Що таке Флаттер і чому ви повинні навчитися цьому в 2020 році

Цього року мобільні додатки продовжували ставати дедалі популярнішими. На щастя, існує багато інструментів програмування, доступних розробникам, які хочуть їх створити. Серед цих інструментів є Флаттер, який останнім часом відзначився.

Що таке Флаттер?

Flutter - це безкоштовний фреймворк для мобільного інтерфейсу з відкритим кодом, створений Google і випущений у травні 2017 року. Кілька слів він дозволяє створити власний мобільний додаток лише з однією кодовою базою. Це означає, що ви можете використовувати одну мову програмування та одну базу коду для створення двох різних програм (для iOS та Android).

Флаттер складається з двох важливих частин:

 • SDK (Kit для розробки програмного забезпечення): сукупність інструментів, які допоможуть вам розробити ваші програми. Сюди входять інструменти для компіляції коду у власний машинний код (код для iOS та Android).
 • Фреймворк (бібліотека інтерфейсу користувача, заснована на віджетах): колекція елементів інтерфейсу багаторазового використання (кнопки, введення тексту, повзунки тощо), які ви можете персоналізувати для власних потреб.

Для розробки з Flutter ви будете використовувати мову програмування під назвою Dart. Мова була створена Google у жовтні 2011 року, але за останні роки вона значно покращилася.

Dart зосереджується на розробці інтерфейсу, і ви можете використовувати його для створення мобільних та веб-додатків.

Якщо ви знаєте трохи програмування, Dart є типовою мовою програмування об'єктів. Ви можете порівняти синтаксис Дарта з JavaScript.

"Flutter - це набір інструментів інтерфейсу Google для створення чудових, власно скомпільованих програм для мобільних пристроїв, Інтернету та робочого столу з однієї кодової бази". - Google, flutter.dev

Чому ви повинні навчитися Flutter?

Я вибрав деякі причини, чому мені подобається Flutter і чому я хочу використовувати його наступного року. Я дам вам деталі та свої відгуки нижче.

Простий у вивченні та використанні

Флаттер - це сучасний каркас, і ви це відчуваєте! Створити мобільні додатки за допомогою нього набагато простіше. Якщо ви використовували Java, Swift або React Native, ви помітите, як відрізняється Flutter.

Мені особисто ніколи не подобалася розробка мобільних додатків, перш ніж я почав користуватися Flutter.

Що мені подобається у Flutter, це те, що ви можете створити справжній рідний додаток без купу коду.

Швидке складання: максимальна продуктивність

Завдяки Flutter ви можете змінити свій код і бачити результати в режимі реального часу. Це називається Hot-Reload. Після збереження потрібно лише невеликий проміжок часу, щоб оновити саму програму.

Значні модифікації змушують вас перезавантажити програму. Але якщо ви працюєте, наприклад, як дизайн, і змінюєте розмір елемента, це відбувається в режимі реального часу!

Ідеально підходить для запуску MVP

Якщо ви хочете якомога швидше показати свій товар інвесторам, Flutter - хороший вибір.

Ось мої основні 4 причини використовувати його для MVP:

 • Розробити мобільний додаток із Flutter дешевше, тому що вам не потрібно створювати та підтримувати два мобільні додатки (один для iOS та другий для Android).
 • Для створення MVP вам потрібен лише один розробник.
 • Це продуктивність - ви не помітите різниці між рідною програмою та програмою Flutter.
 • Це чудово - ви можете легко використовувати віджети, які надає Flutter, та персоналізувати їх, щоб створити цінний інтерфейс для своїх клієнтів (приклади програм, створених за допомогою Flutter, можна знайти нижче).

Хороша документація

Для нової технології важливо мати хорошу документацію. Але не завжди це буває так!

Ви можете багато чого дізнатись з документації Flutter, і все дуже детально, з простими прикладами для основних випадків використання. Кожного разу, коли у мене в коді виникала проблема з одним із моїх віджетів, я міг перевіряти документацію, і відповідь була там.

Зростаюча спільнота

Flutter має надійну спільноту, і це лише початок!

Як ви можете знати, я люблю ділитися своїми знаннями та корисним контентом щодо програмування на своєму веб-сайті. Мені потрібно знати, що я працюю над технологією, сповненою потенціалу, з великою кількістю спонсорів.

Коли я почав користуватися Flutter, перше, що я зробив, це пошук спільнот, і на мій подив ... є значна кількість місць для обміну інформацією про Flutter.

Я наведу вам кілька прикладів місць, які я люблю щодня перевіряти. Не соромтеся надсилати мені повідомлення у Twitter із своїми пропозиціями.

 • Flutter Awesome: приголомшливий список, який містить найкращі бібліотеки та інструменти Flutter. Цей веб-сайт щодня публікує вміст із безліччю прикладів, шаблонів додатків, порад тощо.
 • Awesome Flutter: сховище GitHub (пов’язане з Flutter Awesome) зі списком статей, відео, компонентів, утиліт тощо.
 • Це всі віджети !: Відкритий список програм, побудованих за допомогою Flutter.
 • Спільнота Флаттера: Видання для середніх публікацій, де можна знайти статті, навчальні посібники та багато іншого.

Підтримується Android Studio та VS Code

Flutter доступний у різних середовищах розробки. Основними редакторами коду для розробки за допомогою цієї технології є Android Studio (IntelliJ) та VS Code.

Android Studio - це повне програмне забезпечення з усім, що вже інтегровано. Для початку потрібно завантажити плагіни Flutter та Dart.

VS Code - це легкий інструмент, і все можна налаштувати за допомогою плагінів з ринку.

Я використовую Android Studio, тому що мені не потрібно налаштовувати багато речей для роботи.

Ви можете вибрати бажану IDE!

Бонус

Фрілансер

Якщо ви хочете почати займатися фрілансом, вам слід подумати про використання Flutter.

У 2020 році я вірю, що ця технологія вибухне. А це означає, що багато людей збираються шукати розробників, які вміють цим користуватися.

Найбільша платформа для фрілансерів у Франції, яка називається Malt, нещодавно опублікувала технологічні тенденції цього року. Flutter зріс на + 303% на цій платформі між 2018 і 2019 роками.

Висновок

Ну, що ти думаєш про Флаттера? Ви почнете це вивчати наступного року?

Я сподіваюся, що це вступ зацікавило та мотивувало вас. Не соромтеся поділитися цією статтею, якщо вам сподобалась.

Не пропустіть мій вміст, слідкуючи за мною у Twitter та Instagram.

Ви можете знайти інші статті на зразок цього на моєму веб-сайті: herewecode.io.

Хочу більше?

 • Щотижня отримуйте мотиваційну пропозицію з кількома порадами, коротким підручником із декількох слайдів та однією фотографією розробника в Instagram.
 • Підпишіться на розсилку та отримуйте останні статті, курси, підручники, поради, книги, мотивацію та інший ексклюзивний вміст.