7 підказок Vim, які змінили моє життя (з демонстрацією)

Привіт, колеги-кодери! Можливо, ви вже чули про редактор коду Vim або навіть трохи ним користувались.

Існує безліч ресурсів, які висвітлюють основи Vim, і я не хочу просто переписувати їх тут. Натомість я хочу поділитися кількома швидкими порадами, яких я навчився від інших, використовуючи Vim повний час на роботі.

Це крихітні речі, про які ви можете швидко навчитися, що значною мірою вплине на вашу щоденну роботу у Vim. Вони точно полегшили мені життя.

Пам'ятайте: Vim поставляється попередньо встановленим на Mac і Linux. Вам просто потрібно відкрити термінал і ввести "vim" у командному рядку, і ви відкриєте Vim. Якщо у вас є комп’ютер з ОС Windows, дотримуйтесь цих вказівок, щоб встановити Vim на ПК.

Перш ніж ми почнемо

Якщо ви зацікавлені у Vim, але ще не розпочали, ось які ресурси я хотів би порадити:

  • OpenVim - Інтерактивний підручник Vim
  • vimtutor - це інтерактивний підручник з командного рядка, який доступний і встановлений на Mac і деяких дистрибутивах Linux. Просто введіть vimtutorсвій термінал
  • VimAdventures - Перші пару рівнів безкоштовні, і якщо вам подобається формат, а повна ліцензія становить 25 доларів

Якщо вам подобається Vim, але занадто багато, щоб запускати його самостійно, встановіть розширення Vim для вашого улюбленого редактора, наприклад VS Code, Sublime або будь-яке інше. Таким чином ви зможете скористатися швидкими діями та ярликами Vim та більш зручним інтерфейсом, до якого ви звикли більше.

Одне важливе розуміння, яке я отримав щодо навчання та роботи з Vim: вам не потрібно все опановувати (що в будь-якому випадку практично неможливо), щоб почати цим користуватися.

Як тільки ви з’ясуєте основи, щоразу, коли у вас є запитання чи блок протягом усього робочого дня, запишіть його, а потім перегляньте цей список і шукайте в Інтернеті, як це зробити у Vim.

Таким чином, ви будете поступово заповнювати будь-які прогалини, які у вас можуть виникнути, і ставатимете кращими з кожною новою дрібницею, яку ви додасте до свого репертуару (ці мікроудосконалення будуть подібні до порад у цій статті нижче).

А тепер перейдемо до цікавих речей - підказок та підказок. Щоб скористатися цими перевагами, вам не потрібно встановлювати плагіни Vim.

1. Як почати писати в рядку з правильним відступом

Перш ніж я це дізнався, я переходив на новий рядок і переходив до режиму вставки, TAB до правого відступу і починав вводити код. За допомогою цього маленького фокусу вам не доведеться робити всі додаткові вкладки, він просто переведе вас у режим вставки з правильним відступом.

РЕЦЕПТ: S(SHIFT + s)

ДЕМО:

2. Змінюйте розмір вікон автоматично

Дуже часто ми робимо щось із вікнами всередині Vim, через що розмір їх неправильно змінюється, іноді один занадто широкий, а інший занадто вузький.

Найпростіший спосіб побачити цей ефект - це відкрити 3 вікна на одній вкладці Vim і змінити розмір вікна терміналу, в якому ви відкрили Vim.

Ви хочете змінити розмір вікон до всіх однакових розмірів, рівномірно розподіливши доступний простір. Хороша новина полягає в тому, що вам не потрібно робити це вручну.

РЕЦЕПТ: CTRL+w =

Комбінація клавіш CTRL + w з подальшим натисканням клавіші знака рівності вирівнює вікна.

ДЕМО:

3. Перейдіть до відповідного кронштейна / дужки

Наведіть курсор на квадрат [або круглий (дужка або фігурні дужки {, натисніть% (SHIFT + 5), щоб перейти до відповідного символу. Натисніть ще раз, щоб перейти назад (перемикання між ними).

if (condition) { // code } // If your cursor was on {, and you pressed %, you'd jump to } 

РЕЦЕПТ: %курсором на символі, якому потрібно знайти відповідність.

ДЕМО:

4. Відступ / відступ рядка або декількох рядків

>> ⁠– indents a line << ⁠– unindents a line 

Якщо вибрано декілька рядків (у режимі VISUAL LINE), вам потрібно лише один раз натиснути> або <, щоб зробити відступи або відступити рядки (як показано в демонстраційній частині нижче)

Не має значення, де курсор розміщений у рядку під час відступу - він все одно буде працювати. Після закінчення відступу курсор автоматично розміщується на першому непустому символі в рядку.

РЕЦЕПТ: Один рядок: >>, <<. Кілька рядків: >, <.

ДЕМО:

5. Виправте відступ у цілому файлі

Почніть у верхній частині файлу (щоб перейти туди, натисніть ggбудь-де у файлі.). Потім натисніть =G, і Vim зафіксує відступ у цілому файлі. Якщо ви не починаєте з початку файлу, він зафіксує відступ від поточного рядка до нижньої частини файлу.

РЕЦЕПТ: =G

Натисніть знак рівності, а потім SHIFT + G

ДЕМО:

6. Основи роботи з вкладками

Часто хочеться одночасно переглядати кілька файлів або контекстів. Вкладки Vim дуже зручні, але недостатньо використана функція для цього. Я не знаю жодного іншого редактора, який би це підтримував (але я впевнений, що є спосіб зробити це деінде).

Наприклад, я люблю зберігати файли, пов’язані з кодом, на головній вкладці та на іншій вкладці: README зі списком TODO та місцем, де я можу записати подальші ідеї.

Щоб писати команди для роботи з вкладками, вам потрібно бути в командному режимі. Щоб почати писати команду, натисніть :і введіть. Команда з'явиться в лівому нижньому куті редактора під час набору тексту. Натисніть Enter, щоб виконати.

РЕЦЕПТ:

:tabnew створює нову вкладку

gt - перейти до наступної вкладки

gT - перейти до попередньої вкладки

:tabo - закрийте всі інші вкладки, крім активної

ДЕМО:

7. Як швидко повернутися до попереднього файлу

Часто, редагуючи файл із кодом, ви відкриваєте інший у тому ж вікні. Тоді повернутися до тієї, над якою ви щойно працювали, не так просто. Ви можете перерахувати буфери та перейти до попереднього, але вам потрібно запам'ятати його назву і витратити свій дорогоцінний час. Користувачі Vim не люблять витрачати занадто багато часу на дії. :) Тож для цього можна використовувати CTRL + o.

Все, що він робить, це те, що він знаходить попередню позицію вашого курсора - і якщо це трапилося в іншому файлі (тому, який ви щойно загубили, відкривши новий), він повертає нас назад туди.

Дякуємо за читання і сподіваюся, ці поради допоможуть вам!

? Якщо ви хочете стежити за моїми пригодами, ось мій Twitter :)

? Я пишу щотижневий бюлетень, який охоплює такі теми, як навчання кодуванню, зміна звичок, особисті фінанси, рекомендації щодо книг та ключові вибори, мінімалізм, відкриття бізнесу, психологія тощо. Для тих, хто цікавиться: приєднуйтесь до 1K + однодумців, захоплених самовдосконаленням та навчанням.

Підпишіться тут

? У наші дні я працюю над своїм допоміжним проектом - додатком під назвою "Zerno". Зареєструйтесь, щоб отримати ранній доступ дуже скоро!

Додаток ZERNO