Пояснення API електронної комерції - Огляд інтеграції API та її переваг

Технологія швидко розвивається і постійно формує та впливає на галузь електронної комерції.

З розвитком таких технологій, як Інтернет речей (IoT), штучний інтелект (AI), доповнена реальність / віртуальна реальність (AR / VR) та блокчейн, світ електронної комерції зазнав багатьох успіхів.

Але серед десятків технологій, пов’язаних з електронною комерцією, є одна, яка пов’язує їх усі. API поступово вдосконалюють програми та веб-сайти електронної комерції, з'єднуючи їх між собою.

API електронної комерції допомагають розробникам передавати інформацію з одного програмного забезпечення на інше, а потім використовувати ці дані в одному інтерфейсі користувача.

API працюють як розширювана платформа, яка інтегрується з різними рішеннями, завдяки чому компанії можуть скористатися наявними функціоналами, не створюючи функцій з нуля.

Переваги інтеграції API для платформи електронної комерції

API допомагають інтегрувати кілька платформ між собою. Наприклад, ви можете інтегрувати свій веб-сайт електронної комерції з обліковим записом постачальника послуг доставки та імпортувати свої дані для замовлень та відправлень. Таким чином, ви можете впорядкувати свої транспортні операції на одній платформі.

API виконання електронної комерції можуть допомогти компаніям автоматизувати, координувати, керувати та впорядковувати свої операції такими функціями, як виконання замовлень, управління кур’єром, маркування, виставлення рахунків, друк інформації про відправлення, відстеження та сповіщення про підтвердження.

Отже, якщо ви хочете створити надійну платформу для вашого бізнесу в галузі електронної комерції, вам потрібно буде інтегрувати API у своє програмне рішення для доставки та логістики.

Це можна розширити

API з'єднують різні програмні компоненти і дозволяють їм взаємодіяти один з одним, отримуючи запити та надсилаючи відповіді.

Це розширює функціональність програми або веб-сайту, допомагаючи швидше виконувати роботу. Це також спрощує обмін інформацією.

Підвищена безпека

API покращують безпеку програмних систем, дозволяючи користувачам запитувати дані з ваших систем. API захищає ваші дані електронної комерції за допомогою заходів безпеки, таких як шифрування.

Багаторазове використання

API можна використовувати повторно на платформах та в додатках, оскільки вони побудовані з використанням сервісно-орієнтованого підходу.

Програми багаторазового використання зменшують час і зусилля, які розробники повинні витратити на проект, що, в свою чергу, збільшує їхню продуктивність.

Масштабованість

API дозволяють підключатися до будь-якої нової системи, не вносячи жодних змін в оригінальну систему, програму чи обладнання.

Для з'єднання з будь-якою новою системою потрібно лише кілька рядків коду та пропонує масштабованість для обробки більш складних транзакцій.

Синхронізація

Завдяки інтеграції API ви можете вибрати елементи вашого Інтернет-магазину з інших програм та програм, щоб створити платформу відповідно до ваших конкретних потреб бізнесу. Таким чином, ви можете логічно синхронізувати робочий процес своїх операцій.

Завдяки інтегрованим системам одна компанія може підключатися до програмного забезпечення та додатків інших компаній для управління їх даними, каналами доставки, продуктами та послугами, які найкраще відповідають їхнім потребам.

Як ви бачите, революція API залучає всіх нас.

Тепер давайте дізнаємося про три типові моделі API, які отримують дані із систем, перетворюють дані на процеси або створюють досвід.

3 Типові типи моделей API

Використовуючи інтеграцію під керуванням API, ви можете покращити взаємодію користувачів із новими пристроями та технологічними змінами.

Ви можете вдосконалити процеси здійснення електронної комерції за допомогою багатоканального продажу, управління запасами, доставки або створення персоналізованого досвіду по різних каналах. І є три типи моделей, які ви можете використовувати для побудови цих API.

Досвід API

Ці API використовуються для реконфігурації даних, так що одні й ті самі дані можуть бути представлені у різних форматах залежно від потреб користувачів.

API досвіду створюють загальне джерело даних для кожного каналу, замість того, щоб встановлювати окремі інтеграції для кожного каналу.

API процесів

Ці API реалізовані при інтеграції різних систем ІТ-екосистеми. Вони допомагають створювати незалежні точки джерела даних, щоб уникнути силосів даних в межах однієї системи або між ними.

Вони не покладаються на інші системи, куди мають надходити дані. Це означає, що Process API допомагають компаніям, які хочуть розширити свою поточну ІТ-інфраструктуру.

Системні API

Системні API приховують складність основних систем, таких як FTP-сервери, ERP, CRM або застарілі системи. Ці типи API зазвичай забезпечують доступ до систем для інтеграції даних та записів, присутніх у бізнесі.

Зараз я обговорю деякі API для електронної комерції, які можуть покращити функціональність вашого сайту та покращити досвід ваших клієнтів.

Різні типи API електронної комерції

Інтеграція API дозволяє розробникам інтегрувати різні функції своїх систем безпосередньо в Інтернет-магазини. Це допомагає впорядкувати процеси виконання замовлення, доставки та доставки.

Існують сотні API електронної комерції, які розробники можуть переглянути. Деякі з них доступні для додавання замовлень, доставки, відстеження, отримання продуктів, перегляду, купівлі та продажу та навіть створення маркетингових сегментів та безлічі інших завдань.

Тут я виділю деякі найпопулярніші та корисні.

API інформації про товар

API інформації про товар дозволяє витягувати деталі товару з бази даних, яка включає інформацію про описи товарів, ідентифікатор товару, назви товарів, специфікації товару, зображення товару, ціни, кількість товарів тощо.

API замовлень

API замовлень містять подробиці про замовлення, створені з вашого каналу. Цей API синхронізує стан імпорту та експорту замовлення та відображає список усіх створених та доступних замовлень у вашому обліковому записі.

Користувач може сортувати та фільтрувати дані замовлення відповідно до дати упаковки та доставки.

Ви також можете скасувати замовлення, повернути замовлення, створити масові замовлення на імпорт та додати інвентар для замовленого товару. За необхідності можна додати інші параметри.

API запасів

Ви можете використовувати цей API для сортування та фільтрування даних про запаси та перевірки деталей запасів у товарному номері. За допомогою цього API ви також можете оновити дані про товарний запас для певного товару.

API доставки

Цей API дозволяє автоматизувати процес доставки. Це дозволяє зв’язуватися з постачальниками логістичних послуг, і ви можете відстежувати деталі від продажу товару через пакет, що доставляється замовнику. Це також може автоматизувати процес створення пакувальних накладних та етикеток.  

API доставки дозволяє вибирати з декількох перевізників залежно від часу їх доставки, тарифів та місцезнаходження. Відстеження відправлень також можливо за допомогою цього типу API. Це дозволяє інтегрувати інформацію про відстеження замовлень у мобільний додаток або веб-сайт або за допомогою електронної пошти або текстового повідомлення.

API кур'єрів

Використовуйте цей API, щоб перевірити наявність кур’єрських варіантів та працездатність у певному регіоні та створити запит на отримання вашого замовлення.

Ви також можете використовувати цей API, щоб присвоїти своєму вантажу унікальний номер відстеження, який допоможе вам відстежити вантажі та отримати детальну інформацію про нього.

API обгортки

Ви можете використовувати все це в одному API, щоб створити замовлення, відправити замовлення та сформувати ярлики та рахунки-фактури для того самого замовлення. За допомогою цього API ви можете виконувати кілька завдань за один раз.

API каналів

API каналу надає вам детальну інформацію про всі інтегровані канали у вашому обліковому записі (наприклад, Shopify, Magento, Opencart, WooCommerce або Amazon).

API призначає унікальний ідентифікатор каналу під час створення замовлення, за допомогою якого можна вибрати або вказати власний канал для вашого облікового запису. Цей API також показує список усіх каналів, які вже інтегровані в обліковий запис вашого магазину.

Каталог API

За допомогою цього API ви можете створювати, редагувати та керувати своїм каталогом товарів протягом декількох хвилин. Він також підтримує інтеграцію з іншими ключовими системами вашого бізнесу, такими як виконання замовлень, управління запасами та звітування та аналіз.

API автентифікації / входу

API автентифікації або входу - це авторизація доступу, необхідна для доступу до ресурсів сайту постачальника послуг доставки. Цей API для входу допомагає власнику каналу підтвердити, що ви дійсний користувач.

API оплати

За допомогою API платежів ви можете створити програму для оформлення замовлення, яка приймає оплату за допомогою кредитної або дебетової картки. API платежів можна запрограмувати відповідно до існуючого платіжного шлюзу.

API перевірки

API перевірки допомагає перевірити адресу та інші дані про клієнта, які вони вводять на веб-сайті.

API перевіряє адресу та визначає нового або існуючого клієнта та вирішує можливі проблеми з доставкою. Цей API автоматизує перевірку та виправлення проблем з адресою, а також усуває клопоти щодо перевірки документів.

Маркетинговий API

Корисний API для автоматизації функцій маркетингу та сегментації електронної пошти на основі поведінки покупців, історії покупок, місцезнаходження та інших критеріїв.

Як працюють API електронної комерції?

Як уже згадувалося вище, API дозволяють взаємодіяти з вашим сайтом та іншими системами під капотом та відображати цю інформацію для клієнтів.

Ці API корисні для веб-сайтів електронної комерції, оскільки існує маса запитів, відповідей та логіки, з якими вам потрібно обробляти одночасно.

Ці API зазвичай засновані на архітектурі REST і використовують методи запитів HTTP для надсилання запиту на інформацію на сервер.

API REST використовують просту URL-адресу та легкі для реалізації практично будь-яким інструментом. Розробники отримують набір інструментів пошуку та запитів за допомогою REST API, який допомагає їм отримати глибший доступ до даних веб-сайту.

API REST також підтримують автентифікацію OAuth 2.0 для цілей безпеки (яка також використовується в таких популярних додатках, як Facebook та Google). Крім того, REST API підтримує міжплатформену розробку та ширший спектр мов програмування.

Розробники можуть інтегрувати API електронної комерції на веб-сайт, використовуючи наведену нижче інформацію.

  • Ресурси - це об’єкт, який визначає відношення до інших ресурсів та методів, що на ньому діють.
  • Кінцеві точки - це точки взаємодії API з іншою системою.
  • Методи HTTP - це дозволені взаємодії, які включають GET для отримання ресурсів, POST для створення ресурсів та PUT для зміни або заміни ресурсів.
  • Параметри - це критерії, що мають ім’я, тип значення та опис, щоб визначити тип дії, яку ви хочете здійснити над ресурсом.
  • Зразки запитів та об'єктів відповіді визначають вхідні та вихідні дані ресурсу.

Кінцева примітка

Доставка електронної комерції та виконання замовлень може бути набагато простішим, якщо ви використовуєте інтеграцію API та правильну технологію.

Зрештою, кожне рішення, яке ви приймаєте щодо свого бізнесу в галузі електронної комерції, має допомогти вам досягти ваших цілей. Що стосується доставки та виконання замовлення, використання API електронної комерції досягає обох цілей.

То що ти чекаєш? Почніть використовувати API електронної комерції вже зараз!

Потрібна деяка допомога? Ви можете зв’язатися з командою Shiprocket, щоб дізнатись більше про можливі рішення.

Дякую за читання!