Як написати чудове резюме молодшого розробника за кілька простих кроків

Отже, ви бачили рекламу ролі молодшого розробника, про яку мрієте, і думаєте про подання заявки. Настав час написати це Резюме! Нічого кращого, ніж сісти до чистого аркуша паперу і не знати, з чого почати, так?

Резюме - це перше, що бачить рекрутер. Це шлюз до процесу співбесіди, і це може бути різницею між тим, як отримати роботу, про яку мрієте, і, ну, не отримати її. І, маючи одну сторінку формату А4, ви захочете переконатися, що вона перевірена.

Потрапляння в правильне мислення

Перш ніж розпочати резюме, важливо сформувати правильний спосіб мислення. Вірте чи ні, але ваше ставлення з’явиться у вашому резюме. Будучи в змозі найняти молодших розробників, я легко розрізняю тих, хто «справді хоче роботу», і тих, хто «начебто хоче роботу».

Важлива впевненість у собі та своїх силах. Тож перед тим, як почати, поставте перед дзеркалом, поставте кам’янисту мелодію (або що завгодно вас накачує) і скажіть собі, що ви чудові.

Основні речі, які рекрутери шукають у молодших розробників:

 • Основна технологія
 • Пристрасть і рівень допитливості до технологій
 • Бажання вчитися

Вони знають, що ви на початку своєї кар’єри. Від першого дня від вас не очікують керівництва командами та проектування систем. Вони шукають того, хто має потенціал, але хто також може принести користь бізнесу.

Ви хочете переконати вербувальника у тому, що у вас є ці риси характеру і що ви - правильна людина для роботи.

Тож будьте сміливими, будьте впевнені в собі і пишайтеся тим, що ви досягли до цього часу. - і давайте все це розберемо на папері.

Що робить хороше резюме молодшого розробника?

Рекрутер витратить в середньому 15 секунд на сканування вашого резюме. Так, протягом тієї самої кількості часу, необхідного для прочитання цього абзацу, рекрутер вирішить, чи збираєтесь ви перейти до наступного етапу співбесіди.

Отже, як ви втискаєте всю важливу інформацію в 15 секунд, щоб прочитати?

 • Не ускладнювати. Вигадливі шаблони можуть виглядати гарно, але рекрутерам це байдуже. Мають чіткі заголовки, гарний інтервал між рядками та незмінний, зручний для читання шрифт.
 • Зберігайте його на 1-2 сторінки.
 • Надавайте перевагу коротким маркерам над довгими абзацами
 • Будьте чіткими та лаконічними. Намагайтеся уникати додавання вигадливих слів просто заради цього

Пристосуйте його до компанії

Пам’ятайте, ви намагаєтесь переконати компанію, що ви підходить для цієї ролі молодшого розробника. Однак, якщо роль призначена для розробника Python, зосередження резюме на JavaScript та React.js не приведе вас далеко.

Тож дослідіть роль, на яку претендуєте, і зосередьте всі свої моменти навколо перелічених критеріїв:

Отже, якщо ви повинні були подати заявку на цю роботу, ви хочете переконатись, що у вашому резюме є безліч деталей про проекти та навички, які показують, що ви знаєте розвиток інтерфейсу. Крім того, не завадило б згадати, як ти любиш відеоігри! ;)

Як слід структурувати резюме?

Основна структура, яку рекрутери шукатимуть у резюме:

 • Особисті дані / Контактні дані
 • Історія зайнятості (включаючи стажування та не пов'язані з розробкою програмного забезпечення)
 • Програмні проекти
 • Освіта
 • Додатковий досвід та нагороди
 • Технічні навички

Хоча це залежить від ваших обставин. Обов’язково поставте найцінніші / вражаючі розділи ближче до верху.

Якщо ви випускник комп'ютерного ступеня, і за вашим стажуванням, ця структура чудова.

Однак, якщо ви розробник-самоучка, не маючи попереднього досвіду, збільште розділ «Проекти програмного забезпечення» ближче до верху, оскільки саме цим ви будете виділятися.

Особисті дані, контактні дані, посилання

Це легкий біт. Зберігайте це стисло, у заголовку. Ви хочете включити своє ім’я в центр, а також деякі контактні дані та посилання на ваш GitHub, якщо воно у вас є. Використовуйте тут якомога менше місця, у нас є більше технічних речей, про які можна поговорити!

Програмні проекти

Якщо у вас немає попереднього досвіду розробки програмного забезпечення, це ваш шанс засяяти. Що стосується молодшого розробника, рекрутер зануриться в цей розділ, щоб перевірити, чи є у вас необхідні навички, необхідні для роботи.

Так само, навіть якщо у вас є досвід стажування, перелік 1-2 побічних проектів справить велике враження та збільшить ваші шанси отримати особисте співбесіду.

Перелічіть 3–5 найкращих проектів, які ви виконали на freeCodeCamp, завантажувальному таборі для кодування або з ваших сторонніх проектів.

Переконайтесь, що кожен проект показує щось інше, наприклад,

 • навички розвитку інтерфейсу,
 • навички розвитку бекенда,
 • навички розробки мобільних додатків,
 • робота з кінцевими користувачами,
 • UX / Навички дизайну,
 • навички співпраці та командної роботи,
 • складні проблеми

…і так далі. Для кожного проекту перелічіть наступне:

 • Використані технології
 • Короткий опис проекту
 • Вміння, реалізоване та вирішені вами проблеми

Пов’яжіть кожен зі своїм GitHub, або навіть краще, якщо у вас він розміщений, залиште посилання на URL-адресу. Ваш код не повинен бути ідеальним. Хоча переконайтесь, що ваш код професійний. Наявність смішних коментарів та змінних може здатися гарною ідеєю, коли ваш код позбавлений сторонніх очей, але рекрутери можуть не бачити цього таким чином.

Скористайтеся цим, щоб показати, наскільки ви захоплені технологіями та вивченням нових речей. Пам’ятайте, це те, що рекрутери шукають у пошуках молодшого розробника!

Наприклад, можна сказати;

«Я зіткнувся з певною проблемою , тому створив веб-програму за допомогою React.js та Node.js, яка робить неймовірну річ . Крім того, мені було дуже цікаво вивчати розробку на стороні сервера »

Просто, але ефективно.

Працевлаштування

Тут ви перелічуєте свою історію зайнятості (наприклад, стажування та попередні роботи).

Не маєте історії зайнятості, пов’язаної з розвитком? Натомість додайте свою останню історію працевлаштування. Наприклад, якщо ви працювали бухгалтером, запишіть це.

Якщо можете, додайте 2 попередні роботи, на яких ви працювали.

Для кожного потрібно додати свою роль, назву компанії та час, проведений у ролі.

Перелічіть проекти, над якими ви працювали, а також маркований список речей, які ви виконали за цю роль. Ось приклад однієї з моїх попередніх ролей:

Не просто заявляйте, що ви зробили, а чому ви щось змінили. Наприклад, ви можете сказати,

"Я працював над додаванням соціального входу та реєстрації до програми"

Що нормально, я здогадуюсь, це суть питання. Але як щодо цього:

«Працював над соціальним входом та реєстрацією. Це призвело до швидкого та простого входу, а також до більшої кількості реєстрацій та оплати клієнтів "

Це не лише коротко описує те, що ви робили, але й вплив, який він робить на бізнес. Пам’ятайте, компанія шукає когось, хто може вплинути.

Але що, якщо у вас немає попередніх стажувань чи досвіду розробки програмного забезпечення, про які можна поговорити?

Не хвилюйтеся, ви все ще можете перерахувати проекти з попередніх робіт. Основна мета тут - показати рекрутеру, що ви можете керувати проектами, працювати в команді та ефективно сприяти успіху бізнесу.

Освіта

Ваше резюме приходить чудово! Тепер настав час для кількох останніх шматочків інформації.

Ви захочете додати найвищу кваліфікацію, якою володієте. Також непогано додати кілька рядків про будь-які завершені проекти / дисертації, які ви закінчили. Це допоможе, якщо вам здається, що ви трохи легкі в розділах " Зайнятість та програмні проекти" .

Наразі місця у вашому резюме можуть бути обмеженими, тому намагайтеся тримати це як можна коротше:

Досягнення, хобі та навички

Додайте будь-які досягнення та досягнення, якщо вони у вас є; як лідерська діяльність або нагороди. Якщо ви відвідуєте зустрічі або конференції у вільний час, додайте це до свого резюме. Це зміцнить ваші вміння та пристрасть до технологій.

Нарешті, ви хочете додати 1–2 вкладиші зі своїми технологічними навичками. Підійде простий список, відокремлений комами. Це корисно для рекрутерів, щоб швидко оглянути ваші сфери знань.

Чого не можна робити

 • Намагайся не повторюватися. Якщо ви згадали, що використовували JavaScript, не потрібно повторювати його багато разів
 • Залиште загальні терміни, тобто “Натомість я можу спілкуватися з членами команди”, покажіть, як, наприклад, “робота над Team Project X показує, що я можу добре спілкуватися”.
 • Не бреши. Якщо ви раніше не користувались певною мовою, залиште її у своєму резюме. Швидше за все, вас опинять на співбесіді, і цього ніхто не хоче.
 • Не залишайте поза увагою проекти чи досягнення, оскільки вони не були завершені, якщо це додає вартості, додайте його!

Дякуємо за читання!

Зараз я створюю купу путівників, статей та відеокурсів, які допоможуть вам у вашій подорожі до веб-розробки. Якщо ви хочете бути його частиною, не забудьте приєднатися до списку розсилки на chrisblakely.dev!