Як очистити історію браузера - Видаліть історію перегляду в Chrome, Firefox та Safari

Ви коли-небудь пробували переглянути свою історію перегляду? Можливо, ви хочете перевірити той ресторан, який ви шукали вчора ввечері (але забули його назву), або хочете переглянути сайт для подорожей, який ви переглядали пару днів тому. Це може бути дуже корисно.

Але, з іншого боку, що робити, якщо ви не хочете, щоб на вашому комп’ютері залишався запис відвідуваних вами сайтів? Можливо, ваша дружина або партнер виявлять, що ви шукали подарунок на день народження (в останню хвилину теж!), Або ви відвідали веб-сайт, який ви віддаєте перевагу приватному та особистому.

Ви також можете використовувати загальнодоступний комп’ютер і просто не хочете, щоб незнайомці переглядали вашу історію. Справедливо.

Якою б не була причина, корисно знати, як переглянути та очистити чи видалити історію перегляду. І це досить легко зробити в різних браузерах. Тож давайте подивимось.

Як очистити історію в Chrome

Chrome зберігає сайти, які ви відвідували за останні 90 днів у вашій історії перегляду. Якщо ви використовуєте режим анонімного перегляду (про який ви можете детальніше прочитати тут), він не зберігатиме ці сайти. Але все, що ви переглядали в звичайному браузері Chrome, з’явиться там.

Також є щось на замітку : якщо ви синхронізували всі свої пристрої (ноутбук, iPhone, планшет тощо), ця історія буде видимою на всіх пристроях. Так само, коли ви очистите його, воно буде видалено з усіх пристроїв.

Очищення всієї історії перегляду

На комп’ютері відкрийте браузер Chrome. У верхньому правому куті ви побачите три вертикальні крапки. Клацніть на них, щоб відкрити це меню, і виберіть там вкладку "Історія".

Після того, як ви натиснете цю опцію, ви потрапите до підсумку вашої нещодавньої історії перегляду. Якщо ви просто хочете це перевірити, чудово.

Якщо ви хочете очистити його, просто натисніть на вкладку "Очистити дані веб-перегляду" зліва. Ви перейдете на цей екран (нижче), де у вас є можливість очистити дані за останню годину, 24 години, 7 днів, 4 тижні або весь час. Виберіть часові рамки та категорії, які хочете очистити:

Як видно з наведеного знімка екрана, Chrome зберігає не лише вашу історію перегляду, але також файли cookie з веб-сайтів, які ви відвідуєте, та кешовані файли.

Після очищення цих даних вони не відображатимуться у вашій історії. Chrome також не буде автоматично заповнювати ці сайти замість вас, якщо ви почнете їх вводити в адресному рядку.

Очищення частини вашої історії

Що робити, якщо ви просто хочете очистити кілька сайтів, а решту хочете зберегти? Це теж можливо.

Відкрийте Chrome, натисніть на ці три вертикальні крапки, виберіть "Історія". Поки що той самий процес. Тепер, на першій сторінці історії, замість того, щоб натискати "Очистити дані перегляду" зліва, просто встановіть / встановіть прапорці біля того, що ви хочете видалити:

Вибравши всі сайти, які ви хочете очистити, просто натисніть «Видалити» у верхньому правому куті. Тільки ці сайти будуть видалені з вашої історії.

Як очистити історію у Firefox

Щоб очистити історію у Firefox, процес досить схожий на Chrome - кнопки виглядають трохи інакше.

Очищення всієї історії перегляду

Відкрийте браузер Firefox і натисніть на вкладку бібліотеки вгорі праворуч (схоже на кілька книг, що схилилися разом):

Виберіть вкладку "Історія", а потім опцію "Очистити недавню історію" в меню, яка замінить попередню.

Ви побачите спливаюче вікно:

І ви помітите, що є спадне меню "Діапазон часу для очищення". Ви можете очистити свою історію за останню годину, дві години, чотири години, сьогодні чи весь час.

Ви також можете вибрати, яку інформацію ви хочете очистити, подібно до Chrome.

Тепер будьте готові: якщо просто вибрати "Очистити зараз" внизу праворуч, це очистить всю вашу історію, без запитань.

Очищення частини вашої історії

Якщо ви хочете вибрати, які біти очищати, процес дещо відрізняється. Клацніть ту саму вкладку бібліотеки, виберіть "Історія", а потім "Показати всю історію" унизу.

З'явиться це вікно:

Тоді ви побачите свою історію. Якщо у вас лише кілька веб-сайтів, ви можете просто натиснути клавішу Ctrl (або клацнути правою кнопкою миші) на сайті, який потрібно видалити.

Коли ви утримуєте клавішу ctrl і натискаєте на сайті, з’явиться меню. Просто виберіть "забути про цей сайт" у цьому меню, і Firefox видалить його зі своєї історії.

Уся історія, пов’язана з цим сайтом (файли cookie, кеш-пам’ять, перегляд, логіни тощо), буде видалена. Ура!

Як очистити історію в Safari

І останнє, але не менш важливе, давайте подивимось, як очистити свою історію в Safari.

Очищення всієї історії перегляду

Знову ж таки, процес досить схожий на Chrome та Firefox. Але в Safari ви просто натискаєте вкладку "Історія" вгорі меню браузера. У спадному меню виберіть "Очистити історію":

З’явиться вікно, яке запитає вас, чи хочете ви очистити всю свою історію (що включає кеш-пам’яті тощо) та за який проміжок часу (остання година, сьогодні, сьогодні та вчора, вся історія).

Виберіть відповідний параметр і натисніть «Очистити історію». Бум, історія очищена за той період часу (або весь час).

Очищення частини вашої історії

Знову ж таки, можливо, ви не захочете все очистити. Лише один сайт. Цілком здійсненно.

Клацніть на вкладку "Історія" та виберіть "Показати всю історію" у верхній частині спадного меню. Усі веб-сайти, які ви переглядали, будуть перелічені по днях.

Якщо ви хочете вибрати певний сайт для видалення, просто натисніть клавішу Ctrl (або клацніть правою кнопкою миші) на цьому сайті та виберіть "Видалити" зі спадного меню:

Саме цей сайт буде видалено з вашої історії перегляду.

Тепер ви знаєте, як видалити історію веб-перегляду - повністю або частково - з деяких основних браузерів, що використовуються сьогодні.