Файл RTF: що таке формат текстового тексту?

Швидше за все, ви натрапили на один-два файли із .rtfрозширенням. Якщо ви коли-небудь замислювались, що це за файл і як, чорт візьміть, ви його навіть відкриваєте, ви не самотні.

У цій статті ми розглянемо, що таке файл RTF, і як відкрити, відредагувати та перетворити їх у різні формати, з якими ви можете бути більш знайомі.

Що таке формат RTF?

RTF розшифровується як Rich Text Format (Формат розширеного тексту), і вперше був розроблений Microsoft у 1987 році.

Спочатку формат RTF був розроблений, щоб полегшити роботу з текстовими документами, незалежно від того, який текстовий процесор чи операційну систему ви використовуєте.

Хоча Microsoft припинила підтримувати формат ще в 2008 році, він був широко прийнятий. У наші дні більшість сучасних операційних систем мають певний спосіб відкрити файли RTF прямо з коробки.

Як відкрити та відредагувати файл RTF

Щоб відкрити файл Rich Text Format, спершу спробуйте двічі клацнути на ньому, якщо ви перебуваєте на робочому столі, або торкнутися його, якщо на мобільному пристрої.

Настільні та онлайн текстові процесори

Більшість настільних операційних систем постачаються з програмним забезпеченням, яке здатне відкривати файли RTF, такі як WordPad в Windows або TextEdit на macOS.

Багато дистрибутивів Linux включають такий офісний пакет, як LibreOffice, який може відкривати файли RTF. Якщо у вас немає, ви можете встановити його через командний рядок або перейти на //www.libreoffice.org/, щоб завантажити пакет безпосередньо.

Крім того, більшість текстових процесорів в Інтернеті можуть відкривати файли RTF. Документи Google, Dropbox Paper і Office Online є одними з найпопулярніших текстових процесорів у мережі, і всі вони можуть відкривати файли з .rtfрозширенням.

Після того, як ви відкриєте файл RTF, використовуючи один із наведених вище методів, ви зможете редагувати файл, як і будь-який інший текстовий файл:

Як відкрити файл RTF за допомогою іншої програми

Якщо ви хочете відкрити іншу програму, просто клацніть правою кнопкою миші на файлі та наведіть курсор на "Відкрити за допомогою". Потім просто виберіть програму, за допомогою якої ви хочете відкрити файл:

Примітка. Цей процес може дещо відрізнятися залежно від операційної системи.

Мобільні текстові процесори

Мобільні пристрої можуть мати трохи більше проблем із відкриттям RTF-файлів із коробки. Проте існує безліч варіантів, таких як Google Docs або WPS Office, як для Android, так і для iOS.

Після того, як ви знайдете мобільний текстовий процесор, який вам подобається, є велика ймовірність, що він може відкривати та редагувати файли RTF.

Як конвертувати файл RTF в інший формат

Точний спосіб перетворення файлу RTF залежить від програмного забезпечення, яке ви використовуєте для його відкриття. Проте процес, як правило, схожий, незалежно від того, який текстовий процесор ви використовуєте.

Ось як перетворити файл RTF в інший формат у LibreOffice Writer.

Крок 1: Виберіть "Зберегти як"

Відкривши файл у LibreOffice Writer, як описано вище, натисніть "Файл", а потім виберіть "Зберегти як ..." зі спадного меню:

Крок 2: Виберіть місце

У спливаючому меню "Зберегти" виберіть місце для збереження нового файлу.

Ви також можете скористатися цією можливістю, щоб перейменувати файл на щось нове, якщо хочете:

Я вирішив зберегти файл на своєму робочому столі, але сміливо зберігайте його де завгодно.

Примітка: Це меню може виглядати по-різному залежно від операційної системи.

Крок 3: Виберіть новий формат файлу

Тепер найцікавіша частина - вибір іншого формату, в якому ви збережете файл.

Відкрийте спадне меню в правому нижньому куті та виберіть інший формат:

Після цього просто натисніть «Зберегти». Ваш новий файл в іншому форматі буде знаходитись у вказаному вами місці. А ще краще, що ваш оригінальний файл RTF залишатиметься там, де ви його відкривали, абсолютно незмінним.

Тепер все, що вам потрібно зробити, це відкрити новий файл і продовжити його редагування.

Але майте на увазі, що не кожен формат файлу є таким універсальним, як RTF. Якщо ви ділитесь новим файлом з кимось, і у них виникають проблеми з відкриттям, можливо, вам доведеться перетворити його на щось інше.

Тим не менше, тепер, коли ви знаєте процес, конвертувати файли у формат, з яким ви та будь-хто інший можете працювати.