10 команд Git, які повинен знати кожен розробник

Git є важливою частиною щоденного програмування (особливо якщо ви працюєте з командою) і широко використовується в індустрії програмного забезпечення.

Оскільки існує багато різних команд, якими ви можете скористатися, освоєння Git вимагає часу. Але деякі команди використовуються частіше (деякі щодня). Тож у цьому дописі я поділюсь та поясню 10 найбільш часто використовуваних команд Git, які повинен знати кожен розробник.

Примітка. Щоб зрозуміти цю статтю, потрібно знати основи Git.

1. Клон Git

Git clone - це команда для завантаження існуючого вихідного коду з віддаленого сховища (наприклад, Github). Іншими словами, Git clone в основному робить ідентичну копію останньої версії проекту у сховищі та зберігає її на вашому комп’ютері.

Є кілька способів завантажити вихідний код, але переважно я віддаю перевагу клону з https :

git clone 

Наприклад, якщо ми хочемо завантажити проект з Github, все, що нам потрібно зробити, це натиснути зелену кнопку (клонувати або завантажити), скопіювати URL-адресу у поле та вставити її після команди git clone, яку я показав правильно вище.

Це зробить копію проекту у вашій локальній робочій області, щоб ви могли почати з нею працювати.

2. Гіт-гілка

Гілки дуже важливі у світі git. Використовуючи гілки, кілька розробників можуть паралельно працювати над одним проектом одночасно. Ми можемо використовувати команду git branch для створення, переліку та видалення гілок.

Створення нової гілки:

git branch 

Ця команда створить гілку локально . Щоб вставити нову гілку у віддалене сховище, потрібно скористатися наступною командою:

git push -u  

Перегляд гілок:

git branch or git branch --list

Видалення гілки:

git branch -d 

3. Git checkout

Це також одна з найбільш часто використовуваних команд Git. Щоб працювати у філії, спочатку потрібно перейти на неї. Ми використовуємо git checkout переважно для переключення з однієї гілки на іншу. Ми також можемо використовувати його для перевірки файлів і комітів.

git checkout 

Для успішного переключення між гілками потрібно виконати кілька кроків:

  • Зміни у вашій поточній гілці повинні бути зафіксовані або сховані перед тим, як перейти
  • Гілка, яку ви хочете перевірити, повинна існувати у вашому локальному

Існує також команда ярлика, яка дозволяє одночасно створювати та переходити до гілки:

git checkout -b 

Ця команда створює нову гілку у вашому локальному (-b означає гілка) і перевіряє гілку на нову відразу після її створення.

4. Статус Git

Команда Git status дає нам всю необхідну інформацію про поточну гілку. 

git status

Ми можемо збирати таку інформацію, як:

  • Чи актуальна поточна гілка
  • Чи є що-небудь робити, штовхати чи тягнути
  • Незалежно від того, чи є файли інсценованими, неінстальованими чи не відстеженими
  • Чи є файли, створені, змінені чи видалені

5. Git add

Коли ми створюємо, модифікуємо або видаляємо файл, ці зміни відбуватимуться в нашому локальному і не будуть включені до наступного коміту (якщо ми не змінимо конфігурації).

Нам потрібно використовувати команду git add, щоб включити зміни файлу (файлів) до нашого наступного коміту. 

Щоб додати один файл:

git add 

Щоб додати все відразу:

git add -A

Коли ви зайдете на скріншот вище в 4-му розділі, ви побачите, що є імена файлів червоного кольору - це означає, що це файли без інсталяції. Нестадійні файли не будуть включені у ваші коміти.

Щоб їх включити, нам потрібно використовувати git add:

Важливо: Команда git add не змінює сховище, і зміни не зберігаються, поки ми не використаємо git commit.

6. Git коміт

Це, можливо, найбільш вживана команда Git. Як тільки ми досягнемо певної точки розвитку, ми хочемо зберегти наші зміни (можливо, після певного завдання чи проблеми).

Git commit - це як встановити контрольну точку в процесі розробки, до якої ви можете повернутися пізніше, якщо потрібно.

Нам також потрібно написати коротке повідомлення, щоб пояснити, що ми розробили або змінили у вихідному коді.

git commit -m "commit message"

Важливо: Git commit зберігає ваші зміни лише локально.

7. Git push

Після внесення змін наступне, що ви хочете зробити, - надіслати зміни на віддалений сервер. Git push завантажує ваші коміти до віддаленого сховища.

git push  

Однак, якщо ваша гілка є нещодавно створеною, вам також потрібно завантажити гілку за допомогою такої команди:

git push --set-upstream  

або

git push -u origin 

Важливо: Git push завантажує лише внесені зміни.

8. Git тягнути

Команда git pull використовується для отримання оновлень з віддаленого репо. Ця команда являє собою комбінацію git fetch та git merge, що означає, що коли ми використовуємо git pull, вона отримує оновлення з віддаленого сховища (git fetch) і негайно застосовує останні зміни у вашому локальному (git merge).

git pull 

Ця операція може спричинити конфлікти, які вам потрібно вирішити вручну.

9. Git revert

Іноді нам потрібно скасувати внесені нами зміни. Існують різні способи скасувати зміни локально або віддалено (залежить від того, що нам потрібно), але ми повинні обережно використовувати ці команди, щоб уникнути небажаних видалень.

Більш безпечним способом скасування наших комітів є використання git revert . Щоб побачити нашу історію комітів , спочатку нам потрібно використовувати git log - oneline:

Тоді нам просто потрібно вказати хеш-код біля нашого коміту, який ми хотіли б скасувати:

git revert 3321844

Після цього ви побачите екран, як показано нижче - просто натисніть shift + q, щоб вийти:

Команда Git revert скасує даний коміт, але створить новий коміт, не видаляючи попередній:

Перевага використання git revert полягає в тому, що він не торкається історії комітів. Це означає, що ви все ще можете бачити всі коміти у вашій історії, навіть повернені. 

Іншим заходом безпеки тут є те, що все відбувається в нашій локальній системі, якщо ми не підштовхнемо їх до віддаленого репо. Ось чому git revert безпечніше використовувати і є найкращим способом скасування наших комітів.

10. Злиття Git

Коли ви завершили розробку у своїй гілці, і все працює нормально, останнім кроком є ​​об’єднання гілки з батьківською гілкою (розробник або головний). Це робиться за допомогою git mergeкоманди.

Git merge в основному інтегрує вашу гілку функції з усіма її комітами назад до гілки dev (або master). Важливо пам’ятати, що спочатку потрібно бути у певній гілці, яку потрібно об’єднати зі своєю гілкою функцій.

Наприклад, коли ви хочете об’єднати свою гілку об’єкта у гілку розробника:

Спочатку слід перейти на гілку dev:

git checkout dev

Перед об’єднанням слід оновити локальну гілку розробника:

git fetch

Нарешті, ви можете об’єднати свою гілку функцій у dev:

git merge 

Підказка. Перш ніж об’єднувати гілки, переконайтеся, що у вашій гілці розробника є остання версія, інакше ви можете зіткнутися з конфліктами чи іншими небажаними проблемами.

Отже, це мої 10 найбільш часто використовуваних команд git, з якими я стикаюся у своєму щоденному програмуванні. Існує ще багато речей, про які можна дізнатись про Git, і я поясню їх пізніше в окремих статтях.

Якщо ви хочете дізнатись більше про веб-розробку, сміливо стежте за мною на Youtube !

Дякую за читання!