Меню «Пуск» Windows 10 не працює (вирішено)

Windows 10 пройшла довгий шлях з часу свого першого запуску в 2015 році. Кожне оновлення приносить багато нових функцій, і Microsoft прийняла спільноту з відкритим кодом так, як колись вважали неможливим.

Проте, як і в будь-якій операційній системі, є помилки. І одна з найпоширеніших помилок, з якими стикалися люди під управлінням Windows 10, полягає в тому, що меню «Пуск» раптово перестає працювати.

Іноді відкрите меню "Пуск" зависає і не реагує, а інколи воно взагалі не відкриється, коли ви натискаєте кнопку "Пуск".

Незалежно від конкретної проблеми, яка виникає у меню «Пуск» Windows 10, ми розглянемо деякі швидкі та не дуже швидкі виправлення в цій статті.

Як перезапустити Провідник Windows

Провідник Windows, який тепер називається Провідник файлів, - це програма, яку ви використовуєте для перегляду вашої файлової системи та відкриття програм та файлів. Але він також контролює такі речі, як меню "Пуск", панель завдань та інші програми.

Якщо у вас проблема з меню «Пуск», перше, що ви можете спробувати, це перезапустити процес «Провідник Windows» у диспетчері завдань.

Щоб відкрити диспетчер завдань, натисніть Ctrl + Alt + Delete , а потім натисніть кнопку «Диспетчер завдань».

Клацніть на “Докладніше”, щоб побачити повний список відкритих програм та фонових процесів, які ви запускаєте:

Прокрутіть список, поки не знайдете процес “Провідник Windows”. Потім клацніть правою кнопкою миші на "Провідник Windows" і виберіть "Перезапустити":

Коли Windows перезапустить Провідник Windows / Finder, разом із панеллю завдань та меню «Пуск» буде короткий спалах.

Після цього спробуйте відкрити меню «Пуск». Якщо це все ще не працює нормально, спробуйте одне з інших виправлень нижче.

Як відновити пошкоджені або відсутні системні файли Windows

Іноді оновлення зіпсується, або ви випадково видалили важливий файл під час копання по файловій системі.

Якщо меню «Пуск» усе ще доставляє вам проблеми або інші основні програми Windows аварійно завершують роботу, тоді ви можете спробувати відновити відсутні або пошкоджені системні файли Windows.

Для цього вам потрібно буде відкрити командний рядок Windows як адміністратор і запустити програму перевірки системних файлів.

Після того, як ви відкрили командний рядок як адміністратор, запустіть команду sfc /scannow:

Перевірка системних файлів почне переглядати всі ваші системні файли та замінить усі пошкоджені або відсутні файли кешованою копією.

Цей процес може зайняти трохи часу, тому сміливо займайтеся чимось іншим протягом 5-10 хвилин. Тільки будьте обережні, щоб не закривати вікно, поки sfcробить свою справу.

Після завершення перевірки системних файлів ви побачите або звіт про всі замінені файли, або якщо все було нормально, ви побачите таке повідомлення:

Якщо перевірка системних файлів замінила пошкоджені або відсутні системні файли, збережіть усі відкриті роботи та перезавантажте комп'ютер. Після повторного входу спробуйте відкрити меню «Пуск», щоб перевірити, чи це вирішило ваші проблеми.

Примітка: Ви також можете використовувати Powershell для запуску sfc /scannowкоманди, але пам’ятайте, що вам потрібно буде відкрити піднятий термінал Powershell.

Як скинути меню "Пуск" із програмами Windows 10 за замовчуванням

Наступне, що ви можете спробувати - це повністю скинути меню «Пуск», а також усі програми Windows 10, які були попередньо встановлені або встановлені з магазину Microsoft.

Для цього вам потрібно буде відкрити PowerShell як адміністратор - Командний рядок не буде працювати для команди, яку ви будете виконувати.

Існує багато способів відкрити PowerShell, але одним із найшвидших способів є використання програми Run.

Скористайтеся комбінацією клавіш Windows + R, щоб відкрити програму Run, введіть "PowerShell", а потім натисніть кнопку "OK":

Це має відкрити термінал PowerShell з адміністративними привілеями.

У терміналі PowerShell виконайте таку команду:

Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"} 

Get-AppXPackageКоманда буде намагатися перевстановити все за замовчуванням і додатки для Windows, в тому числі в меню Пуск і панель пошуку.

Він також зареєструє файл маніфесту для кожної програми, яку він переінсталює. Вам не потрібно турбуватися про файли маніфестів - це просто те, що потрібно Windows для запуску кожної програми.

Дайте йому 5-10 хвилин і переконайтеся, що ви не закриваєте вікно PowerShell, поки воно не закінчиться.

Примітка. Під час роботи команди можуть з’являтися деякі страшні помилки Get-AppXPackage. Не турбуйтеся про них - більшість - це лише попередження про те, чому програму не можна перевстановити:

Коли Get-AppXPackageкоманда закінчена, перезавантажте комп'ютер, увійдіть до системи та спробуйте відкрити меню «Пуск».

Як скинути інсталяцію Windows 10

If none of the above methods fixed the Start Menu, the last thing you can try is to do a factory reset of your Windows 10 installation. But keep in mind that this is an "almost-scorched-earth" method, and should only be used as a last resort.

Resetting your Windows 10 installation should keep all of your personal files intact (documents, pictures, videos, and so on), but will uninstall all the other drivers and programs you've installed. Basically this resets your computer to the state it was in when you first turned it on.

Before going any further, make backups of all your important files using a flash drive, external HDD/SSD, and/or an online file host like Google Drive or Dropbox.

In fact, make two backups. You probably won't need them, but it doesn't hurt.

When you've finished backing up all your files, open a PowerShell terminal – use the shortcut Windows Key + R, enter "powershell", then click the "OK" button.

In the PowerShell terminal, run the command systemreset to bring up the Windows reset wizard.

Next, click the "Keep my files" button:

Wait a moment while the wizard analyzes your system. Then, you'll see a list of all the programs that'll be removed:

Click the "Next" button, and follow the instructions to reset your Windows 10 installation.

Once you're finished resetting Windows and creating a new user, the Start Menu should be working again.

"Cortana, open the Start Menu"

So those are all the ways to fix the Windows 10 Start Menu, listed from easiest to hardest.

Did any of these methods work for you? Is there another way to open the Start Menu that I missed? Let me know about it on Twitter.