Як було створено Uber

Uber перетворив світ. Дійсно, немислимо мислити світ без зручності інноваційної послуги спільного проїзду. Простежуючи своє походження на ринку, який постійно дерегульований, Uber став переможцем. Працюючи в понад 58 країнах і оцінивши її приблизно в 66 млрд. Доларів США, Uber швидко розширився і створив філії в понад 581 містах у понад 82 країнах, причому США, Бразилія, Китай, Мексика та Індія є найактивнішими країнами Uber.

Якщо це виявилося недостатньо вражаючим, у 2016 році компанія здійснила загалом 2 мільярди поїздок за тиждень. Якщо взяти до уваги той факт, що перший мільярд поїздок зайняв Uber 6 років, а другий мільярд був зібраний всього за 6 місяців, не дивно бачити, як Uber став світовим лідером бізнесу. Це всесвітнє явище побудоване на простій ідеї, спокусливій у своїй передумові - здатності здивувати автомобіль нічим, крім свого смартфона.

Це взяло на себе проблему з таксі і дало всім справедливе рішення, одночасно продовжуючи отримувати капітал на ринку, що розвивається. А розумні люди задають правильне запитання: як створити такий додаток, як Uber, для своїх бізнес-потреб?

Покірні Початки

Все почалося в 2008 році, коли засновники Uber обговорили майбутнє технологій на конференції. До 2010 року Uber офіційно запущений у Сан-Франциско. За 6 місяців вони мали 6000 користувачів та провели приблизно 20 000 поїздок. Що було запорукою їх успіху? З одного боку, засновники Uber зосередилися на залученні водіїв та гонщиків одночасно . Сан-Франциско було серцем технічного співтовариства США, і, отже, було ідеальним інструментом для процвітання цієї форми технологічних інновацій.

На початку Uber поширював свій додаток з вуст в уста, проводячи та спонсоруючи технічні заходи, а також надаючи учасникам їхніх подій безкоштовні поїздки за допомогою свого додатка. Ця форма переходу на маркетинг зберігається і сьогодні - надаючи знижку 50% новим гонщикам за їх першу поїздку на Uber. Ця початкова знижка спонукала користувачів стати довгостроковими гонщиками, а все інше - історія. Оскільки дедалі більше людей зверталися до соціальних мереж, щоб розповісти світові про цей інноваційний новий додаток - чистий блиск їх маркетингової стратегії дав свої результати.

Згуртованість технології продуктів: як працює Uber

Що робить Uber, Uber? По-перше, це всюдисуща привабливість або те, як вони впорядкували свій продукт, програмне забезпечення та технологію. На початку він був свіжим, інноваційним, і його ніколи раніше не бачили. Тож, якщо хтось повинен повторити модель, їм потрібно буде поглянути на стратегію брендування Uber.

Щоб користуватися Uber, вам потрібно завантажити програму, яка спочатку запускалася на iPhone, а потім поширювалася на Android та Blackberry.

Співзасновники Uber, Гаррет Кемп і Тревіс Каланік, покладались на 6 ключових технологій, заснованих на геолокації iOS та Android. Хоча насправді його продали, - це його чітка основна цінність - можливість картографувати та відстежувати всі доступні таксі у вашому районі. Усі інші взаємодії базуються на цій ключовій цінності - і саме на цьому Uber (і буде виділяти ваш додаток) окремо від натовпу. Щоб створити такий додаток, як Uber, потрібно мати:

1. Функції реєстрації / входу: Uber дозволяє зареєструватись із власним іменем, прізвищем, номером телефону та бажаною мовою. Після того, як ви зареєструєтесь, вони надішлють вам SMS для підтвердження вашого номера, який надасть вам змогу встановити параметри оплати. Вартість проїзду стягується після кожної поїздки за цією безготівковою системою.

2. Особливості бронювання: це дозволяє водіям прийняти або відхилити вхідні запити на поїздку та отримати інформацію про поточне місцезнаходження та пункт призначення клієнта.

3. Можливість ідентифікації місцезнаходження пристрою: Uber за допомогою фреймворку CoreLocation (для платформ iOS) отримує географічне розташування та орієнтацію пристрою для планування розташування та доставки. Розуміння функцій геолокації iOS та Android має вирішальне значення для цього кроку, оскільки саме на цьому працює ваш додаток.

4. Вказівки від точки до точки: Додаток Uber надає вказівки як водієві, так і користувачеві. Розробники програми Uber використовують MapKit для iOS та Android Maps API для Android для підрахунку маршруту та надання доступних вказівок. Вони також впровадили Google Maps для iPhone та Android, але розумно адаптовану технологію інших картографічних компаній для вирішення будь-яких логістичних проблем, які можуть виникнути.

5. Push-сповіщення та SMS: Ви отримуєте до 3 сповіщень миттєво від Uber, коли бронюєте поїздку.

 • Сповіщення про те, коли водій приймає ваш запит
 • Той, коли водій знаходиться недалеко від вашого місцезнаходження
 • Один із випадків, коли вашу поїздку скасовано

Далі ви отримуєте повне оновлення статусу вашого водія, аж до марки транспортного засобу та номера ліцензії, а також очікуваний час прибуття таксі.

6. Калькулятор цін: Uber пропонує безготівкову систему оплати, яка автоматично платить водіям після кожної поїздки, обробляється через кредитну картку користувача. Uber бере 25% від вартості проїзду для водія, забезпечуючи легкий прибуток. Вони поєдналися з Braintree, світовим лідером у галузі мобільних платежів, але доступні інші хороші варіанти - Stripe або Paypal через Card.io.

Ось ще кілька набагато популярніших функцій для сторони програми:

 • Можливість побачити профіль та статус водія: Ваші клієнти почуватимуться безпечніше, побачивши підтвердження вашого водія, і це має сенс у безпеці, щоб переконатися, що Ви знаєте, хто використовує Ваш додаток для отримання прибутку.
 • Можливість отримувати сповіщення: негайно отримувати сповіщення про стан вашої поїздки та будь-які скасування.
 • Можливість бачити маршрут з їхніх телефонів (вбудована навігаційна система): це невід’ємно пов’язано з вашими функціями геолокації; ви хочете мати можливість направляти свої таксі на найшвидші та доступні маршрути.
 • Розрахунок ціни : Розрахунок ціни на вимогу та впровадження системи безготівкових розрахунків.
 • Варіант «пролитого тарифу»: Uber представив цей варіант із великим успіхом. Це дозволяє друзям розлити ціну поїздки.
 • Запит попередніх водіїв: Це як схоже на те, що ваш улюблений чоловік таксі працює на швидкому наборі, і це хороший спосіб забезпечити постійних клієнтів.
 • Лист очікування замість стримуючих цін: уникайте медіа-клопотів із використанням стрибків, використовуючи функцію списку очікування, щоб ваші користувачі могли бути додані до списку очікування, а не платити більше, ніж мали б, і не дати їм оновлювати програму під час піку годин, зменшивши ресурси, необхідні вашій серверній інфраструктурі.

Ще одним ключем до успіху Uber, який слід зазначити потенційним розробникам подібних додатків, є спосіб роботи Uber. Вони залучають більше ніж один ринок, що прирівнює більше гонщиків, більше водіїв та більше бізнесу для компанії. Uber освоїв мистецтво локалізації - здатність перемагати вже існуючі ринки та конкурентів, що надалі зберігає базу клієнтів, покращуючи власну бізнес-стратегію.

Вони взяли до уваги місцевий контекст та обставини. Наприклад, у листопаді 2013 року вони співпрацювали з Paypal, щоб забезпечити стільки людей у ​​Німеччині, що не користуються кредитними картками, і перейшли на послуги, засновані на SMS-повідомленнях в Азії, оскільки на душу населення більше людей, але менше смартфонів. Це допомагає їм обслуговувати різні ринки та оптимізувати прибуток.

Маркетингова стратегія Uber не є статичною - вона динамічна. Розширення було необхідним, і бізнес-модель отримує прибуток від насичення ринку таксі своїми клієнтами та водіями, стимулюючи їх експоненціальне зростання. Очікувані розробники додатків можуть взяти з цього те, що вам потрібно розробити свій додаток для гнучкості.

Сконструюйте свій додаток таким чином, щоб дозволити йому вразити удари. Наявність системи, яка дозволяє вам ефективно створювати та інтегрувати зміни в програмі та дозволяє членам команди ефективно спілкуватися, має першорядне значення.

Що зробило Uber настільки успішним, це його здатність змінити, як ми думаємо про технологію та її роботу. Справді, це зробило ринок кращим, ефективнішим місцем завдяки інноваційній послузі на замовлення.

На якій технології побудовано Uber?

Технічна сторона програми написана здебільшого на JavaScript, який також використовується для розрахунку пропозиції та прогнозування попиту. Завдяки диспетчерським системам реального часу, побудованим на Node.js та Redis. Java, а також Objective-C використовується для додатків iPhone та Android. Twilio - це сила текстових повідомлень Uber, а push-сповіщення реалізовані через Службу сповіщень Apple Push на платформі iOS та Google Cloud Messaging (GCM) для додатка Android.

Скільки заробляє Uber?

Насправді це набагато менше, ніж ви думаєте. Оцінка в 66 мільярдів доларів після 25% комісії (яка складає приблизно 0,19 долара за поїздку) здебільшого йде на обробку кредитних карток, відсотки, податок, компенсацію працівникам, підтримку клієнтів, маркетинг та різні зусилля щодо боротьби з шахрайством.

Скільки потрібно для створення Uber?

Uber - це не лише один додаток, це два - один для вершника та один для водія. Вартість розробки такої програми, як Uber, залежить від ряду факторів

 • вартість побудови МВП
 • розробка та придбання товару
 • отримання сортування економіки маркетингу
 • постійні витрати на вдосконалення та вдосконалення аналітичних можливостей вашого додатка

Коли ви робите такий додаток, як Uber, ви вкладете неабияку суму в дизайнерські послуги, бекенд та веб-розробку, управління проектами, не кажучи вже про розробку власних додатків для Android та iOS. Загальна кількість людських годин округлюється до приблизно 5000 годин для подібних додатків на таксі на вимогу, що зменшує витрати на розробку такого додатка близько 50 000 доларів (якщо припустити, що ваша команда працює за 50 доларів на годину). Однак, оскільки погодинні ставки приблизно коливаються від 20 до 150 доларів, медіанні витрати можуть бути вищими або меншими.

Висновок

Підсумовуючи, успіх Ubers зумовлений кількома факторами, зокрема чіткою бізнес-моделлю та функціями, заснованими на взаємодії, а не навпаки в поєднанні з маркетинговою стратегією, зосередженою на залученні користувачів.

Звичайно, питання у всіх на думку: як ви можете зменшити загальний ризик невдач, переконавшись, що ваша ідея та продукт життєздатні під час розробки додатка?

Одним із способів є використання партнера з розробки мобільних додатків (наприклад, Octodev), який працював над багатьма такими додатками та розуміє задіяні процеси. Завдяки використанню такого партнера вони працювали над багатьма такими проектами з розробки додатків і мають практичний досвід у розробці продуктів, щоб уникнути підводних каменів та максимально використати ваше бачення.

Ще однією важливою частиною забезпечення швидкого та плавного виконання вашого проекту з розробки додатків є чітка дорожня карта та регулярне спілкування під час проекту. Для досягнення цього існує багато підходів, і ми, Octodev, використовуємо консультативний підхід до розробки додатків. Ми використовуємо наші успішні реалізації додатків. Зв’яжіться з нами зараз, якщо вам потрібна точна вартість вашої власної ідеї Uber like App.

Ця стаття спочатку була опублікована в блозі Octodev.