Як скасувати додавання Git

Щоб скасувати git addперед фіксацією, запустіть git reset або git resetскасуйте всі зміни.

У старих версіях Git команди були git reset HEAD і git reset HEADвідповідно. Це було змінено в Git 1.8.2

Ви можете прочитати більше про інші часто використовувані дії Git у цих корисних статтях:

 • Git checkout
 • Git pull проти Git fetch
 • Gitignore

Ось трохи більше довідкової інформації про Git

Зрозумійте три розділи проекту Git

Проект Git матиме такі три основні розділи:

 1. Каталог Git
 2. Робочий каталог (або робоче дерево)
 3. Площа постановки

Каталог Git (знаходиться в YOUR-PROJECT-PATH/.git/) - це місце, де Git зберігає все необхідне для точного відстеження проекту. Це включає метадані та базу даних об’єктів, яка включає стислі версії файлів проекту.

Робочий каталог , де користувач робить локальні зміни в проект. Робочий каталог витягує файли проекту з об'єктної бази даних каталогу Git і розміщує їх на локальній машині користувача.

Область проходження - це файл (також званий "індекс", "етап" або "кеш"), що зберігає інформацію про те, що буде входити до вашого наступного коміту. Фіксація - це коли ти кажеш Git зберегти ці поетапні зміни. Git робить знімок файлів такими, які вони є, і постійно зберігає цей знімок у каталозі Git.

Три розділи містять три основні стани, в яких файл може знаходитись у будь-який момент: фіксований, модифікований або поетапний. Ви змінюєте файл у будь-який час, коли вносите зміни до нього у своєму робочому каталозі. Далі він інсценізується, коли ви переміщуєте його в інсценізаційну область. Нарешті, це здійснюється після коміту.

Встановіть Git

 • Ubuntu: sudo apt-get install git
 • Windows: Завантажити
 • Mac: Завантажити

Налаштування середовища Git

Git має git configінструмент, який дозволяє налаштувати середовище Git. Ви можете змінити вигляд та функції Git, встановивши певні змінні конфігурації. Запустіть ці команди з інтерфейсу командного рядка на вашому комп'ютері (Термінал на Mac, Командний рядок або Powershell в Windows).

Існують три рівні зберігання цих змінних конфігурації:

 1. Система: розташована у /etc/gitconfig, застосовує налаштування за замовчуванням до кожного користувача комп’ютера. Щоб внести зміни до цього файлу, використовуйте --systemопцію з git configкомандою.
 2. Користувач: знаходиться в ~/.gitconfigабо ~/.config/git/configзастосовує налаштування до одного користувача. Щоб внести зміни до цього файлу, використовуйте --globalопцію з git configкомандою.
 3. Проект: розташований у YOUR-PROJECT-PATH/.git/config, застосовує налаштування лише до проекту. Щоб внести зміни до цього файлу, використовуйте git configкоманду.

Якщо є параметри, що конфліктують між собою, конфігурації на рівні проекту замінять конфігурації на рівні користувача, а конфігурації на рівні користувача замінять конфігурації на рівні користувача.

Примітка для користувачів Windows: Git шукає файл конфігурації на рівні користувача ( .gitconfig) у вашій $HOMEдиректорії ( C:\Users\$USER). Git також шукає /etc/gitconfig, хоча це відносно кореня MSys, який є скрізь, де ви вирішите встановити Git у вашій системі Windows під час запуску інсталятора. Якщо ви використовуєте версію 2.x або пізнішу Git для Windows, існує також файл конфігурації системного рівня в C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Git\configWindows XP, а також у C:\ProgramData\Git\configWindows Vista та новіших версіях. Цей конфігураційний файл може змінити лише git config -f FILEадміністратор.

Додайте своє ім’я та електронну адресу

Git включає ім'я користувача та електронну адресу як частину інформації у коміті. Ви захочете встановити це у своєму файлі конфігурації на рівні користувача за допомогою таких команд:

git config --global user.name "My Name" git config --global user.email "[email protected]"

Змініть свій текстовий редактор

Git автоматично використовує текстовий редактор за замовчуванням, але ви можете змінити це. Ось приклад використання замість цього редактора Atom ( --waitопція вказує оболонці чекати текстового редактора, щоб ви могли виконувати свою роботу в ньому до того, як програма рухатиметься далі):

git config --global core.editor "atom --wait"

Додайте колір у вихід Git

Ви можете налаштувати свою оболонку на додавання кольору до виводу Git за допомогою цієї команди:

git config --global color.ui true

Щоб переглянути всі налаштування конфігурації, скористайтеся командою git config --list.

Ініціалізуйте Git у проекті

Після того, як Git встановлено та налаштовано на вашому комп'ютері, вам потрібно ініціалізувати його у своєму проекті, щоб почати використовувати його повноваження контролю версій. У командному рядку використовуйте cdкоманду для переходу до папки верхнього рівня (або кореневої) для вашого проекту. Далі запустіть команду git init. Це встановлює папку каталогу Git з усіма файлами та об’єктами, необхідними Git для відстеження вашого проекту.

Важливо, щоб каталог Git був встановлений у кореневій папці проекту. Git може відстежувати файли в підпапках, але не буде відстежувати файли, розташовані в батьківській папці щодо каталогу Git.

Отримати допомогу в Git

Якщо ви забудете, як працює будь-яка команда в Git, ви можете отримати доступ до довідки Git із командного рядка кількома способами:

git help COMMAND git COMMAND --help man git-COMMAND

Це відобразить сторінку керівництва для команди у вашому вікні оболонки. Для навігації прокручуйте клавіші зі стрілками вгору та вниз або використовуйте такі комбінації клавіш:

 • f або пробіл, щоб перейти вперед
 • b на сторінку назад
 • q кинути