Посібник Unity Game Engine: як розпочати роботу з найпопулярнішим ігровим двигуном

Розробка ігор за допомогою Unity

Unity - це крос-платформний ігровий движок, розроблений Unity Technologies, який в основному використовується для розробки відеоігор та моделювання для комп’ютерів, консолей та мобільних пристроїв. Вперше оголошена лише для OS X на Всесвітній конференції розробників Apple у 2005 році, з тих пір вона була розширена до 27 платформ.

Огляд

Unity - це універсальний ігровий движок, який підтримує 2D та 3D графіку, функцію перетягування та скриптування через C #.

Unity особливо популярний для розробки мобільних ігор, і більша частина їхньої уваги приділяється мобільним платформам. 2D-конвеєр Unity3D є недавнім доповненням до двигуна і є менш зрілим, ніж 3D-конвеєр. Незважаючи на це, Unity є адекватною платформою для розробки 2D-ігор, навіть у порівнянні з іншими виділеними 2D-движками, особливо якщо ви плануєте випустити гру на декількох мобільних пристроях.

Unity також є хорошим вибором для розвитку VR, хоча VR на даний момент є дуже невеликим ринком. Ринки мобільних пристроїв та PSVR є найбільшими у VR, і Unity вже добре позиціонується для перенесення ігор на багато платформ, таких як PS4 та ПК, або на багато різних мобільних ринків.

Механізм націлений на такі графічні API: Direct3D для Windows та Xbox One; OpenGL на Linux, macOS та Windows; OpenGL ES на Android та iOS; WebGL в Інтернеті; та власні API на ігрових приставках.

Крім того, Unity підтримує API низького рівня Metal на iOS та macOS та Vulkan на Android, Linux та Windows, а також Direct3D 12 на Windows та Xbox One. У 2D-іграх Unity дозволяє імпортувати спрайти та вдосконалений 2D-світовий рендерінг.

Для 3D-ігор Unity дозволяє вказувати параметри стиснення текстур та налаштування роздільної здатності для кожної платформи, яку підтримує ігровий движок, і забезпечує підтримку відображення ударних зображень, відображення відображень, паралаксне відображення, оклюзія навколишнього простору екрана (SSAO), динамічні тіні за допомогою тіньових карт, візуалізація -до текстурних та повноекранних ефектів післяобробки.

Unity також пропонує послуги розробникам, це: Unity Ads, Unity Analytics, Unity Certification, Unity Cloud Build, Unity Everyplay, Unity IAP, Unity Multiplayer, Unity Performance Reporting та Unity Collaborate. Окрім цього, Unity має магазин активів, куди спільнота розробників може завантажувати та завантажувати як комерційні, так і безкоштовні сторонні ресурси, такі як текстури, моделі, плагіни, розширення редакторів і навіть цілі приклади ігор.

Єдність примітна своєю здатністю націлювати ігри на кілька платформ. Наразі підтримуються платформи Android, Android TV, Facebook Gameroom, Fire OS, Gear VR, Google Cardboard, Google Daydream, HTC Vive, iOS, Linux, macOS, Microsoft HoloLens, сімейство Nintendo 3DS, Nintendo Switch, Oculus Rift, PlayStation 4, PlayStation Vita, PlayStation VR, Samsung Smart TV, Tizen, tvOS, WebGL, Wii U, Windows, Windows Phone, Windows Store та Xbox One.

Unity - це комплект за замовчуванням для розробки програмного забезпечення (SDK) для платформи відеоігрових консолей Wii U від Nintendo, безкоштовна копія якої надається Nintendo разом із кожною ліцензією розробника Wii U. Компанія Unity Technologies називає це об’єднання сторонніх пакетів SDK „першим у галузі”.

Інтерфейс

Інтерфейс Unity

На малюнку вище ви помітите п'ять розділів:

 1. Розділ 1. Перегляд сцени : тут ви будете створювати рівень для вашої гри, сцени або 3D-проекту. Усі ваші ігрові об’єкти будуть розміщені та маніпульовані тут.
 2. Розділ 2. Перегляд гри : Тут ви побачите свої результати, як виглядає ваш рівень або сцена. Вам потрібно мати камеру на місці події, щоб побачити, як це виглядає. Іноді його називають Camera View.
 3. Розділ 3. Ієрархія : У цьому вікні відображатимуться всі ігрові об'єкти, розміщені безпосередньо на сцені. В основному все, що ви бачите в Game View, має бути перелічене тут. Сюди входять невізуальні та візуальні ігрові об’єкти.
 4. Розділ 4. Проект : Це вікно вашого проекту. В основному це показує, що знаходиться в папці Assets на вашому диску. У цьому вікні буде доступно все, що стосується ігрових об’єктів, сценаріїв, текстур, папок, моделей, аудіо, відео тощо.
 5. Розділ 5. Інспектор : Ця панель відображатиме різні характеристики та властивості вибраних ігрових об’єктів. Залежно від вибору будуть перераховані відповідні атрибути та компоненти.

Цікаві ігри:

 • Assassin's Creed: Ідентичність
 • Трилогія "Храм"
 • Battlestar Galactica Online
 • Hearthstone: Heroes of Warcraft
 • Всередині
 • Кубок

Історія

Підтримувались дві інші мови програмування: Boo, яка була застаріла з випуском Unity 5 та UnityScript, яка була припинена в серпні 2017 року після випуску Unity 2017.1.

Раніше Unity підтримував 7 інших платформ, включаючи власний веб-програвач Unity.

Unity Web Player - це плагін для веб-переглядача, який підтримувався лише у Windows та OS X, який було застарілим на користь WebGL.

Єдність - це двигун, який використовують Іржа, Космічна програма Кербала та Кубок.

Більше інформації про Unity:

 • Кінцевий посібник для початківців розробників гри в Unity
 • Як створити 2D гру в Unity (відео)
 • Зробіть екскурсію Unity 2D (відео)
 • Порівняння Unity та інших ігрових рушіїв