Як стати розробником та отримати першу роботу якомога швидше

Ви коли-небудь замислювались над тим, щоб стати розробником програмного забезпечення чи шукати змін у кар’єрі? Ця стаття дасть вам надійний план, як розпочати розробку програмного забезпечення та отримати першу роботу!

Але навіщо бути розробником?

Якщо ви плануєте стати розробником, але не впевнені, чи це гарна ідея, ось кілька речей, про які слід подумати:

 1. Існує величезний попит на розробників - на момент написання статті, насправді було 37 739 оголошень про роботу для "розробника" у Великобританії та 145 640 у США. Ці цифри лише збільшуватимуться, оскільки Бюро статистики праці США оцінює зростання на 17% між 2014 і 2024 роками.
 2. Робота може бути найрізноманітнішою та цікавою - як розробник ви можете працювати над величезним колом проектів від веб-сайтів електронної комерції до комп’ютерних ігор, від мобільних додатків до штучного інтелекту. Майже всі навички можна передавати між кожною з цих областей, і це означає, що ви не замикаєтесь на одній роботі.
 3. Робота може бути гнучкою. Оскільки більша частина вашої роботи полягає у читанні та написанні коду, вам потрібен лише комп’ютер. Це означає, що це можна зробити з будь-якого місця та в будь-який час. Зростає кількість віддалених розробників, які працюють вдома або під час подорожей по світу.

Як стати розробником

Будучи розробником вимагає багатьох навичок, і є два основних фактори розвитку навички: ефективна практика та підтримка старших розробників. Вам потрібно максимізувати обидва з них, щоб допомогти вам стати найкращим розробником, яким ви можете бути. Існує три хороших способи переконатись, що ви швидко йдете до початку своєї кар’єри розробника:

Кодування завантажувальних таборів

Вони чудові, адже вони розроблені так, щоб за 3 місяці ви перейшли вас від незначного досвіду кодування або до його готовності. Це означає багато ефективної практики та безліч допомоги від розробників, що запускають bootcamp.

Проблеми, які можуть виникнути у вас із завантажувальними таборами, полягають у тому, що це, як правило, тримісячне денне навчання, і вони можуть коштувати від 3000 до 4000 фунтів стерлінгів (20 000 доларів США). Це дуже багато грошей, тим більше, що ви не заробляєте за ці 3 місяці.

Отримати наставника

Це ідеальна ситуація: ви починаєте кодувати, і розробник виступає в ролі вашого наставника та вихователя. Вони можуть бути другом, членом сім'ї або просто розробником, який хоче вам допомогти. Ви не отримаєте такої великої допомоги, як із завантажувальним табором, але мати когось, до кого можна звернутися, коли ви наїдете на блокпост, дійсно корисно. Крім того, якщо хтось перевірить вас і переконається, що ви витрачаєте час, це може допомогти вам тримати на шляху.

Це звучить чудово, але отримати наставника може бути важко. Не всі знають когось, хто працює розробником, і це багато додаткової роботи для наставника. Якщо ви знаєте розробника, вони можуть сказати «ні» тому, щоб бути вашим наставником, і ви повинні це поважати.

Отримайте роботу розробника

Це може здатися обманом, оскільки перед тим, як влаштуватися на роботу, потрібно вміти кодувати. Але я поясню пізніше, як дістатися до цього пункту без наставника чи завантажувального табору. Отримавши першу роботу, ви раптом отримаєте величезну перевагу - ви будете отримувати гроші за практику кодування під час роботи зі старшими розробниками. Що ще ти можеш хотіти?

Працюючи розробником, ви також потрапите на той бік розвитку, якого ви не побачите під час навчання: бізнес-бік. Це величезна частина розробки, оскільки немає сенсу робити продукт, якого ніхто не хоче, а спілкування з клієнтами - це вміння, на вивчення якого потрібен час.

Початок плану

Оскільки не кожен може дозволити собі поїздку до завантажувального табору або знає когось, хто буде їх наставником, я дам вам план, як отримати першу роботу розробника. Це майже саме те, як я пройшов шлях від інженера до розробника всього за 4 місяці.

Пошук роботи

Щоб створити чудовий план, потрібно мати ціль, яку ви збираєтеся вразити. Наша мета - якомога швидше отримати роботу розробника. Чим швидше ви отримаєте першу роботу, тим швидше ви отримаєте поштовх практикувати кодування щодня, маючи підтримку старших розробників та бонус за отримання грошей.

Існує багато способів увійти в розробку - від науки про дані до ШІ до розробки ігор, але найпростіший сектор - це веб-розробка. Якщо ви налаштовані на щось інше, пам’ятайте, що починаючи з веб-розробки, це не означає, що ви заблоковані в цьому. Ви дізнаєтесь величезну кількість, яку зможете використати для перенесення у потрібне поле.

Коли я шукав Junior Web Developer, перший список вакансій, який я побачив, був для Junior Web End Developer . Вимогою є:

Ми можемо переглянути кілька подібних оголошень про роботу та знайти вимоги, які часто з’являються. Це, ймовірно, буде:

 • Знання інтерфейсу: HTML, CSS та JavaScript
 • Можливість створення адаптивних веб-сайтів
 • Портфоліо, що демонструє ваш досвід та навички
 • Розуміння контролю версій

Інший бонуснавички можуть бути:

 • Бібліотеки Javascript: jQuery, AJAX, Bootstrap
 • Налагодження знань

Створення плану

Тепер, коли ми знаємо, чого нам потрібно навчитися, щоб відповідати вимогам, ми можемо скласти план, як дізнатися, що нам потрібно для їх задоволення. Спробуйте дотримуватися цього плану поетапно, оскільки пізніше розділи буде легше вивчити, якщо ви знаєте попередні.

HTML і CSS

Це основи більшості веб-сайтів сьогодні. Вам потрібно розвинути глибоке їх розуміння, якщо ви хочете отримати можливість отримати роботу. На щастя, є сотні безкоштовних та платних ресурсів, які можуть допомогти вам навчитися та оволодіти цими навичками.

freeCodeCamp - це веб-сайт, який навчає вас усьому, що стосується розробки веб-сайтів, і це неймовірно. Ви пройдете крок за кроком через міні-уроки, і саме там я вивчив HTML, CSS та JavaScript!

Ми почнемо з сертифікації адаптивного веб-дизайну та базових HTML та HTML5 та базових CSSрозділи. Ці розділи знайомлять вас з HTML та CSS, і до кінця ви будете створювати форми та стилювати HTML з каскадними змінними.

Для вдосконалення нашого CSS ми завершимо прикладний візуальний дизайнрозділ до Створення більш складної форми за допомогою CSS і HTML , а потім виконайте всі оперативні веб-дизайни таCSS Flexbox . Наразі ми пропускаємо деякі виклики та розділи, оскільки наша мета - негайно вивчити те, що нам потрібно. Ці інші розділи чудові, але поки що не потрібні.

Тепер, коли ми навчились використовувати HTML та CSS для створення та стилізації веб-сторінки, ми збираємось отримати ефективну практику, заповнившиАдаптивні проекти веб-дизайну . Ці проекти використовуватимуть усе, що ви дізналися до цього часу, для створення п’яти веб-сайтів.

Контроль версій

Контроль версій - це система, в якій ви зберігаєте файли, щоб ви могли озирнутися з часом і побачити, що ви змінили в який момент. Він, ймовірно, буде використовуватися у кожній програмній компанії, в якій ви коли-небудь працювали, і знання основ є дуже важливим.

Щоб дізнатися, як встановити Git, створіть обліковий запис GitHub і працюйте з Git. Існує чудовий посібник із підручниками «Вступ до Git» та «GitHub» . Ви можете навчитися цього перед дизайнерськими проектами HTML і CSS і почати використовувати контроль версій для цих проектів.

Тепер, коли ви знаєте, як використовувати контроль версій, спробуйте виконати всі свої проекти в локальному редакторі (наприклад, VS Code) і завантажте їх у CodePen, коли закінчите. Робота в локальному редакторі - це те, як ви будете робити це на роботі, тому це допомагає створити ваш досвід.

Існує багато способів використовувати Git / контроль версій, але ви хочете мати можливість створити сховище GitHub, зв’язати його з локальною папкою, виконати виконану роботу та перенести це на GitHub. Як тільки ви зможете це зробити, ви зможете ефективно працювати як частина команди розробників.

JavaScript

JavaScript - це мова, яка забезпечує 94,8% веб-сайтів в Інтернеті. Це багато сайтів! JavaScript дозволяє змінити статичний веб-сайт на повністю інтерактивний.

Щоб вивчити JavaScript, ми можемо пройти сертифікацію алгоритмів та структур даних Javascript на freeCodeCamp . Оскільки JavaScript - це така велика частина сучасних веб-сайтів, ми завершимо всю цю сертифікацію. Це може здатися великою роботою, але коли ви працюєте веб-розробником, ви, ймовірно, витратите більшу частину часу на написання JavaScript. Тож важливо, щоб у цьому було добре.

Створення вашого портфоліо

Щоб продемонструвати, що ви можете зробити, вам потрібно мати портфоліо, яке можна показати можливим роботодавцям. На щастя, у вас вже буде 10 проектів - 5 HTML та CSS та 5 JavaScript. Переконайтеся, що ви все це контролюєте версії та завантажуєте на GitHub, щоб інші люди (майбутні роботодавці) могли подивитися та побачити, наскільки добре ви працюєте.

Тепер ви можете повернутися до створеного вами сайту портфоліо та оновити його разом із усіма новими проектами. Потім ви можете використовувати свої нові навички JavaScript, щоб додати взаємодію на сторінку. Це може бути спливаючий опис, коли користувач наводить курсор на один із ваших проектів, слайд-шоу зображень або навіть міні-гру.

Пошук роботи

Якщо ви до цього часу виконали все, що було заплановано, то ви повинні відповідати вимогам багатьох робочих місць для молодших веб-розробників. Тепер настав час подати заявку на деякі робочі місця.

Щоб подати заявку на більшість робочих місць, вам потрібні резюме або резюме. Тож ми можемо скласти резюме веб-розробника. Це повинно висвітлити ваші сильні сторони, не звертаючи додаткової уваги на те, як довго ви програмуєте, або на те, що у вас немає комерційного досвіду.

Ось резюме, за яким я влаштувався на другу роботу.

На які робочі місця претендувати, також важливо. Це може здатися неправильним, але вам слід звертатися з роботою, де ви можете задовольнити 80% (або більше) вимог. Ви завжди можете зазначити, що як розробник-самоучка, ви, швидше за все, виберете інші вимоги швидше, ніж більшість інших людей.

Звичайно, це не означає, що ви повинні застосовувати до кожногоробота, де ви відповідаєте вимогам. Подайте заявку лише на роботу, яка, на вашу думку, є цікавою і яку б ви взяли, якщо отримали пропозицію.

Використання рекрутерів

Рекрутери можуть бути потужним інструментом для отримання вашої першої роботи. Вони знають, чого хоче компанія, часто мають роботи, яких немає на робочих місцях, і вони хочуть, щоб ти отримав роботу ... саме так їм платять.

Щоб переконатися, що ваше резюме потрапляє в руки якомога більшої кількості рекрутерів, нам потрібно подавати заявки на вакансії на різних сайтах. Почніть з великих сайтів, таких як Indeed та Total Jobs, але спробуйте знайти і менші сайти.

Багато розробників говорять про те, наскільки жахливі рекрутери, але нам потрібно обов’язково використовувати їх. Щоразу, коли ви розмовляєте з рекрутером, переконайтесь, що ви поважний і ввічливий. Якщо вони запитують вас про роботу, яка знаходиться набагато вище або нижче вашої бажаної роботи, подякуйте їм та відмовтеся, але нагадайте про тип роботи, яку ви шукаєте.

Перші дві мої роботи прийшли від рекрутерів, які запитували про роботу, яка мені не підходить, але у них була інша робота, яка була досконалою. Не дайте їм такого важкого часу.

Постійне вдосконалення

Можливо, ви не отримаєте співбесіду та пропозицію про роботу протягом першого тижня подання заявки на роботу. Можливо, ви не отримаєте співбесіду протягом першого місяця, але це дає вам час на вдосконалення.

Тепер, коли ми виконали основні вимоги, ми можемо почати додавати в наш набір інструментів ще приємніші речі . Настав час додати новий інструмент до вашої скрині інструментів. Якщо до поясу додати більше навичок, роботодавці з більшою ймовірністю захочуть вас і збільшать ваші шанси на співбесіду. Ось декілька навичок для вивчення:

Вивчіть бібліотеку

Існують бібліотеки JavaScript, які можуть значно полегшити вам життя. Однією з найпопулярніших бібліотек є jQuery, яка допомагає вам маніпулювати DOM, функціями об’єктів та масивів та багатьма іншими.

Я б порадив навчитися користуватися jQuery, оскільки це чудовий вступ до використання бібліотек у JavaScript. Є безліч курсів та підручників для вивчення jQuery, але я все ще люблю урок freeCodeCamp.

Завершення уроків HTML та CSS

Поверніться до уроків HTML та CSS від freeCodeCamp і завершіть решту уроків з прикладного візуального дизайну , прикладної доступності,та CSS Grid .

Просуньте свій CSS (необов’язково)

Якщо вам подобається дизайн та стиль дизайну інтерфейсу, тоді є прохолодний щоденний курс CSS, за допомогою якого ви зможете створювати зображення лише за допомогою CSS та HTML. Ці зображення можуть бути чудовою річчю для розмови на співбесіді.

Дізнайтеся, як працює JavaScript

Вміти користуватися JavaScript - це чудово, але розуміння того, як це працює, може допомогти вам стати набагато кращим розробником. Це дозволяє написати найкращий можливий код, оскільки ви будете знати, чому і як цей код вирішує проблему.

Щоб глибше зрозуміти JavaScript, я настійно рекомендую серію книг You Don't Know JS. Перші дві книги чудово підходять для розуміння основ JavaScript. Розуміння цього дає вам чудову основу, на якій ви можете стати ще кращим розробником. До них можна отримати БЕЗКОШТОВНИЙ доступ до Інтернету або придбати їх у друкованому вигляді.

Створення проектів

Ще один спосіб вдосконалити свої вміння - будувати проекти. Це може бути що завгодно, але ваша мета - пройти практику, використовуючи інструменти, з якими ви менш досвідчені. Не добре з масивами? Створіть додаток із списком покупок. Трохи невпевнений у стилі? Спробуйте зробити точну копію справжнього веб-сайту.

Ці проекти повинні покращувати ваші навички, тому, якщо це занадто легко чи занадто складно, зупиніться та розпочніть проект, який знаходиться на кращому рівні.

Іноді, будуючи проект, можливо, вам доведеться навчитися абсолютно новим навичкам. Навчання в дорозі може бути чудовим способом навчання для деяких людей.

Інтерв’ю

Подавши заявку на купу робіт і продовжуючи вдосконалювати свої навички, вас, сподіваємось, попросять на співбесіду. Це ваш час, щоб блищати. Є маса статей про те, як підходити до процесу співбесіди, тому я не буду вдаватися до надто детальних відомостей тут. Але я виділю те, що сказано в цій статті:

 • Знай своє резюме
 • Знати про компанію
 • Відпрацьовуйте свої навички
 • Будьте раннім, ввічливим і впевненим у собі
 • Задавати питання
 • Продовження після співбесіди

Якщо ви будете слідувати всім цим порадам, то у вас буде великий шанс отримати пропозицію. Дивовижний! Якщо ви не отримали пропозицію, то обов’язково попросіть про відгук і скористайтеся цим, щоб бути кращим на вашому наступному інтерв’ю.

Резюме

Якщо ви хочете стати розробником, вам слід прагнути якомога швидше отримати роботу молодшого веб-розробника, щоб отримати досвід та підтримку від старших розробників. Щоб отримати таку роботу, потрібно:

 • вивчити HTML, CSS та JavaScript
 • створити портфоліо невеликих проектів.

Після цього ви можете почати подавати заявки на роботу.

Потім добре підготуйтеся до співбесід і продовжуйте формувати нові навички, поки чекаєте цієї пропозиції.

Дякуємо, що дотримались мого посібника, щоб стати розробником та отримати першу роботу. Якщо вам це сподобалось, тоді похлопайте та йдіть за мною, щоб отримати додаткові поради та підказки для розробників!