Як знайти наставника та пришвидшити навчання: посібник для початківців.

Одне з моїх найбільших шкодувань під час навчання програмуванню було те, що я занадто ізолювався. Я намагався робити все сам і не шукав допомоги у інших. Я годинами, іноді днями бив головою об клавіатуру, намагаючись вирішити проблему, яку мені могли пояснити за 10 хвилин. Я був занадто сором’язливим, непритомним і впертим, щоб докладати зусиль, щоб знайти допомогу. Скільки часу я витратив у ті перші дні, все ще переслідує мене.

Мені знадобився час, щоб зрозуміти, що пошук наставника є важливою частиною навчального процесу. Наставник може надати важливий зворотний зв'язок, коли його зазвичай не буде. Це ставить стрес-тест на ваші вміння та кидає виклик тим областям знань, де ви можете бути слабкими.

Докази ефективності наставників можна побачити протягом всієї історії. Раніше учнівство було основною формою навчання до того, як університетська система взяла верх. Деякі з найбільших світових художників і творців навчались у когось іншого.

Є кілька способів використовувати менторство на свою користь. Це вимагатиме додаткових зусиль, але я вважаю, що воно того варте.

У цій статті я пояснить, чому наставництво важливо, і запропоную простий спосіб знайти його для себе.

Відгук - це головне

Ви нічого не можете навчитися, якщо не отримаєте зворотного зв’язку. Це так просто. Зворотній зв'язок є основною вимогою процесу навчання. Уявіть, що ви намагаєтеся покращити свої штрафні кидки, не бачачи, чи вдарив ваш удар. Це було б неможливо.

Насправді є лише два основних способи отримання відгуку:

  • Ви можете дати собі відгук за допомогою самостійного вивчення
  • Хтось інший може це надати

Метод самонавчання є найпоширенішим у світі програмування. Зазвичай, коли ми застрягаємо або нам потрібно дізнатися щось нове, ми переходимо на такі веб-сайти, як Stack Overflow або GitHub. Мета - дізнатись нову інформацію, щоб ми могли роздумувати над своєю роботою та підходити до проблеми під новим кутом.

Самостійна робота завжди буде частиною роботи розробника програмного забезпечення, оскільки ми постійно стикаємося з новими проблемами. Хороший розробник - це не той, хто має дивовижну пам’ять, а той, хто може ефективно зрозуміти свою проблему та знати, де знайти рішення.

На першій роботі з програмування мене вразило те, як швидко досвідчені розробники могли знайти відповіді на мої проблеми. Відчувалося, що вони точно знають, що шукати і де знайти важливу інформацію.

Вади самонавчання

Самостійна робота є важливою, але є дві великі проблеми.

По-перше, потрібен час, щоб удосконалити свої вміння. Пошук відповідної інформації інтуїтивно зрозумілий для досвідченого розробника, але більше схожий на переслідування диких гусей для тих, хто недосвідчений. Це може здатися простим, але потрібно багато практики, щоб знати, як шукати в Google чи знаходити найкращі місця для пошуку відповідей.

Коли я вперше почав вчитися програмуванню, я або не знав, де шукати, або не знав, що саме шукаю. Я часто відчував себе загубленим і пригніченим.

По-друге, занадто сильно покладаючись на самонавчання, вам важко зробити крок назад і зрозуміти загальні концепції картини. Легко знайти собі рішення окремих проблем, не маючи чіткого розуміння того, як це вписується у все інше. Ви можете навчитися робити щось, але не знати, чому це потрібно.

Також не завжди зрозуміло, чи йдете ви правильним шляхом навчання. На початку важко знати, з чого почати. Люди проводять невеликі дослідження і вибирають шлях. Із часом шлях, який ви вибрали спочатку, може бути не найкращим для вас маршрутом. Можливо, ви не виправите курс, поки не пізніше піде дорога. Ви можете витрачати час на вивчення чогось, що не відповідає вашим довгостроковим цілям.

Щоб уникнути цих пасток, важливо доповнити відгуки про самостійне вивчення відгуками із зовнішнього джерела. Надто покладаючись на самостійне вивчення, це може призвести до втрати часу як на мікро, так і на макрорівні.

Навіщо потрібен наставник

У пошуку ментора є багато переваг.

Вони допомагають вам розвинути більш тверде розуміння матеріалу та створити міцніший фундамент навичок. Поки ви взаємодієте з ними, вони забивають діри у вашому поточному розумінні та перевіряють ваші здібності. Вони мають досвід, який допоможе вам зрозуміти важкі концепції, і вони зможуть направити вас у правильному напрямку, коли ви наїдете на блокпост.

Моя перша робота програмістом мала чудову систему наставництва. На мої запитання завжди був хтось відповісти. За перші кілька місяців роботи я дізнався більше, ніж у попередньому році, навчаючи сам.

Ментори також чудово допомагають вам налагодити зв’язок на місцевій технологічній сцені. Швидше за все, у них є власна мережа друзів та розробників, до якої вони можуть вас підключити. Це відкриває можливості для розширення власної мережі, що дасть вам нові цікаві перспективи та допоможе знайти роботу, коли прийде час.

Вони також заохочують там, де їх взагалі може не бути. Навчання програмуванню важке та ізолююче. Наставники допоможуть вам пережити важкі часи. Досвідчений розробник, швидше за все, протистояв будь-яким перешкодам, з якими ви стикаєтесь. Коли ти застряєш або зневіришся, корисно знати, що є хтось, до кого ти можеш звернутися.

Як знайти наставника

Знайти досвідченого наставника дуже корисно, але простіше сказати, ніж зробити. Жодних сторінок для пошуку розробників програмного забезпечення, які можуть допомогти вам, немає. Люди, які проходять традиційну 4-річну школу чи школу коду, мають перевагу ставити запитання вчителю, коли вони застряють. Розробники-самоуки зазвичай не мають такої розкоші.

Щоб знайти наставника, вам потрібно бути готовим, піти у світ і познайомитися з людьми.

Зустрічі та групи користувачів - чудове місце для початку. Якщо ви живете в пристойному місті, щотижня відбувається найрізноманітніша різноманітна технологічна подія. Просто зайдіть на Meetup.com і шукайте подію, яка вам здається цікавою.

Йти на зустріч з купою незнайомців нервує. На своєму першому Meetup я пам’ятаю, як сидів у своїй машині біля місця проведення 5-10 хвилин, перш ніж нарешті набрався мужності зайти всередину. Але, врешті-решт, я щасливий, що зробив. Люди, з якими я познайомився на тому першому Meetup, допомогли мені розпочати свою першу роботу з розробки програмного забезпечення.

Важливо, щоб ви подолали свої страхи, щоб ви могли поставити себе в краще становище, щоб досягти успіху. Спочатку, якщо ви занадто нервуєте, щоб з кимось поговорити, тоді ні. Сядьте в кут, подивіться презентацію, насолоджуйтесь безкоштовною піцою і вважайте це перемогою. Наступного разу, коли ви підете на зустріч, ви почуватиметеся комфортніше і будете готові до взаємодії з іншими.

Взаємодія з досвідченими розробниками

Як тільки ви почнете взаємодіяти з людьми, переконайтеся, що якомога більше вилучаєте своє его. Вам нічого нікому доводити. Люди мають тенденцію завищувати свої здібності, коли спілкуються з людьми, які мають більше навичок чи досвіду.

Завищення своїх здібностей може бути трагічним кроком. Сенс переходу на зустріч - це налагодження зв’язків та пошук людей, які, можливо, захочуть вам допомогти. Якщо ви поводитесь так, наче ви знаєте більше, ніж ви, або ви будете виглядати дурними, або змусять людей думати, що у вас все це зрозуміло.

Головне - бути вразливим і прийняти той факт, що ви розробник для початківців. Не бійтеся визнати, що чогось не знаєте. Повідомте інших людей, що ви щойно почали вчитися, і ви готові отримати будь-яку пораду, яку вони можуть дати.

Приходьте готові з питаннями. Запитайте щось на зразок: "Як би ви підійшли до навчання, якби ви були в моєму становищі?" Ви будете здивовані, наскільки люди захочуть вам допомогти. Кожен розробник на цій зустрічі може вам співчувати, тому що він колись знаходився в тій самій позиції, що і ви. Є багато цінних знань, які ви можете отримати лише завдяки цим розмовам.

Продовжуйте діалог

Познайомившись і поговоривши з кількома людьми, попросіть їхні електронні адреси на той випадок, якщо у вас виникнуть подальші запитання.

Отримання якоїсь контактної інформації є надзвичайно важливим. Це дозволяє вам залишатися на зв'язку з людиною, і це відкриває можливості для майбутніх зустрічей.

Після зустрічі зверніться до людей, з якими ви познайомились, і запитайте, чи можете ви купити їм чашку кави. Може здатися, що ви завдаєте їм незручностей, але люди, як правило, із задоволенням допомагають іншим (особливо іншим розробникам програмного забезпечення). Поки ви поважаєте їхній час і показуєте їм, що вдячні за допомогу, вони, швидше за все, будуть раді зустрічі з вами.

Мені завжди подобалося зустрічатися з початківцями розробниками. Це відчуває себе добре, передаючи частину моєї набутої мудрості. Це прекрасне почуття, знаючи, що ти позитивно сприяєш чиємусь життю. Коли я вперше вчився, я зробив багато помилок, і приємно допомагати іншим людям уникати цих пасток.

Слово обережності, перш ніж продовжувати. Важливо не зловживати відносинами, які ви будуєте. Якщо ви надсилатимете людині повідомлення по електронній пошті 5 разів на день і будете постійно її прослуховувати, вона перестане бажати вам допомогти. Це нормально просити про допомогу, але це не нормально, якщо вони роблять роботу за вас.

Ви не збираєтеся отримувати відповіді на всі свої конкретні технічні питання через цю мережу людей. Якщо ви все-таки ставите перед собою технічні запитання, переконайтеся, що вони добре продумані, точні та короткі. Дайте їм можливість швидко відповісти вам. Намагайтеся уникати питань із довгими відповідями, якщо ви не відчуваєте, що вони готові відповісти на них (особливо в електронних листах).

Подумайте про досвідченого розробника як про компас. Вони фізично не доставлять вас до пункту призначення, але вони переконаються, що ви рухаєтесь у правильному напрямку. Це допоможе вам уникнути втрати часу на речі, які можуть не допомогти у пошуку роботи. Як мінімум, вони дадуть вам нові речі, над якими слід подумати, і допоможуть вам самоаналізувати свій прогрес.

Пам’ятайте: стосунки, які ви будуєте, важливіші за відповіді, які ви отримуєте . Відповіді скінченні. Відносини нескінченні.

Висновок

Пошук наставника - це лише один із способів збільшити ваші відгуки. У вашому розпорядженні можуть бути інші способи. Якщо ви це зробите, чудово! Використовуйте їх якомога більше.

Якщо про зустріч з кимось у фізичному світі не може бути й мови, тоді рухайтеся цифровим способом. Шукайте групи Facebook, форуми в Інтернеті або підредагування, де ви можете взаємодіяти з досвідченими розробниками. Про всі ці різні місця написано багато статей, тому я не буду тут вдаватися до цього.

Головне зрозуміти, що пошук наставника (або когось із досвідом, що перевищує вас) - це дуже корисний інструмент у вашому навчальному процесі. Це може бути різниця між успіхом і невдачею.

Вони вас не знайдуть. Вам потрібно буде вийти у світ і розшукати їх. Але обов’язково робіть це.

Якщо вам сподобалась ця стаття, підпишіться на Інформаційний бюлетень розробника-самоучки. Ви отримаєте подібну інформацію разом з іншими ексклюзивними порадами та підказками.

Якщо у вас є якісь запитання чи коментарі, сміливо коментуйте їх нижче або зв'яжіться зі мною за адресою [email protected]