Переваги та недоліки JavaScript

Як і у всіх мовах програмування, JavaScript має певні переваги та недоліки. Багато з них пов'язані з тим, як JavaScript часто виконується безпосередньо в браузері клієнта. Але є й інші способи використання JavaScript, які дозволяють йому мати ті ж переваги мов на стороні сервера.

Переваги JavaScript

 • Швидкість - JavaScript має тенденцію бути дуже швидким, оскільки він часто запускається відразу в браузері клієнта. Поки він не вимагає зовнішніх ресурсів, JavaScript не сповільнюється через виклики до серверного сервера. Крім того, всі основні браузери підтримують компіляцію JIT (вчасно) для JavaScript, що означає, що немає необхідності компілювати код перед його запуском.
 • Простота - синтаксис JavaScript був натхненний Java і його порівняно легко вивчити порівняно з іншими популярними мовами, такими як C ++.
 • Популярність - JavaScript є скрізь в Інтернеті, і з появою Node.js все частіше використовується на серверній основі. Існує незліченна кількість ресурсів для вивчення JavaScript. Як StackOverflow, так і GitHub демонструють дедалі більшу кількість проектів, які використовують JavaScript, і привабливість, яку вона здобула за останні роки, очікується лише збільшення.
 • Сумісність - На відміну від PHP чи інших мов сценаріїв, JavaScript можна вставити на будь-яку веб-сторінку. JavaScript можна використовувати в багатьох різних видах програм завдяки підтримці інших мов, таких як Pearl та PHP.
 • Навантаження сервера - JavaScript працює на стороні клієнта, тому загалом зменшує попит на сервери, а простим програмам сервер може взагалі не знадобитися.
 • Розширені інтерфейси - JavaScript можна використовувати для створення таких функцій, як перетягування та компонентів, таких як повзунки, що все значно покращує користувальницький інтерфейс та досвід роботи на сайті.
 • Розширена функціональність - Розробники можуть розширити функціональність веб-сторінок, написавши фрагменти JavaScript для сторонніх доповнень, таких як Greasemonkey.
 • Універсальність - Є багато способів використовувати JavaScript через сервери Node.js. Якщо ви хотіли завантажити Node.js за допомогою Express, використовувати базу даних документів, як MongoDB, і використовувати JavaScript на інтерфейсі для клієнтів, можна розробити цілу програму JavaScript спереду назад, використовуючи лише JavaScript.
 • Оновлення - З моменту появи ECMAScript 5 (специфікація сценаріїв, на яку покладається JavaScript), ECMA International займається оновленням JavaScript щорічно. Наразі ми отримали підтримку браузера для ES6 у 2017 році і сподіваємось на підтримку ES7 у майбутньому.

Недоліки JavaScript

 • Захист на стороні клієнта - оскільки код JavaScript виконується на стороні клієнта, помилки та недогляди іноді можуть бути використані для зловмисних цілей. Через це деякі люди вирішують повністю вимкнути JavaScript.
 • Підтримка браузера - Хоча сценарії на стороні сервера завжди дають однакові результати, різні браузери іноді інтерпретують код JavaScript по-різному. У наш час відмінності мінімальні, і вам не слід турбуватися про це, поки ви тестуєте свій сценарій у всіх основних браузерах.