Виконуйте цикли в C ++ із прикладом синтаксису циклу

Цикли - це оператори керування потоком, які дозволяють виконувати код повторно на основі заданої умови.

do whileЦикл являє собою варіант whileциклу , який виконується блок коду один раз перед перевіркою умови. Потім він буде повторювати цикл, доки умова відповідає дійсності.

Синтаксис

Ось основний синтаксис циклу do while:

do { // body of the loop } while (condition);

Зверніть увагу, що перевірка умови припинення проводиться після кожного виконання циклу. Це означає, що цикл завжди буде виконуватися принаймні один раз, навіть якщо умова хибна на початку.

Це на відміну від звичайного whileциклу, де умова перевіряється перед циклом, і виконання кодового блоку не гарантується.

Тепер ось звичайний цикл while:

while (condition) { // body of the loop }

Приклад циклу do while

Давайте розглянемо робочий приклад:

#include  int main () { int number = 1; do { std::cout << number << std::endl; number++; } while (number < 5); return 0; }

Вихід:

1 2 3 4

У цьому прикладі ми ініціалізуємо цілу змінну number = 1. Потім ми неодноразово виконуємо цикл.

Усередині циклу ми друкуємо змінну і збільшуємо змінну на одиницю. Цикл виконується до тих пір, numberпоки менше 5. Отже, друкуються цифри від 1-4.

Приклад 2

Ось ще один приклад та його результати:

10
#include  int main () { int number = 10; do { std::cout << number << std::endl; number++; } while (number < 5); return 0; }

У цьому прикладі ми використовуємо той самий код, що і в першому прикладі. Але тепер ми ініціалізуємо нашу змінну з number = 10.

Оскільки 10 не менше 5, наш стан вже хибний. Цикл все одно буде виконаний один раз, і 10 - це єдиний друкований вивід.

Коли слід використовувати петлю Do While?

do whileЦикл є відмінним інструментом , якщо вам потрібно код , який буде виконуватися повторно. Як зазначено вище, ви хочете використовувати цей синтаксис щоразу, коли вам потрібен цикл, і вам також потрібно гарантувати, що виконано принаймні одне виконання кодового блоку.

Уявіть собі якийсь код, як у прикладі 2, але ми не ініціалізуємо нашу змінну твердим закодованим значенням. Натомість ми використовуємо введення користувачем.

Ми не можемо гарантувати, що вводиться користувачем достатньо мало, але ми все одно хочемо побачити принаймні один оператор друку у вихідній консолі. Це ідеальний варіант використання для do whileциклу.

// Pseudo code where do while is useful: int number = getUserInput(); do { std::cout << number << std::endl; number = someUpdateCalculation(); } while (number < 5);