим потребам.

 • //smartproxy.com/
 • //www.megaproxy.com/
 • //whoer.net/webproxy
 • //www.proxysite.com/
 • //hide.me/en/proxy
 • //www.kproxy.com/
 • //www.vpnbook.com/webproxy

Проксі-сервер проти VPN

Якщо ви знайомі з VPN (віртуальними приватними мережами), можливо, вам цікаво, чим відрізняється проксі. Головна відмінність полягає в тому, що VPN захищає весь ваш мережевий трафік, де проксі-сервери захищають лише ваш інтернет-трафік.

Деякі речі, які VPN захищають від проксі-серверів, не включають завантаження або завантаження FTP та фонові процеси операційної системи, наприклад оновлення.

Єдине, що спільного у проксі-серверів та VPN - це те, що вони роблять ваш інтернет-трафік схожим на іншу IP-адресу. Це все спільне у них. Те, як вони вирішують це, дико відрізняється від того, для чого вони використовуються.

Проксі просто передає ваші запити в Інтернеті, діючи як посередник. VPN, навпаки, тунелює всю вашу мережеву активність до рівня операційної системи. Проксі-сервери зазвичай використовуються одним додатком, таким як браузер або торрент-клієнт.

Компанії, як правило, використовують VPN, щоб дозволити працівникам отримувати доступ до корпоративних ресурсів, не турбуючись про те, що трафік перехоплюється або реєструється Інтернет-провайдером. Зазвичай вони розміщуються на фізичному комп’ютері десь у приміщенні.

Чудовим у VPN є те, що вони приховують все, що ви робите. Якби ваш провайдер отримав історію вашого використання, він би бачив лише те, що ви підключені до VPN. Нічого про ваш рух не буде видно. Коли ви підключаєтесь до загальнодоступного Wi-Fi, VPN є найбільш безпечним вибором.

Незважаючи на всі переваги використання VPN, люди все ще мають вагомі причини вибирати довірені особи. Для початку VPN зазвичай дорожчі за проксі. Для запуску VPN також потрібно гідне комп’ютерне обладнання. Зв'язок зазвичай повільніший, ніж проксі.

У багатьох випадках вам не обов’язково потрібен той тип захисту, який пропонує VPN. Коли ви просто хочете замаскувати свою діяльність в одному додатку за низькою ціною, можливо, варто розглянути проксі.

Переваги та ризики

Тепер, коли ви знаєте все про проксі-сервери, ось список деяких переваг та ризиків, пов’язаних з їх використанням.

Переваги

 • Безпечний та приватний перегляд Інтернету
 • Можливість обійти обмеження щодо геолокації
 • Краща продуктивність мережі
 • Можливість контролювати, до яких веб-сайтів мають доступ клієнти
 • Багато типів на вибір для задоволення конкретних потреб

Ризики

 • Ваші запити можуть повернутися дуже повільно
 • Не всі проксі-сервери шифрують ваші запити, тому ваша інформація все одно може просочитися
 • Безкоштовні або дешеві довірені особи можуть бути встановлені хакерами чи державними установами
 • Довірені особи можуть зникнути в будь-який час
 • Всі ваші запити та інформація завжди надходять через третю сторону, якою може керувати будь-хто

Користуватися будь-яким із типів проксі-серверів можна набагато більше. Ось чому важливо підключатися лише до проксі-серверів, яким ви довіряєте. Коли ви підключені до довіреного проксі-сервера, ризики слід було враховувати в конфігураціях, щоб вам було менше турбуватися.

Як налаштувати простий проксі-сервер

Створення власного приватного проксі-сервера звучить набагато складніше, ніж є. Ви можете зробити проксі-сервер із комп’ютером у своєму будинку, який настільки ж безпечний, як і більшість проксі-серверів, які ви можете придбати. Потрібно лише трохи терпіння і трохи цікавості.

На сервері Linux ви можете встановити Squid і встановити конфігурації для проксі, який ви хочете створити. Ви зможете робити такі дії, як блокування певних веб-сайтів або вимагати автентифікації, перш ніж клієнт зможе підключитися до проксі-сервера.

Ось чудова інструкція з налаштування проксі-сервера Squid на Linux: //devopscube.com/setup-and-configure-proxy-server/

У Windows та Mac ви можете створити проксі-сервер за допомогою Python та Google App Engine. Вам доведеться заплатити за послугу Google App Engine, але вони роблять її досить доступною.

Налаштування подібного проксі трохи більше задіяне, ніж у Linux, але ось чудова прогулянка: //www.hongkiat.com/blog/proxy-with-google-app-engine/

Як підключитися до існуючого проксі

Підключення до проксі зазвичай є простим процесом, коли ви дізнаєтесь інформацію про проксі, наприклад, його IP-адресу та номер порту. Незалежно від того, яку операційну систему ви використовуєте, проксі зазвичай швидко налаштовується.

Зазвичай ви заходите в налаштування мережі та знаходите, де ви можете ввести інформацію про проксі. Тоді ви зможете підключитися, і веб-сторінка може з’явитися, якщо проксі-сервер включає крок автентифікації. Ось як це виглядає у Windows та Ubuntu.

Висновок

Тепер ви знаєте все про проксі-сервери - від того, якими вони є, до того, як створити його для себе! У мене в домашній мережі встановлено невеликий проксі-сервер, і це полегшує доступ до деяких речей, коли мене немає вдома.

Я також пишу про інші випадкові речі в техніці, такі як машинне навчання та VR. Вам слід слідкувати за мною у Twitter, щоб дізнатися про речі, які часом просто круті. Крім того, у мене є веб-сайт, де ви можете переглянути інші мої статті та спостерігати за моїм повільним переходом від поточного сайту до мого блискучого нового.