Як форматувати код у Markdown

Існує два способи форматування коду в Markdown. Ви можете використовувати вбудований код, розміщуючи зворотні позначки (`) навколо частин рядка, або ви можете використовувати блок коду, до якого деякі візуалізатори застосовуватимуть підсвічування синтаксису.

Вбудований код

Ви можете використовувати вбудоване форматування коду, щоб підкреслити невелику команду або фрагмент синтаксису в рядку, який ви пишете.

Наприклад, ви можете згадати Array.protoype.map()метод JavaScript . Використовуючи вбудоване форматування коду, стає зрозуміло, що це фрагмент коду. Ви також можете використовувати його для ілюстрації команди терміналу, наприклад yarn install.

Щоб використовувати вбудоване форматування коду, просто оберніть код, який ви хочете відформатувати, у зворотні позначки. На стандартній американській клавіатурі QWERTY-клавіатури це можна знайти ліворуч від '1' і вище клавіші Tab. Докладніше про розташування зворотного тику на міжнародних клавіатурах подано нижче.

Наприклад, написання `Array.prototype.map ()` у розмітці відображатиметься як Array.prototype.map().

Блоки коду

Щоб писати довші або докладніші фрагменти коду, часто краще розмістити їх всередині блоку коду. Блоки коду дозволяють використовувати кілька рядків, а розмітка робить його всередині власного вікна та шрифтом типу коду.

Для цього розпочніть свій блок з рядка із трьох зворотних позначок. Це сигналізує про націнку, що ви створюєте блок коду. Вам потрібно буде закінчити ще одним рядком із трьох зворотних позначок. Наприклад:

``

var add2 = функція (число) {

  номер повернення + 2;

}

``

відображатиметься при націнці як:

var add2 = function(number) { return number + 2; }

Підсвічування синтаксису

Незважаючи на те, що націлювання не підтримується спочатку, багато механізмів зменшення розмірів, включаючи той, що використовується GitHub, підтримуватимуть виділення синтаксису. Це означає, що, повідомляючи розмітку, яку мову ви використовуєте всередині блоку коду, він додасть кольори, як IDE.

Ви можете зробити це, додавши назву мови в той самий рядок, що і ваші три початкові галочки. У наведеному вище прикладі, якщо замість першого рядка `` ви можете написати `` js, тоді до блоку буде застосовано підсвічування JavaScript.

var add2 = function(number) { return number + 2; }

Однак підсвічування синтаксису можна застосувати не лише до JavaScript. Ви можете використовувати `` html:

Hello World

`` рубін:

"Hello World".split('').each do |letter| puts letter end

або `` python:

a, b = 0, 1 while b < 10: print(b) a, b = a, a + b

Тільки пам’ятайте, не всі двигуни розмітки застосовуватимуть підсвічування синтаксису.

Зворотні позначки на міжнародних клавіатурах

Розташування клавіші зворотного тику може бути різним на різних клавіатурах, і якщо ви не використовуєте американську клавіатуру QWERTY-клавіатури, знайти її може бути складно. У цьому корисному посібнику перелічено деякі способи пошуку ключа зворотного позначення, які ми зібрали тут нижче:

QWERTY та QWERTZ:

AZERTY: