Кодування за допомогою Chromebook

Chromebook чудові. Це відносно прості та недорогі пристрої, що працюють під управлінням ОС Chrome, розібраної операційної системи на базі Linux, розробленої Google.

Хоча вони ідеально підходять для людей, яким просто потрібен веб-браузер для виконання основних завдань, якщо ви починаєте розробляти лише Chromebook, вам може бути цікаво, чи краще інвестувати в ПК.

Але з усіма хмарними технологіями та останніми оновленнями ОС Chrome у вас є безліч варіантів. Ми розглянемо кілька популярних тут.

Хмарні рішення

Якщо ви абсолютно новачок у веб-розробці, звичайно, є freeCodeCamp.org. Повна навчальна програма може бути повністю виконана у браузері та за допомогою таких інструментів, як CodePen, CodeSandbox, Glitch та Repl.it для більш складних проектів.

Навіть досвідчені розробники використовують один або кілька веб-сайтів, перерахованих вище, для швидкого створення прототипів та для легкого обміну своїми проектами з іншими, і все безкоштовно. Хоча вони можуть бути повільнішими, ніж рідне середовище розробника, той факт, що ви можете отримати до них доступ з будь-якого підключеного до Інтернету пристрою і що все зберігається на їх серверах, є великим плюсом.

Linux для Chromebook

Починаючи з Chrome OS v.69, ви можете ввімкнути Linux для Chromebook і встановити бета-версію оболонки Linux на вибраних Chromebook. Хоча список підтримуваних пристроїв є коротким, більшість, якщо не всі майбутні Chromebook, повинні підтримувати цю функцію.

В основному відбувається те, що ОС Chrome запускає версію Debian на віртуальній машині. Оскільки Debian - це те, на чому базується Ubuntu, популярна дистрибутивна / операційна система Linux, ви повинні мати можливість встановлювати на свій Chromebook що завгодно, як на машині Debian / Ubuntu.

Наприклад, якщо ви хочете встановити Firefox, все, що вам потрібно зробити, це відкрити термінал і увійти sudo apt install firefox.

Однак є деякі недоліки. На даний момент ця функція знаходиться в бета-версії, а апаратне прискорення все ще не підтримується в додатках, що не мають ОС Chrome.

Такі речі, як Firefox або VSCode, працюватимуть повільніше, ніж на інших машинах, на яких спочатку працює дистрибутив Linux, наприклад Ubuntu. Це також означає, що декодування відео теж трохи повільніше, і в результаті відтворення може постраждати. Також такі пристрої, як мікрофони та веб-камери, ще не підтримуються.

Перегляньте цю сторінку, щоб отримати додаткову інформацію про те, що ще не підтримується.