HEIC в JPG - Як конвертувати зображення на Mac

Якщо ви користувач Apple, швидше за все, ви бачили розширення файлу .heic на своїх фотографіях. І ви можете запитати - що це за формат фотографій, і чому Apple використовує його?

У цій статті ми обговоримо, що таке HEIC, чим він відрізняється від формату JPG, чому Apple використовує його, як конвертувати з HEIC у JPG тощо.

Що таке формат файлу HEIC?

Ну, по-перше, .heic - це розширення файлу, яке відображається у файлах / зображеннях HEIF. HEIF розшифровується як Високоефективний формат зображення, і він був прийнятий Apple у 2017 році.

Як ви могли здогадатися з його назви, збережені таким чином фотографії є ​​"ефективнішими". Тобто вони менші при збереженні якості.

HEIF насправді не є форматом. Швидше, це контейнер, в якому зберігається фотографія, який використовує передові методи стиснення, щоб зменшити цю фотографію приблизно на половину розміру JPG.

Коротке зауваження, якщо вам цікаво: HEIF - це стандарт, а HEIC - це ім'я формату, яке Apple дала йому :) Тому для спрощення я буду називати його HEIC у цій статті.

Різниця між HEIC та JPG

Існує кілька важливих відмінностей між файлами HEIC та JPG. Можливо, ви більше знайомі з JPG, оскільки він існує довше, і всі (на будь-якому пристрої) можуть легко їх використовувати та переглядати.

Тож давайте розберемо основні відмінності між цими двома форматами:

Підтримка операційної системи для HEIC проти JPG

Одним з обмежувальних факторів HEIC є те, що він підтримується лише операційною системою Apple (iOS 11 та новішої версії та MacOS High Sierra та новіших версій).

Але не хвилюйтеся - навіть якщо ваш iPhone робить фотографії в HEIC, якщо у вас iOS 11 або MacOS Sierra і вище, ви можете легко перетворити ці фотографії в JPG (про це нижче).

Таким чином, ви можете поділитися ними з ким завгодно, не турбуючись, чи зможе ваш друг відкрити їх на своєму телефоні Android, наприклад.

Якщо ви користувач Windows або Android, ви не можете просто відкрити HEIF, якщо виявитесь у нього. Вам потрібно буде завантажити розширення або програму, щоб допомогти вам впоратися з ним.

Розмір та якість фотографій HEIC проти JPG

Ще однією основною відмінністю є розмір фотографій, як уже згадувалося вище. Фотографії HEIC додатково стискаються, в основному, так що вони в кінцевому підсумку становлять приблизно половину розміру своїх колег у форматі JPG.

Крім того, незважаючи на додаткове стиснення, фотографії HEIC все ще зберігають свою якість (і насправді будуть якіснішими, ніж JPG такого ж розміру). Тож ви насправді можете отримати кращу фотографію HEIF із вищою роздільною здатністю, яка має такий самий розмір, як і не дуже якісний JPG. Досить акуратно.

Сумісність HEIC проти JPG

Як ви вже знаєте, ви не можете просто випадково відкрити файл HEIC, якщо у вас немає Mac або iPhone. Це один з основних недоліків, і причина, чому ОС Apple перетворює HEIC-фотографії в JPG, коли ви їх завантажуєте або ходите ділитися ними.

Файли JPG, навпаки, сумісні з усіма операційними системами та браузерами. Таким чином, ви можете відкрити JPG де завгодно.

Поки решта країн світу не прийме формат HEIC, вам доведеться конвертувати у JPG, якщо ви хочете легко відкривати / переглядати фотографії.

Деталі формату

Є ще кілька цікавих відмінностей між HEIC та JPG.

Перш за все, фотографії HEIC мають 16-бітові "глибокі кольори", тоді як JPG мають лише 8-бітні. Тож ваші фотографії HEIC можуть набагато краще зафіксувати всі ті прекрасні нюанси заходу сонця, ніж JPG.

По-друге, HEIC-файли можуть зберігати кілька зображень, серійні фотографії та фотографії в реальному часі (в одному файлі), тоді як JPG може зберігати лише одне зображення на файл. Це надає HEIC більшу гнучкість і дозволяє зберігати більше типів фотографій (і більше однієї фотографії на файл).

Як конвертувати HEIC у JPG на вашому Mac

Якщо на вашому Mac працює High Sierra або пізнішої версії, ви можете перетворити зображення HEIC у JPG прямо у програмі попереднього перегляду фотографій.

Примітка: якщо ви не оновили свою ОС, вам потрібно буде скористатися онлайн-конвертером.

Але повернемось до нашого процесу - ось як перетворити ці зображення за кілька простих кроків.

Крок 1: Виберіть фотографію, яку потрібно конвертувати у JPG

Спочатку потрібно відкрити Finder і перейти до ваших HEIC фотографій. Я просто шукав "heic" у рядку пошуку, але якщо у вас є папка, де ви їх зберігаєте, ви можете туди перейти.

Далі виберіть фотографії, які потрібно конвертувати, і клацніть правою кнопкою миші (клацніть двома пальцями на трекпаді вашого ноутбука). Це відкриє невелике меню, як ви бачите нижче:

Крок 2: Відкрийте фотографію за допомогою програми попереднього перегляду

Ви оберете "Відкрити за допомогою" (другий варіант для мене), а потім за замовчуванням "Попередній перегляд", як ви бачите на зображенні вище.

Після того, як ви зробите це, ви перейдете до фотографії в програмі попереднього перегляду.

Крок 3: Виберіть та експортуйте фотографію

Далі вам потрібно вибрати "Редагувати" в рядку меню попереднього перегляду, а потім "Вибрати все".

Ви побачите невелику рухому пунктирну лінію навколо зовнішньої частини фотографії - це говорить про те, що ваша дія "вибрати все" спрацювала.

Тепер поверніться до панелі меню попереднього перегляду та виберіть "Файл", а потім "Експорт", як показано нижче:

Крок 4: Перетворення з HEIC у формат JPG

Вибравши "Експорт", ви побачите таке спливаюче вікно:

Ви побачите, що для "Формат" наразі встановлено значення HEIC. Просто натисніть HEIC, і невеликий випадаючий список покаже вам усі інші формати, з яких ви можете вибрати (як на зображенні вище).

Просто виберіть "JPG" і натисніть "Зберегти". Тоді ваша фотографія буде перетворена у JPG! І ви можете впевнено поділитися.

Лише коротка примітка: ви також можете оновити те місце, куди потрібно зберегти фотографію. На зображенні вище ви бачите, що я вибрав Робочий стіл, але сміливо зберігайте в будь-якому місці, яке вам подобається.

Що робити, якщо ви хочете вимкнути HEIC?

То що, якщо ви не хочете мати справу з цими кроками, а просто хочете, щоб ваш телефон робив фотографії JPG замість HEIC?

Ви можете зробити це, виконавши такі дії:

  1. Перейдіть до налаштувань iPhone і прокрутіть вниз, поки не з’явиться «Камера» - виберіть його
  2. Ви побачите різні налаштування, у верхній частині - «Формати» - виберіть їх
  3. Ви побачите два варіанти: "Висока ефективність" та "Найбільш сумісний". Ймовірно, за замовчуванням встановлено значення "Висока ефективність" (HEIC), тому просто змініть його на "Найбільш сумісний", і це змінить його на JPG.

І вуаля, фотографії, які ви зараз робите, будуть у форматі JPG.