Типографіка - сімейні типи, класифікації та комбінування шрифтів

Тип сім'ї

Сімейства типів - це діапазони конструкцій шрифтів. Кожна сім'я є різновидом основного стилю алфавіту. Існують сотні, а може, навіть тисячі шрифтових сімей.

Стиль посилання:

Історія

Сімейства понять типу не формувалися, коли шрифти були вперше винайдені, і всі шрифти були римськими. У перші роки 16 століття було введено скоропис. Курсив також називали курсивом, названий на честь Італії, де ідея була популяризована. Римляни були одним типом шрифта, а курсив - іншим, як засічки та без зарубок, і все ще не існувало сімейств шрифтів.

Розділові знаки

Розділові знаки дають емоції типу і вказують, коли зупинятись, сповільнювати та багато іншого.

Існує сім типів сімейств шрифтів

 • Старий стиль
 • Перехідний
 • Сучасна
 • Слябова засічка
 • Без зарубок
 • Декоративні
 • Сценарій-скоропис

Поєднання шрифтів

Основи поєднання шрифтів

Які шрифти добре виглядають разом, а які ні? Якщо ви коли-небудь боролися з цим питанням, ви не самотні. Дізнайтеся, як поєднувати різні шрифти та стилі, ознайомившись із цими розумними комбінаціями!

Спробуйте ці кроки по одному

 • З’єднайте звичайний жирний шрифт, щоб створити тонкий контраст
 • Збалансуйте шрифт сценарію жирним шрифтом
 • Підключіть високий та короткий шрифт для створення візуального інтересу
 • З’єднайте шрифти з різною вагою, щоб створити сильний контраст
 • З’єднайте звичайний курсив, щоб створити акцент

Не існує жорстких правил вибору шрифтів, але часто можна уникнути необхідності вибору нових шрифтів, стилізуючи існуючий шрифт для створення візуальної ієрархії. Якщо ви сумніваєтесь, будьте простими.

Дизайнери дотримуються різних філософій, щоб визначити, коли і як поєднувати гарнітури.

Якірний або рольовий шрифт

Якщо ваш проект передбачає великі обсяги тексту, оберіть якірний шрифт для основного тексту. Цей гарнітурний шрифт буде керувати рештою вибору дизайну, коли ви будете проводити постійні випробування та вдосконалення різних комбінацій гарнітур проти вашого анкера.

Контрастні шрифти

Для проектів з легким текстом чітка ієрархічна роль шрифту не викликає великого занепокоєння, як візуальний ефект. Поєднайте контрастні гарнітури, такі як зарубки та без зарубок. Дизайнери часто діляться своїми улюбленими парами шрифтів, тому шукайте та експериментуйте, поки не створите приємний результат.

Шрифт сім'ї

Багато ливарних заводів створюють гарнітури з великими додатковими функціями, такими як кілька ваг та футлярів, декоративні гліфи, версії із засічками та без засічок тощо. Ви можете використовувати одну сімейство типів, як це, щоб забезпечити послідовний дизайн, творчо використовуючи ці додаткові функції, щоб надати додатковий акцент або прикраса, яка в іншому випадку може вимагати іншої гарнітури. Сімейства шрифтів часто є великим компромісом щодо візуальної послідовності та типографської гнучкості.

Класифікації типів

Майже всі гарнітури належать до тієї чи іншої групи. Ця система класифікації гарнітур розроблена у ХІХ ст. Кожен шрифт має власну візуальну структуру, впливи, наміри та історичне значення.

Основна класифікація шрифтів така:

 • Зарубіжні шрифти : ці шрифти мають невеликі розширення, що прикрашають основну структуру гарнітури. Шрифтові шрифти існують з самого початку типу. Вони помітні в старовинних стилях та гуманістичних зарубках типу Гарамонд. Баскервіль, інший шрифт із зарубками належить до перехідної ери. Бодоні та Роквелл є частиною шрифтів у стилі модерн та плит із засічками (єгипетські).
 • Sans-serif : Sans означає без. Ці шрифти позбавлені цих невеликих розширень, отже, без засічок. Прикладами є Gill sans, що має гуманістичні відтінки, Helvetica з перехідними характеристиками тощо.
 • Сценарій : Форми літер, розроблені у тісному взаємозв'язку з людським почерком, є шрифтовими шрифтами. Вони гнучкі за своїм характером з різною шириною ходу. Приклад: сценарій бістро, шелі, мінстраль тощо.
 • Blackletter : сміливий стиль каліграфії, який активно використовувався під час Відродження. Приклад: Fraktur
 • Декоративні : шрифти, які не входять до інших категорій, мають декоративний характер. Створений для конкретних випадків використання, які в основному складаються з заголовків, плакатів тощо.

Крім того, можна виділити три основні групи для класифікації типів, що відповідають різним періодам у мистецтві та літературі:

 • Гуманістичні форми листів належать до епохи Відродження приблизно 15-16 століття. Вони точно імітують каліграфію та рух рук людини. Старі засічки слідували гуманістичним формам букв. Прикладами гуманістичного типу є: Сабон, Кентавр, Адобд Дженсон, Гілл Санс тощо.
 • Перехідні форми букв є частиною епохи бароко. Вони являють собою перехід від гуманістичних шрифтів старого стилю до сучасних шрифтів. Прикладами є: Баскервіль, Times Roman, Helvetica тощо.
 • Сучасні форми листів є частиною періоду просвітництва приблизно 18-19 століття. Вони відображають радикальний перехід від традиційної типографії до більш абстрактного дизайну. Прикладами є: Бодоні, Футура тощо.