Як я склав іспит CompTIA Linux +

Короткий зміст цієї статті:

 • Передумова: чому іспит CompTIA Linux +.
 • Огляд навчальних ресурсів: що добре, а що ні.
 • Ретроспектива на вивчення: що працювало, а що не працювало.
 • Мій досвід під час іспиту: як проводився тест і як я почувався.
 • Мій підхід під час іспиту: які стратегії використовувати та мислення.
 • Отримання чудового значка: як він виглядає і що для нього?
 • Бонус: оскільки більшість моїх матеріалів спонсорується школою, я шукав безкоштовний вміст для вивчення іспиту, такий як ієрархія файлової системи, основні команди Linux, використовуючи AWS EC2 Ubuntu як середовище Linux. Я також створив флеш-карту в Trello, доступну тут. Застереження: безкоштовного вмісту може бути недостатньо.
 • Цілі іспиту: офіційні завдання іспиту CompTIA Linux +.

Поради щодо іспиту TLDR (у мене не було професійного досвіду роботи з Linux):

 • Зосередьтеся на розділі "Діяльність" навчального посібника CompTIA та дотримуйтесь його власного середовища Linux.
 • Практика з питань, що базуються на результатах (PBQ). Вони показують близько 10 варіантів, які виглядають правильно.
 • Пограйте з комбінаціями команд Linux за допомогою конвеєра (|)
 • Налаштування таблиць IP, брандмауера та усунення несправностей.
 • Дізнайтеся кроки конфігурації, процес завантаження та резервне копіювання файлів.
 • Основні сценарії bash та регулярні вирази.

Прочитайте до кінця поради, як правильно скласти розум та стратегії відповіді на складні запитання. Також внизу статті є відео, на якому я підсумовую цю статтю під час засідання клубу в нашій школі. Перевірте відео, оскільки до кінця у ньому є розділ запитань та відповідей.

Я хотів би розпочати з великої подяки Школі технологій та обчислювальної техніки Міського університету Сіетла (CityU). Вони забезпечили мене роботою, кар’єрним зростанням та спонсорували мої навчальні матеріали CompTIA та ваучер на іспити.

Як власник студентської візи F-1 з обмеженими можливостями працевлаштування, це дозволило мені отримувати додатковий дохід, частину якого я щомісяця пожертвую на freeCodeCamp.

Це вільне продовження моєї історії: Чому я кинув ступінь МВА, щоб здобути ступінь магістра в галузі комп’ютерних наук .

Чому CompTIA Linux +?

У липні 2019 року наша школа за допомогою директора з питань зовнішніх зв’язків заключила контракт з Amazon Web Services (AWS) та Вашингтонською асоціацією технологічної промисловості (WTIA) під назвою AWS Apprenticeship Programme (AAP).

Ми мали змогу навчити 23 військових ветеранів та подружжя-ветеранів. Їхньою вимогою було скласти іспит CompTIA Linux + та програму розробника Full Stack System City, яка включає підготовку до іспиту CompTIA Linux +. Як тільки вони виконають обидва критерії, вони зможуть перейти на навчання на виробництві з AWS.

Тоді я виконував функції асистента провідного викладача (TA), і мені було доручено допомогти скласти пропозицію програми декана. Я координував роботу з 6 іншими ТА для створення курсів, які складалися з наступного: Linux I, Linux II, Мережа, веб-розробка, JavaScript / TypeScript, Full Stack - MEAN Stack, Python та Full Stack - Django.

Оскільки це був наш перший контракт, ми будували літак, намагаючись ним літати.

Для нашого курсу операційної системи Linux ми використали такі ресурси:

 • Підручник: Програмування Pro Bash: Сценарії оболонки GNU / Linux, друге видання, Кріс Ф. А. Джонсон, Джаянт Варма
 • Студентське середовище Linux: Екземпляр AWS EC2 з Ubuntu
 • Віртуальна лабораторія: Навчання InfoSec

Що я дізнався

 • Багато вправ для скриптингу та викликів кодування
 • Як здійснити SSH на віддалений сервер (екземпляр EC2)
 • Різні команди та налаштування конфігурації Linux, пов’язані з CompTIA Linux +

Через кілька тижнів програми ми більше досліджували та слухали відгуки студентів. Виявляється, ми робили занадто багато сценаріїв bash і нам не вистачало підготовки до іспиту CompTIA Linux +.

Студенти були в пеклі протягом перших кількох тижнів сценаріїв баш

Ми негайно співпрацювали з CompTIA, щоб отримати матеріали для вивчення CompTIA Linux + Exam за оптовою ціною. Ми важко обернулись і змінили частини нашої програми, щоб інтегрувати нові навчальні матеріали.

Добре, що наш відділ практикував методику Agile, і це зробило нас дуже спритними.

Нові ресурси такі:

 • CertMaster Learn - включає електронну книгу, запитання на основі продуктивності (PBQ) та відео CompTIA (Примітка. Це було минулого року. Якщо ви придбали цього року, у вас не буде PBQ, але ви отримаєте новий інтерфейс та додаткову практику тест).
 • CertMaster Practice - запитання щодо стероїдів із множинним вибором. Як тільки ви накопичите велику кількість неправильних відповідей, ви отримаєте відгук про те, чому ваші відповіді неправильні, і це також пояснює інші варіанти вибору. Потім він відсуває ваш прогрес.
 • CertMaster Labs - коротші лабораторні заходи порівняно з InfoSec Labs.

Мої думки щодо нових ресурсів

Я читав електронну книгу зверху вниз, і було корисно отримати огляд. Однак я не зміг утримати жодних знань, читаючи їх. Я пройшов повз практики CertMaster Practice та CertMaster Labs, і також нічого не отримав.

Що трапилося зі мною? Хм ..

Через можливість викладати курс JavaScript / TypeScript в програмі AAP та прикрою подію здачі мого батька, мій шлях до іспиту Linux + зрештою був зірваний з колії та забутий.

Людина .... Який облом ...

Швидкий перехід до кінця Програми навчання учнів AWS

У листопаді 2019 року ми успішно перевели всіх 23 студентів! На 100%! Ми були єдиною школою-партнером, яка зробила це.

Найбільша заслуга в тому, що Школа технологій та обчислювальної техніки повторює цитати Діна "не залишайте жодної людини позаду" - подібно до кредо солдата: "Я ніколи не залишу загиблого товариша позаду", і "ми залишаємося разом, ми виживаємо" (з фільм "Гладіатор").

Успіх програми значною мірою пояснювався TA, які підтримували студентів з 1-го дня.

Ми попросили відгук наших студентів про те, що працювало, а що ні щодо матеріалів CompTIA Linux +. Ми отримали наступне:

 • Зосередьтеся на розділі діяльності навчального посібника
 • Займіться віртуальними лабораторіями неодноразово
 • Проходження іспиту з практики не є ефективним
 • Перегляньте відео ITPro.tv (які ми тоді не змогли забезпечити)

Я не навчався на іспиті Linux + протягом декількох місяців, оскільки зосередився на вивченні стеку MEAN (особливо на фреймворку Angular front end). Я регулярно вирішував проблеми з кодуванням leetcode, щоб підготуватися до співбесід із розробниками програм.

Я також закінчував свій основний проект: Документація програмного забезпечення та архітектурний аналіз розробки повного стеку , а також викладав два класи: Інформаційні системи та Комунікації та мережа управління даними.

Немає часу ... зовсім немає часу ... чи це були лише виправдання?

Коли я наближався до кінця свого останнього кварталу, я відчув провину і знову почав вчитися на іспит Linux +.

Цього разу новий план нападу.

Я знову почав читати електронну книгу зверху вниз. Що вдруге було іншим, так це те, що для кожної теорії, визначення, команди, опції, підкоманд тощо, з якими я стикався, я створював флеш-карту в Trello (доступна тут). Я використовував це, щоб навчитись друзям робити поп-вікторину та виконувати команди також у терміналі Linux.

Сам по собі я мав би власне середовище Linux, яке слідувало б разом із розділом Діяльність електронної книги. Це справді допомогло мені зберегти свої знання щодо команд та конфігурацій Linux. Я також включив команди Linux у свій персональний ноутбук з MacBook Pro, оскільки MacOS має Unix-подібний термінал.

Я знову скористався іспитом CertMaster Practice. І цього разу у мене був друг, щоб перейти і обговорити, чому кожен вибір був правильним чи неправильним, використовуючи процес усунення.

Здається, що практичне спілкування та бесіда з другом справді допомагають освоїти тему.

Мені дуже не сподобались лабораторії CertMaster і я не користувався ним під час навчання.

Я вагався вивчити наступне:

 • bash scripting - я розробник програмного забезпечення, і я вже знаю, як кодувати. Я створив скрипти bash для підвищення своєї продуктивності, від приміток до класу до веб-додатків.
 • контроль версій - я використовую git та GitHub на своїх заняттях та в особистих проектах.
 • контейнери та оркестровка - у мене хороша основа, оскільки я читав книги DevOps.

Вибагливі відео ITPro.tv

Я випадково виявив це. Це було своєчасно та ефективно.

На початку квітня 2020 року ми отримали новини про вступних студентів AAP. Декан попросив мене ще раз перевірити магазин CompTIA на наявність матеріалів і з’ясувати, про що ці відео ITPro.tv.

Спочатку я не хотів навіть купувати відео, бо пам’ятав, що навчальний посібник CompTIA мав логотип ITPro.tv на початку їхніх відео. Я розпочав обчислювати загальну кількість годин навчальних відеороликів CompTIA Study Guide. Загальна тривалість складала лише 22 хвилини.

Це була велика різниця в порівнянні з автономними відео ITPro.tv із вмістом у 16 ​​годин. Я пішов уперед і придбав його (з відшкодуванням, звичайно).

І хлопче, я не пошкодував. Ці відео були фантастичними. Вони глибше заглибились у теми та докладно пояснили команди за допомогою спільного ведучого, щоб запитати, навіщо нам потрібно використовувати ці команди.

Середня тривалість відео - близько 15 хвилин. Великий контраст порівняно з іншим ресурсом, який складав у середньому близько 2 хвилин на відео.

Я почав підбирати відео для перегляду на основі тем, які, як я знав, нікому не міг пояснити. Я поєднав цю стратегію з практикою CertMaster із декількома виборами на стероїдах, щоб заповнити свої прогалини в знаннях.

На середину квітня 2020 року я запланував тестування CompTIA Linux + Exam Online. Вони створили середовище тестування в Інтернеті завдяки пандемії. Наближаючись до запланованої дати, я послабив свої навчальні схеми і обмежився переглядом відео ITPro.tv.

Процедури іспиту

Онлайн-іспит вимагає дотримання таких процедур:

 • мати підключення до Інтернету
 • мати зовнішню веб-камеру або веб-камеру для ноутбука
 • мати зовнішній мікрофон або мікрофон для ноутбука
 • мати фотографію дійсного посвідчення особи
 • мати фотографії передньої, задньої, лівої та правої частин власного середовища тестування
 • Жодні навушники, а смартфони та електроніка не повинні бути недоступними

Повні відомості дивіться тут.

Час іспиту

Я вдячний за підтримку!

Мій досвід роботи з Інтернет-тестовим додатком

 • Іспит був призначений на 12:15 опівночі. Це був мій намір уникнути будь-якого шуму в будинку.
 • Проктор може бачити вас через веб-камеру, а ви їх не бачите.
 • Додаток для тестування в Інтернеті кілька разів сповільнювався і виходив з ладу. Проктор заявив, що це пов'язано з великим обсягом учасників тестування.

Що я відчував під час іспиту

Першими кількома запитаннями, які я отримав на іспиті, були запитання на основі результатів. Це було страшно важко. Я справді не зміг відповісти зі 100% впевненістю. Я зіткнувся з проблемою використання команд Linux grep і awk з підведенням до іншої команди.

Іншою проблемою було розслідування порушення політики SELinux, яке вимагає перевірки кожної команди та відповідного виводу, щоб визначити, який файл чи каталог потребує додаткової конфігурації.

Якби у мене був такий професійний досвід, це було б набагато простіше.

Коли я переглядав більше запитань, я справді почувався таким німим і втратив впевненість у собі. Я не знав, як відповісти на запитання про мережу, систему чи конфігурації користувачів. У частині сценаріїв bash я знав, що не дуже хороший у RegEx (регулярні вирази).

У мене залишилося 30 хвилин на іспиті, і я відчув, що невдало ...

Мої думки щодо плану В поверталися - я б просто знову склав іспит. Частково це було пов’язано з моєю власною перспективою в житті. Я завжди кажу людям, що я звик до невдач, і мені добре не вдається, поки я можу бути наполегливим, поки не досягну своєї мети.

Близько 28-хвилинної позначки я збирався назвати це припиненням, коли почув у голові ще один голос (я вам кажу, не божевільний. Це фокус розуму джедаїв, читайте Як навчити себе вчитися знову ).

Голос сказав: "Не думай зараз про невдачу, використовуй решту хвилин і старайся!"

Тож я використав залишковий час, щоб переходити до різних питань, поки не охопив їх усіх. Цього разу з більшою увагою. Я змінив майже 80% своїх відповідей і почав робити наступні стратегії, щоб збільшити свої шанси отримати правильну відповідь:

 • Процес усунення - я видалив вибір, який, на мою думку, був абсолютно неправильним.
 • Я дотримувався того, що знав - я не обрав відповіді, якщо не знав, що це означає.
 • Глибша увага - я читав слово за словом і намагався використовувати як розуміння, так і логічне мислення.
 • Очі закриті, розум відкритий - я переконав себе, що дуже наполегливо вчився на цьому іспиті, тому він повинен десь зберігатися в моєму мозку. З огляду на це, я намагався отримати ці спогади, щоб досягти 100% впевненості в деяких питаннях, на які я мав близько 70% впевненості, відповідаючи.

Я повторював ці стратегії до останньої хвилини.

Результати іспиту

Іспит закінчився, і я склав - 739 з 1000! Прохідний бал - 720. Через 30 хвилин я отримав електронне повідомлення від CompTIA.

Я все ще буду принижений і скажу людям, що мені пощастило. Але для себе я не скажу, що мені пощастило, тому що я змінив більшість своїх відповідей, використовуючи кращий спосіб мислення та ефективніші стратегії.

Вивчені уроки

 • Мені справді слід припинити здавати ці іспити, коли я ще не маю професійного досвіду. Чому? Я зіткнувся з такою ж проблемою і раніше не здав сертифікаційний іспит розробника AWS (ось стаття: Я не склав іспит розробника AWS. Що зараз? ).
 • Навчаючись, я повинен був зробити більше оцінки на самому початку, щоб зосередитись на своєму розриві знань, замість того, щоб пришвидшувати всі матеріали.
 • Під час іспиту мені потрібно було нагадати собі, що це моя реальність зараз. Що я можу зробити, щоб бути чудовим у цій ситуації? Цей спосіб мислення - це те, що я можу застосувати до своєї поточної роботи.
 • Не забудьте провести навчальні заняття з друзями чи колегами, оскільки у вас буде шанс розвинути свої знання в геометричній прогресії.

Що тепер, Кларк?

Я приєднався до CityU на посаду штатного співробітника на посаді менеджера програми для програми AWS Apprentice (розробник веб-систем Full Stack) 20 квітня 2019 року.

Завдяки сертифікації Linux +, я отримав додатковий досвід, а також мій попередній досвід - керівник TA з тією ж програмою. Це дозволило мені краще керувати, навчати та навчати нову когорту. Сюди входить моя команда, яка включає нові технічні послуги, про які я точно знаю, що будуть успішнішими, ніж я.

Я докладу максимум зусиль, щоб продовжувати викладати та навчати студентів, одночасно відточуючи свої навички розробки програмного забезпечення, оскільки я все ще в подорожі, щоб знайти роботу розробника програмного забезпечення в технічній галузі. Я знаю, що важко перейти з нетехнологічного середовища до переходу, але ми всі встигнемо вчасно.

Моїм читачам дякую, що прочитали мою статтю. Я дійсно хочу більше зосередитися на технічних статтях, але я не міг дозволити, щоб хороша історія вислизнула. =)

Зв’яжіться зі мною в LinkedIn тут.

Стаття Підсумок відео та запитання та відповіді