Що таке віртуальна машина та як налаштувати віртуальну машину на Windows, Linux та Mac

Віртуальна машина - це програма, яку ви запускаєте на комп’ютері, і діє як ніби це окремий комп’ютер. В основному це спосіб створити комп’ютер всередині комп’ютера.

Віртуальна машина працює у вікні на головному комп'ютері і надає користувачеві такий самий досвід, як і в тому випадку, якщо він використовує зовсім інший комп'ютер. Віртуальні машини виводяться з середовища головного комп'ютера. Це означає, що ніщо, що працює на віртуальній машині, не може вплинути на головний комп'ютер.

Віртуальні машини часто використовуються для запуску програмного забезпечення в операційних системах, для яких програмне забезпечення спочатку не призначене. Наприклад, якщо ви використовуєте комп'ютер Mac, ви можете запускати програми Windows у віртуальній машині Windows на комп'ютері Mac. Віртуальні машини також використовуються для швидкого налаштування програмного забезпечення із зображенням, доступу до заражених вірусом даних та тестування інших операційних систем.

Один фізичний комп’ютер може одночасно запускати кілька віртуальних машин. Часто сервер буде використовувати програму під назвою гіпервізор для управління кількома віртуальними машинами, що працюють одночасно. Віртуальні машини мають віртуальне обладнання, включаючи центральні процесори, пам’ять, жорсткі диски тощо. Кожна частина віртуального обладнання відображається на реальному обладнанні головного комп'ютера.

У віртуальних машин є кілька недоліків. Оскільки апаратні ресурси непрямі, вони не настільки ефективні, як фізичний комп’ютер. Крім того, коли багато віртуальні машини працюють одночасно на одному комп'ютері, продуктивність може стати нестабільною.

Програми віртуальних машин

Існує багато різних програм віртуальних машин, якими ви можете скористатися. Деякі параметри - це VirtualBox (Windows, Linux, Mac OS X), VMware Player (Windows, Linux), VMware Fusion (Mac OS X) та Parallels Desktop (Mac OS X).

VirtualBox - одна з найпопулярніших програм віртуальних машин, оскільки вона є безкоштовною, з відкритим кодом і доступна у всіх популярних операційних системах. Ми покажемо вам, як налаштувати віртуальну машину за допомогою VirtualBox.

Налаштування віртуальної машини (VirtualBox)

VirtualBox - це програма віртуальної машини з відкритим кодом від Oracle. Це дозволяє користувачам віртуально встановлювати багато операційних систем на віртуальні диски, включаючи Windows, BSD, Linux, Solaris тощо.

Оскільки VirtualBox працює на Windows, Linux та Mac, процес налаштування віртуальної машини майже однаковий у кожній операційній системі.

Почніть із завантаження та встановлення VirtualBox. Ви можете завантажити його за цим посиланням: VirtualBox Downloads

Також потрібно буде завантажити файл .iso для операційної системи, яку потрібно запустити на віртуальній машині. Наприклад, ви можете завантажити файл .iso для Windows 10 тут: //www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10ISO

Після запуску VirtualBox натисніть кнопку "Створити"

Далі вам доведеться вибрати, яку ОС ви плануєте встановити. У полі "Ім'я" введіть назву ОС, яку потрібно встановити. VirtualBox буде вгадувати тип і версію на основі введеного імені, але ви можете змінити ці налаштування, якщо вам потрібно.

Майстер автоматично вибере налаштування за замовчуванням залежно від вибраного типу ОС та версії. Ви завжди можете змінити налаштування під час роботи майстра. Просто продовжуйте натискати «Продовжити» та «Створити», поки не пройдете майстер. Як правило, нормально використовувати за замовчуванням.

Далі запустіть щойно створену віртуальну машину, натиснувши кнопку «Пуск».

Після запуску віртуальної машини виберіть файл зображення .iso, який потрібно використовувати.

Тепер ваша віртуальна машина завантажить вибрану операційну систему. Операційна система може вимагати певного налаштування, але це буде те саме налаштування, яке було б потрібно, якби ви встановили її на звичайному комп’ютері.

Вітаємо! Ви запустили свою першу віртуальну машину у VirtualBox.