Як відформатувати USB-накопичувач у FAT32 у Windows 10

Якщо вам потрібно відформатувати флеш-накопичувач USB, жорсткий диск, SDD або будь-яку іншу форму сховища на FAT32, ви потрапили в потрібне місце.

У цій статті ми поговоримо про те, що таке файлова система, стандарт FAT32 та кілька способів форматування пристрою зберігання даних до FAT32 у Windows 10.

Що таке файлова система?

Файлова система - це стандартизований спосіб організації даних на запам'ятовуючому комп'ютері, як флешка або жорсткий диск.

Файлова система ділить запам'ятовуючий пристрій на віртуальні відсіки, майже як стіна поштових скриньок, і відстежує всю інформацію, яка зберігається в кожному ящику.

Деякі з найпоширеніших форматів файлової системи для портативних пристроїв зберігання даних - FAT32, NTFS та ExFAT.

FAT32 порівняно з іншими форматами

З цих трьох поширених форматів FAT32 є найстарішим та найбільш широко підтримуваним. Кожна основна операційна система дозволить вам читати та писати з флеш-накопичувача USB, відформатованого у формат FAT32.

Тим часом macOS може читати лише диски NTFS, і вам потрібно буде встановити програмне забезпечення сторонніх виробників, щоб зробити зворотний запис на диск.

Однак, хоча FAT32 добре підтримується, його максимальний розмір накопичувача та файлу суворо обмежений у порівнянні з новими форматами, такими як NTFS та ExFAT:

Максимальний розмір накопичувачаМаксимальний розмір файлуWindowsmacOSLinux
FAT3232 ГБ (Windows), до 16 ТБ (інші ОС)4ГБЧитати писатиЧитати писатиЧитати писати
NTFS8 PB *16 EB **Читати писатиЧитайтеЧитати писати
ExFAT128 PB *16 EB **Читати писатиЧитати писатиЧитати писати

* 1 петабайт становить близько 1 тисячі терабайт

** 1 ексабайт становить близько 1 мільйона терабайт

Зверніть увагу, що максимальний розмір накопичувача та файлу NTFS та ExFAT настільки великий, що в принципі немає обмежень. (Але було б непогано мати USB-накопичувач на 128 ПБ, чи не так?)

З іншого боку, максимальний розмір файлу FAT32 - 4 Гб - це майже ніщо зараз, коли телефони можуть записувати відео 4K. Крім того, трохи складніше відформатувати накопичувач, розмір якого перевищує 32 ГБ, на FAT32 у Windows 10.

На сьогодні єдиною причиною, по якій ви вирішили відформатувати накопичувач у FAT32, є сумісність. Наприклад, якщо вам потрібно завантажити старий комп’ютер, можливо, з іншою операційною системою, та зробити резервну копію деяких його файлів. Але вам потрібно бути впевненим, що жоден з цих файлів не перевищує 4 ГБ.

Якщо ви впевнені, що хочете використовувати FAT32, ось як відформатувати накопичувач у Windows 10.

Важлива примітка: Перш ніж форматувати диск, переконайтеся, що зробили резервну копію всіх важливих файлів. Насправді зробіть дві резервні копії та зберігайте одну на віддаленій службі, як Google Drive або Dropbox.

Форматування накопичувача призведе до видалення всіх даних, які зараз знаходяться на ньому.

Як використовувати Провідник файлів Windows для форматування USB-накопичувача у формат FAT32

Коротке зауваження щодо цього методу: він працює лише на флеш-накопичувачах USB, розмір яких менше 32 ГБ. Якщо ваш USB-накопичувач перевищує 32 ГБ, перегляньте один із пізніших способів.

Це не потрібно, підключіть USB-накопичувач до комп’ютера та відкрийте Провідник файлів Windows.

Далі клацніть правою кнопкою миші на диску ліворуч у вікні Провідника файлів і натисніть "Формат":

Вибір

У спливаючому вікні переконайтеся, що вибрано "FAT32". Також не соромтеся перейменовувати USB-накопичувач як завгодно:

Спливаюче вікно Формат Windows

Решту варіантів можна залишити в спокої. Просто натисніть кнопку "Пуск", щоб відформатувати диск.

Після цього ваш USB-накопичувач слід відформатувати, щоб використовувати файлову систему FAT32.

Щоб ще раз перевірити це, відкрийте Провідник файлів, клацніть правою кнопкою миші на своєму USB-накопичувачі та натисніть «Властивості».

З'явиться вікно, і ви побачите, що файлова система тепер FAT32:

Відкрите вікно властивостей диска, щоб подвійно перевірити формат

Як використовувати Rufus для форматування USB-накопичувача на FAT32

Якщо ваш USB-накопичувач перевищує 32 ГБ, для форматування вам потрібно буде скористатися сторонніми програмами, такими як Rufus.

Є безліч інших програм, які можуть форматувати USB-накопичувачі, але Rufus насправді невеликий і портативний. Це означає, що ви можете вставити Rufus прямо на USB-накопичувач, підключити його до будь-якого комп’ютера Windows і відформатувати інші диски на ходу.

Після завантаження Rufus двічі клацніть .exeфайл, щоб запустити програму.

Переконайтеся, що вибрано ваш USB-накопичувач. Потім натисніть спадне меню "Вибір завантаження" та виберіть "Не завантажувальний":

Вибір

Далі клацніть спадне меню "Файлова система" та виберіть "FAT32".

Також сміливо змінюйте назву свого USB-накопичувача в розділі "Етикетка гучності":

Вибір файлової системи та зміна мітки гучності в Rufus

Потім натисніть кнопку "Пуск", щоб відформатувати диск. Через кілька секунд його буде відформатовано до FAT32.

Як використовувати PowerShell для форматування USB-накопичувача в FAT32

Хоча цей метод працює з накопичувачами обсягом більше 32 ГБ, він дійсно повільний - навіть форматування накопичувача на 32 ГБ може зайняти до години, залежно від вашого комп’ютера.

Але якщо з якихось причин ви не можете скористатися попередніми двома методами, це спрацює дуже швидко.

Спочатку натисніть на панель пошуку Windows і введіть "PowerShell". Потім натисніть «Запустити від імені адміністратора», щоб запустити PowerShell із підвищеними правами:

У терміналі PowerShell введіть таку команду:

format /FS:FAT32 DRIVE_LETTER:

Використовуйте Провідник файлів, щоб ще раз перевірити букву диска. Моя буква на диску була D, тому я ввійшов format /FS:FAT32 D:.

Натисніть клавішу Enter, переконайтеся, що ваш USB-накопичувач підключений, і натисніть клавішу Enter ще раз, щоб розпочати процес:

Використання PowerShell для запуску команди форматування

Тоді йдіть виконувати якісь доручення або щось інше - це займе деякий час.

Після завершення formatкоманди ваш диск слід відформатувати у формат FAT32.

На завершення

Тепер ви зможете відформатувати USB-накопичувач будь-якого розміру до FAT32 у Windows 10. І лише за невеликої модифікації, будь-який із цих методів можна використовувати для форматування вашого диска в іншій файловій системі, такі як NTFS або ExFAT.

Тепер виходьте туди та відформатуйте всі свої USB-накопичувачі. (Але лише після резервного копіювання всього важливого!)

це допомогло? Чи є кращий метод, про який ви знаєте? Напишіть мені твіт і повідомте, як ви форматуєте речі в Windows 10.