Питання, які слід задати, наймаючи дизайнера продукту для стартапу

Посібник із пошуку прихованих дорогоцінних каменів у натовпі

Знайти потрібну людину для стартапу може бути важко, але знайти першого дизайнера продукту, який зміцнить ваш продукт з точки зору естетики та зручності, може бути ще складніше. З самого початку ви хочете когось, хто здатний керувати процесом проектування. Ви хочете, щоб хтось зробив усе можливе, щоб вирішити проблеми ваших користувачів, і зробить продукт привабливим і простим у використанні.

Нещодавно у нас була така проблема найму в Kepler, тому що ми намагалися знайти дизайнерську рок-зірку для нашого нового продукту. Поки ми опитували купу дизайнерів продуктів, я придумав перелік питань, які тепер допомагають нам сканувати потенційних працівників, як рентген.

Як одного разу сказала директор з дизайну продуктів Facebook Джулі Чжуо,

Під час запуску вам потрібно, щоб ваші перші один-два дизайнери були універсальними - чудові розіграші ... Мало того, що їм потрібно глибоко розуміти і продумувати продуктову стратегію, вони також повинні мати хороші відбивні роботи та гідну візуальність сенс, оскільки вони будуть робити все, починаючи від дизайну UX, до роздумів про бренд до дизайну іконок - вони повинні мати різноманітний набір навичок.

Порада професіонала: Завжди пам’ятайте, що ви повинні судити про художника за його роботою. Не просто сліпо покладайтесь на просту розмову, щоб розкрити їх справжню особистість та набір навичок.

Однак інформація, яку ви отримаєте, задавши наведені нижче запитання, допоможе зрозуміти, чи зацікавлені ви бачити роботу цього потенційного працівника.

Згодом певна форма тестового завдання, пов’язаного з проблемами дизайну вашого продукту, буде ідеальним наступним кроком.

Ось мої улюблені запитання. Я обговорю, чому ви хочете запитати їх, і яку інформацію ви сподіваєтесь почути у відповідь.

1. На вашу думку, що таке дизайн товару?

Чому варто запитати : Дизайн продукту - надзвичайно міждисциплінарна сфера, що пов’язує бізнес, психологію, технічні навички тощо. Ви не тільки хочете, щоб потенційний наймач це зрозумів, але ви також хочете, щоб вони пояснили, як вони застосували ці знання у своїй попередній роботі.

Що ви хочете почути : Один із кандидатів, з яким я брав інтерв’ю, дав добру відповідь:

Дизайн продукту - це поєднання потреб бізнесу, зовнішнього вигляду та лідерства. Ось чому це так важко, тому що ти повинен бути гарним у всіх трьох речах одночасно, якщо хочеш, щоб твій продукт був успішним ...

Це показало, що він справді знав, що робить.

2. Розкажіть про найновіше, що ви дізналися, що покращило ваші дизайнерські роботи. Що це було? Чому ви вирішили вкласти в це час? Як ти застосував його потім?

Чому варто запитати :Дизайн продуктів - це сфера, яка постійно розвивається. Навчитися вчитися потрібно обов’язково для всіх, хто прагне досягти успіху в цій галузі. Практичний підхід - це те, що відрізняє хорошого дизайнера продукту від посереднього.

Ви хочете, щоб хтось був там і багато разів бруднив руки, перш ніж вони справді дізналися, як це насправді працює. Більше того, вам потрібен баланс. Ви не хочете, щоб хтось проводив нескінченні дослідження користувачів без видимої цінності для продукту.

Що ви хочете почути :Спробуйте помітити хороші причинно-наслідкові зв’язки. Якщо дизайнер дізнався щось нове, щоб досягти найкращих результатів у своїй роботі, ретельно оцінив співвідношення часу та зусиль, а потім застосував ці знання практично, він є рок-зіркою навчання.

Ось приклад того, що я вважав би основним червоним прапором у цій галузі:

Кандидат : Нещодавно я погодився з [назвою програмного забезпечення], яке допомагає вам створювати ці чудово оформлені значки.

Я:Не могли б ви показати нам їх?

Кандидат:Мій начальник вирішив, що вони нам не потрібні ...

3. Як ви вважаєте, з чого повинен розпочатися хороший процес проектування? Чому?

Чому ви повинні запитати : Як зазначає Саймон Сінек, все, що ми робимо, повинно починатися з "чому?" Незважаючи на тип методології, який використовує потенційний наймач, дизайн - це тип роботи, орієнтований на людину. Таким чином, наявність гідного рівня співпереживання та готовності стосуватися проблем інших людей є необхідними навичками у цій творчій галузі.

Що ви хочете почути :Наколюйте вуха на будь-які ознаки / поведінку, які могли б допомогти вам описати цю людину як турботливу про потреби інших. Хороша відповідь може включати щось на зразок цього:

Спочатку я починаю з проблеми користувача, а потім викладаю її як виклик дизайну. Хороший виклик не надто широкий, але залишає вам достатньо грунту для творчого підходу до рішень ...

4. Який найважливіший аспект вашої роботи?

Чому варто запитати : Це в основному тест самосвідомості. Люди повинні розуміти, чому вони вирішили бути дизайнерами на все життя. На мій погляд, дизайнери та дизайнери продуктів вирішують проблеми, які процвітають на балансі між тим, що хоче користувач, і тим, що потрібно бізнесу.

Що ви хочете почути : немає жодної відповіді, яка підходить усім. Під час мого досвіду найму один із кандидатів відповів наступним чином:

Розширення можливостей людей - це те, що рухає мене сюди. Допомагаючи їм краще виконувати свою роботу, бути більш продуктивними та щасливими в кінці дня. Це було дивно, коли користувачі писали розповіді про те, як [назва товару] допомогла їм отримати підвищення або збільшити дохід. Це те, над чим варто працювати ...

5. Що повинно бути на першому місці - продукт чи керівництво по стилю?

Чому вам слід запитати : Це одна з проблем курки та яєць. У 99% випадків відповідь показує, чи здатна людина захищати свою точку зору. Дизайнери, як і підприємці, повинні мати тверді переконання, вільно тримаючись.

Те, що ви хочете почути : На це також немає правильної відповіді. Шукайте розумне пояснення з обох сторін.

Взагалі кажучи, якщо у вас вже є якийсь бренд, то керівництво стилем, безумовно, допоможе зберегти послідовність у візуальному спілкуванні та образі.

З іншого боку, якщо ви наймаєте когось, щоб почати з порожньої сторінки, тоді спроба стандартизувати візуальні ефекти - це все одно, що чистити взуття безпосередньо перед тим, як потрапити в бруд.

6. Розкажіть про час, коли ви спростили складну ситуацію чи проблему. Що змусило вас шукати більш простий підхід?

Чому ви повинні запитати : Я запозичив цей у Дмитра Волошина, мого доброго друга. Він використовує його, щоб перевірити, чи відповідає кандидат цінностям своєї компанії. І я думаю, що це просто ідеально працює з усією темою запуску.

Хороша робота сьогодні краща, ніж велика робота завтра. Тож шукайте будь-які компроміси, зроблені кандидатом заради часу та ресурсів. Ми живемо у світі переважної невизначеності, де час стає найдорожчою валютою. Тому іноді швидкі помилки - це те, що робить чудові продукти в довгостроковій перспективі.

Що ви хочете почути :

Коли я почав працювати в [назва компанії], був справді складний і тривалий потік користувачів, що вимагав від користувача багато кроків для виконання завдання та ще більше розробки для запуску продукту. Я запропонував визначити пріоритетом один із сегментів клієнтів та побудувати потік користувачів, який спочатку відповідав цим клієнтам, а потім випустити нові функції для решти сегментів за циклами. Це допомогло швидше запустити продукт і уникнути великих витрат на розробку ... Шукати просте рішення - ось що таке дизайн…

7. Згадайте ситуацію, коли вас попросили зробити щось, що вам не сподобалось або ви знали, що було неправильно. Як ти відреагував?

Чому ви повинні запитати : У кожного час від часу виникають розбіжності з колегами, друзями, їхнім чоловіком тощо. Справа не в тому, хто помилився чи не правий, а в правильному спілкуванні.

Те, що ви хочете почути : Відповідь, яка мені справді виділилася, була наступною:

Я повинен зрозуміти, яка мета попиту в першу чергу. Ознайомившись із цим, я можу запропонувати рішення, яких він або вона навіть не змогли реалізувати до запитання [про те, що мені особисто не сподобалось / я вважав неправильним]

8. Який ваш улюблений продукт з точки зору дизайну? Що вам подобається, а що не подобається? Як би ви його покращили?

Чому варто запитати : Хороші кандидати завжди готуються до цього заздалегідь. І це добре. Мислення продукту - це вміння, яке опановується постійною та навмисною практикою. Хороший дизайнер продуктів не матиме проблем із цим.

Що ви хочете почути : Один із кандидатів, з яким я брав інтерв’ю, відповів, що Medium - це її улюблений продукт. Я заглибився трохи глибше і запитав, що вона думає про запровадження механізму плескання, а не просте "подобається", яке багато людей вважають досить суперечливим. Вона сказала, що кожна публікація чи історія, опублікована тут, є виставою, і хороший виступ слід визнати мільйоном плескітів. Така реакція є прекрасним прикладом того, хто має хист до гарного продумування продукту.

9. Ви починаєте працювати над новим додатком для настільних ПК / мобільних пристроїв / веб-сайтів. Які ваші перші кроки?

Чому вам слід запитати : Це свого роду подвійна перевірка. Люди стають кращими у всьому, що роблять, коли у них налагоджені деякі системи. Це ваш шанс побачити, чи здатний кандидат володіти та керувати процесом проектування продукту у вашій команді. З іншого боку спектру, шукайте запитання, а не відповіді. Хороший дизайн продукту завжди задає багато питань, які допомагають їм боротися з невизначеністю.

Що ви хочете почути : хто такий користувач? Яка бажана платформа? Чи можна знайти цих користувачів на цій платформі? Винятковий дизайнер продуктів неодмінно задаватиме подібні запитання.

Після того, як ви дасте деякі відповіді, шукайте гідне пояснення того, як вони поводились би з процесом проектування вашого типу товару. У нашому випадку ми створюємо настільний додаток переважно для macOS. Отже, знайомство з інструкціями щодо інтерфейсу є вирішальним елементом тут.

10. Як ви встигаєте за останніми тенденціями дизайну? Які ресурси ви використовуєте, щоб надихнути себе?

Чому вам слід запитати : Це досить простий. Тим не менше, з мого досвіду, багатьох людей тут нокаутували. Або вони не стежать за англомовними ресурсами (що є величезною помилкою в сучасному глобалізованому світі), або просто не зможуть нагадати жодних ресурсів. Це був би червоний прапор.

Те, що ви хочете почути : Ви просто хочете почути відомі імена, які виробляють високоякісний вміст (наприклад, Nielsen Norman Group, Invision Blog, UX Pin, IDEO тощо). Вони також повинні виявляти бажання експериментувати.

Один кандидат показав мені результат експерименту з кольором ґудзиків, який він провів, прочитавши статтю в одному із згаданих блогів. Таким чином, сміливо підказуйте кандидатам, якщо вони не зголошуються самі показати деякі приклади. Зрештою, відкриття практичного розуму завжди корисне.

Сподіваюся, це допоможе вам на наступному марафоні найму, і що ви знайдете когось, хто керує чудовим дизайном вашого продукту.

Якщо вам ця стаття була корисною, натисніть на? і поділіться, щоб допомогти іншим знайти його! Ви також можете піти за мною на T witter. Є думки чи відгуки? Будь ласка, залиште свої коментарі нижче. Я б дуже хотів їх почути!