Як ви можете отримати роботу з кодування з дуже незначним досвідом

Я потрапив у технічну сцену Кремнієвої долини через чорні двері - будуючи свою кар'єру за допомогою простих, швидких концертів-фрілансерів. Я настійно рекомендую такий підхід. Це не тільки чудовий спосіб навчити багато різних навичок кодування дуже швидко, це ще й дуже весело!

Парадокс: вам потрібна робота, щоб отримати досвід, але вам потрібен досвід, щоб отримати роботу ...

Днями друг, який готувався закінчити коледж, попросив у мене поради, як влаштуватися на роботу розробника. Він проводив години, роздивляючись робочі місця, розсилаючи супровідні листи, і почув відповідь від рівно нульових компаній. ?

Я повністю зрозумів його біль. Будучи одним із засновників інженерної компанії з рекрутингу, де я працював над наукою даних, я мав можливість бачити фактичні цифри, і картина може бути досить похмурою.

Це нарізане і сухе. Новим студентам та людям, які не мають багато минулого досвіду, дуже важко отримати роботу. Коли ми запитуємо роботодавців, чому вони не хочуть наймати когось без великого минулого досвіду, ми зазвичай чуємо одне і те ж: "ми шукаємо когось із досвідченим".

Це відстій.

Вам потрібна робота, щоб отримати досвід, і вам потрібен досвід, щоб отримати роботу ... Це віковий парадокс.

На щастя, у світі програмування є рішення цієї головоломки.

Все, що вам потрібно зробити, це знайти роботодавців, які готові найняти програмістів, які мають трохи менше досвіду. Здається неможливим? Це не. Вірте чи ні, роботодавці люблять це там прямо зараз .Вони відчайдушно шукають когось, хто б вирішив їхні проблеми, і вони із задоволенням заплатять за вашу допомогу.

Все, що вам потрібно зробити, це знайти їх.

Дозвольте представити фріланс та "концерт" !

Я знаю, про що ти думаєш, фріланс? Якщо мене ніхто не найняв на роботу, чому б хтось наймав мене як фрілансера? Що взагалі особливого у фрілансі? Хіба це не просто робота на компанію, окрім як без W-2, пільг та безпеки роботи? Хіба мені не було б краще на деякий час дотримуватися полювання на роботу?

Це всі обгрунтовані занепокоєння, і фріланс не завжди є простим, але перед тим, як втекти та розпочати розсилку нових резюме в безодню, дозвольте пояснити.

Фрілансце термін, що охоплює будь-яку роботу, яку ви виконуєте, коли у вас немає офіційних відносин між роботодавцем та працівником з компанією. У світі розробників я б (дуже ненауково) розбив фріланс на кілька різних категорій. Є консультанти , співробітники - фрілансери та фрілансери .

Консультантизазвичай дуже досвідчені розробники-експерти, яких залучають для вирішення складних технічних проблем, де вони мають унікальну інформацію та досвід. Оскільки ви тільки вчитесь програмувати, я підозрюю, що це не ви.

Працівники-фрілансери, як правило, майже такі ж, як і працівники, за винятком того, що вони влаштовуються на роботу через агентство з працевлаштування, а не безпосередньо наймаються компанією, в якій вони працюють. Зазвичай це відбувається з політичних причин, занадто нудних для обговорення в цій статті. Досить сказати, що ви, мабуть, не потрапляєте в цю категорію.

Нарешті, є фрілансери .

Грі-фрілансери заповнюють особливу прогалину у світі програмного забезпечення. Зазвичай вони беруть на роботу занадто малі, занадто спеціалізовані або занадто експериментальні, щоб вимагати найму штатного працівника. Роботодавці, над якими вони працюють, наймають їх, оскільки їм потрібно влаштуватись на тимчасову роботу, а працівник концерту доступний і готовий виконати цю роботу.

Серед прикладів роботодавців, які наймають працівників концертів, є:

 • підприємці - прагнуть створити доказ концепції ідеї
 • внутрішньопідприємники - підприємці, що працюють над інноваціями всередині компанії, які також прагнуть створити докази концепцій
 • малий бізнес - зазвичай шукає когось «підручного», щоб щось встановити або налаштувати
 • люди з проблемою програмування - можливо, це хлопець, якому потрібна допомога у виконанні домашнього завдання з програмування, чи щось інше?

Об’єднуючі характеристики цих робочих місць для клієнтів полягають у тому, що вони невеликі, чітко визначені та тимчасові .

Грі-фріланс, безумовно, має свої недоліки, і я б вагався рекомендувати його як місце для побудови довгострокової кар’єри. Але для тих, хто починає свою програмову подорож, це один із найшвидших способів одночасно набути навичок , зв’язків та довіри. Це також може бути дуже весело .

Чому варто робити концерт-фріланс, коли ви вперше починаєте

Дивно, але роботу в Gig отримати досить просто.

Концерти зазвичай невеликі - кілька годин, тиждень ...

Вони , як правило , не платять , що багато грошей, так що якщо ви знаєте , де шукати конкуренція не настільки запеклою.

Для завершення роботи зазвичай потрібно менше досвіду. Це «написати простого сканера», а не «побудувати наступний Facebook».

Для роботодавця ставка набагато нижча. Ніяких довгострокових зобов’язань брати не потрібно. Значки працівників не друкуються. Жоден відділ кадрів не задіяний. Якщо ви не робите хорошої роботи, дуже мало втрачено.

Все це означає, що отримати цю роботу досить просто. Будьте професіоналом та оперативними ... не складно працювати з вами, і ви повинні мати можливість прийняти на роботу, незважаючи на відсутність досвіду.

Виявлення типу концерту, який вам підходить

Отримавши роботу, ви можете використовувати її, щоб виявити, яке саме програмування вам підходить.

Концерти дають вам можливість працювати для багатьох різних людей і працювати над багатьма різними проектами. Це відмінна можливість зробити кілька досліджень, щоб з’ясувати, що вам подобається.

Вас цікавлять дані? Візьміть концерт зі скребку або обробки даних.

Хочете дізнатись про обладнання? Є виступи Arduino a Raspberry pi.

Знайшли щось, що вам подобається? Знайдіть іншу подібну роботу.

Я особисто використовував концерти, щоб спробувати всілякі галузі програмування. Коли я займався концертами, деякі категорії проектів, які я мав можливість спробувати, включали:

 • веб-сайти
 • власні відеоплеєри
 • аудіоплеєри
 • програмування мікроконтролера
 • пряма трансляція та відеоконференції
 • збір даних та сканування
 • прості ігри

і список можна продовжувати.

Використовуйте концерти, щоб зрозуміти, що вам подобається, а що не подобається як програмісту . Навчання надзвичайно цінне. Можливо, цінніше за гроші, які ви могли б заробити, працюючи на роботі, яка вас насправді не цікавила.

Концерти дозволяють вам полірувати свої навички та відточувати своє ремесло.

На початку кар’єри програміста ви, мабуть, не готові до великих проектів. Вони занадто складні. Вони включають навички (наприклад, читання чужого коду), якими ви, можливо, ще не володіли.

Вам також потрібно відточити свою архітектуру та вибрані відбивні API платформи. Немає нічого подібного до того, як справжній клієнт просить вас вдосконалити якийсь CSS, щоб ви дізналися, як працюють flex-box. А необхідність створювати односторінкові програми для чотирьох різних клієнтів дійсно допомагає вам зрозуміти, як програми React обробляють маршрутизацію.

Крім того, просто необхідність робити все самостійно буде вигідно. Вам доведеться будувати цілі системи. У вас не буде вибору. Ви будете вчитися , як все працює.

Концерти часто призводять до кращих справ

Коли я починав робити концерти, я ніколи не очікував, що вони відкриють мені двері, але в кінцевому підсумку це сталося.

Я виставляв рахунок на концерт протягом 2 годин (концерт насправді зайняв у мене трохи більше часу), і я доставляв саме те, що просив у мене клієнт. Наступного дня клієнт запитав, чи в мене є час на інший проект.

Кожен створений мною проект був ще одним проектом, який я міг додати до свого портфоліо. Кожен проект також розширював мою мережу. Люди, з якими я зустрічався, направляли до мене своїх друзів та колег. З роками я закінчив роботу в деяких досить великих компаніях з іменами.

Зрештою мені навіть не довелося навіть шукати нову роботу. Це якось просто прийшло до мене.

Це було весело… і хоча спочатку було страшно, з часом стало легше.

То як ви отримуєте концерти? Ось процес, який я рекомендую:

Знайдіть хороший ринок концертів, який відповідає вашій ситуації

Ви хочете розпочати свій пошук концертів із пошуку "ринку", де роботодавці вважатимуть вас хорошим рішенням проблем, які вони намагаються вирішити. Зазвичай вони виглядають в мережі на "ринку": дошка оголошень, список розсилки, слабкий канал, форуми тощо. Коли я кажу "ринок", я маю на увазі будь-яку громаду, де певна група людей розміщує роботу.

Пошук належного ринку, мабуть, цеНайважливіша частина пошуку роботи, і багато людей не дуже підходять до місця пошуку роботи дуже стратегічно.

Правда полягає в тому, що на кожному ринку є різні "поєднання клієнтів" з різними потребами, бажаннями та критеріями найму.

Якщо ви проводите час на полюванні не на тому ринку, вам доведеться дуже важко провести роботу. Тож дійсно варто витратити якийсь час на пошук навколо відповідних ринків.

То що ви хочете шукати?

Спочатку само собою зрозуміло: шукайте ринок, орієнтований на концерти. Це, ймовірно, означає місце, де підприємницькі роботодавці розміщують невеликі цілеспрямовані проекти. Це означає, що ви хочете уникати штатних робочих місць. Будь-яка публікація, де вам потрібно буде подати резюме та пройти раунди співбесід, мабуть, не те, що ви шукаєте.

На додаток до пошуку ринкових майданчиків, орієнтованих на "концерт", вам найбільше пощастить із "нішевими" ринками.

Що я маю на увазі під словом "ніша"? Ну, ви хочете торгівельні майданчики, які мають певний фокус, на який вписуються ваші навички чи досвід.

Нішеві ринки включають:

 • Географічна спрямованість: Деякі торгові площі побудовані для місцевих громад. Люди часто наймають через ці сайти, коли хочуть співпрацювати з кимось із місцевих жителів.
 • Фокус на технології: Деякі торгові площі фокусуються на певних технологіях. Якщо ви витрачаєте багато часу на певну технологію, ці дошки стануть місцями, де ви матимете перевагу.
 • Фокус на проблемному просторі: Деякі торгові площі не орієнтовані на певну технологію, а на окрему аудиторію. Проекти програмного забезпечення існують у кожній громаді. Якщо ви член спільноти, ви можете отримати доступ до концертів, недоступних для інших розробників.

Вибір хорошого нішевого ринку значно збільшить ваші шанси отримати концерт.

На нішевому ринку роботодавці будуть більш актуальними. Ви зіткнетеся з меншою конкуренцією, ніж на більш загальному сайті фрілансу. Найголовніше, що нічінг дає вам можливість «скласти колоду» на свою користь, оскільки ви подаватимете заявку з перевагою перед конкурентами, навіть якщо ця перевага лише «ми живемо в одному місті».

Якби мені довелося почати робити концерти сьогодні, деякі місця, які я міг би переглянути, включають:

 • craigslist (розділ концертів) - він локальний / географічно орієнтований, тому у вас є деякі з вищезазначених вбудованих переваг.
 • особисто, фізичні зустрічі - знову локальні та нішеві. З мого досвіду, коли ти з'являється на цих заходах, майже завжди є хтось, хто шукає когось, хто може допомогти у їхніх проектах. Той факт, що ти місцевий житель, є величезною перевагою.
 • публічні підприємці, орієнтовані на слабкі групи чатів та актуальні списки розсилки (знову ж таки вони є нішевими та трохи менш основними). Ви можете знайти їх, погугливши „загальнодоступні канали“ - багато з них мають спеціальний розділ, присвячений робочим місцям, і більшість робочих місць на каналах, орієнтованих на підприємців, будуть засновані на концертах.
 • нарешті, upwork.com , freelancer.com або будь-який інший робочий сайт, орієнтований на фріланс. На цих сайтах багато роботодавців, які прагнуть найняти людей, але почати роботу може бути трохи важко. Ви будете змагатися за роботу з людьми з усього світу, які вже мають багато оглядів платформ. Коли врешті-решт ви отримаєте якісь 5-зіркові рейтинги, все стане легко, але до цього часу це цифрова гра, тому будьте готові до багатьох відмов.

Подайте заявку на концерт

Подати заявку на концерт досить просто. Ви проведете розмову з роботодавцем, і ви хочете переконати їх, що ви можете вирішити їх проблему.

Зазвичай ви надсилаєте електронне повідомлення. У деяких випадках ви можете заповнити форму чи щось інше. Це насправді не має значення, поки ви можете якось вести розмову.

Що ти сказав?

Ви хочете повідомити роботодавця, що ви розумієте проблему, яку вони намагаються вирішити, і що, на вашу думку, ви можете вирішити її за них.

Ви хочете сказати їм, скільки часу, на вашу думку, це займе, та включити трохи інформації про себе, яка пояснює, чому саме вам подобається.

Ви хочете включити кілька посилань на деякі пророблені вами роботи, подібні до того, що шукає роботодавець, якщо вони у вас є.

Ви можете думати, я не маю досвіду. Хіба це не відразу мене дискваліфікує? '

Не обов'язково. Ви можете використовувати свою слабкість як свою силу! Ось кілька прикладів того, як ви можете це зробити.

 • Повідомте роботодавця, що ви новачок у фрілансі, але повідомте їм, що ви зацікавлені в їх проекті, оскільки вам потрібні чудові портфоліо. Це означає, що ви із задоволенням переглянете та відполіруєте стільки, скільки потрібно, щоб створити щось справді ефектне.
 • Нехай ноу роботодавця , що ви новачок в фрілансі і що тому ставки ви цитуєте є настільки низько - ймовірно , нижче , ніж конкуренція. Вони отримають дуже багато.
 • Повідомте роботодавцю, що, хоча ви новачок у програмуванні, у вас є великий досвід роботи в його / її галузі. Ви маєте знання, які однозначно кваліфікують вас робити концерт краще, ніж більш загальна конкуренція.

Той факт, що ви тільки починаєте, є силою в деяких аспектах, оскільки ви можете виправдати те, що робите проекти, які досвідченіші розробники не підберуть, оскільки виграш для вас різний - досвід та докази портфеляпроти грошей. Ефективно передайте це повідомлення, і у вас не буде проблем з посадкою декількох концертів, на які ви подаєте заявку.

Слідувати

Те, про що часто говорять у багатьох книгах та статтях з пошуку роботи, є правдою! Продовження дійсно важливо.

Подумайте про це з точки зору роботодавців (я знаю, бо наймав людей раніше).

Ви (як роботодавець) публікуєте концерт і починаєте отримувати повідомлення від підрядників. Багато повідомлень жахливі. Повідомлення написані погано, або підрядник хоче занадто багато грошей, або, схоже, підрядник не розуміє, що ви хочете. Кілька заявників виглядають багатообіцяючими, але, природно, ви хочете трохи почекати, поки надійде більше заявок. Можливо, з’явиться хтось вражаючий.

Зрештою ви переходите до якогось іншого завдання і забуваєте про концерт, який ви опублікували. Проходить кілька днів, і програми перестають відображатися. Ви зайняті… і тоді ви отримаєте електронний лист від одного з небагатьох перспективних заявників. Цій людині здавалося, що вони можуть зробити роботу, і вони здаються професіоналами (адже вони пішли далі). Ваше рішення прийнято.

Як підрядник ви хочете бути тією людиною, яка виглядає багатообіцяючою і слідкує за вами . Ви були б здивовані, як мало людей стежать за заявками на концерти. Це насправді має різницю.

Отже, як це зробити?

Після того, як ви надішлете початковий електронний лист, ви зачекаєте день-два, а потім надішлете швидкий електронний лист із повідомленням:

Гей, я не відповів вам і думав, що піду далі. Ви знайшли когось, хто допоможе вам зі своїм концертом? Якщо ви все ще потребуєте, я все ще доступний.

З мого досвіду, це коли ти отримуєш роботу. Спробуйте і перевірте, чи працює це для вас.

Не падайте духом

Отримати концерти спочатку може бути трохи цифровою грою. Не сприймайте відмову особисто. На початку у вас не буде репутації, тому цілком природно, що люди будуть насторожено наймати вас.

Продовжуйте подавати заявки на публікації і не падайте духом! Я рекомендую думати про успіх як про "подання заяви", а не про те, щоб "отримати" роботу. Це допоможе тримати речі в перспективі. Зрештою ви приземлите свій перший концерт.

Цей перший концерт, який ви отримаєте, вартий зусиль. Після того першого виступу, коли хтось запитає вас, чим ви заробляєте на життя, у вас буде щось нове, щоб сказати їм:

Я професіоналпрограміст?

Сподіваюся, я вас переконав

Сподіваюся, я переконав вас, що концерти можуть стати прекрасним способом розпочати кар’єру програміста.

Якщо ви можете створити основні програми, ви можете використовувати концерти, щоб розпочати свою кар'єру програміста сьогодні .

З часом концерти стають кроком до великих і кращих речей, тож виходьте туди і отримуйте концерт чи два. Ви будете здивовані тим, що можете зробити, якщо спробувати.

Дякуємо, що знайшли час прочитати мою статтю.

Ви також можете прочитати інші мої статті в моєму особистому блозі //wildnotion.com

Ви можете знайти мене на Medium, де я публікую статті про програмування, підприємництво та дані. Ви також можете стежити за мною у Twitter.

Якщо ви знайшли цю статтю корисною, повідомте мене ???.