Посібник розробника-самоучки для вивчення кодування

Отже, ви хочете навчитися кодувати? Моєю особистою порадою було б відвідати буткемп, оскільки вони пропонують структуровану навчальну програму, наставників, присвячений час навчанню, співпрацю та взаємодію між студентами.

На жаль, не кожен, хто хоче навчитися кодувати, може дозволити собі гроші та час, необхідні для завантажувального табору.

На щастя, є альтернатива, яку обрали багато відомих розробників програмного забезпечення: маршрут самоучки. Навчаючи себе кодувати, ви вчитесь за власним розкладом, використовуючи безкоштовні або платні онлайн / офлайн ресурси.

Але для того, щоб досягти успіху на цьому шляху самонавчання та швидко перейти від початківця до молодшого розробника, вам потрібно буде включити частину магії завантажувальних таборів у свою подорож самоучкою. У цій статті я розповім, як ви можете це зробити.

Перш ніж ми почнемо, вам слід знати, що ця стаття спочатку була доповіддю, яку я читав на сесії MTB Developers In Vogue. Я вирішив перетворити це на статтю для більшої доступності, отримавши хороший відгук.

Тож візьміть чашку кави або улюбленої газованої води, візьміть ручку та блокнот і запишіть кілька нотаток. Я також упускатиму туди-сюди кілька випадкових цитат, так що підготуйтеся?

То як розпочати?

Існує п’ять фаз, які слід пройти, навчаючи кодувати:

 1. Виберіть нішу.
 2. Знайдіть структуровані навчальні ресурси для своєї ніші.
 3. Навчіться.
 4. Побудуйте щось, що завгодно!
 5. Мережа.

Розглянемо кожну фазу детальніше.

Виберіть нішу

Якщо ви хочете досягти успіху, обмежтеся. "

Почавши шлях до самоучки розробника, важливо вибрати нішу. Це гарантує, що ви не перевантажите себе. Це обмежує ваше навчання і дає вам можливість приділити свою увагу невеликій підмножині, щоб ви могли створити точку входу.

Розробка програмного забезпечення дуже універсальна і буває різних форм. Почніть з огляду того, що загалом передбачає програмування та розробка програмного забезпечення.

Ось 2 корисні ресурси, які дадуть вам огляд того, що таке кар’єра програмування та розробки програмного забезпечення.

 • Як стати повноцінним веб-розробником у 2020 році, автор Колбі Файок
 • Вступ до програмування та інформатики на YouTube-каналі freeCodeCamp

Після того, як ви отримаєте загальний огляд, вам слід зробити кілька внутрішніх опитувань, щоб оселитися на терені, яке вас справді хвилює. Відповіді на запитання нижче допоможуть вибрати вашу нішу.

 • Чого ви сподіваєтесь досягти, навчившись кодувати? Ви хочете заробляти гроші на фрілансі, влаштовуватись на хорошу роботу чи будувати свою ідею стартапу?
 • Які системи ви хочете побудувати? Інтернет (зовнішній або задній кінець), мобільний (Android або iOS), настільний, вбудований, аналітика даних тощо.

Це не означає, що ви не зможете випробувати нові галузі чи експериментувати пізніше у своїй кар'єрі, але починайте з них.

Знайдіть структуровані навчальні ресурси для своєї ніші

Вітаємо з вибором ніші серед усіх варіантів.

Наступне, що потрібно зробити, - це скласти поступовий перелік тем / технологій, які потрібно вивчити для своєї ніші, та знайти структуровані навчальні ресурси з цих тем.

Вирішуючи, який навчальний ресурс вибрати, вибирайте ті, що мають структурну прогресію та кодуйте разом із вправами для практики. Обов’язково зверніть увагу на ці пункти нижче:

 • Які мови та технології використовуються у цій галузі? Складіть список мінімуму, який вам потрібно навчитися для досягнення своєї мети з попереднього кроку. Тут акцент робиться на мінімумі, просто тому, що вам не слід чекати, щоб навчитися усьому у вибраній вами галузі, перш ніж зробити перший крок до своєї мети. Ви будете чекати дуже довго.
 • Які інструменти вам потрібні? Дізнайтеся, які інструменти вам потрібні для вивчення. Редактор коду? Якесь програмне забезпечення? Вперед і встановіть їх.
 • Який порядок навчання? Для більшості полів потрібно вивчити один інструмент / мову спочатку перед іншим. Пам’ятайте, що завжди слід починати з основ та рухатись далі.

Якщо у вас є додаткові запитання щодо певної ніші, ви можете скористатися Twitter або Facebook, щоб знайти людей, які працюють у вибраній вами ніші. Запишіть їм повідомлення і перейдіть прямо до того, чим вони можуть вам допомогти. Ви будете вражені тим, наскільки люди в технічному співтоваристві готові допомогти.

Для Twitter тут є нитка з переліком активних людей у ​​різних галузях техніки на Twitter, за якими ви можете стежити, і відкриті для відповіді на запитання, пов’язані з їхньою галуззю, від Hacksultan.

І ви знайдете список чудових безкоштовних навчальних ресурсів в кінці цієї статті.

Навчіться

"Якщо ви переслідуєте двох кроликів, ви не зловите жодного".

Чудово, ви це зробили. Ви зрозуміли, що вам потрібно навчитися розбивати свої цілі, а також знайшли навчальний ресурс для використання. Тепер настав час вивчати ці речі послідовно, а не одночасно.

Будьте послідовними

Перше, що потрібно зробити, це виділити час для свого навчання. Встановлюйте конкретний час щодня протягом свого щоденного графіка, протягом якого ви будете вчитися та бути егоїстичними щодо цього.

Дві години навчання щодня набагато краще, ніж 15 годин навчання в один день на місяць. Тут послідовність є ключовою. Ви хочете навчитися влаштовуватися на роботу? Тоді ти повинен навчитися, ніби це твоя робота, поки ти її не отримаєш.

Визначити цілі

Крім того, для ефективного навчання вам слід ставити щотижневі цілі, щоб ви могли притягувати себе до відповідальності.

Дослідження показали, що люди, які свідомо ставлять цілі, частіше досягають чогось. І люди, які прокладають зайву милю, записуючи ці цілі, швидше за все, все вдається зробити.

Що ви хочете знати чи вміти робити наприкінці місяця? Як ви структуруєте своє навчання на тиждень, щоб досягти цього? Запишіть його.

Бути зосередженим

Важливо також, що ви пам’ятаєте зосередитись на своєму окресленому навчальному плані та обраному навчальному ресурсі.

У технічній сфері завжди є блискучий новий об’єкт - чомусь новому, чому можна навчитися. Не захоплюйтесь і не переживайте, тому вам знадобиться багато уваги. Один заповнений підручник краще, ніж 10 зразків.

Побудуйте щось! Що завгодно.

"Різниця між вами та тими, хто має талант, полягає у практиці; багато в чому".

Як розробнику-початківцю, легко застрягти в зоні підручників, або "пекла підручників". Багато людей застряють там і залишаються новачками занадто довго. Тут ви дивитесь підручник за підручником, ніколи не забруднюючи рук.

Будівництво проектів не є взаємовиключними на етапі навчання. Потрібно постійно перебирати між навчанням та будівництвом, оскільки навчання насправді ніколи не закінчується.

Ось чому я наголосив на виборі навчальних ресурсів, які містять багато спільних проектів, щоб ви почали практикувати. Обов’язково кодуйте, а не просто дивіться. Це допомагає почати щось робити.

Один із способів отримати практику - це в кінці кожного модуля продумати функції, які можна додати до кодованого проекту. Просто спробуйте побудувати щось на основі нових знань, які ви отримали.

Це не повинно бути занадто вигадливо. Найголовніше - це те, що ви пишете код, натрапляєте на помилки, шукаєте в Google, як його налагодити, і отримуєте більше розуміння. Практика закріплює знання, тому практика. 1 виконаний проект краще, ніж 10 переглянутих навчальних посібників.

Ви можете використовувати Google, щоб знайти ідеї проектів, або перевірити ці цікаві.

Мережа

Мережа просто означає навчитися публічно і поставити себе там. Якщо ви силос, ви не виграєте багато. Отже, як ти поставишся там?

Приєднуйтесь до спільноти та відвідуйте зустрічі

Спільнота одночасно кидає вам виклик і надихає. Ви усвідомлюєте людей, які перебувають у тій же галузі, що і ви, з тими ж проблемами, що і у вас. Ви також отримаєте можливість співпрацювати та складати дружні стосунки протягом усього життя.

Ось список деяких глобальних спільнот віддалених технологій, до яких можна приєднатися Боладжі Айодеджі. Також шукайте місцеві громади у вашому місті.

Продайте себе

Можливість більше не приходить до найбільш кваліфікованих - вона надходить до найбільш помітно кваліфікованих.

Продавати себе означає говорити про себе і про те, що ти зараз робиш. Це дає вам більший вплив і може відкрити для вас багато можливостей.

Налаштуйте обліковий запис GitHub і вставте туди код. Почніть твіттер-акаунт і поговоріть про те, що ви вивчаєте чи будуєте.

Задавати питання

Задавання цікавих питань - це ще один спосіб об’єднатися в мережі та представити себе іншим людям. Насправді не соромно задавати питання.

Якщо ви застрягли в певній проблемі, використовуйте соціальні мережі та свої фізичні зв’язки на свою користь. Навчіться проникати в DM та електронні листи людей. Єдина причина, через яку ви не можете отримати відповідь, - це якщо ви не знаєте, як правильно сформулювати свій запит.

Порада. Коли ви звертаєтесь, найкраще надіслати кілька підготовлених запитань, а не просто надіслати "Привіт" і попросити їх час.

Ви повинні скласти список питань, які дадуть відповідь на виклики, з якими ви зараз стикаєтесь. Ви з більшою ймовірністю отримаєте відповідь, якщо хтось заздалегідь знає, який час вони беруть на себе.

Прикладом повідомлення може бути:

Привіт, мене звуть, сподіваюся, у вас все добре. Я деякий час бачив ваш вміст, і я бачу, що ви добре обізнані в цьому. Я намагався зрозуміти. Я спробував Чи можете ви допомогти? Дякую. "

Висновок

Сподіваюся, ця стаття внесла ясність у вашу подорож щодо навчання коду як початківця.

Останнє: кодування важке, а самостійне навчання може бути ще складнішим. Ви обов’язково зіткнетеся з якимись поганими днями.

Тільки пам’ятай, що ти можеш легко піти собі в дні, коли речі не мають сенсу. У довгостроковій перспективі ваша послідовність і наполегливість у навчанні неодмінно окупиться.

Тепер продовжуйте і будьте чудовими!

Ось список безкоштовних навчальних посібників / ресурсів для різних галузей, які повинні допомогти вам розпочати роботу.

Інтернетна веб-розробка:

 • Навчальний посібник для розробників Frontend Іре Адерінокун
 • Адаптивна сертифікація веб-дизайну та сертифікація бібліотек інтерфейсу freeCodeCamp

UX-дизайн:

 • Навчальний посібник для UX від Opemipo.
 • Швидке створення прототипів від Google

Веб-розробка:

 • Баккенд Розвиток Навчальний шлях за Bitdgree
 • Вступ до бекенда від Udacity

Розробка Android:

 • Як навчитися розробці андроїда від Mindorks
 • Основи Android від Google
 • Розробка програм для Android від Udacity

Розробка iOS:

 • Як стати розробником iOS
 • Вступ до розробки додатків для iOS за допомогою Swift

Наука про дані:

 • Основи науки про дані від Когнітивного ШІ
 • До аналізу даних Udacity

Хмара та DevOps

 • Вступ до хмарних обчислень від Udacity
 • Вступ до DevOps від Udacity

Якщо вам сподобалось це, перегляньте мій блог, мій щоденник, підписуйтесь на мене у твіттері та пишіть мені марку.