Як встановити Node.js та npm у Windows

Встановлення Node.js та npm на Windows дуже просто.

Спочатку завантажте інсталятор Windows із веб-сайту Node.js. Ви можете вибрати між LTS (довгострокова підтримка) або поточною версією.

 • Поточна версія отримує нові функції та оновлення більш швидко
 • Функція Foregos версії LTS змінюється для покращення стабільності, але отримує такі виправлення, як виправлення помилок та оновлення безпеки

Вибравши версію, яка відповідає вашим потребам, запустіть інсталятор. Дотримуйтесь інструкцій на екрані , щоб вибрати шлях установки і забезпечити пакет NPM менеджер функція включається разом з виконання Node.js . Це повинна бути конфігурація за замовчуванням.

Перезавантажте комп'ютер після завершення інсталяції.

Якщо ви встановили за замовчуванням, Node.js тепер слід додати до вашого PATH. Запустіть командний рядок або PowerShell і введіть наступне, щоб перевірити це:

> node -v

Консоль повинна відповісти рядком версії. Повторіть процес для npm:

> npm -v

Якщо обидві команди працюють, ваша установка пройшла успішно, і ви можете почати використовувати Node.js!

Більше інформації про Node.js

Згідно зі своїм сховищем GitHub, Node.js є:

Node.js - це середовище виконання з відкритим кодом, міжплатформене, JavaScript. Він виконує код JavaScript поза браузером. Для отримання додаткової інформації про використання Node.js див. Веб-сайт Node.js.

Розбивка фактів Node.js:

 • Node.js - це середовище виконання JavaScript, побудоване на механізмі JavaScript V8 Chrome.

  У кожному браузері вбудований механізм JavaSript для обробки файлів JavaScript, що містяться на веб-сайтах. Google Chrome використовує движок V8, який побудований за допомогою C ++. Node.js також використовує цей надшвидкий механізм для інтерпретації файлів JavaScript.

 • Node.js використовує керовану подіями модель.

  Це означає, що Node.js чекає, коли відбудуться певні події. Потім воно діє на ці події. Події можуть бути різними: від клацання до запиту HTTP. Ми також можемо оголосити власні власні події та змусити Node.js прослуховувати ці події.

 • Node.js використовує неблокувальну модель вводу-виводу.

  Ми знаємо, що завдання вводу-виводу займають набагато більше часу, ніж обробка завдань. Node.js використовує функції зворотного виклику для обробки таких запитів.

Припустимо, що на виконання певного завдання вводу-виводу потрібно 5 секунд, і ми хочемо виконати це введення-виведення двічі в коді.

Python

import time def my_io_task(): time.sleep(5) print("done") my_io_task() my_io_task()

Node.js

function my_io_task() { setTimeout(function() { console.log('done'); }, 5000); } my_io_task(); my_io_task();

Обидва схожі, але час, необхідний для виконання, різний. Для виконання коду Python потрібно 10 секунд, тоді як коду Node.js - лише 5 секунд.

Node.js займає менше часу через свою неблокуючу модель вводу-виводу. Перший дзвінок my_io_task()запускає таймер і залишає його там. Він не чекає відповіді функції. Натомість він переходить до виклику другого my_io_task(), запускає таймер і залишає його там.

Коли таймер завершує своє виконання, що займає 5 секунд, він викликає функцію та друкує doneна консолі. Оскільки обидва таймери запускаються разом, вони складаються разом і тому займають однакову кількість часу.

Socket.io

Socket.io - це бібліотека Node.js, створена для того, щоб зробити можливим спілкування в реальному часі між комп'ютерами. Для забезпечення цього Socket.io використовує WebSockets для встановлення зв'язку між браузером клієнта та сервером. Ця бібліотека використовує Engine.IO для побудови з'єднання.

Демо-версії

Щоб відчути можливе, Socket.io пропонує дві демонстраційні демонстраційні програми, які демонструють можливі варіанти використання. Демо-версію можна знайти за адресою //socket.io/demos/chat/, а ліворуч - посилання на демонстраційну дошку.

Розпочати

Оскільки Socket.io - це бібліотека Node.js, ви повинні переконатися, що Node.js встановлено. Якщо це ще не налаштовано, завантажте останню версію на Nodejs.org

macOS

Node.js також можна встановити через Homebrew менеджер пакетів для macOS.

Просто введіть, brew install nodeщоб встановити Node.js.

Посібник із початку роботи також можна знайти на сторінці Socket.io. Він показує, як легко побудувати чат у режимі реального часу лише за кілька рядків.

Більше інформації

Більше інформації про Socket.io та його документацію можна знайти за адресою:

 • Socket.io
 • Socket.io Документація

Докладніше про Node.js

 • Офіційний сайт Node.js
 • Менеджер версій вузлів
 • n: Інтерактивний менеджер версій Node.js
 • Документи Node.js