Що за біс у адвоката розробника?

TL; DR: Адвокат розробників - найкращий друг розробника!

Протягом останніх трьох років або близько того я присвячував свій професійний час та величезну кількість свого особистого часу, щоб допомогти колегам-розробникам бути успішними та продуктивними завдяки інструментам, які вони люблять і використовують. Ці інструменти включають веб-платформи, такі як JavaScript, PWA та Angular, Google Cloud Platform, Action on Google та чат-боти загалом. Я роблю це як адвокат розробника.

Цей допис у блозі базується на моєму особистому досвіді як адвоката розробника. Те, про що я дізнався особисто, але також від інших адвокатів розробників інших компаній, з якими я працював.

Моя історія…

Тринадцять років тому, коли я навчався в коледжі, вивчаючи електроніку, а потім інформатику, нас викладали всю теорію про парадигми комп'ютера та програмування, структури даних, шаблони проектування, компілятори та мови тощо. В основному, нас навчили усього, що повинні знати молодші інженери програмного забезпечення, щоб розпочати свою кар’єру.

Однак я, мабуть, був надто захоплений цим, бо завжди виконував більше, ніж потрібно, завдання класу. Я маю на увазі, схилятися до Java в коледжі було нормально, але мені нудно було. Я витрачав більшість свого вільного часу на вивчення нових парадигм програмування з таких мов, як Python, PHP, Assembly 8086, oCaml та JavaScript. Тоді я відкрив і полюбив JavaScript і з тих пір вирішив завжди робити ставку на JavaScript, і ніколи про це не шкодував.

Мені доводилося вивчати нові мови, будуючи інструменти, сценарії, програми, все, що могло б допомогти мені зрозуміти внутрішні мови - виходячи за межі синтаксису. Звичайно, я тоді ще був студентом і намагався з'ясувати, як все працює, і як виправити всі помилки, які створював.

Потім з’явилася спільнота розробників. Завдяки Інтернету я міг попросити та отримати допомогу від інших людей - спільноти професійних та досвідчених розробників. Я був вражений! Я навчився тонни у розробників, читаючи їхні ідеї у своїх публікаціях у блозі, переглядаючи їхні підручники на Youtube та обговорюючи різні теми на багатьох технічних форумах та IRC (так, це все ще існує!)

Я багато чому навчився з того, чим інші розробники ділились безкоштовно, лише задля допомоги іншим. Ось чому я просто вирішив приєднатися до спільноти і зробити все можливе, щоб поділитися тим, чому навчився. Для мене це було правильно: інші люди допомогли мені стати хорошим розробником, тепер настала моя черга повернути та допомогти іншим розробникам. І саме тоді я почав піклуватися про продуктивність інших розробників - і мою, звичайно. Ми всі в одному човні, так?

Оскільки я зростав професійно, я почав думати про нові способи допомоги своїм колегам-розробникам. Я маю на увазі, що написання статей (тут на „Середній газеті“ та для паперових журналів) - чудовий початок, але я не зміг виміряти вплив моїх публікацій на мою цільову аудиторію. Потім я вирішив піти назустріч тим розробникам, і я сподівався поділитися з ними та навчитися у них у реальному житті. Не дивно, що зустрічі, конференції та події для розробників - це місце, де ви можете знайти всіх цих пристрасних розробників.

Зауваження: Захоплений підтримкою інших розробників може (сподіваємось) також отримати кандидатуру на участь у програмі Google Developers Experts (або подібних програмах). Мені так пощастило приєднатися до програми GDE три роки тому і змогти допомогти і вплинути на ще більше колег-розробників! Дякую, Google!

Коротко, коротко ...

Ось я сьогодні, все ще насолоджуюсь допомогою своїм колегам-розробникам. І, вірте чи ні, це стало моєю постійною роботою в SFEIR на посаді старшого адвоката розробника.

Отже, який біс насправді є Адвокат розробника? Що робить чудового адвоката розробника? І чому найняти пристрасних розробників прихильників правильне рішення прийняти як організація? Дозвольте спробувати відповісти на ці запитання.

Що таке адвокат розробника?

Перш за все, давайте зрозуміти всім: Адвокати розробників - це також інженери. Вони мають потужний технічний досвід у своїх галузях, вони створювали та постачали додатки для виробництва. Деякі з них навіть зламали виробництво або випадково видалили бази даних клієнтів (правдива історія)!

З огляду на цю вимогу, Адвокати розробників не повинні займатися маркетингом або продажами - є ролі, які краще підходять для цих працівників. Однак Адвокати розробників повинні мати можливість надіслати відгук про маркетинг або продажі. Що ще важливіше - принаймні для мене - дати відгук керівництву продуктів, вплинути на дорожню карту продуктів, звісно, ​​на основі потреб розробників.

Історично склалося так, що багато технологічних компаній наймали адвокатів розробників для захисту своїх платформ, допомагаючи кінцевим розробникам використовувати їхні продукти, і вони все ще роблять це. Отже, справжнє значення «Захисника розробника» - це той, чия робота полягає в тому, щоб допомогти розробникам досягти успіху за допомогою платформи або технології . Роль адвоката розробника також полягає у тому, щоб виступати мостом між інженерною командою та спільнотою розробників. Їхня робота полягає в тому, щоб надавати зворотній зв'язок обом сторонам, однаково, в обох напрямках.

Адвокат розробників - це той, хто справді виступає за розробників, а не просто платформа. Розробники повинні бути головним пріоритетом розробника.

Що робить чудового адвоката розробника?

Я вважаю, що інженери не можуть просто перетворитися на Адвокатів розробників, оскільки їх просили їх менеджери. Я також думаю, що Адвокати розробників - це люди, пристрасні та альтруїстичні. Цим характеристикам не можна просто навчити чи навчитися.

Особисто я намагався переконати пару розробників почати ділитися своїми знаннями, але я помилився! Я з’ясував, що деяким інженерам просто зручніше писати код (хто б не був?) І цілком віддані вирішенню проблем або побудові продуктів. Обмін знаннями з іншими розробниками не є головним пріоритетом кожного інженера. Це абсолютно нормально, і це потрібно поважати. Якщо ви менеджер, не змушуйте своїх інженерів видавати себе за те, що вони не є, і нехай вони потрапляють у незручні ситуації. Ніхто не хоче бути на цій посаді.

То що робить чудового адвоката розробника? Я дізнався, що багато прихильників розробників, якщо не всі, мають такі характеристики.

Постійне навчання

Як інженери, ми ніколи не припиняємо навчання навіть після закінчення навчання. Безперечно, справжні знання є там. Адвокати розробників, як і кожен інженер, є завзятими учнями. Вони шукають знання скрізь. Вони використовують кожен відомий їм носій, щоб залишатися в курсі подій. Я знаю, що захисник розробників виступає за платформу чи продукт, а також намагається використовувати інші продукти - навіть ті, що зроблені конкурентами. Чому? Оскільки кінцевим розробникам зазвичай доводиться використовувати різні продукти та інструменти для створення своїх додатків. Адвокат розробника це знає!

Мислення нестандартне

Вивчати нові речі не варто, якщо ви не кинете їм виклик. Я ніколи не сприймаю те, що щойно вивчили, як належне. Я завжди себе задаю одними і тими ж питаннями: "Чому ...?", "Що якщо ...?", "Як можна вдосконалити цю функцію?", "Як це працює під капотом?" Звичайно, будь-який цікавий інженер, природно, буде задавати ці питання.

Адвокати розробників не є винятком. Вони повинні мати можливість на високому рівні пояснити, як функція працює під капотом, або просто надати технічну інформацію про продукт або платформу, за яку вони захищаються. Багато кінцевих розробників рано чи пізно запитають про це, тому будьте готові.

Створення реальних додатків

Вивчати нові речі та знати теорію, що лежить в їх основі, не варто, якщо ви не створюєте додатки, використовуючи їх. Якщо ви збираєтеся захищати розробників, найменше, що ви можете зробити, це поставити себе на місце розробника, намагаючись освоїти продукт і платформу, за яку ви захищаєтесь. Це момент, коли ваші інженерні навички стануть у нагоді.

Створення реальних додатків за допомогою інструментів, за які ви обстоюєте, також допоможе вам краще зрозуміти їх обмеження та, сподіваємось, запропонує деякі вдосконалення для інженерної команди. Завдання адвоката розробника полягає також у тому, щоб платформа та інструменти, які ви захищаєте, забезпечували найкращий досвід розробника.

Спільний доступ та турбота

Можливість «ділитися» інформацією із спільнотою розробників є важливою частиною ролі адвоката розробника. Ви не можете бути в цій ролі, якщо ненавидите ділитися чи допомагати іншим. І це нормально, не всі ми альтруїсти! Але тоді, прикидаючись, що захищає розробників, буде справді - почекайте - справді складно!

Крім того, більшість компаній вимагають у своїх посадових інструкціях хороших навичок усного та письмового спілкування для ролі адвоката розробника. Хоча я погоджуюся з цією вимогою, я також вважаю, що "навички спілкування" не повинні замінювати або плутати з навичками "ділитися та дбати". Переформулювавши це, найняти адвоката розробника, котрий справді любить ділитися та допомагати іншим, набагато важливіше, ніж той, хто розвинув хороші навички спілкування. Насправді перше важче розробити!

Отже, коротко: ви хочете найняти чудового адвоката розробника? Тоді найміть допитливого та завзятого учня, який може мислити нестандартно, з хорошими інженерними навичками та справжніми навичками „ділитися та співпереживати”.

Будь ласка, дайте цій статті кілька хлопань і повідомте мені, як вам сподобалось, у Twitter @manekinekko та переконайтеся, що ви стежите за мною, щоб отримати більше вмісту ?