Пояснення щодо порту USB C - чим відрізняється USB Type C та наскільки швидким він є

Ви могли чути про USB Type C - зрештою, порти USB досить повсюдні у світі техніки та електроніки.

Але чи знаєте ви, чому USB C відрізняється і чому це неймовірно? У цій статті ми коротко розглянемо особливості різних типів USB-портів, а потім глибше заглибимось у USB Type C.

Трохи передісторії

Чи знали ви, що USB означає універсальну послідовну шину? Цей інтерфейс "plug-and-play" був вперше розроблений в 1996 році, коли вийшов USB 1.0. Це дозволило комп’ютерам підключатись та обмінюватися даними з різними іншими пристроями та периферійними пристроями, такими як комп’ютерні миші, камери, музичні програвачі тощо.

Не тільки USB та його кабель можуть заряджати цей пристрій, але вони також можуть передавати дані через кабель. Тож це не просто шнур живлення. Ось чому ми дбаємо про швидкість передачі даних, як ви побачите нижче.

Протягом наступного десятиліття були випущені новіші (і швидші) версії USB.

  • У 2001 році ми отримали USB 2.0, або "високошвидкісний USB", який міг обробляти швидкості передачі даних до 60 мегабайт в секунду (Мбіт / с)
  • У 2009 році вийшов USB 3.0 або «SuperSpeed ​​USB» (система творчих імен, я знаю). Він не тільки пропонував більш високу швидкість передачі даних (до 640 Мбіт / с), але і включав два односпрямовані шляхи передачі даних, які дозволяють надсилати та отримувати дані одночасно.
  • Нарешті, у 2013 році вийшов USB 3.1 ("SuperSpeed ​​+"). Це остання версія протоколу USB, і вона може передавати дані на яскравих 10 Гбіт / с (так, гігабайт, а не мегабайт). Оскільки правила іменування настільки схожі на 3.0, USB 3.0 тепер відомий як USB 3.1 Gen 1. Знову ж таки, творчість!

Різні компанії випустили ці різні версії USB, але існує загальний орган, який працює над розробкою кращих та швидших технологій USB: Форум розробників USB (USB-IF). Це консорціум близько 700 компаній (включаючи такі великі, як Apple, Dell, HP, Microsoft, Samsung). Це добре для потенціалу загального усиновлення (про це нижче).

Щось, на що слід звернути увагу : усі USB-порти сумісні в зворотному (і вперед) режимах. Отже, якщо ви хочете використовувати пристрій USB 3.0 у порту 1.0, ви можете. Але ви обмежитеся швидкістю 1,0.

Це важливо пам’ятати про швидкість передачі даних: повільніший порт / кабель завжди виграє. Більше про це нижче.

Тож давайте дізнаємось трохи більше про кожен тип, перш ніж говорити про те, чому USB C став настільки популярним.

Різні типи USB-портів

A (плоска прямокутна вилка)

USB A зазвичай вважається простим портом даних для підключення таких речей, як миші (або інші периферійні пристрої) до комп'ютера. Ви можете знайти його на більшості комп’ютерів за останні кілька десятиліть.

B (ті, що мають непарні форми)

Порти USB B ви зазвичай знайдете на більших пристроях, таких як принтери.

C (нова "оборотна" вилка)

USB C - це новітнє покоління USB-портів, і останнім часом йому приділяють багато уваги. Його протокол за замовчуванням - USB 3.1 (останній випуск, як уже згадувалося вище), а максимальна швидкість - 10 Гбіт / с.

Цей новий порт ви знайдете на всьому - від смартфонів до ноутбуків.

Мікро та міні

Ці менші порти часто підключають камери, смартфони та інші менші пристрої до вашого комп’ютера.

Mini USB вже не використовується так багато, але мікро часто все ще використовується на смартфонах, контролерах відеоігор тощо.

Примітка щодо довжини кабелю (і швидкості)

Кабелі, що підключають порти USB до пристроїв, можуть пройти лише стільки часу, перш ніж ви ризикуєте втратити дані під час передачі. Максимальна довжина для високошвидкісних пристроїв становить 16 футів 5 дюймів, а для низьких швидкостей - 9 футів 10 дюймів.

Крім того, коли ви отримуєте кабель для підключення до пристрою, переконайтеся, що ви отримали кабель, що підтримує швидкість, яку підтримує ваш пристрій / порт. Наприклад, якщо у вас є USB 3.0, переконайтеся, що у вас є кабель, що підтримує швидкість 3,0. В іншому випадку ви обмежитеся на нижчих швидкостях.

Пам’ятайте: справа все в кабелі.

Чому USB C хороший

Гаразд, давайте ще обговоримо USB C та викладемо всі його переваги.

Перш за все, USB C пропонує швидшу швидкість передачі даних (до 10 Гбіт / с, якщо у вас є правильна комбінація кабелю / порту).

По-друге - і, мабуть, улюблена функція всіх - немає правої сторони вгору, яка робить набагато менш неприємним використання. Якщо ви використовуєте пристрій USB типу C, ви просто підключаєте його будь-яким способом. Більше "добре, не передумуй. Я завжди підключаю його неправильно, але зазвичай перевертаю спочатку [сумніваюся в собі], так блін, я просто підключу його першим способом, коли підніму ... . crap. Все ще неправильний шлях ". Зручний?

Я бачив, як цю функцію називають "перевертання", і мені це подобається.

Уздовж цих же ліній він має однаковий тип роз'єму на обох кінцях - так що ви можете просто взяти його за кінець і підключити, незалежно від того, який кінець ви захопите. Знову ж менш розчарування. Цього разу я залишу внутрішній монолог.

Нарешті, USB C приймається багатьма різними виробниками, що, ймовірно, означає, що ми рухаємось до справжнього «універсального» USB (його зрештою називають «Universal Serial Bus»). Хіба це не було б приємно.

Але це також дещо бентежить , як ви побачите нижче в розділі про номенклатуру.

Як щодо Thunderbolt?

Технологія Thunderbolt (розроблена Intel) дозволяє портам USB C забезпечувати швидкість передачі даних до 40 Гбіт / с - удвічі швидше, ніж найшвидший "звичайний" USB C. Роз'єм Thunderbolt 3 (остання версія) поєднує в собі Thunderbolt, USB, живлення та DisplayPort. для надзвичайно швидких передач.

Більше хороших новин - це також оборотно і може бути підключено будь-яким способом (немає правої сторони вгору). Його також можна використовувати в будь-якому порту USB C (обидва штекери виглядають однаково), а будь-який USB C можна підключити до порту Thunderbolt. Однак цей USB C буде обмежений власною швидкістю і не зможе відповідати швидкості Thunderbolt.

Отже, в основному Thunderbolt - це лише особливо швидкий, вигадливий пристрій USB C.

Наприкінці...

Якщо у вас є можливість скористатися пристроєм USB C, перейдіть за цим. Ви отримаєте швидшу швидкість, більш приємний досвід, і це просто простіше у використанні.

Тільки не забудьте перевірити, чи є у вас правильні кабелі, щоб ваш пристрій в повній мірі скористався всіма чудовими C.

Деякі додаткові примітки щодо номенклатури USB C.

Якщо ви дійсно хочете роздути і вивчити всі різні імена, швидкості та їх зміну, ось короткий опис:

  • Заплутане: порти 3.1 також можуть мати старішу / оригінальну форму. Вони називаються USB 3.1 Type A (найпоширеніші на настільних ПК зараз).
  • Більше заплутане: є також USB 3.1 Gen 1 (повільніші швидкості - 5 Гбіт / с) і Gen 2 (більш швидкі швидкості - 10 Гбіт / с; можуть стати вдвічі швидшими [теоретично], ніж Thunderbolt, але і порт, і пристрій повинні підтримувати стандарти Gen 2)
  • Вперед: найбільш заплутане - USB 3.2 перейде на другий план попередньої номенклатури. Тож старий 3.0, 5 Гбіт / с, буде називатися USB 3.2 Gen 1. А швидший USB 3.1 (10 Гбіт / с) буде називатися USB 3.2 Gen 2.
  • Порти USB 3.2 іноді зможуть досягати швидкості 20 Гбіт / с - це буде називатися USB 3.2 Gen 2x2 (вдвічі швидше, ніж Gen 2) - завдяки тому, що в кабелі є вдвічі більше смуг передачі даних для швидшої передачі даних. Шукай їх скоро.