Ось найкращі мови програмування для вивчення у 2018 році

Це остаточний посібник для тих, хто хоче вибрати правильний шлях кар’єри мови програмування у 2018 році.

І дозвольте мені щось пояснити:

Це не “найкращі найгарячіші мови”, що кидає купу імен та модних слів.

Це об’єктивний та практичний огляд поточного стану, тенденцій та безпечних прогнозів ІТ-галузі на найближче майбутнє на початок 2018 року.

Він базується на статистичних даних з різних перевірених джерел і є результатом двотижневого періоду поглиблених досліджень.

Мета цієї публікації - допомогти вам прийняти обґрунтоване рішення щодо того, які мови шукає ІТ-ринок у 2018 році. Це допоможе вам вирішити, яку нішу вартує часу та зусиль для освоєння, а яка допоможе вам розпочати (або продовжувати) успішну та вигідну кар'єру розробника програмного забезпечення .

Намагаючись вирішити, яка мова програмування робить найкращий кар’єрний шлях, розробники, як правило, шукають ці чотири риси:

  1. Висока зарплата
  2. Популярність - безліч вакансій, різноманітність
  3. Тенденція ставати більш затребуваною в майбутньому
  4. Бажано простий у навчанні та приємний для роботи

Для кожної мови, зазначеної у списку, ви побачите:

  1. Короткий вступ, щоб ознайомити вас з мовою, які варіанти кар’єри вона може запропонувати та що в цьому круто
  2. Діаграми популярності мови відповідно до TIOBE та GitHub Octoverse
  3. Порівняння зарплати на основі даних Indeed.com та опитування StackOverflow за 2017 рік
  4. Тенденція попиту за останні п’ять років за даними Google Trends
  5. Короткий приклад фрагмента коду, який дає вам наочне уявлення про синтаксис мови

Врешті-решт, я включив чотири менш відомі мови, які набули стрімкої популярності за останні кілька років і, як очікується, будуть дуже затребувані в 2018 році.

Давайте зануримось прямо з вибором номер один.

1. JavaScript

Відповідно до щорічного опитування StackOverflow, JavaScript є найпопулярнішою мовою, і 62,5% респондентів заявляють, що використовують його.

Це, безперечно, домінуюча мова в Інтернеті, і зростання JavaScript за останнє десятиліття був величезним. Чому? Просто озирніться навколо і порахуйте, скільки пристроїв з підтримкою Інтернету ви можете бачити. Співзасновник Stack Overflow і популярний програміст Джефф Етвуд знаменито сказав:

Будь-яка програма, яка може бути написана на JavaScript, врешті-решт буде написана на JavaScript.

Маючи це на увазі, можна з упевненістю сказати, що в 2018 році та пізніше можливостей JavaScript не буде бракувати.

Знання JavaScript подаються у безліч інтерфейсних фреймворків, таких як Angular, React, Ember, Backbone та інші, а також середовище виконання Node.js, яке дозволяє запускати JavaScript на серверній панелі з високою ефективністю.

Три з чотирьох найпопулярніших фреймворків на 2017 рік за версією StackOverflow базуються на JavaScript.

Якщо вам подобається відразу бачити результати своєї роботи в дії, наприклад, створюючи інтерактивні веб-компоненти, JavaScript - це гарна ідея для вас. Майте на увазі, що кар’єра в JavaScript неявно означає, що вам також повинні бути комфортні HTML і CSS, з яких, власне, і складаються веб-сторінки.

Такі інструменти, як Apache Cordova або React Native, дозволяють використовувати JavaScript для мобільних додатків. Можливо навіть зайнятися розробкою ігор або розробкою настільних додатків за допомогою таких проектів, як Electron.

Давайте подивимося, яка статистика за JavaScript є першим вибором:

Тенденція популярності JavaScript протягом останніх 5 років: Постійне зростання

Приклад коду JavaScript:

2. Стрімкий

Swift - відносно нова мова програмування, випущена Apple у 2014 році. Це мова для розробки власних додатків для iOS або macOS.

Вважається поліпшенням щодо зручності використання та продуктивності порівняно з Objective-C - мовою, що використовується для операційних систем Apple iOS та macOS.

Swift, як правило, віддають перевагу розробники, займаючи 4 місце у списку найулюбленіших мов на 2017 рік, після того, як він став 1 місцем у 2015 році. Якщо ви починаєте кар’єру у Swift, швидше за все, вам сподобається.

Якщо ви хочете зайнятися розробкою мобільних пристроїв, вам неодмінно слід розглядати Swift як високооплачуваний кар’єрний шлях. Як правило, програми для iOS виявилися вигіднішими, ніж програми для Android.

Стрімка тенденція до популярності протягом останніх 5 років: Круте зростання

Швидкий приклад фрагмента коду:

3. Пітон

Python - мова загального призначення, яку сьогодні ви можете знайти майже скрізь. Ви знайдете його у веб-додатках, настільних програмах, мережевих серверах, машинному навчанні, медіа-інструментах тощо.

Його використовують такі великі гравці, як NASA чи Google, де творець Python Гвідо ван Россум працював близько 8 років, пишучи переважно ... Python.

Код Python акуратний, читабельний та добре структурований. Правильний відступ тут не лише для краси - він визначає виконання коду.

Структури веб-розробки на базі Python, такі як Django та Flask, набирають все більшої популярності. Крім того, мова забезпечена якісними бібліотеками машинного навчання та аналізу даних, такими як Scikit-learn та Pandas.

В цілому, кар’єрні шляхи з Python різні, і тут потрібно залишатися. Це хороший вибір для початківців розробників, оскільки він високого рівня і простий для читання та розуміння.

Тенденція популярності Python протягом останніх 5 років: Вражає

Приклад фрагмента коду Python:

4. Java

Мова Java є, мабуть, найпопулярнішою мовою програмування, оскільки 90% компаній Fortune 500 активно використовують її. Його відомий слоган "пиши один раз, біжи куди завгодно" захоплює один із ключів, що робить Java настільки цінним - її потужна віртуальна машина Java (JVM), що робить її сумісною на різних платформах.

Популярні кар’єрні шляхи з Java - це серверний розробник, розробник великих даних, інженер вбудованих систем або розробник Android. Хоча на даний момент не наймодніша мова, Java використовується настільки широко, що ми можемо гарантувати, що вона нікуди не дінеться в наступне десятиліття і далі.

Через це ви можете бути впевнені, що у вашому місті та віддалено існує безліч позицій роботи на Java, чого не можна сказати про деякі менш популярні мови в цьому списку. Отже, якщо вам зручно користуватися Java, це лише питання часу, коли ви знайдете правильне місце.

Тенденція популярності Java за останні 5 років: зменшення

Фрагмент коду Java:

5. С ++

C ++ - це високоефективна та гнучка мова, вперше створена ще в 1985 році. Вона залишається дуже затребуваною завдяки своїй продуктивності, надійності та різноманітності контекстів, в яких ви можете її використовувати.

Багато великих систем було створено та успішно підтримується за допомогою C ++, включаючи такі, як Microsoft, Oracle, PayPal та Adobe.

Кар’єра на C ++, як правило, передбачає розробку настільних програм, особливо для завдань, що вимагають великої продуктивності. Хоча це досить складно, комфорт з C ++ дасть вам глибше розуміння того, як працюють мови, наприклад, забезпечивши можливості для маніпуляцій з низьким рівнем пам'яті.

Тенденція популярності C ++ за останні 5 років: злети та падіння

Приклад фрагмента коду на C ++:

6. Рубін

Ruby - одна з найулюбленіших мов програмування. Він розроблений, щоб бути дружелюбним і простим у використанні розробниками, оскільки навіть його власний слоган є “найкращим другом програміста”.

Ruby - мова високого рівня, яка прагне досягти багатого за допомогою кількох рядків чистого, читабельного коду. Це іноді вимагає значних зусиль "під капотом", що робить Ruby відносно повільнішим з точки зору ефективності порівняно з іншими популярними мовами - але це, безумовно, підвищує вашу продуктивність.

Добре написаний код Ruby майже схожий на речення, написані простою англійською мовою. Це чудовий вибір для вивчення першої мови, оскільки початківці, як правило, швидко підбирають її та насолоджуються нею.

Ruby в основному використовується для найпопулярнішого фреймворку - Ruby on Rails. Ruby on Rails - це веб-фреймворк, який об'єднує всі ідеї Ruby у потужний інструмент для Інтернету. Велика продуктивність, досягнута за допомогою Rails, робить його загальним вибором для стартапів, які прагнуть до запуску.

Кар'єра з Ruby on Rails, безумовно, є чудовим вибором, оскільки структура "оптимізована для щастя програміста", а також добре оплачується. Єдиним серйозним недоліком кар’єри з Рубі є те, що мова не настільки популярна в порівнянні з мовами, згаданими вище. Таким чином, кількість вакансій у Ruby може бути обмежена в деяких місцях.

Тенденція популярності рубіну протягом останніх 5 років: зменшення

Приклад фрагмента коду Ruby:

7. Іржа

Руст спонсорується Mozilla, і його другий рік поспіль в опитуваннях StackOverflow визнали найбільш сподобався розробникам. Це порівняно нова мова, вперше з’явилася в 2010 році, яка вже набула неабиякої популярності і, як очікується, ще більше вдосконалиться в майбутньому.

Rust - це компільована мова, яку часто порівнюють із C як з точки зору використання, так і з точки зору ефективності. Головна відмінність полягає в тому, що Rust безпечний для пам'яті. Однією з найпоширеніших несправностей, яку ви можете зустріти в коді С, є звисаючі вказівники, переповнення буфера або будь-який інший тип помилок пам'яті. Rust створюється з метою уникнення таких помилок - мова буквально унеможливлює вам робити такі помилки, оскільки вони виявляються під час компіляції (до того, як код був запущений).

Для новачків Rust може бути складною проблемою, оскільки він наполягає на різних правилах для забезпечення безпеки пам’яті. Однак досвідчені розробники це люблять, і цілком можливо, що в найближчі кілька років Rust буде користуватися дуже високим попитом.

Що стосується зарплати, то Руст вважається добре оплачуваним, посідаючи друге місце у світі в опитуванні StackOverflow 2017 року.

Ще однією причиною вибрати Rust є те, що мова розробляється загальновизнаним іменем в ІТ, Mozilla.

Тенденція популярності іржі протягом останніх 5 років: зростання

Фрагмент коду прикладу іржі:

8. Еліксир

Еліксир - ще одна нова мова, яка вперше з’явилася в 2011 році, і відразу ж завоювала популярність.

Elixir був натхненний Erlang, мовою, розробленою ще у 1980-х роках компанією Ericsson, і є, мабуть, одним із найкращих інструментів для важкої паралелі. Сам автор "Еліксиру" Хосе Валім сказав, що йому все подобається в Ерлангі, але він також бачить поле для вдосконалення. Найбільшим недоліком Erlang для розробників є часто химерний синтаксис та зручність використання, а також відсутність інтуїтивного управління пакетами.

Таким чином, з'являється Еліксир, що поєднує аспекти Ruby, дуже зручної для розробників мови та екосистеми, та Ерлінг.

Еліксир в основному використовується для веб-розробки, а варіанти кар’єри, як правило, добре оплачуються, але обмежені. Популярність мови з кожним роком зростає, тому, якщо у вашому місті є різні ІТ-компанії, розробники Elixir можуть бути дуже затребуваними.

За зарплатою, Elixir, як правило, добре оплачується, займаючи третє місце у світі в опитуванні StackOverflow 2017 року.

Тенденція популярності еліксиру протягом останніх 5 років: зростання

Приклад фрагмента коду для еліксиру:

9. Скала

Scala розшифровується як Scalable Language і є однією з багатьох спроб "переписати Java", одночасно покращуючи її недоліки. Код Scala компілюється для запуску на віртуальній машині Java (JVM).

Ми можемо сміливо погодитися з тим, що Scala вже досягла успіху, враховуючи той факт, що такі великі компанії, як LinkedIn, Twitter і The Guardian, використовують її у своїх кодових базах.

Scala має репутацію складної мови для вивчення для молодшого розробника. Але ті, хто пройшов курс навчання, мабуть, насолоджуються чудовою кар’єрою, оскільки відкриті посади для розробників Scala, безумовно, з’являються все більше і більше.

За даними звіту StackOverflow за 2017 рік, Scala посідає високе місце серед опитувань заробітної плати, ввівши в першу десятку у всьому світі та розділивши перше місце в США.

Тенденція популярності Scala за останні 5 років: зростання

Приклад коду Scala:

10. Р

R - мова програмування та середовище, що використовується для статистики, графічного подання та аналізу даних. Це вибір № 1 для вчених-дослідників. Якщо ви зацікавлені в цій галузі, то R - це стабільний та вигідний вибір кар’єри для вас.

Р тенденція популярності за останні 5 років: Постійний підйом

Приклад фрагмента коду R:

На цьому завершується перелік десяти найкращих мов програмування, які слід розглянути в 2018 році.

Якщо ви шукаєте безкоштовні курси, щоб спробувати будь-яку з вищезазначених мов, ви можете ознайомитися з нашими порадами щодо вибору з найкращих навчальних посібників або навіть мати спеціальний підручник для перегляду веб-сайтів для вас.

Якщо у вас виникли запитання щодо майбутньої кар’єри розробника програмного забезпечення, скористайтеся нашим безкоштовним матеріалом або зв’яжіться з нами для отримання професійної думки.

Що далі?

Вибрати правильний шлях до мовної кар’єри - це чудово, але зазвичай проблеми виникають при спробі отримати достатньо хороший рівень і прийняти на роботу.

Далі я зупинюсь на результатах мого дослідження про те, чому багато розробників відмовляються, перш ніж отримати роботу. Основна причина насправді досить проста.