Ми створили місцеву безкоштовну школу кодування, використовуючи навчальну програму freeCodeCamp. Ось що ми дізналися.

Незважаючи на те, що на цьому зображенні присутній персональний клас, ми перенесли нашу школу на повністю віддалене місце в результаті ситуації з COVID-19.

Якщо ви хочете навчитися кодувати, як правило, є три варіанти вибору:

 1. Ви можете навчитись самі і знайти власну навчальну програму.
 2. Поступите в коледж і отримайте ступінь інформатики / ІТ.
 3. Або відвідувати школу кодування. Школи кодування - це практичні аварійні курси, розроблені для швидкої роботи, завдяки чому ви зможете знайти свою першу роботу з розробки програмного забезпечення протягом трьох місяців до одного року.

Варіант номер один - найдешевший, але також найбільш розчаровуючий і складний. Так легко застрягти в дорозі і хочеться здатися.

Варіанти другий і третій можуть спрацювати добре, якщо ви можете дозволити собі взяти відпустку з роботи (або, принаймні, попрацювати менше годин), оплатити навчання, плюс витрати на проживання, поки ви відвідуєте та шукаєте роботу, і все одно зможете керувати своїми сімейне та особисте життя. Не кожен здатний це зробити.

Ось чому ми створили freeCodeSchool Indy. Це безкоштовна програма кодування, що базується на навчальній програмі freeCodeCamp, де ми проводимо студентів протягом неповних шкільних програм кодування протягом трьох місяців.

У нас є два двогодинні заняття на тиждень - понеділок та середа з 18:00 до 20:00, де ми навчаємо їх усьому - від основ HTML до JavaScript та Intro до React.

Очікується, що студенти витратять щонайменше 6 годин на тиждень, навчаючись самостійно, і можуть за бажанням відвідувати робочі години у неділю, які ми проводимо з 13 до 17 години. Якщо вони пройдуть перші три місяці, вони зможуть відвідати другу тримісячну програму, де вони зможуть дізнатись про внутрішню веб-розробку в Node.js.

Ми почали працювати над цією ідеєю більше року тому, і цікаво мати можливість сказати, що ми завершили свою першу когорту в травні. Тепер ми можемо поділитися вивченим у цій статті.

Наша мета у створенні безкоштовної школи кодування

Нашою метою від самого початку було забезпечити доступну, підтримуючу освіту для всіх, незалежно від доходу чи життєвих обставин (наприклад, здатність брати час на роботі).

Ми не намагаємося конкурувати з завантажувальними таборами чи звичайними школами кодування - вони також надають цінну послугу для студентів. Ми просто намагаємось отримати інший, більш доступний варіант для людей, які потребують більш гнучкого розкладу або не можуть дозволити собі платну школу кодування.

Студенти отримуватимуть керівництво та вказівки від співробітників, волонтерів та членів громади протягом усієї програми, а також як випускники.

Звичайно, ми хочемо, щоб наші студенти могли влаштовуватися на роботу у галузі, якщо це їх мета. Але у нас немає ресурсів, щоб щось гарантувати. Ми просто хочемо надати якомога більшу підтримку студентам, незалежно від того, вирішують вони продовжувати вчитися самостійно, або підуть на більш офіційну програму, таку як школа кодування чи коледж.

Як я вже згадував раніше, нам знадобився близько року, щоб налагодити все - між пошуком приміщення та інструкторами, а також прийняттям рішення про тип програми та навчальну програму. Ось усе, що входило в підготовку нашої програми.

Як ми планували програму

Перше, що ми зробили, - це вибрати тривалість і цілі програми. Ми потрапили на тримісячні заняття, де студенти вивчали основи HTML, CSS та JS, з деякими додатками, такими як Bootstrap та React Components.

Якщо все пройшло добре, наша мета - взяти місяць перерви та провести курс другого рівня для студентів, які закінчили перший. Рівень другий - це ще три місяці, коли ми зможемо побудувати те, чого навчили на першому рівні, навчити більше про фреймворки JavaScript та представити Node.js.

Початок малого з лише тримісячної програми неповного робочого часу допоміг нам мати можливість вчитися та вносити корективи, коли ми рухались далі. Це також дало студентам коротку, орієнтовану на час мету - мати змогу закінчити програму та мати невеликий портфель всього за кілька місяців.

Ось наша організація на Github. Ми перебуваємо в процесі оновлення та відкритих джерел нашого матеріалу.

Прийняття навчальної програми freeCodeCamp

Розробка навчальної програми трудомістка і дорога. На щастя, freeCodeCamp вже має чудову безкоштовну навчальну програму, яку ми можемо використовувати та модифікувати без жодних рядків.

Ми взяли навчальну програму freeCodeCamp і дотримувались її як схеми для наших лекцій. Ми використовували завдання як завдання для студентів, щоб виконувати їх між класами. Ми також використовували проекти freeCodeCamp як індивідуальні та групові завдання.

Протягом уроків ми також заохочували студентів спробувати трохи додатково попрацювати, щоб отримати сертифікати freeCodeCamp під час або після закінчення програми.

Як ми знайшли простір для проведення занять

Публічна бібліотека Індіанаполіса щедро погодилася проводити наші заняття та також давати нам місце для робочих годин. Розмір місця в комп’ютерній лабораторії був обмежений, тож максимальна кількість учнів, яких ми могли взяти за клас, становила 22.

Ми могли б використати більший конференц-зал у бібліотеці для розміщення більшого класу, але тоді ми не змогли б взяти студентів, які не мають ноутбука - і це було б не дуже доступно для всіх.

Ми не планували бути віддаленою програмою, тому нам довелося налаштувати наші класи, щоб використовувати Discord для лекцій та всього спілкування студентів, коли стався COVID-19. Про це далі.

Як ми обрали технологічні інструменти

Перед початком занять ми підготували дискурсний форум (наприклад, форум freeCodeCamp), щоб студенти могли увійти в систему, отримувати оголошення, задавати питання та публікувати завдання. Це також надало адміністративному персоналу деякі привілеї для відстеження студентів та поміркованої взаємодії студентів.

Як ми керували школою

Пошук студентів

Коли ми планували цю програму, ми переживали, що ми не отримаємо достатнього інтересу і все наше планування буде марним. Реальність полягала в тому, що ми мали занадто великий інтерес і не могли вмістити кожного студента. На 22 слоти у нас було понад 140 людей, які бажали взяти участь! І це було без зайвого маркетингу.

Це було дуже захоплююче, щоб зацікавитись нашою програмою, але нам також довелося вирішити, яких студентів взяти та як вибрати справедливим способом.

Ми вирішили зменшити поле, вимагаючи, щоб люди з'явилися на три попередні заходи, де вони могли б виконати деякі основні завдання, такі як Flappy Game Code.org. Це дало нам знати, які студенти були присвячені явці, і кількість людей у ​​черзі зменшилася приблизно до 80. Це все ще було занадто багато для місця, яке нам довелося робити випадковою лотереєю для відбору остаточних студентів.

Навчання студентів

Кожен студент вчиться по-різному і має власні особливості та уподобання. Нерозумно очікувати, що ми зможемо просто читати лекції студентам протягом години, і вони всі зможуть забрати всю цю інформацію та без проблем побудувати лабораторію.

Ми визначилися з форматом лекцій, де ми починаємо кожну лекцію, запитуючи, чи є у когось запитання - зазвичай у нас не так багато. Потім ми заходимо у слайди і робимо паузу кожні ~ 15 хвилин, щоб дати учням керовані «лабораторії», щоб вони могли самостійно випробувати кодування за підтримки інструкцій і все ще мати можливість задавати питання в класі.

Ми також часто залишаємо останні 30+ хвилин 2-годинних занять, щоб студенти мали змогу працювати над своїми класними проектами.

Збір доручень

Деякі люди не здають завдання. Це може означати, що вони соромляться ділитися своїм кодом там, де бачать інші студенти, або що вони просто не вважають це необхідним, оскільки це, зрештою, безкоштовна школа кодування, і деякі їх однокласники теж цього не роблять.

Якщо це перше, то ми закликаємо їх ділитися завданнями лише з персоналом і повідомляти їм, що всі ми вже були на їх місці.

Якщо вони не здають завдання, бо не хочуть ... ну, ми не можемо з цим багато чого зробити. Ми намагаємось відмовити студентам приєднуватися до класу, які не хочуть повноцінно брати участь у програмі.

Завдання спочатку переходили на форум, але ми брали там дуже низьку участь. Студенти не дуже часто входили в систему і ніколи там не задавали питань.

Тепер завдання передаються через канал Discord на сервері, який ми маємо для нашої школи кодування.

Оскільки ми керуємо всією нашою програмою з того самого сервера Discord - включаючи хостинг лекцій, відповіді на запитання та управління програмою, ми спостерігаємо збільшення кількості зданих завдань. Ми також отримуємо більше корисних відгуків, які студенти отримують від співробітників та волонтерів.

Терміни

Чи повинні ми мати терміни здачі проектів? Наша думка зараз ні, ми не повинні.

Більшість першої когорти трохи відстали, і деякі з них закінчили програму через кілька тижнів після закінчення. Чи слід карати людей, які закінчують, але тільки не вчасно? Ми не думаємо так, і ось чому: Кожен вчиться у своєму власному темпі.

Якщо хтось закінчує навчання за 3 місяці, а інший студент - за 4 місяці, тоді вони обоє повинні отримувати однакову винагороду за проходження програми.

Одного разу ми зможемо отримати постійний прийом для нашого кодування та допомогти студентам на більш детальному рівні. До цього часу, найменше, що ми можемо зробити, - це залишатися гнучкими, щоб їх розмістити і дозволити їм включити решту проектів, коли тільки можуть.

Залучення студентів просити допомоги

Це була одна з наших найбільших проблем! Деякі люди відстають, а деякі студенти розгублені, але не хочуть просити про допомогу. Деякі студенти настільки розгублені, що навіть не знають, про яку допомогу попросити.

Ви насправді не можете змусити людей звернутися за допомогою, але можете підказати. Найкращий спосіб, який ми знайшли, щоб змусити їх ставити запитання, - це робити короткі оглядові сегменти на початку лекцій та запланувати графік навчання, коли студенти можуть з’являтися та задавати питання у значно менших групах.

Якщо вони вважають за краще друкувати питання, вони можуть опублікувати його в студентському чаті або надіслати приватне повідомлення одному з організаторів.

Ми можемо зробити лише стільки. Якщо студенти розгублені або розгублені і не хочуть просити про допомогу, ми не можемо це виправити. Ми дуже стараємось зустріти їх там, де вони є, але вони також повинні докласти певних зусиль, щоб прийти до нас.

Опитування студентів

Проведення регулярних опитувань студентів насправді допомагає нам отримати критичний відгук про нашу програму.

Перший раз ми збирали інформацію про цілі та досвід студентів на початку, потім проводили опитування студентів на півдорозі - приблизно 6 тижнів - і потім ще одне опитування в кінці.

Хоча ми отримали багато корисної інформації, оглянувшись назад, нам слід було провести більше опитувань та додати ще кілька запитань. Цього разу ми, напевно, будемо проводити опитування, щоб отримувати відгуки студентів щомісяця. Ось деякі запитання, які ми задаємо:

 1. Що ви думаєте про програму поки? Це відповідає вашим очікуванням?
 2. Чи відчуваєте ви, що лекції корисні для виконання завдань?
 3. Як ми можемо краще допомогти вам досягти ваших цілей?
 4. Чи є у вас інші відгуки для нас?

Робота з випадаючими

Життя буває, все змінюється. Ми повинні розуміти, що студентам, які повністю мають намір взяти участь, можливо, доведеться кинути навчання через неминучі обставини.

Якщо вони спілкуються з нами про ситуацію, ми пропонуємо їм місце в наступній когорті.

Якщо вони просто не з’являться і не спілкуються з нами, вони можуть подати заявку в майбутньому, але жодне місце для них не буде збережено.

Персонал та волонтери

Залучення добровольців

Без волонтерів було б дуже переважно запускати подібну програму. Ось деякі з різних типів волонтерів, які вам знадобляться для успіху.

Обов'язки:

 1. Організатори - Так, ми теж волонтери.Нам пощастило мати чудову команду організаторів, яка керує програмою. Це включає мене, двох інших розробників та керівника комп'ютерної лабораторії з бібліотеки, який також знає, як кодувати. Ми кілька разів на тиждень спілкуємось у Discord, щоб переконатися, що програма працює безперебійно, а студенти прогресують. Я думаю, що 3-5 - це досить гарна цифра для команди-організатора, але ми могли б додати більше для конкретних справ, таких як „менеджер громади” або „координатор волонтерів”.
 2. Ведучі - Ці люди читають лекції під час занять або спеціальні довідкові заняття, які зазвичай проводяться на вихідних. Це найскладніший тип волонтерської діяльності. У нашій програмі лекції тривають 1,5-2 години, а їх всього 24, тому кожна з них має бути в курсі та рухатися разом із рештою навчальної програми. Деякі добровільні добровольці можуть не підходити для читання лекцій людям, які абсолютно нові у розвитку. Це дуже важливо мати чітке уявлення про те, що ви хочете їх прикриття в лекції, аж до окремих точок і очікуваних результатів навчання. Ми також подбали про те, щоб надати волонтерам зразкову гірку, щоб вона відповідала решті навчальної програми.
 3. Наставники - Студенти не лише матимуть запитання щодо кодування, але також матимуть запитання щодо своєї кар’єри, роботи в мережі тощо. Менторство чудово підходить для відповіді на такі типи запитань. Наразі ми працюємо над створенням наставницької програми, за якою наставники-волонтери щонайменше раз на тиждень реєструватимуться у студентів, щоб переконатися, що вони на шляху, і відповідати на будь-які запитання. Однією з причин затримки є те, що ми працюємо над системою, як вирішити будь-які скарги на невідповідну мову або поведінку, які можуть мати місце, коли студенти зустрічаються один на один з волонтерами.
 4. Лаборанти - Лаборанти готові допомагати синхронно під час лабораторних сеансів, як правило, при проблемах із запуском програмного забезпечення чи налагодженням. Ми проводили лаборанти набагато більше, коли проводили очні заняття. Оскільки речі є віддаленими, ми не бачимо екранів учнів, тому нам довелося мати лише декількох людей, щоб відповісти на запитання в чаті, якщо люди застрягнуть.
 5. Загальні помічники - ці люди допомагають відповідати на запитання студентів у чаті та виконувати інші завдання, такі як перегляд проектів та портфоліо. Вони також корисні для студентів, щоб відмовитись від качки або для заохочення.

Підручник для волонтерів

Ми підготували двосторінковий довідник, в якому детально описували очікування щодо поведінки волонтерів, а також вимоги до участі у нашій програмі. Зараз це досить елементарно, але ми впевнені, що ми будемо це нарощувати, рухаючись далі.

Ми також даємо їм посилання на кодекс поведінки freeCodeCamp, оскільки він короткий, солодкий і суть: будьте добрими, розуміючими тощо.

Переконавшись, що персонал має інструменти для досягнення успіху

Ми, безумовно, допустили кілька помилок, зокрема дозволили ведучому робити власні слайди, а потім в останню хвилину сказати йому, що їм потрібно змінитись. Це не пішло добре. Нам слід було набагато чіткіше зрозуміти, що ми від нього хотіли.

Тепер кожен отримує від нас шаблонну настильну панель, а також список тем, які потрібно висвітлити. Ми також кілька разів зв’язуємося з ними, щоб переглядати прогрес у їхній презентації, щоб переконатися, що вона йде на правильному шляху.

Зараз у нас є довідник для волонтерів, плани уроків та колоди для викладання, вказівки щодо наставництва та папка Google Drive, де ми зберігаємо всю документацію до програми, хід студентів, навчальні матеріали та плани на майбутнє. Нещодавно ми реорганізували всі ці матеріали, щоб полегшити їх пошук, коли вони нам потрібні.

У міру зростання цієї програми нам потрібно буде керувати більшою кількістю волонтерів та навіть платним персоналом. Ми готуємось до цього, задокументувавши наші процеси, щоб зробити приєднання кожного разу трохи плавнішим.

Партнери спільноти

Наразі ми намагаємось створити партнерські спільноти для отримання спонсорів для фінансування, а також пожертв на технічне обладнання.

Деякі наші студенти не мають доступу до хороших комп’ютерів або швидкого з’єднання з Інтернетом. Бібліотека надавала нам ці речі, коли ми проводили власні заняття, але зараз нам важче, коли ми віддалені.

Крім того, бібліотеки мають обмежений час роботи, і для студентів, які працюють на декількох роботах або мають інші сімейні обов'язки, може бути важко виділити час, щоб виконати всю роботу в класі протягом дня. Ось чому спонсорство громадських партнерів є настільки важливим, щоб зробити нашу програму доступною.

У майбутньому ми сподіваємось мати можливість забезпечити доступ до Інтернету та портативні комп’ютери для студентів, які в них потребують.

Організація

Маркетинг

У нашій команді немає експертів з маркетингу. Наші маркетингові зусилля в основному полягають у забезпеченні дотримання узгодженого бренду - кольорів, багатослів’я тощо - послідовного та колективного обміну оновленнями в соціальних мережах.

На щастя, у мене є невеликий прихильник на YouTube, LinkedIn та інших платформах, де мені вдалося залучити волонтерів та зацікавити громаду в нашій програмі.

Публічна бібліотека також допомогла зв’язатися з багатьма різними громадами та залучити студентів, до яких ми, можливо, ніколи не змогли б дістатись інакше.

Зростаючи, ми можемо почати розширювати сферу охоплення соціальних мереж, але з обмеженим бюджетом зараз ми просто набираємо сили.

Віддалені прямі трансляції

Розміщення віддалених прямих трансляцій було складним завданням. Інтернет-зв’язки іноді падають, крім того, існує крива навчання, щоб студенти могли користуватися програмним забезпеченням.

Розлад є для нас чудовим варіантом, оскільки ми можемо розміщувати прямі трансляції всередині програми, де знаходяться всі наші чати та все інше. Таким чином, нам залишається лише пояснити, як користуватися одним програмним забезпеченням.

Крім того, Discord дозволяє нам одночасно показувати до 50 людей у ​​голосових чатах. І це все безкоштовно! Ми розглядали Zoom та деякі інші інструменти, але ми будемо дотримуватися Discord, доки нам не знадобиться - і не по кишені - щось із більшою кількістю функцій.

Включення та фінансування

Ми хотіли почати просити компанії та людей про фінансування, тому минулого року нам довелося зареєструватися як некомерційна організація. У США цей процес займає близько півроку. Спочатку нам довелося зареєструватись як компанія в нашому штаті, а потім скласти ділові документи та подати заявку на отримання некомерційного статусу у федеральному уряді.

На початку цього року ми нарешті отримали підтвердження, що ми є некомерційною організацією 501c3! Зараз ми намагаємось виробити способи отримання фінансування та отримання пожертв. Ми збираємось додати кнопку "пожертвувати" на наш веб-сайт, а також звертаємось до компаній для отримання більших пожертв. Також було кілька внутрішніх дискусій щодо того, чи є краудфандинг хорошою ідеєю.

Чи є у вас пропозиції щодо нас у цій галузі? Будь ласка, залиште коментар до цієї статті або зв’яжіться з нами за адресою [email protected]

Інструменти спілкування

Форум

Як вже згадувалося раніше, ми розпочали роботу з дискусійного форуму, але виявили, що його важко підтримувати та не відповідає нашим потребам. Людям було важко користуватися ними, особливо на мобільних пристроях. Ми також мали проблеми з тим, щоб співробітники та студенти входили в систему та перевіряли її досить часто, щоб зробити це вартим зусиль. Ось чому ми позбулися форуму і перенесли всю програму на Discord.

Розбрат

Тепер у нас створений сервер Discord для всієї школи кодування! Ми використовуємо його для проведення лекцій у прямому ефірі - ми можемо одночасно брати участь до 50 людей у ​​голосовому чаті та обмінюватися з ними екраном, керувати студентами, організовувати волонтерські заходи, проводити тренери доповідачів, відповідати на запитання, робити групові проекти, переглядати портфоліо та виконувати адміністративні завдання.

Мати все в одному місці - це найкраще рішення, яке ми коли-небудь приймали. Наші витрати не тільки нижчі, але це значно полегшує адміністрування програми. Кожен, з ким нам потрібно взаємодіяти, або вже на Discord, або його просто потрібно запросити на Discord :)

Градація

Цього року ми мали грандіозні плани зробити свій перший випускний для студентів. На жаль, через COVID-19 ці плани довелося скасувати. Нам довелося поборотись розсилкою сертифікатів студентам, які закінчили програму, та помацанням кожного (віртуального) по спині для закінчення.

Тепер, коли наші заняття є віртуальними, ми хотіли б зробити щось цікаве для випуску нашої другої когорти наприкінці серпня. У вас є ідеї? Повідомте нас, якщо ви це зробите.

Висновок

Складання цієї програми, можливо, було найважчим, що я коли-небудь робив. Це багато роботи, але дуже корисно. Це може змінити життя студентів.

Хоча це був не лише я: була команда людей, яка допомагала, і нічого з цього не сталося б без них.

Я хочу подякувати Джареду Вілкурту, Кассандрі Баутісті, Маріанні Маккензі, Громадській бібліотеці Індіанаполіса, freeCodeCamp та усім нашим чудовим волонтерам - кожному з яких було вирішальне значення у складанні цієї програми.

Ми працюємо над відкритим джерелом нашої навчальної програми, яку ми використовували - слайди, проекти, завдання FreeCodeCamp, додаткові матеріали тощо. Потрібно трохи часу, щоб скласти все в гарному форматі, але запасіться терпінням, ми передамо це кожному, хто зацікавиться незабаром :)

Мене цікавлять ваші думки. У вас є ідеї щодо того, що ми можемо зробити краще наступного разу? Будь ласка, зв’яжіться зі мною та повідомте мене.

Мій Twitter: @gwen_faraday

Мій YouTube: Академія Фарадея

Веб-сайт програми: freecodeschoolindy.com