Що таке декларація DOCTYPE в HTML?

Оголошення про тип документа HTML, також відоме як DOCTYPEперший рядок коду, необхідний у кожному документі HTML або XHTML. DOCTYPEДекларація є інструкцією до веб - браузер про те , що версія HTML сторінки написана. Це гарантує , що веб - сторінка обробляється так само , як з допомогою різних веб - браузерів.

У HTML 4.01 DOCTYPEдекларація посилається на визначення типу документа (DTD). DTD визначає структуру та юридичні елементи XML-документа. Оскільки HTML 4.01 базувався на Стандартній узагальненій мові розмітки (SGML), посилання на DTD у DOCTYPEдекларації було необхідним.

Крім того, DOCTYPEs для HTML 4.01 потрібно декларування або strict, transitionalабо framesetDTD, кожен з іншим прецедентом , як описано нижче.

  • Строгий DTD : Використовується для веб-сторінок, які виключають атрибути та елементи, які W3C планує поступово припиняти із зростанням підтримки CSS
  • Перехідний DTD : Використовується для веб-сторінок, що містять атрибути та елементи, які W3C очікує поступово припиняти із зростанням підтримки CSS
  • Набір кадрів DTD : Використовується для веб-сторінок із рамками

На відміну від цього, декларація HTML5 DOCTYPEнабагато простіша: вона більше не вимагає посилання на DTD, оскільки вона більше не базується на SGML. Див. Приклади нижче для порівняння між HTML 4.01 та HTML5 DOCTYPEs.

Приклади

Синтаксис Doctype для HTML5 і новіших версій:

Синтаксис Doctype для строгого HTML 4.01:

Синтаксис документа для перехідного HTML 4.01:

Синтаксис типу документа для набору фреймів HTML 4.01:

Історія

У роки формування HTML веб-стандарти ще не узгоджувались. Постачальники браузерів створюватимуть нові функції, як завгодно. Конкуруючих браузерів мало турбували.

Результатом стало те, що веб-розробники повинні були вибрати браузер для розробки своїх сайтів. Це означало, що веб-сайти не будуть добре відображатися в непідтримуваних браузерах. Така ситуація не могла тривати.

W3C (World Wide Web Consortium) написав набір веб-стандартів для вирішення цієї ситуації. Усі постачальники браузерів та веб-розробники повинні дотримуватися цих стандартів. Це гарантувало б, що веб-сайти будуть добре відображатись у всіх браузерах.

Зміни, які вимагали стандарти, значно відрізнялись від деяких існуючих практик. Дотримання їх призведе до порушення існуючих веб-сайтів, що не відповідають стандартам.

Щоб вирішити цю проблему, продавці почали програмувати режими візуалізації у своїх браузерах. Веб-розробникам потрібно буде додати декларацію типу документа вгорі документа HTML. Декларація типу документа повідомляє браузеру, який режим візуалізації використовувати для цього документа.

Три окремі режими візуалізації, як правило, були доступні в браузерах.

  • Режим повних стандартів відображає сторінки відповідно до веб-стандартів W3C.
  • Химерний режим робить сторінки несумісними зі стандартами.
  • Майже стандартний режим близький до повного стандартного режиму, але підтримує невелику кількість примх.

У сучасну епоху HTML5 веб-стандарти повністю впроваджені у всіх основних браузерах. Веб-сайти, як правило, розробляються відповідно до стандартів. Через це декларація типу HTML5 існує лише для того, щоб наказати браузеру відображати документ у повному стандартному режимі.

Використання

Декларація Doctype повинна бути найпершим рядком коду в документі HTML, окрім коментарів, які можуть надходити перед ним, якщо це необхідно. Для сучасних документів HTML5 декларація типу повинна бути такою:

Більше інформації:

Хоча вони більше не використовуються загалом, існує кілька інших типів декларування doctype з попередніх версій HTML. Існують також конкретні версії для XML-документів. Щоб прочитати більше про них і побачити приклади коду для кожного, загляньте до статті Вікіпедії.

Примітка з W3

Вступ до глосарію MDN

W3Школи

Швидке пояснення "режимів дивацтва" та "стандартного режиму"