Яка остання версія Android? І як оновити до поточної ОС Android?

Протягом останніх кількох років ОС Android стала домінувати серед ландшафтів мобільних операційних систем з більш ніж 86% часткою ринку станом на 2019 рік. Система забезпечує високоефективне та безпечне використання, а також регулярні оновлення версій з новими функціями.

Через це багато користувачів Android хочуть знати, як перевірити свою поточну версію Android та оновити її до останньої.

Тож у цій статті ми дізнаємося, як з’ясувати, на якій версії працює ваш смартфон, і як встановити оновлення ОС Android. Але перед цим давайте швидко оглянемо історію версій Android.

Коротка історія операційної системи Android

Вперше Google представив революційну операційну систему Android як альтернативу iOS від Apple наприкінці 2008 року.

З моменту свого існування Android має 12 версій від свого скромного початку, іноді навіть більше одного випуску на рік.

Постійна підтримка розробників Google зробила систему найкращою ОС з майже 3 мільйонами додатків у Play Store. Це допомогло перевести розробку додатків для Android з Java на Kotlin та забезпечило високу оплату праці розробників Android та їхній попит на ринку.

Тут я зібрав скорочений список, щоб продемонструвати, як операційна система змінювалася та розвивалася, щоб надати користувачам розширену функціональність. Більшу частину свого життя версія ОС позначалася цифрою та кодовою назвою.

 • Android 1.0 до 1.1 - оригінальна мобільна ОС Google пропонує базові можливості з інтегрованими програмами, такими як Gmail, Карти, Календар та YouTube.
 • Android 1.5 або Cupcake - випущена на початку 2009 року, це була перша назва ОС. Він включав екранну клавіатуру та ввів основу для сторонніх додатків, що запускаються на мобільних пристроях.
 • Android 2.0-2.1 або Eclair - версія 2.0 додала в ОС інформацію про дорожній рух у режимі реального часу, навігацію з голосовим керуванням та можливість масштабування.
 • Android 2.3 або Gingerbread - випуск цієї ОС у 2010 році був зосереджений на чорно-зеленому інтерфейсі, оскільки Android почав розвивати своєрідний вигляд.
 • Android 3.0-3.2 або Honeycomb - випущена в 2011 році, ця версія операційної системи була спеціально призначена для планшетних пристроїв та представила екранні кнопки.
 • Android 4.0 або Ice Cream Sandwich - це уніфікована ОС для телефонів і планшетів, випущена у 2011 році, яка відрізнялася голографічним виглядом та широко використовувала пальці під час використання системи.
 • Android 4.4 або Kit-Kat - наприкінці 2013 року відбулось це оновлення, яке полегшило кольорову схему інтерфейсу та представило світові підтримку “OK, Google”.
 • Android 5.0-5.1 або Lollipop - основні зміни були внесені з оновленням 2014 року. Google представив стандартний матеріальний дизайн на основі карт, який застосовується для уніфікації зовнішнього вигляду елементів, що відображаються ОС.
 • Android 6.0 або Marshmallow - Це відносно незначне оновлення в 2015 році стало початком моделей Google, які щороку передають нову нумеровану версію.
 • Android 7.0-7.1 або Nougat - запис 2016 року в лексиконі ОС Android додав рідний режим розділеного екрану та запустив Google Assistant.
 • Android 9 або Pie - Google випустив останню назву Android-версії в серпні 2018 року. Найпомітнішими оновленнями цієї версії для користувачів стали великі кнопки «Головна» та «Назад» до інтерфейсу користувача та нові функції безпеки.
 • Android 10 - це остання жива версія ОС, і ми розглянемо її більш докладно нижче.

Основні особливості Android 10

Android 10 був випущений 3 вересня 2019 року. Він має безліч нових та вдосконалених функцій, що є вагомою причиною для оновлення ОС Android, якщо ви все ще використовуєте версію 9.

Ось деякі основні моменти поточної версії Android.

 • Live Caption надає користувачам можливість автоматично підписувати медіафайли, що відтворюються на вашому пристрої.
 • Розумна відповідь допомагає спростити спілкування, пропонуючи відповіді та рекомендуючи дії.
 • Підсилювач звуку дозволяє точно налаштувати звукові налаштування телефону, щоб чіткіше чути.
 • Навігація жестами вводить більш інтуїтивно зрозумілі способи проведення пальцем та натягуванням та забезпечує додаткову гнучкість інтерфейсу Android.
 • Темна тема використовує справжній чорний, щоб заощадити заряд акумулятора та відпочити вашим очам. Деякі користувачі можуть віддати перевагу цьому звичайному вигляду Android.
 • Покращені налаштування безпеки дозволяють вам контролювати конфіденційність ваших даних. Ви можете контролювати спільний доступ даних та інформації про місцезнаходження в одній області налаштувань.
 • Цифрове благополуччя - це інструмент, який прагне допомогти користувачам знайти правильний баланс між роботою та рештою життя. Він має функції, які можуть допомогти вам бути більш продуктивними або відключитись від розетки для вкрай необхідного відпочинку.
 • Режим фокусування розроблений, щоб допомогти користувачам зосередитися на конкретних завданнях, мінімізуючи відволікання. Це дозволяє тимчасово призупиняти програми, які можуть вас відволікати, просто натискаючи на них.
 • Family Link дозволяє встановити основні цифрові правила та може допомогти батькам керувати діяльністю своїх дітей в Інтернеті. Встановіть обмеження на час користування екраном, обмежте вміст та керуйте програмами для своєї родини.

Якщо ви нещодавно придбали новий пристрій, сумісний з Android, він, ймовірно, поставляється з встановленою Android 10. Якщо справа не в цьому, ці функції можуть переконати вас у необхідності оновлення ОС Android на телефоні або планшеті.

Перевірка поточної ОС Android та оновлення до версії 10

Коли ви готуєтесь оновити свій мобільний пристрій, вам потрібно знати, яка остання версія ОС Android може працювати на вашому комп'ютері. Деякі старі пристрої можуть мати обмеження щодо версії, яку вони можуть обробляти.

Залежно від типу пристрою та його віку, спосіб завантаження ОС Android може відрізнятися. Новіші пристрої отримуватимуть оновлення швидше, а користувачі пристроїв Google отримуватимуть сповіщення, коли вони будуть доступні.

Ось як оновити ОС Android. Перед фактичним оновленням слід зробити деякі попередні кроки.

Перевірте свою версію Android

Точні кроки, необхідні для перевірки версії, будуть визначатися типом вашого пристрою. Ви хочете , щоб дістатися до Про телефонної інформації , який знаходиться в пристрої , в настройках . Номер моделі також можна знайти тут і його слід зазначити перед початком оновлення.

 1. Перейдіть до Налаштування та прокрутіть вниз, щоб дізнатися категорію Система .

2. У розділі Налаштування системи натисніть Про пристрій

3. Тут прокрутіть униз до кінця списку, поки не побачите версію Android, а це означає, що зараз запущена версія вашого мобільного телефону.

Якщо ви вирішили оновити ОС вручну, перед цим майте на увазі кілька порад:

Резервне копіювання даних - Ви повинні регулярно створювати резервні копії даних. Перед оновленням операційної системи завжди сприятливий час для резервного копіювання. Ви ніколи не знаєте, що може статися, тому не ризикуйте, передаючи важливі дані. Доступно багато програм для резервного копіювання. Отримайте один і скористайтеся ним.

Перевірте свій вільний простір - оновлення детально опише, скільки місця потрібно для вашого оновлення. Переконайтеся, що у вас є достатньо місця або перемістіть деякі речі з пристрою, щоб звільнити достатньо для оновлення.

Оновлення ОС - Якщо ви отримали ефірне сповіщення (OTA), ви можете просто відкрити його та торкнутися кнопки оновлення. Ви також можете перейти до пункту Перевірка оновлень у налаштуваннях, щоб розпочати оновлення.

Примітка. Деякі користувачі можуть віддавати перевагу викоріненню свого пристрою для отримання оновлень, як тільки вони з’являться, а також матимуть змогу більше контролювати пристрій і те, які програми працюють на ньому.

Чого очікувати в Android 11

Незважаючи на те, що у версії 10 є значний технічний прогрес, Google планує випустити новітню ОС Android відповідно до плану десь у 2020 році. Як ви могли помітити, компанія не любить стояти на місці.

Android 11 зосереджується на змінах конфіденційності та безпеки, поведінці додатків та нових функціях, включаючи API. Операційна система надаватиме підтримку 5G та складних пристроїв, позиціонуючи її, щоб заробляти більше на швидших мережах. Деякі специфічні особливості:

 • Можливості біометричної автентифікації для більш надійного захисту вашого пристрою;
 • Обмежує повторювані запити дозволу, щоб зробити програми більш зручними для користувачів;
 • Дозволяє тимчасовий дозвіл на використання камери, мікрофона та служб визначення місцезнаходження;
 • Програми можуть автоматично запускати автентифікацію та підключатися до доступної захищеної точки доступу Wi-Fi;
 • Розширена підтримка камери;
 • Бульбашки чату можна вмикати та вимикати для окремих програм.

Це лише декілька нових функцій Android 11, на які очікують користувачі. Дизайнери додатків також насолоджуватимуться розширеною функціональністю, яку вони можуть внести у свої творіння.

Підведенню

За винятком дуже рідкісних випадків, вам слід оновити пристрій Android, коли виходять нові версії. Google послідовно надавав багато корисних удосконалень у функціональних можливостях та продуктивності нових версій ОС Android. Якщо ваш пристрій може це впоратись, ви можете просто перевірити це.