Як написати резюме вбивці програмної інженерії

Поглиблений аналіз резюме, який дав мені інтерв’ю в Google, Facebook, Amazon, Microsoft, Apple та інших.

Це резюме дало мені інтерв’ю в Google, Facebook, Amazon, Microsoft та Apple.

Я отримав ці співбесіди, надіславши своє резюме до резюме " чорна діра" , також відоме як подання заявки в Інтернеті.

Подання заяви через Інтернет - це найпоширеніший спосіб подання заявки на роботу, а отже найменш ефективний спосіб пройти співбесіду через конкуренцію. І все-таки саме так я отримав усі свої співбесіди.

Як я це зробив?

У цій статті я пройду детальний аналіз мого резюме з наступними цілями:

 • пояснюючи вибір, який я зробив, створюючи своє резюме
 • чому я вважаю, що це резюме допомогло мені отримати ці інтерв'ю, і
 • як ви можете створити ще краще резюме!

Я вирішив написати цю статтю, тому що коли я вперше почав шукати роботу, я багато боровся із співбесідами. Мені було б надзвичайно корисно, коли б я мав переглянути реальний приклад резюме.

Ця стаття складається з наступних розділів:

 1. Надто звичний спосіб не брати інтерв’ю - короткий анекдот моїх розчарувань, коли я вперше почав претендувати на роботу
 2. Оцінка варіантів: рух вперед- роздуми про різні стратегії для покращення шансів на співбесіду
 3. Навчитися писати резюме вбивці на прикладі - поетапний аналіз мого резюме з кожним із наступних розділів, що відповідають моєму резюме:
 • Основи з першого погляду
 • Хто ти
 • Контактна інформація
 • Освіта
 • Працевлаштування
 • Особисті проекти
 • Навички

Занадто звичний спосіб не брати інтерв’ю

Подання заявки через Інтернет

Напевно, ви знаєте посилання, яке кожна компанія надає для онлайн-заявок. Це класичний кар’єрний сайт, який показує вам купу назв посад, на які, на вашу думку, ви повністю кваліфіковані, поки не відкриєте опис роботи та не прочитаєте мінімальні вимоги.

Посадова інструкція з купою слів, про які ви ніколи не чули, можливо, чули чи сподівались, що чули. І на ньому є невинна на вигляд кнопка « Застосувати» .

Незважаючи на невизначеність, яку ви можете відчувати щодо своєї кваліфікації, ви все одно подаєте заявку, бо хочете отримати роботу.

Тож ви заповнюєте форму заявки, натискаєте подати - і чекаєте і сподіваєтесь на позитивну відповідь.

Ваші результати будуть різноманітними:

 1. Телефонне інтерв’ю? (так, шанс на працевлаштування !!!)
 2. Негайне відхилення? (блін, назад до креслення)
 3. Без відповіді ? (тьфу, принаймні, надайте мені люб'язність, щоб трохи закрити)

Повторювати до успіху ... Правда?

На жаль, це типовий процес, який багато людей проходять, шукаючи роботу / стажування.

Зверніться до декількох компаній. Отримайте пару відхилень або жодних відповідей. Зверніться до ще кількох компаній. Отримайте ще пару відхилень або жодних відповідей. Знову, і знову, і ще раз.

Чому ми робимо це собі? Ми витрачаємо весь цей час на одне і те ж повторюване завдання, щоб отримати однакові, невтішні результати.

Тому що це те, що всі роблять, щоб отримати співбесіду, так? Тому що, принаймні, ми працюємо у правильному напрямку і маємо проблиск надії, так? Як ще ти маєш взяти співбесіду?

Оцінка варіантів: рух вперед

"Пригніченість і невдачі - це два найбезпечніші кроки до успіху".

- Дейл Карнегі, (автор "Як завоювати друзів і вплинути на людей")

Ми можемо думати про те, щоб підійти до проблеми не отримання співбесід двома способами:

 1. Помістіть свою заявку / резюме під мікроскоп
 2. Піддає сумніву процес, під час якого ви йдете про отримання співбесіди

Ця стаття зосереджена на першому, оскільки незалежно від того, яким шляхом ви опинитеся на співбесіді, фактично кожна компанія використовує ваше резюме як основу для оцінки . Тому ми розглянемо моє резюме під мікроскопом і зосередимося на вивченні того, як написати чудове резюме.

Отримати співбесіду через онлайн-заявку надзвичайно складно, оскільки ваше резюме має пройти численні етапи, перш ніж потрапить до рук менеджера з найму.

Він повинен обійти онлайн-фільтри ключових слів, виділитися рекрутеру, який переглядає його приблизно 6 секунд, і відповідати очікуванням менеджера з найму, який вирішує, чи варто вам брати інтерв’ю.

Проте, незважаючи на всі ці перешкоди, я отримав усі свої інтерв’ю, подавши заявку в Інтернеті. Як? Випробування та помилки . З другого курсу коледжу я претендував на сотні різних посад у галузі програмного забезпечення.

Коли я вперше почав подавати заявку, я зіткнувся з приголомшливою кількістю відмов, але з часом я навчився адаптуватися. На той час, коли я був старшим, я надзвичайно успішно проходив співбесіди майже з кожної компанії, до якої я звертався.

Резюме, яке привело мене до всіх цих інтерв’ю, саме в цій статті.

Мені знадобилося чотири роки ітерації та реального тестування, щоб дійти до цієї точки. На основі цього досвіду я придумав список принципів написання резюме, які допоможуть вам написати ще краще програмне резюме. Це принципи, які допомогли мені отримати роботу, про яку я мрію, і такі, які можуть допомогти вам отримати свою.

Хоча мені потрібно було чотири роки навчання в коледжі, щоб зрозуміти це все, вам не потрібно проходити всі стрибки і межі, тому що ви можете навчитися цьому всього тут, прямо зараз.

Моя мета - бути універсальним центром для всіх ваших запитань про те, як отримати співбесіду з програмної інженерії. Таким чином, вам не доведеться витрачати незліченну кількість годин на перехресні посилання на результати пошуку Google, щоб знайти найкращу відповідь на те, як написати резюме програмної інженерії, яке отримує інтерв’ю.

Ваш цінний час можна було б витратити на написання резюме вбивці.

Тож почніть тут і зараз із цієї статті. Скористайтеся перевагами мого минулого досвіду, і давайте почнемо поетапне проходження мого резюме!

Навчання написанню резюме вбивці - на прикладі

Що стосується методів, то їх може бути мільйон, а то й деякі, але принципів мало. Людина, яка зрозуміла принципи, може успішно вибрати власні методи. Людина, яка пробує методи, ігноруючи принципи, обов’язково матиме проблеми ». - Ральф Вальдо Емерсон

Погляньмо ще раз на це резюме:

Основи з першого погляду

Односторінкове резюме

У рекрутерів немає цілого дня, щоб прочитати ваше резюме. У середньому вони переглядають це менше 6 секунд. Нехай буде коротким і стислим .

Розділи (заголовок, освіта, працевлаштування, програмні проекти, навички)

Розмістіть розділи в порядку важливості зверху вниз. Розділ "Персональні проекти" - це унікальний продукт, необхідний для людей, які шукають посаду програмного забезпечення.

Послідовний макет + шрифт на розділ

Переконайтесь, що кожен розділ має однаковий вигляд. Послідовний стиль важливий, оскільки він покращує читабельність. Важливість читання .

То чому це резюме працює? Давайте дослідимо пронумеровані точки кулі.

Хто ти (1)

Цільова аудиторія: Той, хто пише резюме

Почати дуже просто. Твоє ім'я. Розмістіть своє ім’я у верхній частині резюме великим розбірливим шрифтом.

Не потрібно мати про це все фантазії з екстравагантними кольорами або вишуканими шрифтами. Простий і простий робить трюк. Ви хочете, щоб рекрутер бачив це легко з милі, бо ви хочете, щоб вони знали, хто ви. Рекрутер, який повинен виконати мінімум роботи, є щасливим рекрутером. Щасливий рекрутер - це той, хто, швидше за все, дасть вам інтерв’ю.

Підсумок: Зробіть рекрутеру смішно легко читати та знаходити ваше ім’я.

Контактна інформація (2)

Цільова аудиторія: Той, хто пише резюме

Ваша контактна інформація повинна бути такою ж простою, як ідентифікація вашого імені. Це так важливо. З усіх речей на світі, будь ласка, не запсуй цю, бо як ще на землі рекрутер зв’яжеться з тобою?

Підсумок: Вкажіть правильну контактну інформацію, інакше з вами ніколи не зв’яжуться.

Освіта (3)

Цільова аудиторія: Той, хто пише резюме зі ступенем

Якщо ви відвідуєте або відвідували коледж, це має бути першим розділом вашого резюме, адже відвідування коледжу - це величезне досягнення. За даними Бюро статистики праці США, лише “66,7 відсотка випускників середніх шкіл 2017 року у віці від 16 до 24 років навчаються в коледжах чи університетах”. Тож пишайтеся цим і включайте!

Зразу ж це говорить рекрутеру, що ви вкладаєтеся в освіту та навчання, що має вирішальне значення, оскільки технології постійно змінюються. Крім того, ця інформація служить показником ваших успіхів, тож обов’язково вкажіть її.

Підсумок: Запишіть, де ви здобули освіту.

Обов’язково включіть відповідні курсові роботи, що відповідають посаді, на яку ви претендуєте. Хоча курс історії італійської гастрономії звучить надзвичайно апетитно, він не має місця в резюме, яке намагається влаштувати вас на роботу в галузі інформатики.

Це значно покращить здатність рекрутера та менеджера з найму, дивлячись на ваше резюме, вирішуючи, чи підходить вам ця посада. І як вже зазначалося, щасливий рекрутер, швидше за все, дасть вам інтерв’ю.

Підсумок: включайте лише відповідні курсові роботи.

Добре. Середній бал. Перш ніж говорити про це, нагадаємо собі основну мету резюме.

Основна мета резюме - коротко висвітлити свої знання, вміння та досягнення. Ви хочете включити у своє резюме речі, якими пишаєтесь, а також речі, які вражатимуть. Ви хочете намалювати себе в найкращому світлі, щоб рекрутери та менеджери з найму бажали взяти у вас інтерв’ю.

Тепер повернімось до вашого середнього балу. Має бути досить очевидно, чи вражає ваш середній бал. Якщо ваш середній бал нижче 3,0, не ставте його у своєму резюме. Немає нічого поганого в тому, щоб виключити свій середній бал зі свого резюме, якщо це лише шкодить вашим шансам.

Якщо у вас середній бал середнього рівня від 3,0 до 3,2, це вимагає рішення. З власного досвіду я спілкувався з деякими компаніями, які вимагають мінімальний середній бал 3,2, але це були насамперед фінансові або кількісні компанії. Більшість програмних компаній мало враховують ваш середній бал. Якщо у вас є щось вище 3.2, я розміщу це у вашому резюме.

Якщо у вас низький середній бал, не бійтеся, оскільки це дає вам можливість проявити творчість! Мій загальний середній бал склав 3,2 через низькі оцінки моїх першокурсницьких інженерних вимог та гуманітарних класів. Але після того, як я закінчив і почав слухати курси в межах моєї спеціальності, мій середній середній бал (середній бал, розрахований з курсів мого спеціальності) становив 3,44, що було значно вище. Отже, це те, що я записав (але обов’язково кваліфікуйте це як відомчий середній бал).

Є багато способів представити себе в найкращому світлі, навіть якщо це може здатися, що шанси складені проти вас. Я навів лише один приклад досягнення цього, але є ще багато способів, які чекають на те, що ти відкриєш їх. Повністю сприймайте свої невдачі та досягнення, тому що саме вони складають вас. Будьте чесними та правдивими та завжди зосереджуйтесь на виділенні найкращих частин про себе.

Підсумок: Ваш середній бал не визначає вас. Мета вашого резюме - представити себе в найкращому світлі. Ніколи цього не забувайте! Будьте креативні, займаючись цим, і НЕ БРЕХАЙТЕ.

Працевлаштування (4)

Цільова аудиторія: Студенти з досвідом роботи в галузі програмного забезпечення

Якщо ви студент коледжу без досвіду, не бійтеся! Це було моє резюме на старшому курсі, коли я претендував на повну зайнятість. Мені пощастило, що я накопичив відповідний досвід роботи за літні стажування, але це не є абсолютно необхідним для отримання співбесіди. Якщо ви виявите, що вам не потрібно багато чого розміщувати в розділі, перейдіть до розділу "Особисті проекти".

Хоча чудово мати досвід роботи в минулому, не весь досвід роботи розглядається однаково, коли йдеться про пошук роботи в інженерії програмного забезпечення. Зосередьтеся лише на включенні досвіду роботи, який має відношення до роботи, на яку ви претендуєте. Наприклад, якщо у вас є досвід роботи касиром у роздрібній торгівлі або офіціантом у харчовій промисловості, не включайте його! На жаль, ваші здібності обробляти гроші чи подавати їжу не свідчили про те, що ви досягнете успіху в якості інженера-програміста.

Мета рекрутера - зіставити кандидатів із робочими місцями, які відповідають набору навичок кандидатів. Тому в резюме важливо включити лише досвід минулої роботи, який має якесь відношення до посади, на яку ви зараз претендуєте.

Частина досягнення цього означає створення колекції різноманітних резюме, кожна з яких спеціально розроблена для тієї роботи, яка вас цікавить. Це аналогічно процесу подання заяв у коледж, де вам доводилося писати окремі есе для кожного університету, до якого ви подавали документи. Кожен коледж має свої цінності, культуру та бачення, що унеможливлює написання загального, універсального есе коледжу. Тому адаптуйте своє резюме до роботи, на яку ви претендуєте.

Нарешті, примітка про дати. Замовляйте свої враження за спаданням, починаючи з останнього досвіду. Для магістрантів це означає пам’ятати про включення досвіду, який є нещодавнім та актуальним. На жаль, ніхто не дбає про те, які досягнення ви мали у середній школі чи середній школі. Якщо досвід застарів, залиште його поза увагою.

Підсумок: підготуйте різні версії резюме для кожної роботи, на яку ви претендуєте. Не існує універсального резюме.

Найскладніше у написанні резюме - це опис, який повною мірою змістовно вражає ваші досягнення з минулого досвіду роботи.

Що означає, що ваші описи мають значення та вражають? Це означає змусити рекрутера подумати: «Це той, хто має набори навичок, які ми шукаємо. Це людина, яка зробила значний вплив на своїх минулих роботах. Це той, з ким ми хотіли б взяти інтерв’ю та, можливо, найняти його ”.

Основною метою розділу „Зайнятість” є показати вплив та цінність, яку ви мали під час роботи у створеній установі. Ваша мета - показати рекрутерам, що ви є кандидатом, який може зробити щось добре і зробити це добре.

Щоб найкраще продемонструвати свої досягнення у своєму резюме, я прийняв таку потужну формулу, створену колишнім SVP of People Operations у Google, Ласло Бок:

«Досягнуто [X], виміряне [Y], виконано [Z]» - Ласло Бок

Ви можете це дуже чітко побачити в першій точці цього розділу мого резюме.

Покращено тривалість роботи акумулятора на 8% завдяки інтеграції датчика покажчика рівня палива та встановленню стану економії заряду акумулятора

Давайте розберемо це:

Виконано [X] - Покращено термін служби акумулятора пристрою

Виміряно [Y] - на 8%

Виконання [Z] - інтеграція датчика манометра та встановлення стану економії заряду

Я використовував цю формулу в тій чи іншій формі майже у кожному реченні свого резюме.

Щоб допомогти вам у цьому процесі, нижче наведено банк слів чудових дієслів, які ви можете і повинні використовувати:

Ось кілька прикладів заповнення пустих речень, які я придумав для вас:

 • Зменшено _____ на _____ на _____.
 • Перероблено _____ на _____.
 • Реалізовано _____ за _____ до _____.
 • Покращено _____ з _____ по _____.
 • Використовується з _____ до _____ на _____.
 • Збільшено на _____ на _____ до _____.
 • Інтегровано _____ на _____ на _____.
 • Включено _____ на _____ на _____.

Підсумок: Використовуйте формулу «Здійснено [X], виміряне [Y], виконавши [Z]». Це найефективніший і найбільш наочний спосіб показати рекрутерам / менеджерам ваш вплив.

Нарешті, я закінчую кожен досвід роботи з використанням знань із використанням знань . Утиліта, що стоїть за цим останнім бітом, полягає в тому, що вона дає змогу читачеві по-справжньому зрозуміти технологію, яку я знайомий, прямо вказавши технології, які я використав для проекту.

Це також дозволяє мені мати стислий, але чистий розділ "Навички", розташований внизу мого резюме. Тоді вербувальники можуть поглянути на дно, щоб негайно зрозуміти мої можливості, побачивши, якими комп’ютерними мовами я знайомий. Якщо вони шукають, чи маю я конкретні знання щодо певного інструменту, фреймворку чи бібліотеки, то вони можуть це з’ясувати, переглянувши мої проекти.

Підсумок: включення технологій, які ви використовували у своїх описах, допоможе вам обійти фільтри ключових слів у мережі під час застосування в Інтернеті. Це також дасть рекрутерам чіткіше уявлення про ваш досвід та знання.

Особисті проекти (5)

Цільова аудиторія: Студенти, які шукають стажування в програмній інженерії / штатні посади + Унікальний розділ для заявників із програмної інженерії

Можливо, якщо я скажу це достатньо разів, ви зрозумієте важливість цього розділу, особливо для тих, хто не має досвіду роботи .

Особисті проекти є невід'ємною частиною зацікавлення рекрутерів та найму менеджерів, оскільки це свідчить про те, що ви захоплені програмуванням.

Особистий проект може бути будь-яким, що стосується програмування, будь то скрипт Python, програма Java, веб-сторінка, мобільний додаток тощо. Ці проекти показують, що ви щиро зацікавлені в інформатиці і у вас є сильне бажання працювати інженером-програмістом, оскільки ви готові вийти за рамки своїх шкільних завдань і створити щось самостійно.

Виступати з ініціативою побудувати щось самостійно надзвичайно вражає. Це свідчить про те, що ви прагнете розширити свої знання з інформатики і що ви не боїтеся робити для цього додаткову роботу. Зрештою, це фантастичний спосіб продемонструвати власну ініціативу та справжній інтерес у цій галузі.

Інша перевага виконання особистих проектів полягає в тому, що ви неминуче отримуєте навички, які застосовуються для роботи в реальному світі. Речі, які ви зазвичай не робите в школі, але ви будете робити на роботі, такі як використання стандартних фреймворків / бібліотек, розуміння повномасштабної веб-розробки, створення мобільних додатків, налаштування середовища розробки або ефективне програмування за допомогою Vim.

Порада: Створіть персональний веб-сайт, який демонструє та документує всі ваші особисті проекти. Це невеликий хакер, який фактично розширює ваше резюме за межі однієї сторінки.

Щоб повторити в останній раз, особисті проекти демонструють вашу пристрасть і відданість розвитку необхідних навичок, необхідних для роботи, якої у вас ще немає. Це обов’язкове для будь-якого резюме програмного забезпечення.

“Створіть кілька додатків для iPhone, веб-додатків, що завгодно! Чесно кажучи, не так важливо, що ви будуєте, поки ви щось будуєте. Ви можете побудувати досить м’який проект за одні вихідні. Це означає, що приблизно за 3-4 вихідні роботи ви зможете перетворити своє резюме із такого собі на фантастичне. Серйозно - я бачив, як багато людей роблять це ".

- Гейл Макдауелл, колишній інженер Google та автор "Інтерв'ю з розкриттям кодування"

Якщо є конкретна компанія, в якій ви справді хочете працювати, одним із найкращих способів виділитися - це зробити особистий проект, який безпосередньо пов’язаний з роботою, на яку ви претендуєте.

Я пройшов стажування в Autodesk, пройшовши безкоштовний онлайн-інтерактивний курс комп’ютерної графіки на Udacity. Курс навчив мене користуватися бібліотекою JavaScript під назвою three.js , і так трапилось, що в Autodesk відкрилося стажування в інженерній програмі, яка шукала когось із повнофункціональним веб-сайтом та знаннями в three.js (він же ME).

Слово обережності щодо цієї техніки. Ця стратегія не ідеальна. Це насправді працює лише для таких компаній, як Autodesk, які не мають узагальнених стажувань програмного забезпечення, таких як Google, Facebook та Microsoft. Починаючи на початку своєї кар’єри, краще узагальнити та з’ясувати різні дисципліни інформатики. Тим не менше, це чудовий метод, який варто спробувати, якщо є конкретна компанія, яку ви хочете.

Підсумок: Особисті проекти є обов’язковими. Якщо ви ще цього не зробили, почніть ЗАРАЗ! Вам нема чого втрачати, а все виграти.

Навички (6)

Цільова аудиторія: Той, хто шукає роботу в галузі програмного забезпечення

Назва все це пояснює. Зберігайте цей розділ німим, простим та чистим. Перелічіть усі відповідні навички, які ви хочете, щоб рекрутер знав, що у вас є. Чим більше навичок ви перелічили тут, що відповідають ключовим технічним словам у кваліфікаційному розділі опису роботи, тим більше шансів!

Це дозволить вам легко обійти онлайн-сканер ключових слів. Однак це не бездоганний метод обходу сканера. Зрештою, рекрутер приймає рішення про ваше резюме, але вони також будуть більш схильні давати вам співбесіду, якщо вважатимуть вас придатною для роботи!

Варто відзначити у розділі про навички, це НЕ просто перерахувати всі ключові слова в описі роботи лише задля того, щоб показати, що ви добре підходить. Він повернеться, щоб вас вкусити, оскільки вас будуть опитувати щодо навичок, про які ви стверджуєте, що знаєте.

Частина того, що ви даєте собі трохи свободи в цьому, включає вказівку на рівень вашого знання. Оскільки ви, напевно, не практикуєте кожну мову, з якою ви коли-небудь стикалися щодня, включення рівня знання може допомогти рекрутеру знати ваші найсильніші мови на даний момент часу та інші мови, які вам знайомі.

Я вирішив використовувати два рівні:

 1. Володію - Мови, з якими я дуже добре знайомий, дуже комфортно користуюся ними, і я можу брати з ними інтерв’ю прямо зараз.
 2. Знайомі - Мови, якими я користувався в минулому, але, можливо, зараз не настільки добре обізнаний, але можу відновити даний час.

Інші допустимі варіанти включають:

 1. Розширений
 2. Середній
 3. Основні

або

 1. Експерт
 2. Розширений
 3. Середній

або

 1. Вільно
 2. Досвідчений
 3. Знайомий

або

 1. Робочі знання
 2. Базові знання

Підсумок: подаючи заявку на конкретну роботу в Інтернеті, зв’яжіть опис роботи та додайте важливі технічні ключові слова у своє резюме, щоб збільшити шанс отримати співбесіду.

Ключові винос

 • Переконайтесь, що ваше ім’я та контактна інформація правильні та розбірливі
 • Обов’язково включіть свою освіту. Якщо ваш середній бал низький, залиште його або будьте креативними!
 • Використовуйте формулу «Досягнуте [X], виміряне [Y], виконуючи [Z]», щоб ефективно показати вплив, який ви мали під час минулої роботи
 • Робіть особисті проекти - особливо, якщо у вас немає минулого досвіду роботи в галузі техніки

Заключні думки

Хоча це резюме дало мені інтерв’ю у численних компаніях, що займаються розробкою програмного забезпечення, немає жодних гарантій, що дотримання всіх принципів і методів, які я тут пояснив, дасть для вас однакові результати.

Це було моє резюме на старшому курсі в 2017 році. Це демонстрація моєї подорожі та інтересу до програмної інженерії. Її копіювання нічого не принесе вам користі, оскільки технології постійно розвиваються, а пошук талантів - процес, що постійно змінюється. Натомість використовуйте це як посилання.

Використовуйте моє резюме та цю статтю як ресурс, щоб стати кращим автором резюме та ефективнішим комунікатором. Зосередьтеся на навчанні, як найкраще передати свої навички та досягнення іншим. Це саме по собі є безцінною навичкою на все життя, яка вам знадобиться, куди б ви не пішли.

Пишучи своє резюме, пам’ятайте - будьте собою!

Ваше резюме - це список ваших власних досягнень, досягнень та інтересів. Ваша мета - створити найбільш відшліфовану версію себе. Нарешті, отримуйте задоволення та насолоджуйтесь процесом!

Для всіх, хто зацікавлений у використанні цього шаблону резюме, я отримав його від CareerCup, який був заснований Гейл Лаакманн Макдауелл, автором Cracking The Coding Interview .

З особистого досвіду найважливішим є вміст. Розглянуті вище принципи написання резюме можна застосувати до будь-якого шаблону!