Я перейшов з Windows на Linux. Ось уроки, які я вивчив у дорозі.

Людям, які проводять більшу частину часу за комп’ютером, потрібно поставити під сумнів свої основні звички. Я говорю про операційну систему, яку вони використовують. Частка ринку настільних комп’ютерів Windows зараз перевищує 90%!

Кожен користується Windows з різних причин:

  • ОС Windows (операційна система) поставляється як ОС за замовчуванням на їх ПК (персональному комп’ютері).
  • Користувачі виросли з різними версіями ОС Windows, тому їх важко змінити.
  • Більшість людей вважають, що Windows є єдиною альтернативою для настільного ПК. Окрім Mac OS, вони не піддаються більшій кількості альтернатив.

Треба визнати, що Windows добре розроблена і зручна. Це дозволяє легко виконувати багато завдань і регулярно оновлюється.

Але якщо ви користувач Windows, який має невеликий досвід роботи з іншими операційними системами, ви можете не знати про всі свої варіанти.

Альтернативою Windows, яку я тут представляю, є Linux.

Linux - це операційна система з відкритим кодом, розроблена спільнотою. Linux є Unix-подібним, що означає, що він базується на тих же принципах, що й інші системи, що базуються на Unix. Linux є безкоштовним і має різні дистрибутиви, наприклад Ubuntu, CentOS та Debian.

Кожен розподіл має свої плюси і мінуси. Кожен використовується для різних застосувань. Жорсткий диск Linux вважається легким. Він використовується у вбудованих системах, розумних домашніх пристроях, IoT (Інтернет речей) та багато іншого. ОС Android також базується на Linux.

Як технічний підприємець з більш ніж 7-річним досвідом роботи, я повинен сказати, що перехід з Windows на Ubuntu дозволив мені стати більш продуктивним.

Я почав уважно придивлятися до ОС, коли помітив, що основні інструменти, якими я користувався, не дозволяли мені прогресувати затримки. Ці інструменти включають IDE Android Studio та симулятор Android, що працює на машині Windows. Я думав, що це апаратне забезпечення. Тож я перейшов на ПК Lenovo Y50–70 із 16 ГБ оперативної пам’яті та жорстким диском на 512 МБ.

Після встановлення необхідного програмного забезпечення я зрозумів, що у мене були подібні проблеми із затримкою з моїм новим ПК. Я очікував, що мій новий ПК буде швидким. Але це не було. На той момент я змінив свою стратегію.

Я зрозумів, що апаратне забезпечення не проблема. Тож я почав проводити дослідження програмного забезпечення. Дистрибутив Ubuntu Linux є найпопулярнішим дистрибутивом для користувачів ПК. Ubuntu доступний як у версії клієнта, так і у версії сервера. Величезною перевагою переходу на Linux є те, що я зараз знайомий з Ubuntu. Крім того, я можу використовувати Linux як на своєму ПК, так і на серверах, якими я управляю.

Я прочитав МНОГО Інтернет-ресурсів, які обговорювали, яку ОС використовувати, наприклад, Linux проти Windows або Windows проти Ubuntu. Я зрозумів, що ОС, яка відповідає моїм потребам, з часом зробить мене більш продуктивним.

Тож я чекав на знак. Знак прибув - це був вірус, який змусив мене зробити резервну копію всіх своїх файлів та переформатувати свій ПК. Але цього разу я використовував операційну систему Ubuntu. Я думав про встановлення Windows і Ubuntu поруч для м’якої посадки. Я щаслива, що не зробила. Я залишив Windows, тому що був відданий Ubuntu. Я не хотів, щоб Windows була альтернативною альтернативою.

Ось уроки, які я засвоїв після переходу з Windows на Linux. Уроки в основному спрямовані на розробників, програмістів та всіх, хто створює продукти.

Продуктивність

Завдяки своїй легкій архітектурі Linux працює швидше, ніж і Windows 8.1, і 10. Після переходу на Linux я помітив значне поліпшення швидкості обробки свого комп'ютера. І я використовував ті самі інструменти, що й у Windows. Linux підтримує безліч ефективних інструментів і безперебійно ними керує.

Безпека

Linux - це програмне забезпечення з відкритим кодом. Кожен може внести код, який допоможе покращити досвід користувачів роботи з Linux. Окрім того, кожен може додавати функції, виправляти помилки, зменшувати ризики безпеки тощо.

Масштабні проекти з відкритим кодом отримують користь від того, що багато пар очей вивчають їх. Таким чином, Linux є більш безпечним, ніж Windows. Замість того, щоб встановлювати антивіруси для очищення шкідливих програм, вам просто потрібно дотримуватися рекомендованих сховищ. Тоді вам добре йти.

Розробка програмного забезпечення

Термінал в Linux - це підстановка. З ним ви можете робити майже все. Це включає встановлення програмного забезпечення, конфігурації програм та серверів, управління файловою системою та багато іншого.

Якщо ви розробник, термінал - найкраще місце. Немає нічого зручнішого, ніж запуск серверів, навчання моделей машинного навчання, доступ до віддалених машин та компіляція та запуск сценаріїв з того самого вікна терміналу. Це величезне підвищення продуктивності. Використовуючи термінал, автоматизація стає зміною гри.

Модульність

За допомогою Linux ви можете легко налаштувати і отримати доступ до комп’ютера, перевірити процеси та керувати віртуальними середовищами. Оскільки ваш сервер, ймовірно, буде заснований на Linux, буде легше імітувати поведінку, використовувати подібне програмне забезпечення та пакети, а також автоматизувати робочі процеси.

Робота з віддаленими серверами Linux

Більшість серверів базуються на Linux з причин, які тут не вказані. Linux надає розробникам інструменти для роботи з масштабованими та безпечними серверами. Тому технологічні підприємці, які працюють із наскрізними додатками, повинні освоїти Linux для налаштування та обслуговування серверів.

Windows використовує сторонні інструменти, такі як PUTTY, для підключення та взаємодії з серверами на базі Linux. Це не так зручно. Наприклад, щоб скопіювати файли з Windows, потрібно завантажити інший інструмент.

Перевагою локальної машини на базі Linux є те, що вона може підключатися до віддалених серверів за допомогою одного командного рядка. Це робиться в терміналі. Хости можна зберігати як у файлі, так і за допомогою ключів SSH та імен користувачів. Все, що вам потрібно зробити, щоб підключитися до SSH, це набрати таку команду:

ssh ofir-server

І ти вже! Паролі не потрібні.

Це приклад можливості локальної машини на базі Linux налаштовувати та підтримувати сервери на базі Linux. Можливість роботи за допомогою терміналу для обох машин - це ні до чого. Більшість популярних хмарних провайдерів також мають інтерфейс командного рядка (CLI) для зручності інтеграції.

Знайомство з принципами ОС низького рівня

Впровадження Windows дуже високий. Розробники рідко стикаються з внутрішніми проблемами та впровадженнями. Linux - це навпаки. Конфігурації повинні бути реалізовані терміналом. Це включає редагування файлів ОС, додавання запланованих завдань, оновлення програмного забезпечення, встановлення драйверів тощо.

Коли ви використовуєте Ubuntu, AskUbuntu.com - ваш друг. Ви не тільки засвоюєте навички, але й дізнаєтесь, як вирішувати проблеми (іноді важким способом). Крім того, ви навчитеся контролювати свою машину на наявність проблем, налаштовувати різні компоненти тощо.

Однак не все ідеально

  • Якщо перейти на Ubuntu, існує крива навчання. Деякі речі, з якими вам не потрібна була допомога під час використання Windows, може знадобитися допомога, коли ви використовуєте Linux. Однак ви можете скористатися AskUbuntu.com для допомоги. Очікуйте виникнення проблем, якщо на вашому комп’ютері встановлено спеціальне обладнання, наприклад графічні процесори.
  • Кожен технологічний підприємець повинен бути дизайнером з мінімальними навичками графічного дизайну. На жаль, Adobe не випустила жодного свого продукту для користувачів Linux. Тож запустити їх безпосередньо неможливо. Альтернативою Ubuntu є GIMP. Це безкоштовне програмне забезпечення та має основні функції для розробника-дизайнера. Незважаючи на недоліки, я не шкодую про перехід. Зараз я все Ubuntu, і хотів би переїхати роки тому.

Linux не для всіх. Перш ніж вирішити перейти, перевірте, чи відповідає він вашим потребам. Якщо ви вважаєте себе технологічним підприємцем, розробником, вченим з даних або програмістом, вам обов’язково слід перевірити Ubuntu.

Щоб отримувати більш проникливі повідомлення, особливо якщо ви технологічний підприємець, перейдіть на сайт CodingStartups.com